Rotje treft grensrechter Tas en bierflesje bijna Cambuur-invallers' S W moet zich voor tuchtcommissie verantwoorden de Zo willen ze het houden Kerstsfeer Duizenden kinderen wachtten r _T O ongeduldig op komst bisschop UVciWclK VOOF Olllt Aula stadhuis buiten gebruik 'Arti-sjokken' Pewe zonwering HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 22 NOVEMBER 1989 PAGINA 5 Zaterdag 25 november bezoekt Sinterklaas Schiedam-Noord op uitnodiging van de wijkvereni- ging Groenoord en de wijk- en bewonersvereniging Woudhoek. 's Morgens brengen de Goedhei ligman en zijn Pieten een be zoek aan: de winkeliers van de Laan van Bol'Es om ca. 11.00 uur; het winkelcentrum de Ke tel om ca. 12.00 uur; het win kelcentrum Geuzenplein om ca. 12.40 uur; het winkelcentrum Hof van Spaland om ca. 13.40 uur. SCHIEDAM - Klubhuis Zuid helpt u uw huiskamer in de kerstsfeer brengen. Tegen een kleine vergoeding leert men on- Het Nieuwe Stadsblad Nieuwsgierig geworden door de succesvolle maandelijkse Open Dagen bij Schiespoor, vorige maand bezochten bijna 800 mo delspoorliefhebbers Schiespoor, heeft Sint Nicolaas te kennen gegeven om van 12.00 tot 15.00 uur tijdens het Open Huis van zaterdag 25 november aanwezig te zijn. Voor alle bezoekende kinderen brengt hij dan een leu ke verrassing mee. Ter gelegenheid van dit bezoek houdt Schiespoor een Sinter- klaasbeurs voor modelspoor spullen en kan men op de mo delbaan weer terecht met eigen treinen, mits HO en gelijk stroom. De reparatieploeg is weer aanwezig om kleine storin gen aan locomotieven te verhel pen. Het Open Huis wordt ge houden in het clubhuis aan de Westerkade 21 van 10.00 tot 16.00 uur. De toegang is ƒ1,- per persoon. WATERWEG NOORD - De Stichting Betaald Voetbal SW kan binnenkort een oproep tege moet zien om zich te verant woorden voor de tuchtcommissie betaald voetbal. Oorzaak een tweetal incidenten die zich za terdagavond voordeden bij de eerste divisie-wedstrijd SVV - Cambuur (Leeuwarden). Eerst vloog een bierflesje over de afrastering van de zittribune het veld op, net op het moment dat zich daar twee Cambuur-in vallers warm liepen om in te vallen en in de 85ste minuut sloeg de vlam helemaal in de pan toén een rotje vanaf de staantribune lange zijde grens rechter Tas trof. Of de man nu wel of niet getrof fen werd, was na afloop heftig onderwerp van discussie, maar een feit is wel dat SVV-clubarts Van Ochten zich geruime tijd in de scheidsrechterskleedruimte ophield. Gelukkig voor grensrechter Tas was op het moment van het in cident de Cambuur-verzorger net ter plaatse. Even daarna on derbrak scheidsrechter Piet Klootwijk de wedstrijd geduren de een vijftal minuten. Na afloop weigerde arbiter Klootwijk ieder commentaar op zijn beslissing, wel liet hij door schemeren dat hij een lijvig rap port zou opmaken. Aangezien een dergelijk incident zich voor de eerste maal bij SVV voor deed, hoopt men op een milde behandeling van de tuchtcom missie, hoewel in het verleden is gebleken dat men daar de laatste maanden het principe huldigt, dat zachte heelmeesters stinkende wonden maken. De tuchtcommissie dient bij zijn beoordeling ook het optre den van de reeds eerder ge noemde scheidsrechter Piet Klootwijk mee te nemen. Te vrezen voor hem valt dat zijn optreden in het betaalde voetbal wel eens op korte termijn be- Ceindigt zal gaan worden. Hij liet het avondje Harga tenmin ste flink uit de hand lopen door zijn warrig optreden. Nu kan het natuurlijk nooit zo zijn dat de scheidsrechter bij de eerste de beste opmerking van spelers een strafschop toekent; zo'n be slissing dient in enkele secon den te worden genomen en Piet Klootwijk nam deze beslissing niet... SW trainer Dick Advocaat dient er goed aan te doen bij de eerstvolgende wedstrijd-bespre king de spelers wat meer zelf discipline bij te brengen. Het mag natuurlijk nooit zo zijn dat men bij iedere scheidsrechterlij ke beslissing verhaal bij de ar biter gaat halen. Dat is vragen om gele en rode kaarten. Ook van de Schiedamse politie wordt administratief werk ver wacht. Een flinke matpartij kon slechts met de grootste moeite door politie en bewakingsdienst in de kiem worden gesmoord. Tussen de bedrijven door werd er uiteraard nog gevoetbald. Het werd een avondje Harga dat de opnieuw massaal opge komen SVV-aanhang benauwde ogenblikken bezorgde. De vrij recent van Feyenoord overgenomen Zier Tebbenhof, die als invaller in de ploeg werd gebracht, wist even voor tijd te voorkomen dat het zelfs een droevig avondje Harga werd, toen hij toch nog de gelijkmaker achter Cambuurdoelman Grim wist te krijgen. Daarvoor zorgde uitgerekend de van SVV afkom stige (en nu dus voor Cambuur spelende) Ard Oosterlee in de 29ste minuut voor 0-1 en wist Peter van Velzen de ploegen weer op gelijk niveau te tillen. SW-trainer Dick Advocaat zei na afloop dat zijn ploeg sterk gemotiveerd was, het publiek waar voor zijn geld kreeg, maar dat het betaalde voetbal geen optelsom is. „De weg is lang en zwaar", herhaalde hij voor de zoveelste maal. Sandor Popovics (oud SW- trainer) en nu technische chel bij Cambuurg zorgde na afloop ook voor de nodige opwinding. Toen een jeugdig verslaggevei van Radio Rijnmond hem voor de spelersuitgang naar zijn me ning vroeg, liep hij als een leeuw in de kooi heen en weer. „U bent te negatief, ik zeg niets", zei hij daarbij zwaar met zijn armen zwaaiend. Sandor Popovics nu trainer bij Cambuur Leeuwarden: „Deze vraagstelling is mij te nega- Duizenden kinderen staan op de kademuren te wachten op de komst van de Goedheiligman. Burgemeester Reinier Scheeres begroet Sinterklaas op de Grote Markt Een kusje op de ring van Sint komt uit onverwachte hoek Sint kan geen kant meer op SCHIEDAM, zaterdag - Nog nooit waren er in Schiedam zoveel kinderen op de been om Sint Nico laas in Schiedam te ver welkomen. De Goedheilig man uit Spanje kwam ar men te kort om al zijn jeugdige vrienden te be groeten. Net voor twee uur meerde de bisschop aan de kade muur van de Lange Haven af, waar drumband Juliana toepasselijke muziek speel de. De wandeling tussen boot en stadhuis was kort, maar hevig. Voetje voor voetje bereikte de hoog waardigheidsbekleder bur gemeester Scheeres die speciaal voor deze bijzon dere gelegenheid zijn ambtsketting had omge daan. Populariteit Na welkomstwoorden over en weer vertrok Sint in een open calèche voor een rit door de binnenstad. Overal langs de route had den nieuwsgierigen een plaatsje bemachtigd om de bisschop van Mira en zijn gevolg (zo'n 60 Pieten) te begroeten. Toen de Sint weer op de Grote Markt arriveerde was het tijd voor de gebruikelijke 'au diëntie'. Ruim twaalfhon derd kinderen kwamen het stadhuis binnen om teke- SCHIEDAM - Door herstel werkzaamheden aan het stad huis op de Grote Markt, zal en kele maanden in 1990 geen ge bruik kunnen worden gemaakt van dit enkele eeuwen oude ge bouw. Volgens de huidige planning zullen de herstellingswerkzaam heden gebeuren van 1 juli 199Q tot 1 oktober 1990. Dat wil zeg gen dat er in deze periode ook geen huwelijken voltrokken kunnen worden in het stadhuis. Voor huwelijksvoltrekkingen zal dan gebruik kunnen worden ge maakt van de aula van het Ste delijk Museum in de Hoog straat. Nadere inlichtingen over aan- en afvoer van bruidsstoeten en parkeermogelijkheden wor den verstrekt door het Bureau Burgelijke Stand, telefoon 4732111. SCHIEDAM - Op zondag 26 november aanvang 13.30 uur in het Dienstencentrum De 4 Mo lens aan de Nieuwe Damlaan is er een ruilbeurs voor munten, postzegels, prentbriefkaarten en E.D. enveloppen. Er is ook gele genheid voor het ruilen van stripboeken. In tegenstelling tot hetgeen op het overzicht voor 1989 is aan gegeven blijven de middagdien sten van 17.00 uur gédurende de komende winterperiode in de Grote kerk. De aantekening dat deze diensten met ingang van zondag 26 november wor den gehouden in de Opstan- dingskerk is dus niet van toe passing. Verder zijn er nog en kele wijzigingen voor wat be treft de voorgangers, te weten: 10 december om 10 uur Cand. J. Noordam uit Zoetermeer (i.p.v. Ds. Poort); 17 december om 10 uur Eerw. heer C. J. de Groot uit Nieuw-Lekkerland (i.p.v. Ds. van Campenhout; 25 december om 10 uur Ds. M. Aangeenbrug uit Barneveld (i.p.v. Ds. Cazander). 25 november om 21.30 uur tre den Big Noise The Untitled in Kluphuis Zuid op. Het zijn twee frisse bands afkomstig uit Schiedam. De formaties zijn ongeveer twee jaar bij elkaar. Big Noise speelt onder andere blues, reggea en rock. The Un titled wisselt dit af met stevige New Wave. De entree bedraagt 2,50. Vrijdag 24 november is er een optreden van de bekende Rot terdamse band 'Gorgeous Blon des' in Buurthuis Oost. Buurt huis Oost is te vinden in de Oosterstraat 86 te Vlaardingen. Aanvang 10 uur en de zaal is open om 8 uur. Entree bedraagt drie gulden. der deskundige leiding kerst stukken voor op tafel of aan de wand te maken. Daarbij wordt gebruik gemaakt van de gebrui kelijke maar ook minder voor de hand liggende materialen. Belangstellenden die eerst een kat uit de boom kijken alvorens zich als deelnemer in te schrijven kunnen eerst de demonstratiea vond bezoeken, op donderdag avond 7 december vanaf 19.30 uur. De toegang is vrij. Liefheb bers die zich nu of dan aan wil len melden, kunnen alleen nog inschrijven voor de cursusavond op maandag 11 december van 19.30 tot 21.30 uur. De cursus op dinsdagavond is al volge boekt. Dus men moet snel beslis sen. De kosten per deelnemer bedra gen f 10,- inclusief materialen. Aanmelden kan bij Klubhuis Zuid, Dwarsstraat 42 of telefo nisch op nummer 4267297. SCHIEDAM - Leerlingen en personeel van Rijksscho lengemeenschap Schrave- lant hebben het plan opge vat om op 21 december te gaan 'Arti-sjokken'. Met 'Arti-sjokken' wordt bedoeld: artistiek sjokken, verkleed als kunstwerk een route lopen door de Schie damse binnenstad. Deze 'Arti-sjok' is Schrave- lants invulling van de door Unicef georganiseerde na tionale scholierenaktie 'Kunst voor een kind'. Uni cef beoogt met deze aktie jongeren uit het voortgezet onderwijs te betrekken bij de problematiek van (jonge ren uit) de Derde Wereld. Daarbij worden leerlingen uitgenodigd om op een kunstzinnige manier geld in te zamelen voor één van Unicef s projekten. Dit jaar zal de opbrengst van de landelijke aktie ten goede komen aan waterpro- jekten in de republiek Rwanda in Centraal Afrika. Ook voor lamellen bellen tel. 4266755-4350518 ningen te laten zien, de in de witte handschoen ver borgen hand te schudden en iets lekkers te krijgen. Overwerk voor de Sint. In voorgaande jaren kwamen rond de zevenhonderd Schiedammertjes langs. Hieruit moet de 'oude man' concluderen dat zijn populariteit met de jaren groeit. Ze weten het allebei heel zeker, Zakia Paar- ari (18) en Astrid Taus (17). Stage lopen in een supermarkt is een van de beste bases om naderhand verder je vleugels te kunnen uitslaan in de detailhandel. Leerlingen van het Kort Middelbaar Beroeps Onderwijs (KMBO) liepen we in een Bas van der Heij- den-filiaal tegen het lijf en ook met hen hebben we maar eens een praatje gemaakt. Astrid en Zakia, al jaren in Holland wo nend. Samen volgen zij de afdeling detail handel van het KMBO en voelen zich na een week al redelijk thuis in deze zaak. ,,Dat komt door het personeel. Je wordt hier goed opgevangen en wegwijs gemaakt", zo zijn ze het met elkaar eens. „Dat geeft je wel een lekker gevoel", vinden ze, want na een inwerkperiode komen ze hier een half jaar lang een keer per week een dag naar toe. Waarom ze stage in een supermarkt, een verplicht onderdeel van de opleiding, zo be langrijk vinden? „Je leert met mensen om gaan en met produkten. Dat is toch de kern van de detailhandel. Eigenlijk hadden we naar een winkel bij ons in de buurt gewild, maar het is Bas van der Heijden geworden. Daar hebben we achteraf geen spijt van. Zakia Paarari en Astrid Taus: „Het is Bas van der Heijden geworden en daar hebben we achteraf geen spijt van!" want we worden goed 'gecoacht'." Of ze bij hun inwerkperiode bij Bas van der Heijden nog dingen tegen zijn gekomen, waarvan ze denken: „hoeft van mij niet"? Ze kijken elkaar aan met vraagtekens in de ogen en weten met geen mogelijkheid iets negatiefs te bedenken. Zo willen ze het de komende zes maanden graag houden ook. UW THUISKRANT VERSCHIJNT IN: SCHIEDAM. KETHEL. ROTTERDAM: WIJK OUD MATHENESSE WITTE DORP KANTOOR: Dam 2 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-4732877 Telefax 010-4735818 EDITIECHEF: I. Groeneveld Telefoon 010-4732877 Privé 010-4707528 VERTEGENWOORDIGER: Mevr. I. van Bracht Privé 015-622213 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor RUBRIEKSADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor REDAKTIE: Helma Vincent, Gerjan de Waard, Arne v. d. Zande SINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-4344022 Privé 010-4265764 HOOFDREDAKTIE: P. J. Hovingh Telefoon 070-190290 Privé 01807-18513 INZENDTERMIJN RED AKTIE-KOPIJ Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 - 190955, ingeschreven K.v.K. nr. 96375 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 16-07-87 nr 97/1987 01-01-89 kunt u Grosnalaan 26, Schiedam Pr. Handrikatraat 2, Vlaardingen Tevens verkoop van jaloezieën, rolgordijnen, zonneschermen, rolluiken etc.

Het Nieuwe Stadsblad | 1989 | | pagina 5