'Doe-middag' voor meisjes ONS adviseert: Repetities in volle gang Klant met een gouden rand 1 11 I I t i 7°/0 6S% 41% 7t% 41% 41% 7% 41% 4% 4% 32% bondsspaarbank Gokker maakt bonje SCHAT komt in mei met 'Een Brandende Kwestie' Proces-verbaal Cel biedt uitkomst Paul Berg heeft 'n heel andere kijk op uw ogen. Gebit stuk? VERINGMEIER TANDTECHNIEK ORANJE Krakers aangehouden Burgerlijke stand REN T E W I J Z 1 G I N G "71% 71% 410/0 "7% mm £1% £1% Al% Ol% 01% De Bondsspaarbank doet meer. £3% £3% Groepje valt reizigers lastig Per 1 december 1989 Termijnsparen Jongerenspaarplan f 4 -7% Bijzondere spaarvormen 6f/o 6;% 6% Spaarcertificaten Q30/0 Q30/o £50/0 4% 13 4 «as 5 l°/0 HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 6 DECEMBER 1989 PAGINA 3 SCHIEDAM - De econo mische groei en de techno logische ontwikkeling ver oorzaken nu al een tekort aan goed geschoold tech nisch personeel. Deze ten dens zal in de jaren negen tig versterkt worden door het in kwaliteit afnemen van de beroepsbevolking en de hoge scholingseisen die aan de werknemers zullen worden gesteld. Een goede reden voor jon gens en meisjes om te kie zen voor een opleiding aan de Rijnmond MTS in Sphiedam. Traditioneel was een tech nisch beroep voorbehou den aan de mannelijke be roepsbevolking. Het rol lenpatroon schreef meisjes en vrouwen een maat schappelijke taak voor in de verzorging, handel en administratie. Gelukkig komt daarin verandering. De technologische ontwik keling heeft de beroepsui toefening op dit vlak 'vrouw vriendelijker' ge maakt. Ook de economi sche verzelfstandigiging van de vrouw vereist de mogelijkheid een werkelijk vrije beroepskeuze te ma ken. De Rijnmond MTS wil meisjes kennis laten ma ken met middelbare tech nische opleidingen. Donderdag 7 december wordt 's middags een 'doe- middag' voor meisjes ge houden in de school. Na een korte introductie zul len de meisjes praktisch kennismaken met de bouwkunde, elektrotech niek en werktuigbouwkun de. De werkstukjes worden gemaakt onder leiding van de docenten en vrouwelij ke leerlingen van de school. Afsluitend wordt een korte voorlichting ge geven over de inhoud van een middelbaar technische studie. Door de grote belangstel ling is de middag van 7 december aanstaande al volgeboekt. De 'doe-mid dag' zal in februari aan staande worden herhaald. Geïnteresseerden kunnen nader inlichtingen krijgen bij de schooldekaan. Rijn- mond-MTS Schiedamse- weg 245, tel. 010-4712044. SCHIEDAM - In snackbar 850 in de Nolenslaan maakte een gokker vrijdagavond bonje met de eigenaar. De 28-jarige Schie dammer had al zijn boodschap- pengeld, zo'n 250 gulden, aan de gokkast opgeofferd. Als hij zijn geld niet terugkreeg dreigde hij de ramen van 850 in te gooien. De politie gaf hem een lift naar huis. Het Nieuwe Stadsblad t SCHIEDAM - De winter is een feit. Het waterlei dingbedrijf van de ONS gaat niet op voorhand van een vorstvrije winter uit, al waren ze de afgelopen ja ren nog zo zacht. De win ter van 86/87 had vele ge sprongen waterleidingen tot gevolg en die hoopt de ONS nu voor te zijn. De hoofdafdeling Gas en Wa ter vraagt medewerking de komende winter leiding breuken, als gevolg van vorst en tocht, te voorko men. Het goed bescher men van de watermeter en inpandige waterleiding is een verantwoordelijkheid, die aan elke bewoner van een woning toebehoort. SCHIEDAM - Regisseur Bernard Bredero van het Schiedams Collectief His torisch Amateur Theater (SCHAT) heeft het druk. De repetitie van het acht tiende eeuwse openlucht spektakelstuk 'Een Bran dende Kwestie' is in volle gang. Elke week wordt er in wijkgebouw De Blauwe Brug door een legertje amateurs driftig geoefend. 'Een Brandende Kwestie' speelt zich af in de periode waarin de patriotten de heersende klasse, regenten en stadhouders, van hun troon proberen te stoten. De eerste categorie wordt vertolkt door brander Ja cob Nolet, terwijl de upper ten gepersionificeerd wordt door Dominicus Doom. Het toneelstuk van Bredero is zeker geen fictie alleen: Jef Jansen van het gemeentearchief verrichtte intensief speurwerk naar historische types, waaraan 'Een Brandende Kwestie' kon worden opgehangen. Appelmarktbrug Het tweede spektakelstuk, opvolger van de met lof overgoten 'Het Spul van Joncker Franssen Oor- loch', zal wederom opge voerd worden op een his torische lokatie. Was het eerst de ruïne, nu zal de omgeving van de Appel- marktbrug als decor die nen. Een tribune met 750 zitplaatsen wordt waar schijnlijk geplaatst op een ponton. Verder zal Brede ro in zijn stuk gebruik ma ken van een schip. Het to neelspel wordt mei'90 op gevoerd. De gemeente sub sidieerde reeds 20.000 gul den. In totaal komt het ge zelschap nog 50.000 gul den tekort op de toch al krappe begroting. Heeft u veel last van in uw hoortoestel? Slechthorend zijn is op zich al erg genoeg; problemen met uw gehoorapparaat kunt u er dan natuurlijk helemaal niet bij gebruiken. Gelukkig hoeft dat tegenwoordig ook niet meer. Tenminste, dat wil zeggen: alsu de juiste audicien kiest! En dat zè/f kiezen begint al na uw bezoek aan de oorarts; ga dan naar de juiste audicien waarin u het meeste vertrouwen hebt. Want die audicien ziet het als zijn taak om u van deskundig advies te dienen. Hij weet dat het aanpassen van het juiste hoortoestel een specialistisch werkje is, waarbij de geringste onoplettendheid al leidt tot een voor u vervormd en onnatuurlijk geluid. Dat aanpassen doe je dus niet zomaar, daar moet je rustig de tijd voor nemen. En uiteraard werkt de juiste audicien met de beste en de fijnste merken hoortoestel len zoals bijvoorbeeld Siemens, Philips, Danavox, Widex, enz. De juiste audicien garandeert u dus de beste kwaliteit. En zo hoort het ook! Bovendien geeft de juiste audicien u tijdelijk een luisterijke korting van 100,-. Zoals u hiernaast künt zien kan dat er op neer komen dat de juiste audicien bijna driekwart van uw kosten' betaaltAls u nu klachten heeft over uw huidige hoortoestel, of u moet er op doktersadvies een aan laten passen, kom dan binnenkort even langs bij de audicien*. Maar dan wel bij de juiste: Y "I frfrl die met dat aantrekkelijke verschil in service, Lid F.I.D.A. kwaliteit èn prijs. Argus dus! Vraag ook om de batterij-spaarkaart! Schiedam: Oranjestraat 19, Tel.(010) 4738700- Maassluis: Koningshoek, Tel. (01899) 19039 Vlaardingen (OPTIEK DE BRUIN): Korte Hoogstraat 23, Tel. (010) 4348450 Als opticien weet Argus wat u staat, als audicien hoe het hoort. Nog even en dan zou de heer J. P. F. de Reuver zijn gouden jubileum kunnen vieren als „boodschappendoener". Want bijna vijftig jaar haalt hij elke week bepaalde boodschappen. En denk nu niet, dat wij dergelijke leuke, „aparte gevallen" speciaal voor deze artikeltjes selecteren, want niets is minder waar. Zoiets komt gewoon op je journalistieke pad. De heer De Reuver gaat namelijk naar Bas van der Heijden voor „het zware werk", zoals hij dat zelf zegt. „Limonade, bier, liters melk, dat kan mijn vrouw niet zo goed sjouwen. Dus daarom haal ik die", is voor hem de vanzelfsprekendste zaak van de wereld. Net zoals hij er niet over hoeft te twijfe len Bas van der Heijdens merk Best Bier mee te nemen: „want dat scheelt financieel een grote slok op een borrel", zo kent hij de prijzen. Zich overigens trouw houdend aan zijn boodschappenbriefje, zo blijkt. Door koopjes of lekkere dingen laat hij zich niet verleiden. Op een forse tablet chocola na. Elke week. Voor het kleinkind. Ook elke keer controleert hij bij het inpakken de kassabon. „Want ik vind gewoon, dat je dat als klant moet doen. Voor je zelf en tegenover de cassières. Waar gewerkt wordt, wor den fouten gemaakt, zeg ik altijd. Dan mag ik ook best zeg gen, dat er in deze zaak flink wordt gewerkt, maar dat ik op die kassabonnen zelden of nooit een fout ben tegengeko men", aldus deze klant met bijna een gouden rand.... ADVERTORIAL Tocht is 's winters de grote vij and van watermeter, hoofd kraan en waterleiding. Door tocht in combinatie met strenge vorst neemt de kans op bevrie zing en het springen van water leiding en meter flink toe. Om dit te voorkomen adviseren de Nutsbedrijven om de waterme ter, de hoofdkraan en de meter- put met isolatie-materiaal af te dekken en de tochtnaden en kieren nabij de watermeter dicht te maken. Bij strenge vorst is het ook raadzaam om voor het naar bed gaan de hoofdkraan dicht te draaien en het drinkwater in de leiding af te tappen. Deze maatregelen gelden in het bijzonder voor woningen (en bedrijven) met onverwarmde ruimten. Indien de watermeter zich in dezelfde ruimte bevindt als de gasmeter dan mogen ven- tilatiegaten niet afgedicht wor den. Thermostaat Het bevriezen van water in een cv-systeem treedt vooral op bij vriezend weer in combinatie met harde wind. In het alge meen moet worden voorkomen dat delen in het cv-systeem te snel afkoelen. Om bevriezing van de cv-installatie te voorko men is het aan te raden de ther mostaat niet te laag te zetten en de radiatoren in de koudste ruimten niet geheel af te zetten. De Openbare Nutsbedrijven Schiedam v geven een speciale folder uit waarin nog meer tips staan om schade door vorst te voorkomen. Deze folder is aan te vragen bij de technische ad ministratie van de hoofdafde ling Gas en Water, Van Heek straat 15, tel. 4622222, toestel 167. VLAARDINGEN - In samen werking met de afdeling milieu van de gemeente en de afdeling stadsontwikkeling heeft de poli tie Vlaardingen proces-verbaal opgemaakt tegen Boll Scharp voor het opslaan van chemisch afval. Het inmiddels failliete bedrijf aan de Mercuriusstraat bleek op haar terrein vier ton chemisch afval te hebben opgeslagen. Het afval is inmiddels verwijderd en SCHIEDAM - Een 30-jarige man die op een bankje aan de Huis te Riviereweg in de koude op een bank een uil tje lag te knappen is door surveillerende agenten mee genomen naar het hoofdbu reau van politie waar hij in een cel zijn roes verder kon uitslapen. Hij verklaarde al een week door Schiedam te zwerven. De man heeft geen vaste woon- of ver blijfplaats. De dag daarop kreeg de man een lift naar het Leger des Heils. Paul Berg is opticien èn optometrist èn. contactlens- specialist. Als 't goed is weet hij alles over uw ogen, over zien, over kijken, over brillen en over lenzen Als AN V C-contactlensspecialist behoort hij u uitvoerig en objectief te informeren en te adviseren over brillen en contactlenzen. Voor zoveel persoonlijke aandacht moet u wel even naar de Nolenslaan, want u mag er zelf ook wel iets voor doen! ANVC-contactlensspecialist - OV-optometrist Nolenslaan 418 - Schiedam - tel: 010-4735384 SLIJTERIJ/WIJNHANDEL Jonge Smeets 35% per liter 16.50 Vieux Touron 35% SCHIEDAM - De spoorwegpoli tie heeft twee Schiedammers, 19 en 20 jaar, aangehouden op sta tion Schiedam/Rotterdam- West. Het duo maakte deel uit van een groepje dat passagiers lastig viel. De een had een hobbymes bij zich en de ander een alarm pistool. Het alarmpistool werd door de oudste van de twee ook daadwerkelijk gebruikt. SCHIEDAM - Twee parkeerme- terkrakers zijn zondagochtend tegen de lamp gelopen. Op de Rotterdamsedijk werden ze aan gehouden. Een van hen, een 29- jarige man zonder woon- of ver blijfplaats, bekende direkt par- keermeters op de Koemarkt en de Broersvest gesloopt te hebben en 120 gulden aan kwartjes te hebben buitgemaakt. In zijn handbagage trof de politie het nodige gereedschap aan. De tweede in het verhaal, een 29-ja- rige Vlaardinger, wees elke me deplichtigheid resoluut van de hand. De schade aan de par keer meters loopt in de honder den guldens. SCHIEDAM - 24 tot en met 30 november. Geboren: Britt d.v. De Bus-Middendorp; Amar S. z.v. Mehmood- Choudhury; Marieke d.v. Tettero-Boer; Roos d.v. Meeuws-Dijkhuizen; Martijn z.v. Reek-Kraak; Sjoerd z.v. Zwijnenburg- van Mil; Thomas z.v. Groenendaal-de Langen; Luke z.v. Van Gennip- Stolk; Jeffrey z.v. Van Noort-Dekker; Dilber d.v. Kaya-Kaya; Lisette d.v. Steens-Wesdorp; Fleur d.v. Schrijver-van der Linden. Ondertrouwd: W. G. J. Boks 24 jr. en M. C. Hart 27 jr.; H. de Ligt 25 jr. en G. C. M. Timmers 25 jr.; R. Slootweg 26 jr. en E. W. Spruijtenburg 25 jr. Getrouwd: N. G. Gerrit sen 26 jr. en P. P. Greve- link 19 jr.; P. van de Linde 31 jr. en I. Note- boom 26 jr.; R. Zwaans 22 jr. en M. Fruijt van Hertog 30 jr.; E. de Vos Burchart 26 jr. en M. van Qelder 25 jr.; J. Ka- labogias 28 jr. en M. C. M. Straver 25 jr.; G. H. Noorlander 39 jr. en M. F. Gomes 39 jr.; F. van Hoorn 27 jr. en A. M. Lugtigheid 26 jr.; C. Martij nse 26 jr. en C. A. Buitelaar 23 jr.; G. Bur ger 41 jr. en M. Pelkman 27 jr. Overleden: A. C. J. Schaars, man, 81 jr.; P. Muijs, vr., 79 jr., geh. gew. met A. J. H. C. Martens; A. M. H. van der Velden, vr„ 84 jr.; M. de Geus, vr., 78 jr., geh. gew. met F. D. Roe- ters; S. Yildiz, man; J. Klein, man 84 jr., K. Schoor, man, 12 jr.; M. J. Groothuijzen, vr., 90 jr., geh. gew. met J. Groeneweg; G. van Hat- tem, man, 56 jr.; M. M. van Geenen, vr., 77 jr.; H. Wurtz, vr., 91 jr., geh. gew. met A. L. Dekker. Ma 7% 2 was ff 2 was g 1% t (F 8 was 85% 6f/o i8 was 52% 4 was Het ei van Columbus: met een advertentie in UW THUISKRANT weet zedereen u ie vindenNsfljj^** Schiedam Vlaardingen spaarbank .I'Al UW THUISKRANT VERSCHIJNT IN: SCHIEDAM, KETHEL, ROTTERDAM: WIJK OUD MATHENESSE, WITTE DORP KANTOOR: Dam 2 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-4732877 Telefax 010-4735818 EDITIECHEF: J. Groene veld Telefoon 010-4732877 Privé 010-4707528 VERTEGENWOORDIGER: Mevr. I. van Bracht Privé 015-622213 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor RUBRIEKSADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor REDAKTIE: Ron Boers, Gerjan de Waard, Arne v. d. Zande EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-4344022 Privé 010-4265764 HOOFDREDAKTIE: P. J. Hovingh Telefoon 070-3190290 Privé 01807-18513 INZENDTERMIJN RED AKTIE-KOPIJ Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 - 3190955, ingeschreven K.v.K. nr. 96375 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 16-07-87 nr 97/1987 f 01-12-89 V Bescherm waterleiding Er wordt druk geoefend voor het toneelstuk 'Een branden de kwestie' die mei '90 wordt opgevoerd aan de Lange Ha ven. PEREN Argus oorminiaturen: onopvallend goed! f 100,- KORTING Prijsvoorbeeld ziekenfondsverzekerde Widex F7 f1180,- Oorschaaltje f 82,- Sef batterijenf 7,50 g Totaal :f 1269,50 Z Vergoeding g Ziekenfonds f 1142,55 f 126,95 1 u Argus betaaltf 100,- Uw kosten f 26,95 De Argus-sgrvice geldt voor iedereen; dus ook voor mensen die hun hoortoestel elders kochten. Overigens krijgt u bij Argus altijd vrijblijvend de gelegenheid een nieuw toestel op proef te dragen. 'Desgewenst komen we bij u thuis rit* Het Best Bier van Bas van der Heijden kun je je visite met een gerust hart voor zetten, vindt de heer J. P. F. de Reuver. ieuver. J Reparatie klaar terwijl u wacht. Dagelijks van 09.00-16.00 uur en na telefonische afspraak. Nieuwe Haven 131 telefoon 010-4261417 Zaterdags volgens afspraak. 'n Borrel van klasse voor een lage prijs bij 12 flessen. 4 AA per liter I WaVV per liter 16.95 bij 12 flessen, 4 RA per liter I WlVV U belt, wij bezorgen! Oranjestraat 8-10-12-14 telefoon 4265997 Maandrente spaardeposito 5 jaar vast inleg minimaal f 15.000, Effectieve rente 7,23% was U 4 Piek-fijn Spaarrekening voor 0 tot 11 -jarigen Spaardeposito 10 jaar vast inleg minimaal f 500,—. Piek-fijn Rekening voor 11 tot 18-jarigen Spaardeposito 6 jaar vast inleg minimaal f 500, p Q was f Kombi Spaarrekening voor 16 tot 30-jarigen Spaardeposito 5 jaar vast inleg minimaal f 500, Jeugdspaarwetrekening voor 15 tot 21-jarigen Spaardeposito 4 jaar vast Spaardeposito 3 jaar vast inleg minimaal f 500,—. 4 was Spaardeposito 2 jaar vast inleg minimaal f 500,—. Spaardeposito 1 jaar vast inleg minimaal f 500, In het 5e jaar 4 was In het 4e jaar In het 3e jaar f was In het 2e jaar In het 1e jaar Maximum looptijd 5 jaar. f 1.000,— of veelvouden Max. f 10.000,—- per certificaat. Dagelijkse renteberekening. Effektieve rente (na 5 jaar) gemiddeld 7,00% per jaar. Giro-Spaar Extra Rekening Vrij opneembaar f 5.000,— per maand, alleen giraal. Over opgeno men bedragen boven f 5.000,— wordt 2% retourrente berekend. Spaar Selekt Extra Rekening Dagelijks opvraagbaar. Over opgenomen bedragen wordt 2% retourrente berekend. Spaar-Selekt-Rekening Dagelijks opvraagbaar. Over opgenomen bedragen wordt 1% retourrente berekend Premie Spaarrekening Reserveringsrekening 1 maand opzegging. Vrij opneem baar f 2.500,— per maand en ge heel voor hypotheken, belastingen, verzekeringen enz. Perfekt Rekening 3 maanden opzegging. Vrij opneembaar f 2.500, per maand Seniorspaarrekening 1 O Voor 60 ers. 2% extra rente over 1 het laagste saldo in het kalenderjaar. Vele bestedingsdoeleinden, vrij op- O neembaar. Over overige doelen geldt 1% retourrente, opzegging 3 mnd. Kasspaarrekening Direkt opvraagbaar

Het Nieuwe Stadsblad | 1989 | | pagina 3