Wordt verwacht Programma Filmclub Back to Basic in 't Paard UW THUISKRANT maakt uw postcode goud waard zfi'r Kinder Loop WIN 'EENTON' BON 'Zure haringen skiën voorbij RA Reserveren theaters Aan alle mensen met suikerziekte, Kerstzangavond Kinderkerstloop voor Vluchtelingenwerk start unieke loterij WOENSDAGMIDDAG 20 DECEMBER u SCHIELAND ZIEKENHUIS I HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 6 DECEMBER 1989 PAGINA 11 'Blond Elastiek' Doris Baaten Kindertheater Pluisje SCHIEDAM - Mark van de Veerdonk treedt vrij dagavond op in theater De Teerstoof. De winnaar van de Persoonlijkheidsprijs Cameretten 1987 debu teerde zeer succesvol met zijn programma 'Natte Voeten'. 'Blond Elastiek' is de titel van z'n tweede solo-programma. In Blond Elastiek belandt het pu bliek samen met een verdwaald Duits primus-stel op een auto kerkhof. Er gebeuren daar vreemde dingen. Zure haringen skiën voorbij op gletsjers van piccalily, het re gent spontaan ayatolla's en een topfokker verdwijnt in een mys terieus gat... Over de verleiding van het gat, gaat Blond Elastiek. Blond Elastiek is oprechte kol der waarmee Van de Veerdonk een heel autokerkhof tot leven brengt. Vrijdag 8 december Theater De Teerstoof Aanvang: 20.30 uur Toegang: 12,50, CJP Pas 65 10,- Sofokles Sinds oktober 1988 speelt Ka- baret Sofokles het programma 'Klapband'. De vorm is die van het traditionele cabaret: confé rences, cross-talks en liedjes in eenvoudige vormgeving. De verschillende nummers vinden hun plaats in een doorlopend verhaal: de beeldend kunstenaar Bengy heeft een objekt gemaakt, dat wordt aangezien voor een fietsenstalling. Wanneer de mensen hun fiets erin gaan plaatsen, is er al gauw een han dige figuur, die mogelijkheden ziet-.tot exploitatie. Op geheel eigen wijze slaat hij een brug tussen zijn klanten en de wereld van de kunst. Zaterdag 9 december Theater De Teerstoof Aanvang: 20.30 uur Toegang: 12,50, CJP Pas 65 10,- Poppentheater Pluisje Rosa vindt het niet leuk dat het zo vaak regent. Ze maakt een lange ladder om zo boven in de wolken te komen. Ze maakt een praatje in de zon en gaat lekker zonnen. Maar al snel komt de maan roet in het eten gooien. Het is avond en hij is aan de beurt. Als Rosa slaapt komt het wolkenmannetje. Hij probeert Rosa met onweer bang te ma ken. Rosa moet hem helpen om het weer te maken, maar daar heeft Rosa helemaal geen zin in, ze komt om vakantie te vie ren. En nu maar hopen dat het weer zaterdag een beetje meezit, zodat de kinderen allemaal kun nen komen kijken! Zaterdag 9 december Theater De Teerstoof Aanvang: 14.00 uur Toegang: 3,75 Soesja Citroen - Jazzconcert Passage Theater Theatercafé de Tender - donderdag 14 de cember Cabaret Zak As - cabaret Passage Theater Grote zaal - vrijdag 17 december Kindertheater Speelgoed - 'De tranen knallen uit m'n kop. Theater De Teerstoof - zaterdag 18 december Mimegroep Oceaan - Lost women in Antarctica Passage Theater Grote zaal - zaterdag 18 december N.O.F. Orgelconcert door Ge rard de Waardt Passage Theater Grote zaal - zondag 19 december De tovenaar van Oz - jeugd film Theater De Teerstoof - woens dag 20 december De Berini's - Het naadje van de kous Theater De Teerstoof - woens dag 20 december VLAARDINGEN - Een in valide vrouw is vrijdag en zaterdag, toen ze met haar electrische rolstoel door Vlaardingen reed, twee keer bedreigd door een groepje jongelui. De daders dreig den de vrouw uit haar rol stoel te slaan. Doordat er steeds veel mensen in de buurt waren is het bij drei gementen gebleven. De be weegreden voor het lastig vallen van de vrouw is niet duidelijk. Kabaret Sofokles SCHIEDAM - Vrijdag 8 en za terdag 9 december wordt in het Filmhuis de Amerikaanse ko medie 'Coming to America' ge draaid van regisseur John Lan- dis en met Eddy Murphy in de hoofdrol. De vader van kroonprins Akeem (Eddy Murphy) heeft voor zijn zoon een bruia uitgezocht, maar de prins heeft genoeg van de royale bemoeiingen en besluit samen met zijn vriend en be diende Semmi naar Amerika te gaan om zelf een bruid te vin den. En waar kan dat beter dan in Queens, een van de armste wijken van New York? Akeem en Semmi trekken in een louche pension om het echte leven te proeven en vinden een baantje bij McDowell-hamburgerrestau- rant. De prins ontmoet daar zijn frote liefde Lisa (dochter van de edrijfsleider) die veronderstelt dat ze met een arme Afrikaanse geitenhoeder te maken heeft. Aanvang half tien. Het Filmhuis is geopend vanaf half negen. Toegang voor donateurs f 4,-, donateur worden kost f 5,- per seizoen, inclusief eerste film. Het Filmhuis is te vinden in de Nieuwstraat 12. SCHIEDAM - Reserveren voor alle voorstellingen in het seizoen is mogelijk. Telefonisch van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00-16.00 uur, zaterdag van 12.00 tot 14.00 uur en vanaf één uur voor de voorstelling: 010- 4269563 (Passage Theater) en 010-4269455 (Theater de Teer stoof). De kassa is geopend van dins dag tot en met zaterdag van 12.00 tot 14.00 uur en vanaf één uur voor de voorstelling. Nadere informatie over voorstel lingen en aktiviteiten: Marq Oudshoff, tijdens kantooruren te bereiken op nummer: 010- 4262987. SCHIEDAM - 'Back tot Basic' treedt donderdag 7 december op in café 't Paard aan de Hoogstraat om 21.30 uur. 'Back to Basic' is een band ge formeerd rond zanger Theo Braams (ook wel bekend van de formatie 'Bring in the Beef), en een aantal muzikanten die hun sporen in de Nederlandse mu- ziekscene reeds lang en breed hebben verdiend. Ivo Severijns, sinds kort inge lijfd bij 'Powerplay', maakte voorheen deel uit van 'Maarten Peters and the Dream'. Tjeerd van Zanen produceerde de eerste lp van 'I've got the Bullets' en speelt samen met Leen van Rij in de 'Rick Devito Band'. Hans Eykenaar, een van de meest gevraagde sessie-muzi kanten, vormt samen met Tijn Smit (I've got the Bullets) de laatste aanwinst voor 'Back tot Basic'. Leen van Rij maakte tot voor kort deel uit van 'The Swinging Soul Machine'. Nogal een wirwar van namen, maar niettemin is 'Back to Basic' een heuse band. Het repertoire be staat uit een mengeling van stij len: Wie Theo Braams kent, weet wat er zoal te verwachten is. Back to Basic: Theo Braams (vocals), Hans Eykenaar (drums), Ivo Severijns (bass/vo- cals), Tjeerd van Zanen (gitaar), Tijn Smit (keys/vocals) en Leen van Rij (percussion/vocals). W 'Back to Basic' Djazzex JJC Helder Doris Baaten is inmiddels alweer tien jaar aktief in het theatervak. Na enige tijd bij het reisgezelschap gespeeld te hebben, be sloot ze een solo-program- ma te maken; de kinderen van Mère Santoria'. Een programma waarin zij via autobiografische elemen ten verwees naar haar af komst uit het Limburgs katholieke milieu. Ook haar tweede solo-program ma 'Madeion Blom kijkt niet meer om' a.s. vrijdag in het Passage Theater, bevat deze elementen. Madeion Blom is niet alleen Doris Baaten. Het gaat over verschillende mensen met ver schillende gevoelens, achter gronden, ideeën en hun hebbe lijk- en onhebbelijkheden. Met teksten van Peter Römer, Ruut Weismann en Ivo de Wijs, is het programma te omschrijven als een kruising tussen café chantant en cabaret. Een mooi, gevoelig programma met duide lijke inhoud. Djazzex Jazz on Scale is de titel van het nieuwe programma van Djaz zex. Het programma bevat drie nieuwe werken van o.a. Alida Chase, 'Goodbye Mister Fara way' op muziek van Milly Van- illi. Artistiek leider Glenn van der Hoff schreef een choreogra fie over het conflict >én de har monie tussen twee culturen: de Nederlandse en de Indonesi- die Insuline gebruiken en in het Schieland Ziekenhuis behandeld worden. Betreft: omzetten van Insuline 40 IE/ml naar Insuline 100 IE/ml (de zogenaamde U100-conversie) Op donderdag 7 december 1989 zal in de Aula van het Schieland Ziekenhuis, locatie Stadhouderslaan (voormalig Nolet-Ziekenhuis) zowel 's middags om twee uur als 's avonds om half acht een voorlichtings programma worden gegeven in verband met de veran dering van de concentratie van alle Insulinen die nu.40 IE/ml bevatten. Om dit proces veilig te laten verlopen raden wij u aan, in uw eigen belang, op één van deze informatiebijeen komsten aanwezig te zijn. sche. Djazzex presenteert de modern-jazz op een geheel ei gen en vernieuwende wijze waarbij de nadruk wordt gelegd op dynamiek, emotie en ener gie! JJC Helder JJC Helder maakt muziekthea ter met van passie en humor doordrenkte popsongs. De nummers zijn kleurrijk en voor al swingend. Melodie, de sfeer van akkoorden en een ritmische basis geven de band een onmis kenbaar rockgeluid. Licht, kos tuums en speciale theaterefïec- ten en de extravagante perfor mance van zangeres/komponis- te Marlies Helder zorgen voor een wervelend optreden! Mimegroep Oceaan Verloren Vlinder en Scarabee is een futuristisch sprookje op ba sis van mime, pantomime en dans. Iedereen heet Anthony en niemand heeft een staart. Alles is geregeld: tijd van opstaan, eten, werken, feesten... Tot op een dag Anthony niet meer eet, dan wordt alles anders... Antho ny komt op een plek in het bos, waar een Computer staat. Alle Anthony's buiten voor Compu ter en ze zijn ook een beetje bang voor hem. Anthony en Anthony besluiten Computer binnen te gaan en hier vinden zij de stervende Scarabee die huilt om Verloren Vlinder... Oceaan x Op D.V. zaterdag 16 december wordt er een kerstzang in de sfeervolle dorpskerk van Kethel aan het Noordeinde georgani seerd. Op deze avond zal het Geref. gem. koor 'Com nu met Sang; en het jongerenkoor 'Come let us Sing' onder leiding van Jan Mulder een aantal be kende en minder bekende kerst liederen ten gehore brengen. De koor- en samenzang wordt begeleid door Teke Bijlsma aan het orgel, Jos van Elderen ach ter de piano en Evert Bos hobo. Kaarten a 5,- kan men verkrij gen bij de koorleden en voorzo ver nog voorradig 's avonds aan de kerk. Telefonisch reserveren kan via de nummers 010- 4154824 en 010-4265521. Aan vang 20.00 uur. Uw postcode kan elke maand een ton waard zijn. Ook u kunt deelnemen aan deze Nationale Postcode Loterij die in samen werking met 'UW THUIS KRANT' is opgezet. Startsein voor deze unieke loterij wordt volgende week gegeven met de Kinderkerstloop '89 ter gele genheid van het vluchtelingen werk. De Kinderkerstloop '89 is ge organiseerd door de vereniging Vluchtelingenwerk. Op 19 de cember presenteert Koos Pos- tema een avondvullend televi sieprogramma over tien jaar Vluchtelingenwerk in Neder land. Woensdagmiddag 20 de cember nemen zeker 130.000 schoolkinderen deel ^aan de Kinderkerstloop. De bedoeling is dat de kinderen die woens dagmiddag tussen 14.00 en 17.00 ingevulde machtigings kaarten uit de omroepbladen en Uw Thuiskrant ophalen. Woensdagavond 20 december worden de resultaten van de Kinderkerstloop '89 bekend gemaakt voor, tijdens en na de uitzending van de voetbalwed strijd Nederland-Brazilië. Vluchtelingen uit de gehele wereld worden met de op brengst van de eerste trekking van deze Nationale Postcode Loterij geholpen. Maar u hoeft natuurlijk niet te wachten op de Kinderkerst-, loop. U kunt vanavond al de machtigingskaart uit 'UW THUISKRANT knippen en opsturen om deel te nemen aan de Postcode Loterij om daarmee het Vluchtelingen werk te steunen. Met uw deelname aan de Na tionale Postcode Loterij wor den drie organisaties voor mens en milieu gesteund. Dat zijn de Vereniging Vluchtelin genwerk, de Vereniging tot Behoud van Natuurmonu menten en de Novib/Gast aan Tafel. Ook een aantal andere projecten komt voor uw finan ciële ondersteuning in aanmer king. Elke maand opnieuw worden in de Postcode Loterij hoofd prijzen van 25.000, 50.000 en 100.000 getrokken, alsmede postcodeprijzen van 1.000, 500, 50, 25 en 10 gulden. Het leuke van de Postcode Lo terij is, dat als iemand een postcodeprijs wint, automa tisch iedereen met dezelfde postcode ook een prijs krijgt uitgekeerd. Stel dat uw buur man 1000 gulden wint, dan wint u dezelfde prijs! Als u minimaal 5x meedoet in 12 maanden, dan telt uw unie- voor Vluchtelingenwerk 020 - 79 56 56 ke postcode lotnummer mee voor de grote superjaarprijs van maar liefst acht ton. Meedoen aan de Postcode Lo terij is heel eenvoudig. 1U vu't de hierbij afgebeelde bon in. De twee vakjes naast de ruimte voor Uw postcode wordt willekeurig ingevuld door de compu ter. U krijgt Uw definitieve lotnummer(s) thuisge stuurd. 2) U machtigt de Postcode Loterij om een tientje van uw giro/bank af te schrij ven. 3) U stuurt de bon in een en velop zonder postzegel aan de Nationale Postcode Lo terij. Antwoordnummer 11067, 5200 VC 's Herto genbosch. Volgende week leest u in 'UW THUISKRANT' meer over de Nationale Postcode Loterij. mijn postcode is: L Ik wil meedoen aan de Postcodeloterij en ik wil kans maken op een van de vele prijzen. 1 lot (10 gulden) 2 loten (20 gulden) 3 loten (30 gulden) loten gulden) Ik machtig u hierbij maandelijks tot wederopzegging het aangegeven bedrag van onderstaande rekening af te schrijven. En ik maak naast de maandelijkse prijzen kans op de superjaarprijs van ƒ800.000,- bank giro NATIONALE L 0 T E R IJ datum: handtekening: Woonplaats: Programma Theater de Teerstoof Doris Baaten in Passage Vrijdag 8 december Passage Theater/RooRoosenzaal Aanvang; 20.30 uur Toegang: 12,50, CJP/Pas 65 10,- Zaterdag 9 december Passage Theater/Grote Zaal Aanvang: 20.15 uur Toegang: 15,-, CJP/Pas 65 10,- Donderdag 7 december Passage Theater/RooRoosenzaal Aanvang: 21.30 uur Toegang: gratis Woensdag 13 december Passage Theater/Grote Zaal Aanvang: 14.00 uur Toegang: 3,75 Leeftijd: 4-12 jaar fx ferar ja, Amsterdam. De opbrengst van de Nationale Postcode Loterij is bestemd voty humanitair werk en milieubescherming. Dhr./Mevr Naam:_ Adres: Bon uitknippen en opsturen in een open enveloppe zonder postzegel naar: Nationale Postcode Loterij, Antc woordnummer 11067, 5200 VC Den Bosch. De Loterij is goedgekeurd door de Staatssecretaris van Justitie onder nummer LO 890/098/177 89 d d 20/10/89 De eerste trek king wordt verricht door Notaris L. Jongemans te Driebergen op 31 januari 1990. De uitslag zal worden gepubliceerd in uw huis aan huis krant en in' een aantal dagbladen. Prijzen boven ƒ1000,- worden belast met 25% kansspelbelasting Reglement en trek- kingslijsten zijn verkrijgbaar bij het secretariaat van de Stichting Nationale Postcode Loterij. Willemsparkweg 176, 1071 HT Amsterdam. De opbrengst van de Nationale Postcode Loterij is bestemd voty humanitair werk en milieubescherming.

Het Nieuwe Stadsblad | 1989 | | pagina 11