Het weer a 71. Vraag en aanbod absoluut niet op elkaar afgestemd Voorlichter: 'verwarring met chemisch afval Stookkosten Rock 'n roll- avond in Novotel Gilde zoekt 'financiers' Aktie Hoogstraat EBB schrikt van smograpport I I Stadsblad m Zuid-Holland Timothy Dalton Lucky Luke... kreisel 15.250,- VRIJDAG 17 NOVEMBER 1989 41e JAARGANG, NUMMER 92 OPLAGE 40.095 Dam 2, Postbus 257, 3100 AG Schiedam, 010-4732877, fax 4735818 SCHIEDAM - De dertien peuterspeelzalen en de drie kinderdagverblijven in Schiedam kunnen de kin deropvang absoluut niet verwerken. De wachtlij sten zijn overvol. In totaal is er een tekort aan bijna 600 opvangplaatsen in peuterspeelzalen. Voor de kinderdagverblijven ligt dit cijfer veel hoger, namelijk 1300 plaatsen. Deze con clusies staan in een rap port 'Behoeftepeiling om trent kinderopvang' van de Werkgroep Kindercentra Schiedam (WKS) dat afge lopen woensdag aan wet houder Luub Hafkamp is overhandigd. Uit het vele cijferwerk dat de WKS heeft verricht blijkt onder meer dat de wachtlijsten veel langer zijn dan men tot nu toe heeft aangenomen en dat er vooral behoefte is aan goedkope voorzieningen voor kinderop vang. Van de 300 enquêtes die wer den uitgezet, reageerde minder dan de helft. Voor de WKS in ieder geval genoeg respons om er een dik onderzoeksrapport aan op te hangen. Zo gaf 39 procent van de respondenten te kennen gebruik te maken van kinderopvang. Zesenvijftig pro cent doet dat niet, maar wil dat wél gaan doen in de toekomst. Vijf procent zegt keihard „nooit". De reinigingsdienst doet veel, maar afval apart ophalen is er (nog) niet bij. Mari Dingenouts, Schiedam. voorlichter Openbare Nutsbedrijven SCHIEDAM - 'Een valse spaarde. Zes weken geleden w^rcrh,,„i„i, ,c *r ™r_ SCHIEDAM - 'Een valse voorstelling van zaken' Dat verwijt mevrouw G. Kooij uit Den Bommelse- straat de Reinigingsdienst van de Openbare Nutsbe drijven Schiedam. Ongeveer drie maanden geleden nam zij kontakt op met de Rei nigingsdienst, en stelde - haar inziens - een simpele vraag: „is het zinvol om plastic huisvuil apart te houden en zijn jullie genegen dit ook speciaal op te halen?" „Natuurlijk", was het antwoord van een bijzonder vriendelijke dame aan de andere kant van de lijn. Dus ze spaarde en spaarde. Zes weken geleden werden de eerste drie vuilnis zakken opgehaald. Met gepaste trots maakte mevrouw Kooij haar buurtjes deelgenoot van haar milieu-aktie. Kooij: „Maar het laatste ge sprek afgelopen maandag was heel pijnlijk voor me. Wat bleek: het vuil wordt op ver zoek wel apart opgehaald, maar bij de verbranding weer gewoon bij het andere vuil gegooid. Dat komt omdat er nog geen instal latie is voor plastic afval. Ik vind dit soort valse voorstelling van zaken wel heel vreemd rui ken". Verwarring ONS-voorlichter Mari Dinge nouts betreurt de gang van za ken. „Waarschijnlijk is er ver warring ontstaan met het opha len van klein chemisch afval. Dat doen we namelijk wel", zegt hij. Inzamelen van plastic afval voor hergebruik heeft wei nig zin omdat er onvoldoende verwerkingscapaciteit is. Bij de VAM, de afvalverwerker in Drente waar al het Schiedamse huisvuil naar toe gaat, wordt af val wel gescheiden, weet Dinge nouts. „Maar de bergen stape len zich op omdat de aanslui ting ontbreekt om er nieuwe produkten van te maken. Er wordt gewoon teveel aangele verd". Proefprojekt De provincie Zuid-Holland start met een proefprojekt om huisvuil bij de bron te gaan scheiden. Aangezien de gemeen te Schiedam voorstander is van een dergelijke aanpak, zal het hieraan vrijwel zeker meedoen. Alle helden van het witte doek zijn bij Videoland te huur, of ze nu echt zijn of getekend. Videoland heeft ze allemaal. Kom maar 'ns kijken en je blijft kijken. Iedere dag geopend van 12.00-21.00 uur. Korte Hoogstraat 18a - Vlaardingen - tel: 4356822 Mgr. Nolenslaan 776 - Schiedam - tel: 4271250 SCHIEDAM - Op 20 november aanstaande wordt er een bewo nersvergadering gehouden over de stookkosten van de 100 wo ningen in de Binnenstad van de Woningbouwvereniging Schie dam. Zoals al eerder is aangekon digd, hebben de Woningbouw vereniging Schiedam en de Be wonersvereniging Schiedam- Centrum, overeenstemming be reikt over de al jarenlange sle pende kwestie van de afrekening van de stookkosten. Deze over eenstemming houdt in dat de bewoners niets hoeven bij te be talen over de stookseizoenen vanaf 1982. En met ingang van het stookseizoen 1989/1990 zal er met een schone lei worden begonnen. Deze maatregel geldt voor voor malige bewoners en voor de hui dige bewoners. Maandagavond 20 november zal de woning bouwvereniging vooral ingaan op de technische maatregelen die zullen moeten worden uitge voerd om de cv-installatie zo goed mogelijk te laten funktio- neren. De avond wordt gehouden in de foyer van het Passagetheater en begint om 20.00 uur. Het rapport wordt aandachtig bestudeerd door wethouder Hafkamp Opmerkelijk is het feit dat ruim éénderde van de mensen die ge bruik maakt van kinderopvang een onbetaalde oppas, bijvoor beeld buren, kennissen en fami lie inschakelt. Van de ondervraagde ouders die geen gebruik maken van kinderopvang zegt 23 procent: „Mijn kind wil er niet heen". Deze reden wordt op de voet SCHIEDAM - Op zaterdag aan staande geeft de Christelijk Ge mengde Zangvereniging Kethel een concert in de Dorpskerk aan het Noordcinde in Kethel, aanvang van dit concert 20.00 uur, de kerk is om 19.30 uur open. Woensdag 22 november 1989 van 13.30 tot 15.30 uur organi seert de Streekmuziekschool een Muziekboekenbeurs in de Blauwe Brug te Schiedam. Dinsdagmiddag 21 november is er in het Bejaardencentrum Thurlede aan de Nieuwe Dam- laan 759 van 14 tot 16 uur gele genheid voor de komende feest dagen inkopen te doen. De da mes van de handwerkclub heb ben als vanouds gezorgd voor een flinke voorraad babykleer tjes, poppen, tafellakens, sok ken, kussens etc. die tegen aan trekkelijke prijzen worden ver kocht. Bezoekers wordt een gra tis kopje koffie of thee aangebo den. Op woensdagmorgen, 29 no vember, zijn ouderen uit de wijk Oost weer van 10.00 uur tot 12.00 uur in Trefpunt Oost, Celciusstraat 2 welkom om te komen bloemschikken. De kos ten bedragen vijf gulden. Men moet zelf een bakje en wat groen meenemen. Voor de bloe men en de oase wordt gezorgd. Het bloemschikken vindt plaats onder deskundige begeleiding. Men moet zich wel van te vo ren opgeven. Uiterlijk maandag 27 november bellen met 4708647. Op zaterdag 2 december ver trekt er om 10.30 uur een Sin terklaasoptocht vanaf het Geu- zenplein. Sinterklaas gaat op zijn paard, vergezeld door 15 zwarte Pieten en Harmonie Wilton Fijenoord door de Woudhoek. Daarna om plusmi nus 12.30 uur is hij in de Plus markt aanwezig waar hij voor de kinderen van klein tot groot iets heeft. Zondag 19 november aanstaan de van 13.00 tot 16.00 uur is er een Cadeaumarkt in het wijk centrum De Erker, Jan van Avennestraat 32. Er worden produkten verkocht die mensen hebben gemaakt op cursus in het Wijkcentrum. Ook hobbyis ten kunnen hun spullen aan de man brengen. Unicef zal op deze Cadeaumarkt ook aanwe zig zijn met geschenk-artikelen die variëren in prijzen van 1 tot 36. AUTOdl" WEEK gevolgd door een ander argu ment, namelijk dat kinderop vang te duur is. Twintig procent van de ouders staat op de wachtlijst. Aanbod Ondanks dat er in de afgelopen paar jaar vier peuterspeelzalen en een kinderdagverblijf zijn bijgekomen, zijn de wachtlijsten in elf jaar met 454 kinderen ge stegen. „Er is dan ook sprake van een grote discrepantie tus sen vraag en aanbod", schrijft de WKS. „De behoefte aan voorzieningen is sterk toegeno men, terwijl het aanbod onvol doende is meegegroeid". De gemeente Schiedam heeft in de begroting over 1990 wel ex tra geld beschikbaar gesteld voor kinderopvang. Maar of dat alle problemen in een klap de wereld uit helpt, moet betwij feld worden. Rassendiscriminatie? Laat het ons wetenl SCHIEDAM - Op zaterdag 18 november wordt er in het Novo tel een rock 'n roll-avond geor ganiseerd. De gehele zaal is in gericht in de stijl van de jaren '50. Aangepaste kleding is niet verplicht, maar wel gewenst. Kaarten zijn te verkrijgen in het Novotel zelf. SCHIEDAM - Ze schrok ken er even van: 7000 gul den voor een vaandel. Maar het is niet anders. De leden van het Antho- nisgilde hebben het even moeilijk. Het ontbreekt hun aan een vaandel dat als symbool en ereteken van het Zakkendragersgil- de overal mee naar toe ge nomen kan worden. In het museum hangt er nog een, maar die is van zodanige kwaliteit dat er niets mee gedaan kan wor den. Het bestuur van het dra gers- of Anthonisgilde doet daarom een beroep op par ticulieren en ondernemin gen die een financiële bij drage willen leveren, zo dat het gilde bij de viering van het eerste lustrum - september '85 opgericht - de vlag echt buiten kan hangen. Kontaktadres: Lange Haven 138, tel. 4268611. SCHIEDAM - Vanaf 20 no vember liggen kleurplaten in de winkels op de Hoogstraat. Kinderen kunnen deze inleve ren (persoonlijk overhandigen) bij de Sint op 2 december tus sen 13.30 en 16.30 bij Party House Sitton, Hoogstraat 99. Ieder kind krijgt als beloning een leuke verrassing uit handen van Sinterklaas. SCHIEDAM - De Stich ting Europoort/Botlek Be langen (EBB) heeft met enige schrik kennis geno men van het Interimrap port Verkeersmaatregelen Smog Zuid-Holland. In dit rapport van de Werk groep Scheeres worden namelijk zulke rigoureuze maatregelen voorgesteld, dat deze in feite neerkomen op een verbod van alle gemotoriseerde verkeer in Zuid-Holland-Zuid. De EBB zet vraagtekens bij het milieuhygiënisch effekt en de praktische uitvoerbaarheid van deze maatregelen, bovendien vragen de ermee gepaard gaan de verkeerseffekten om afstem ming op landelijk niveau. Ten aanzien van de maatrege len zelf bepleit de EBB de vol gende aanpassingen: uitvaardiging van het ver keersverbod voor twee perioden per etmaal, te weten van 06.00- 10.00 uur en van 15.00-20.00 uur; tijdige bekendmaking van de op handen zijnde maatregelen, zodat de bedrijven zich kunnen voorbereiden; ontheffing voor verkeer waar mee zeer zware economische belangen zijn gemoeid; ontheffing voor het verkeer op de bedrijfsterreinen zelf; ontheffing voor de beroeps scheepvaart; ontheffing voor woon/werk verkeer in collectief verband; ontheffing voor auto's met een drieweg katalysator. Kapsalon Minnie en Mickey speciaal voor kinderen Sport In Schiedam Dammem met Leo Mous Bron: KNMI ZATERDAG 18/11 wisMlond bow. droog min. 1° midd.tomp. 6° wind: ZO-5 ZONDAG 19/11 half tot zw. bow. droog min. 1° midd.tomp. 6° wind: ZO-4 MAANDAG 20/11 half tot zw. bow. droog min. 0° midd.tomp. 6° wind: 0-4 Kinderopvang schiet tekort Schiedamse verwijt ONS valse voorstelling van zaken Rotter dam 18 nov.-11.00 uur Ahw-hal UBÏÏ Meldpunt Rassen discriminatie: 4738080 Ranault 11 TXE 2-1986 48.000 km «alct rkh sterker Stationsplein 2 Schiedam Tel. 4377099

Het Nieuwe Stadsblad | 1989 | | pagina 1