Bruidspaar van de maand? 'spuiter' WIM VAN DUKE ZN TEL. 010-4267169 De nieuwste televisie, video of stereo voor een habbekrats. Mf» M60 brengt de nieuwste techniek betaalbaar thuis. BELOOFD: Filmclub «in» Hans Dorrestijn in Stadsgehoorzaal VERHUIZERS VAN GELOVEN Hardlopen in Maassluis Afsluitend feestweekend 100 jarig St. Radboud Frans theekransje in De Teerstoof WILT U UW SPAARGELD IN KORTE 7Ml n/ TIJD verrassend Centrale Volksbank ASSURANTIËN B.V. TENOtfi Liederen der wanhoop en ongeloof HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 24 NOVEMBER 1989 SCHIEDAM - Het op vorig jaar 30 november geopende jubi leumjaar van het 100-jarige St. Radboud wordt in het weekend van 26 en 26 november besloten met een grote receptie, reünie en ais afsluiting een jubileumcon cert in het Passage Theater. Een afsluiting van wat nu al een zeer geslaagd (en druk) jubi leumjaar genoemd mag worden. Een jaar ook waarin door veel leden enorm veel van hun vrije tijd en energie gestoken is om 1989 het aangezicht te geven van een werkelijk eeuwjaar. Op zaterdag 25 november wordt in de St. Jacobus kerk aan de Kerkweg in Kethel een plechtige H. mis gevierd met daarin de schitterende Missa Solemnis van de Franse componist Serge Lancen (aanvang 14.00 uur). Om 17.30 uur wordt in zaal De Rank een grote reünie gehouden met aansluitend een onvergete lijke (hoopt men) feestavond. De dag erop volgt dan het afsluiten de jubileum-concert. Gedurende dit concert zal men voor de pau ze via de gekozen muziekwerken een indruk krijgen van het mu zikale peil van het hedendaagse Radboud. Na de pauze volgt een afwisse lend en bruisend showgedeelte a la het nachtleven van New York. Dit alles op 26 november om 14.00 uur in het Passage Theater voor de toegangsprijs van 7,50. Kinderen tot en met 12 iaar gratis. Voor meer infor matie tel. 010-4231291 of 010- 4354499. A.s. bruidsparen (ook koperen, zilveren- en gouden bruidsparen) kunnen hun trouwkaart opsturen naar: Het Nieuwe Stadsblad, Postbus 257, 3100 AG Schiedam. Uw trouwfoto komt misschien op de speciale bruidspagina en u ontvangt dan ook f 150,- aan waardebonnen te besteden bij de deelnemende adverteerders die deze aktie mogelijk maken. Wie dat zijn leest u op de speciale bruidspagina, iedere laatste vrijdag van de maand SCHIEDAM - Op de hoek van de Julianalaan en de Arij Prins- laan werd gisteren door graaf- werkzaaheden de waterleiding geraakt. Mannen van het Wa terleidingbedrijf van de ONS waren snel ter plekke om alles af te sluiten, zodat de overlast voor het verkeer beperkt bleef. -te# JAN STEENSTRAAT 35 SCHIEDAM SCHIEDAM - Zondagavond 26 november speelt toneelgroep Uti le Dulci de comedie 'Tot don derdag dan...' van de Franse schrijfster Loleh Bellon. De voorstelling vindt plaats in het Schiedamse theater De Teer stoof en begint om 20.00 uur. 'Tot donderdag dan...is het ver haal van drie vrouwen die el kaar van jongs afaan kennen en elke donderdagmiddag bij één van hen op de thee komen. Tij dens deze theekransjes worden conflicten opgelost en herinne ringen opgehaald, waardoor de levens van deze drie vrouwen zich langzaam voor onze ogen ontrolt. Loleh Bellon is in Frankrijk een oude bekende van toneel, films en televisie. Zij ontving vele to neelprijzen, waaronder de Ibsen- prijs in 1977. Haar laatste stuk 'Une Absence' werd in 1988 op gevoerd in de Koninklijke Schouwburg te Den Haag. Haar toneelstuk 'Tot donderdag dan...' beleefde zijn première in OP EEN 2 JAAR VAST REKENING OF 7% VOOR 1 JAAR VAST Singel 92, telefoon 4260546 Keplerstraat 1 (hoek Singel 92) DE ACTIE LOOPT T/M 30 NOVEMBER. MAX. INLEG 500.000,- Gemeente SCHIEDAM Het geheim van uw nieuwe kleurentelevisie. Flexibel. Het nieuwste model, de nieuwste techniek. Het kan morgen al bij u thuis staan. Zónder dat u er direkt voor betaalt. Met het Meo-huurplan kijkt u als een vorst. Werkelijk voor een habbekrats, terwijl het toestel óók nog uw eigendom wordt Stuur daarom nü de bon in en ontvang de Meo Huurgids gratis thuis. Haast met zö'n aanbod? Bellen mag ook: 010-4846471 Meo heeft méér. Meo heeft niet alleen audio- en audiovisuele apparatuur, maar ook magnetrons, wasapparaten, vaatwassers, vries- en koelapparaten. Vraag gerust om informatie. Ik wil dat wel eens zien! De nieuwste videorecorder, vanaf 7.95 per week! Naam: Straat: Postcode: Meo Verhuur BV, van Utrechtweg 8, Krimpen a/d IJssel Telefoon 01807-10200*, voor Rotterdam 010-4846471 Woonplaats: 1976 in Parijs met in de hoofd rol Susanne Floh, een rasarties te van het formaat van Mary Dresselhuis. Mevrouw Floh was onlangs in Nederland en heeft toen de Schiedamse toneelgroep veel succes gewenst met deze op voering. Tevens heeft zij een ge lukwens geschreven in het pro grammaboekje dat in de Teer stoof verkrijgbaar is. De Schiedamse toneelgroep Uti le Dulci (U.D.) is in 1911 opge richt door scholieren aan de toenmalige Rijks H.B.S. en het Stedelijk Gymnasium. Sinds dien speelt U.D. met grote regel maat toneelstukken in Schie dam en omgeving. Toegangskaarten kosten f 10,- en zijn verkrijgbaar aan de zaal, Theater De Teerstoof, Nieuw- straat 12, Schiedam. Over 5 minuten staat uw huurauto klaar. Singel 41-45 3112 GJ Schiedam telefoon 010-4262428 WATERWEG NOORD - De Maassluise Atletiekvereniging Waterweg Noord organiseert zondag 26 november een hard loopwedstrijd over verschillen de afstanden. De deelnemers kunnen kiezen uit 10 Engelse mijlen, 10 kilometer, 3 kilome ter en 1200 meter. De start van deze vier afstanden is 11.00 uur. Er kan vanaf 09.30 uur in geschreven worden in het club huis van AV Waterweg aan de Merellaan in Maassluis. Infor matie over de loop is te verkrij gen op telefoonnummer: 01899- 25305 of 23009. SCHIEDAM - Het Film huis organiseert de vierde editie van de Schiedamse verhalenwedstrijd. Deze wedstrijd is open voor ie dereen en voor iedere vorm van het geschreven woord. Aan deze wedstrijd zijn wel en kele spelregels verbonden, maar de keuze van het onderwerp is geheel vrij. De maximale lengte van de in zending mag 2500 woorden be dragen. Verder dient de inzen ding duidelijk leesbaar te zijn. Ook mag er maar één inzending per persoon ingeleverd worden. Inzendingen moeten zijn voor zien van naam, adres, woon plaats en eventueel telefoon nummer van de inzender. Het gebruik van een pseudoniem is toegestaan, mits de echte naam bekend is gemaakt aan de jury. Met deelname aan de verhalen wedstrijd verleent de deelnemer aan het Filmhuis automatisch toestemming tot publicatie. In zendingen moeten uiterlijk 15 januari 1990 in het bezit van de jury zijn. De inzendingen kun nen worden ingeleverd tijdens openingsuren van het Filmhuis, of worden opgestuurd naar: het Filmhuis, Postbus 4117, 3102 GC Schiedam. De prijsuitrei king vindt plaats op 17 februari 1990 in het Filmhuis, Nieuw- straat 12 in Schiedam. HERVORMDE GEMEENTE KETHEL VLAARDINGEN - Zaterdag 25 november treedt Hans Dorres tijn op in de Stadsgehoorzaal, aanvang 20.30 uur. In de laatste show van Hans Dorrestijn herkennen we de oude meester: op hoogst per soonlijke wijze vertolkt de ge teisterde clown zijn angsten en grieven voor wie daar oren naar heeft. Maar ook aan Hans Dor restijn gaan de jaren niet onge merkt voorbij. En er is sprake van meer dan alleen een trendy jasje. Een nieuw element is in de voorstelling gekropen, de te derheid. De tederheid van ie mand die tot zijn nekwervels in het graf de wereld nog een laat ste grap verkoopt. Hans Dorrestijn is met nie mand te vergelijken. Zijn eigen zinnige teksten, zijn aanslag op de piano en zijn stem verdelen het land in voor- en tegenstan ders. Aanvankelijk schrijft Hans tek sten voor onder andere Adèle Bloemendaal, Joost Prinsen en Jenny Arean. Bovendien levert hij stof voor talloze tv-program- ma's en brengt hij proza- en poëziebundels uit. Maar uitein delijk is alleen hijzelf de ultie me vertolker van een heel eigen levensvisie. Drie van de thea tershows die hij gemaakt heeft, zijn op lp verschenen. Dorrestijn: „Ik ben een echte humorist geworden: het lachen is mij vergaan". En terwijl het publiek bulkt van het lachen wist hij zich de tranen uit de ogen. Het blijft een raadsel hoe de groeiende schare fans zijn aan waanzin grenzende treurig heid als een bevrijding kan er varen. fAVjlWfl o] X VERHUIZEN VRAAG DAN VRIJBLIJVEND PRIJSOPGAVE BIJ HINDERWET Burgemeester en wethouders van Schiedam brengen ter openbare kennis, dat zij de vol gende aanvraag om een vergunning ingevolge de Hinderwet hebben ontvangen: firma Adviesburo Techno Chemie voor het oprichten en in werking hebben van een adviesbureau annex verkoop en opslag van chemische produkten aan de Nijverheidstraat 18 te Schiedam (89.25.04.43). Burgemeester en wethouders voornoemd zijn voornemens de gevraagde vergunning onder voorschriften te verlenen conform de ontwerp-beschikking die gelijktijdig met de desbe treffende aanvraag ter inzage wordt gelegd. De aanvraag en de ontwerp-beschikking liggen vanaf 24 november 1989 tot het einde van de beroepstermijn tijdens kantooruren ter inzage: - ten kantore van de Dienst Centraal Milieubeheer Rijnmond, s-Gravelandseweg 565, 3119 XT Schiedam; ter gemeentesecretarie van Schiedam, 's-Gravelandseweg 567, 3119 XT Schiedam. Indien daarom telefonisch wordt verzocht (010-4273402), kan in de periode van 24 november 1989 tot en met 23 december 1989 de aanvraag en de ontwerp-beschikking buiten de werkuren worden ingezien op eerdergenoemd kantoor en ter secretarie van Schiedam (tel.: 010-4732111 tst. 291). Een ieder kan bezwaren indienen tegen de bovengenoemde aanvraag c.q. ontwerp- beschikking! a. schriftelijk. Het bezwaarschrift kan gedurende een maand vanaf de dag waarop een aanvraag c.q. ontwerp-beschikking ter inzage is gelegd, worden ingediend. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan burgemeester en wethouders van Schiedam en gezonden naar de Dienst Centraal Milieubeheer Rijnmond, 's-Gravelandse- weg 565, 3119 XT Schiedam. Bezwaarde kan schriftelijk verzoeken om geheimhou ding van persoonlijke gegevens, b mondeling. Uitsluitend op verzoek wordt gelegenheid gegeven mondeling bezwaren in te brengen. Tot uiterlijk 16 december 1989 kan een dergelijk verzoek worden gedaan bij de Dienst Centraal Milieubeheer Rijnmond, 's-Gravelandseweg 565, 3119 XT Schiedam, telefoon 010-4273699. Schiedam, 24 november 1989 Niemand die aan uw nieuwe toestel ziet dat het gehuurd is. Geen Meo kenmerken, alleen het vignet van de fabrikant Diskreet genieten Bij Meo kunt u iedere gewenste stereo-installatie samenstellen Vul in, knip uit en stuur op. Stuur mij per omgaande de Gratis Meo Huurgids met alle modellen en alle voordelen die een Meo Huurder heeft. meo Ln^oordnumme°2^ S^20 WB, Krimpen a/d IJssel. U hoeft géén postzegel te plakken. Alle diensten en bijeenkomsten, voor zover niet anders dan ver meld, zondag 26 november. Wij maken de inzenders er op attent dat deze rubriek alleen bestemd is voor de wekelijkse zondagse (of door-de-weekse) kerkdiensten. Alle andere kerkelijke aktivitei- ten kunnen daar in verband met plaatsruimte niet meer worden opgenomen. GEREFOÏ KERK 1RMEERDE SCHIEDAM De Ark, 10.00 uur: weled. heer J. A v. Lambalgen (Voorb. H A); 17.00 uur: ds. P. C. Koster, Maas dijk. Magnalia Dei Kerk, Albarda- straat 69, 10.00 uur: ds. A. Prins (Voorb. H A); 17.00 uur: ds. Chr. Brakema, ontmoetingsdienst. Bethelkapel, 10.00 uur: ds. Chr. Brakema Christelijk Gereformeerde Kerk, „Hoeksteenkerk", Waran de, hoek B.K.-laan, 09.30 uur en 16.30 uur: ds. J. P. Boiten. Ned. Geref. Kerk, kerkgebouw Westvest 30, 09.30 uur: W. Janse, Oegstgeest; 16.30 uur: C. A. A. Struik. Geref. Evangelisatie, Aula Scholengemeenschap Burcht, 10.00 uur: ds. M v. Campen, Woerden. Evangelische Lutherse Gemeen te, Oranjestraat, 10.00 uur: ds R. E. van den Berg Viering Heilig Avondmaal zondagslied: gezang 262 m.m.v. de Cantorij. HERVORMDE GEMEENTE SCHIEDAM Grote Kerk, Lange Kerkstraat, Schiedam, 10.00 uur: ds. N. J. M. Hoogendijk, Alphen a/d Rijn; 17.00 uur: ds. G. H. van Kooten, Delft.geen opgave. Opstandingskerk. Burg. Hon- nerlage Gretelaan, Schiedam, 10.00 uur: ds. G. de Lang, Heilig Avondmaal. Bethel-Kapel, Nieuwe Maas straat 68d, Schiedam, 10 00 uur: ds. Chr. Brakema; 19.00 uur: Avondgebed. Huize „Thomas", Grieksestraat 18, Rotterdam, 10.00 uur: ds. J. Visser, Rotterdam. Dorpskerk, 10.00 uur: ds. N. K. Mos. St. Martinuskerk, 09.30 uur: ds. J Sosef, bevestiging ambtsdrager. De Ark, geen opgave. Nederlandse Protestanten Bond, kerkgebouw Westvest 92, Mw. M. E. Scheijgrond, Gouda. Leger des Heils, Lange Haven 27, 09.30 uur: bidstond; 10.00 uur: heiligingssamenkomst; 17.00 uur: Gezinsdienst Jehovah's Getuigen, Openbare lezingen. Stadhouderslaan 26b. Gemeente Nieuwland, zondag 10.00 uur. Thema: Verantwoorde lijkheden en beloningen van het ouderschap. Gemeente Oud Ma- thenesse, zondag 17.00 uur. The ma: Hoe past u in Gods Konink- srijksregeling? Pinkstergemeente „Morgen stond". 10.00 uur: samenkomst Nieuwe Damlaan 766. Kerkgenootschap der Zevende dags Adventisten, Opstandings kerk, Burg. Honnerlage Grete laan, zaterdag 09.30 uur: ds. M. K. Peroti. Herv. Gem. op Ger. Grondslag, in de Rank, Schiedamseweg, dhr. Bakker, Sliedrecht. R.K. Parochie St. Jan de Doper- kerk, Mgr. Nolenslaan 99, Nieuwland, zaterdag 17.00 uur: met muzikale omlijsting.; Zondag 11.00 uur: samenzang. Tijdens deze viering is er voor de aller kleinsten crèche. Preek en voor bereiding van de Lithurgie wor den in dit weekend verzorgd door een Lithurgie-Weekend groep. R.K. Parochie van de H. Lidui- na en O.L. Vrouw Rozenkrans, Singel 106. Hoogfeest van Chris tus Koning. Celebrant: pastoor P. M Vismans. Zaterdag 18.30 uur: eucharistieviering, zondag 10.30 uur: Feestelijke Hoogmis (muzi kaal verzorgd door het herenkoor I.H.D. met meerstemmige Latijnse zang), 16.00 uur: uitstelling van ,.het Allerheiligste; 18.00 uur: fees telijk Lof ter afsluiting van het kerkelijk jaar, Processie en Te Deum. Vrijdag 19.00 uur: vanwege de Eerste Vrijdag is er een gezon gen avondmis (dameskoor Jubila- tio) aansluiting Uitstelling van het Allerheiligste tot 21.00 uur. Kapel Huize Frankeland, St. Liduinastraat 10. Celebrant: Pas toor P. M. Vismans. Zaterdag 17.15 uur: eucharistieviering (mu zikaal verzorgd door het Valerius- koor). R.K. Visitatiekerk, Dr. Schaep- mansingel 3, Schiedam-West. Zaterdag, 18.30 uur: viering met orgelspel en samenzang. Zondag, Feest van Christus Koning, de laatste zondag v.h. kerkelijk jaar; 9.30 uur: feestelijk gezongen vie ring m.m.v. het gemengd koor Po lyhymnia, het Visitatiejongeren koor en het kinderkoor De Zin gende Notenkrakers. Tijdens deze viering is er kindercrèche in de pastorie. De vieringen worden dit weekend geleid door pater L. Klinkenberg o.p. Door-de-weekse- vieringen dinsdag 09.15 uur en vrijdag 09.15 uur i.n.v. Eerste Vrijdag. Parochie van het H. Hart, Rijn straat 1. Zaterdag 19.00 uur; Eu charistieviering. Zondag 10.00 uur: Hoogmis. H. Hartkerk, Pinasplein, Rot terdam-West. Eucharistievierin gen woensdag 9.00 en zondag 10.30 uur. St. Jacobus Kethel. Zaterdag 14.00 uur: Eucharistie i.v.m. hon derd jaar bestaan St. Radboud met zang van het Jacobuskoor. Zondag 09.45: Eucharistie met zang van het Jacobuskoor. Pastor K. Velt- man leidt de vieringen. St. Martinuskerk, Wm. Andries- senlaan. Zaterdag 18.30 uur: eucharistie met samenzang en orgel; zondag 08.30 uur: eucharistie zonder zang; II.00 uur: eucharistie met zang van het koor Laus Deo. Pastor D. Kool leidt de vieringen. Oud-Katholieke Kerkdienst Heilige Johannes de Doper, Dam 30, Schiedam. Eucharistie viering Themaviering: Natuurlijk Bidden. Nobelstraat 24, Rotterdam (Blijdorp). Gemeente van Christus, Swam- merdamsingel 27a. Zondag 10.30 uur: samenkomst; 11.30 uur: Bij belstudie, ook kinderbijbelklassen, voor alle leeftijden. Schieland Ziekenhuis, Aula/ka pel, Juliana van Stolbergstraat, Eucharistieviering op zaterdag 25 november te 18.30 uur: voorgan ger: pater J. F de Roos scj.; oecu menische zondagviering op 26 no vember te 10.30 uur. Voorganger: ds. J. F. de Rooij en ds. Y. Stien- stra. Muzik. medewerk. Nieuw- landkoor o.l.v. Hans Lucas.

Het Nieuwe Stadsblad | 1989 | | pagina 8