Het weert M Toth komt met nieuw plan 'Jumbo Trade Centre' medio '90 klaar Hagendoorn lijsttrekker Gemeente Belangen S'dam Gemeente Belangen Schiedam: Schiedamse verf K0PIEREN 3 Dolle Dagen Bij Boumani 0p=Op! Bouman m m Stadsblad Sa Gebroken been -Holland in gemeente sm> MÊ\ HANS G>! Werkzaamheden aan BBC zenders WOENSDAG 22 NOVEMBER 1989 41e JAARGANG, NUMMER 93 OPLAGE 40.095 Dam 2, Postbus 257, 3100 AG Schiedam, 010-4732877, fax 4735818 m ii in Zo gaat het eruit zien: het Jumbo Trade Centre van George Töth SCHIEDAM - Plannen maken kan George Toth, de projektontwikkelaar van Hongaarse komaf én eigenaar van de Bolssilo waarin HIT (Hongarian International Trading) is gevestigd, als de beste. Nu de aanvankelijke opzet om van het Bolsterrein een 'hightech-centre' te maken dankzij de 'medewerking' van de gemeente Schiedam voorlopig in de koelkast is gezet, stort Toth zich op de Lanvas-percelen aan de Burg. Honnerlage Grete- laan. Toth is al ver gevorderd. Het architektenbureau Bleeker en Magrijn maakte een ontwerp dat nu op tafel ligt bij de ge meente Schiedam. Of Toths plan levensvatbaar is, hangt vooral af van de houding van de gemeente die een bouwver gunning afgeeft. Gezien de koe le verhouding tussen de twee (Toth kaapte de oude silo net voor de neus van de overheid weg, waarna bestemmingsplan nen in rap tempo werden gewij zigd) is een tweede botsing niet uitgesloten. Jumbo Toth denkt dat het allemaal wel in orde komt, tenslotte de werk gelegenheid is erbij gediend. Daarnaast heeft hijzelf de ruim te hard nodig om HIT in onder te brengen. Het toekomstige complex op het Lanvas-terrein gaat overigens 'Jumbo Trade Centre' heten. De bouwkosten bedragen drie miljoen gulden. Het karkas van het verpauperde kantoorpand blijft overigens staan. Dat kan prima gebruikt worden als geraamte om alle nieuwbouw aan op te hangen. 1990 Overigens, gebrek aan kantoor ruimte heeft Schiedam geens zins. 'Kantorenhuis' is druk be zig aan de Parallelweg, achter NS Schiedam-Rotterdam-West. En in 'Klaverstede' is zeker nog wel een aantal vierkante meter te huur. Maar projektbegelei- ding en handelsonderneming G. Trade b.v. zal hier best een mouw aan weten te passen. Bij voorbeeld door een concurre rende prijs aan de toekomstige huurders voor te stellen. Toth denkt medio '90 de eerste gas ten te ontvangen. Als de ge meente meewerkt tenminste! SCHIEDAM - Jan Ha gendoorn wordt bij de ko mende gemeenteraadsver kiezingen lijsttrekker van Gemeente Belangen Schie dam. De bewoner aan de Lange Haven staat bekend al§ een man die geen blad voor zijn mond neemt en roept daardoor vooral bij politici de nodige weer standen op. Hij heeft een broertje dood aan felle lichtreclames die histori sche panden ontsieren en vindt dat de gemeente de horeca vrij spel geeft, zo dat de binnenstadbewoners nauwelijks aan hun nacht rust toekomen. Hagen doorn, deken van het zak ken- of Antonisgilde is te vens mede-oprichter van het comité tot behoud van de Lange Kerkstraat. Hagendoorn is tegen wo ningbouw in Spaland en ziet de nieuwbouw op het Stadserf absoluut niet zit ten. „Het Stadserf moet een trekkersfunktie krij gen? Laat me niet lachen", zei hij onlangs. „Aan een bibliotheek, een informa tiecentrum en een theater heb je niks. Na zessen en in het weekend komt er geen mens. Bovendien komt er een blinde muur van twee meter hoog, ge zellig!" Schiedam moet zijn beper kingen kennen, is het mot to van de ras-Schiedam mer. Vanuit dat standpunt moet je plannen maken voor de toekomst. Realisti sche plannen. Hagendoorn gaat - als hij voldoende stemmen bin- nenhaald - zeker een lei dinggevende rol in de op positie spelen. Dat is zijn aard. Bij hoorzittingen lokte zijn dwingende ma nier van optreden vaak ir ritaties uit. Vooral Zijde veld beet dan bits van zich af. Dat belooft wat voor de toekomst. Vier jaar gele den kwam Gemeente Be langen Schiedam 80 stem men te kort om een zetel te behalen. De partij heeft er alle vertrouwen in dat het in maart 1990 wel gaat lukken. SCHIEDAM - Aan een star verkiezingsprogram ma heeft het bestuur van Gemeente Belangen Schie dam (verder GBS) een uit gesproken hekel. Want waarom je vastnagelen aan afspraken die na verloop van tijd achterhaald, onno dig of nutteloos zijn. De omstandigheden in en bui ten de gemeente verande ren toch voortdurend. Het gaat om de hoofdlijnen. En die moeten voor een ieder begrijpelijk zijn. In het programma van GBS voor de raadsperiode '90-'94 neemt vooral het contact tussen bestuurders en bevolking een centrale plaats in. Er zou aan burgers de mogelijkheid gebo den moeten worden dat ze hün wensen, vragen of verlangens bij het gemeentebestuur ken baar maken, vindt GBS. Nu hoort men lange tijd niets of men krijgt een nietszeggende re- aktie voor de kiezen. Hierdoor schermt het bestuur zich af van de bevol king. „Ze kijken van boven naar beneden, maar zijn van be neden naar boven niet te berei ken", zegt Jan Hagendoorn, lijsttrekker bij de komende ge meenteraadsverkiezingen. De stad is van de burgers en wordt ook door de burger ge maakt. Dit is de belangrijkste reden voor de plaatselijke over heid om de inwoners altijd bij ontwikkeling en vernieuwing te betrekken. GBS drukt zich vaak in het verkiezingsprogramma in dit soort algemeenheden uit. Maar tussen de regels is zware kritiek op het huidige beleid te bespeuren. „Wie zit er op een ABC-complex te wachten op de Lange Kerkstraat, of op nieuw bouw voor het stadskantoor", verduidelijkt Hagendoorn. Plannen en ideeën Behalve op- en aanmerkingen heeft GBS ook plannen en idee ën voor Schiedam. Zo zou er een gemeentelijke tariefheffing moeten komen waarin alle kos ten van het gemeentelijke appa* raat zijn verwerkt. Dat levert «fr? BELANGEN F SCHlEDUi De verkiezingen komen er aan: in maart is het zover. Dan zullen alle verkiezingsborden weer vol hangen met affiches. Ook Gemeente Belangen Schiedam (GBS) doet mee en probeert eindelijk een zetel in de raad te behalen. Vier jaar geleden kwamen ze 80 stemmen te kort. admnis'r;)tief een grote bespa ring op. Bovendien is het erg duidelijk. „Wie in Schiedam wil komen wonen weet dan precies wat ie kwijt is", aldus Hagen doorn. Verdere aandachtspunten van GBS zijn: Politie en veiligheid: De poli tie moet zo gestruktureerd wor den dat ze met zo groot moge lijke bezetting en optimale inzet 24 uur per dag paraat is voor Schiedam en haar inwoners Verkeer en vervoer: Schiedam moet weer worden aangesloten op het net van de nachttreinen en op de Schipholtrein. Om het nachtelijk verkeer in de stad te verminderen zou een nachtbus moeten komen. Suhisidies: Strengere eisen bij subsidieverlening om de ont vanger te prikkelen zodat er een zo hoog mogelijk rendement van is te verwachten. Het is tenslotte gemeenschapsgeld. „Subsidie is er om iemand te helpen en niet om in stand te houden", zegt Hagendoorn. Milieu: Rotzooi trekt rotzooi aan en maakt alles alleen maar erger. Geluidshinder is even erg als bodemvervuiling. Overtollig stroomgebruik bijv. reclame werkt ook vervuiling in de hand, al is het alleen maar van wege aanmaak van elektriciteit. Sociale zaken en werkgelegen heid: Er moet een zodanig wer vingsbeleid komen dat er niet alleen kantoren naar Schiedam komen, maar ook bedrijven die eenvoudige en vakbekwame handwerklieden nodig hebben. Verder: de sociale dienst van Schiedam moet een meer men selijker gezicht krijgen en beter bereikbaar voor de mensen die er een beroep op moeten doen. Huisvesting: Er zal gekeken moeten worden naar de wijze waarop woningen worden be woond, de betalingen van de huren en de wijze waarop er on derhoud wordt gepleegd. Dit geldt alleen voor gesubsidieerde huizen. GBS ziet dit niet als een inbreuk op de privacy, maar als een zakelijke controle op de manier waarop meer met ge meenschapsgeld wordt omge sprongen. van 1 tot 1 miljoen stuks v.a. Voorlichter Jan Langstraat SCHIEDAM - De ge meente Schiedam heeft weer nieuwe gesprekken aangeknoopt met het mi nisterie van Volksgezond heid, Ruimtelijke Orde ning en Milieu (VROM) over de problemen die wa ren ontstaan door het ge bruik van milieuvriendelij ke verf. Die aandacht voor het milieu dreigde Schie dam aardig wat bouwsub- sidies te gaan kosten. Schiedam schildert z'n eigen ge bouwen al geruime tijd met de milieuvriendelijke verf op wa terbasis. Bij het verven van de nieuwbouwwoningen in Spa- land bleek onlangs plotseling dat de stad met zijn vooruitstre vende houding geld van VROM kan mislopen. Door het gebruik van de waterbasisverf werd niet meer voldaan aan de gestelde goedkeuringscertificaten. Coördinator woningbouw van Schiedam, Kees Rijke, zei in de TV-uitzending van de RVU maandagavond: „Als wij onze verf blijven gebruiken, zegt het rijk eenvoudigweg: U voldoet niet aan de eisen, dus trekken wij onze beschikkingen in". Voorlichter Jan Langstraat van de dienst Gemeentewerken nam het in de TV-uitzending op voor de milieuvriendelijke verf. Langstraat: „De gewone synthe tische verf is niet afbreekbaar. Daardoor is het schadelijk voor milieu en ook voor onze ge zondheid". Langstraat had al eerder gewe zen op de tegenstrijdigheid bin nen het ministerie van VROM. De milieu-afdeling van het mi nisterie roept op tot een zo vriendelijk mogelijk milieube leid en een andere afdeling, huisvesting, maakt de uitvoe ring onmogelijk. Mensen die geïnteresseerd zijn in, of vragen hebben over mi lieuzaken, kunnen overigens bellen met de Milieu-telefoon. Het nummer daarvan is: 020- 262620. U kunt alleen bellen op werkdagen tussen 09.00 en 14.00 uur. T.V. DEFEKT? RADIO ABA Videospecialisten SCHIEDAM - Aan het duel tus sen DHS 5 - Spartaan 11 heeft de doelverdediger van de thuis club, een 19-jarige Vlaardinger, een gebroken rechteronderbeen overgehouden. Hij kwam op een ongelukkige manier in kon- takt met een speler van de te genpartij. Rassendiscriminatie? Laat het ons weten! George Toth de vakman in huis INTERIEURVERZORGING Een zaak van vertrouwen Deze week donderdag, vrijdag en zaterdag bij Bouman ook nu weer drie dolle meubel-dagen. Want Bouman doet dan afstand van overtollige magazijnvoorraden en puntgave toonkamermodellen. Voor ongekend lage prijzen. En snel bij u thuis. Wie 't eerst komt Maar SCHIEDAM - Woensdag 22 november en donderdag 23 november zullen tussen 09.00 en 13.00 uur in Enge land werkzaamheden wor den verricht aan de straal zender, die de televisiepro gramma's van de BBC aan Nederland doorgeeft. Het is mogelijk dat gedurende deze periode de ontvangst van BBC 1 en BBC 2 op de Schiedamse kabel onder broken wordt. Sinterklaas bezoekt Schiedam! Programma's theaters Bron: KNMI DONDERDAG 23/11 witsolond bow. plaatselijk ragen min. -1° midd.temp. 6° wind: N-4 VRIJDAG 24/11 wisselend bow. droog min. -2° midd.temp. 8° wind: NW-3 ZATERDAG 25/11 half tot zw. bow. plaatselijk regen min. 1° midd.temp. 8° wind: NW-4 'De Stad is van de burgers' op ii» i Afwerking: ±25 mogelijkheden Ook kettingformulieren Haal en breng spoedservice! DRUKKERIJ GR0EN00RD Westvest 36. Schiedam Ct Tel. 010-471 54 96 Fax 010-473 15 91 5 Wij helpen direktü! Tel. 4260778-4733961 Groenelaan 95 Vorkoop - Inruil fkptrih* Vorkuur. Ook root uw woomockinoo tn koolkuton. Meldpunt Rassen discriminatie: 4738080 Woninginrichting Ledikanten en matrassen Overgordijnen en vitrage Tapijten en vinyl Zonwering Projecten o.a. verzorging en bejaardentehuizen, scholen en kantoren rauvu) Hof van Spaland 12 - Tel. 010-4703033 HEEFT 7 SOWIESO Usselmondselaan 175, Rotterdam-Oost (Kralingseveer) Tel.: 010-4508033 Maandag 13-17.30. Dinsdag t/m Donderdag 9.30-17.30. Vrijdag 9.30-21. Zaterdag 9.30-17 uur.

Het Nieuwe Stadsblad | 1989 | | pagina 1