Totaalkosten ruim 2,1 ton rond feestdagen Dienstverlening Ridderorde voor leiding van UW THUISKRANT I Al I I II ORANJE 16.00 Paul Berg draagt zelf niet eens een bril? Sherezade te gast in haar geboortestad Caféruzie Fietsendief gepakt Orgelconcert Ongeluk in uw hoortoestel? Slechthorend zijn is op^zich al erg genoeg; problemen met uw gehoorapparaat kunt u er dan natuurlijk helemaal niet bij gebruiken. Celukkig hoeft dat tegenwoordig ook niet meer. Tenminste, dat wil zeggen: als u de juiste audicien kiest! En dat zè/f kiezen begint al na uw bezoek aan de oorarts; ga dan naar de juiste audicien waarin u het meeste vertrouwen hebt. Want die audicien ziet het als zijn taak om u van deskundig advies te dienen. Hij weet dat het aanpassen van het juiste hoortoestel een specialistisch werkje is, waarbij de geringste onoplettendheid al leidt tot een voor u vervormd en onnatuurlijk geluid. Dat aanpassen doe je dus niet zomaar, daar moet je rustig de tijd voor nemen. En uiteraard werkt de juiste audicien met de beste en de fijnste merken hoortoestel len zo als bijvoorbeeld Siemens, Philips, Danavox, Widex, Bosch, Starky, enz. De juiste audicien garandeert u dus de beste kwaliteit. En zo hoort het ook! Bovendien geeft de juiste audicien u tijdelijk een luisterijke korting vanf 100,-. Zoals u hiernaast kunt zien kan dat er op neer komen dat de juiste audicien bijna driekwart van uw kosten betaaltAls u nu klachten heeft over uw huidige hoortoestel, of u moet er op doktersadvies een aan laten passen, kom dan binnenkort even langs bij de audicien*. Maar dan wel bij de juiste: die met dat aantrekkelijke verschil in service, kwaliteit èn prijs. Argus dus! Lid F.I.D.A. Vraag ook om de batterij-spaarkaart! Schiedam: Oranjestraat 19, Tel.(010) 4738700* Maassluis: Koningshoek, Tel. (01899) 19039 Vlaardingen (OPTIEK DE BRUIN): Korte Hoogstraat 23, Tel. (010) 4348450 Als opticien weet Argus wat u staat, als audicien hoe het hoort. SLIJTERIJ/WIJNHANDEL Jonge Smeets 35% per liter 16.50 Vieux Touron 35% SCHIEDAM - Zaterdag 16 december zal de, voor namelijk van de wekelijkse bijdrage 'Sherezade" in de Libelle bekende schrijfster Maria Oomkes te gast zijn in het Filmhuis, Gebouw De Teerstoof, Nieuwstraat 12 te Schiedam. Marias Oomkes werd in 1914 als Mientje Noordijk in de Lan ge Kerkstraat in Schiedam ge boren. Haar geboortestad heeft nog altijd een speciale plaats in haar hart. Zij ging dan ook di- rekt in op de uitnodiging om in de kersttijd een lezing te geven in het Filmhuis. Deze avond wordt georgani seerd door het Filmhuis, de openbare bilbiotheek en de boekverkopers Van Leeuwen en Mercurius. De boekverkopers zullen ook werk van Maria Oomkes te koop aanbieden, welke zij in de pauze en na af loop zal signeren. De toegang bedraagt 5,-. De zaal gaat om 20.00 uur open en de lezing zal beginnen om 20.30 uur. Gezien de verwachte grote belangstelling en het beperkte aantal plaatsen wordt iedereen aangeraden te reserveren. Dit kan tijdens kantooruren bij de heer A. C. Verhulst, tel. 010- 4270956. SCHIEDAM - In café Royaal aan de Vlaardinger- straat brak vrijdagavond een vechtpartij uit waaraan een 34-jarige Vlaardinger lelijke verwondingen aan heeft overgehouden. De man deed geen aangifte bij de politie en weigerde over het voorval te spreken. De Vlaardinger die te diep in het glaasje had gekeken, kreeg het met een andere be zoeker om de een of andere reden aan de stok. Deze pakte een bierglas en sloeg deze stuk in de hals van het slachtoffer. Een agent die de verwonde man later naar de gereedstaande ambulance hielp, werd verrast door een afstapje en knalde met zijn hoofd tegen een betonnen deurpost. Hij kon gelijk met de ziekenwagen mee. W. F. SCHEEPE is afwezig van 18 dec. tot 27 dec. SCHIEDAM - Het Stede lijk Museum aan de Hoog straat moet toegankelijk worden voor minder-vali- den. Daarover was ieder een het wel eens. Maar hoe? Het aanbrengen van een lift liep in de vele ton nen, zo berekende de Dienst Gemeentewerken wethouder Luub Hafkamp voor. Na uitvoerig onderzoek en overleg is voor een alternatief gekozen, namelijk de traplift. De naam zegt 't al: een lift die de invalide op een plateau, over de drempels heen, naar boven en weer naar beneden brengt. Er komen er drie, één in de linker, en twee in de rechtervleugel van het gebouw. Met nog een spe ciaal 'miva-toilet' en doorgangs voorzieningen komt de hele operatie op een bedrag van ruim 2,1 ton. Acceptabel zeggen Hafkamps ambtenaren. Het museum wordt ook voor die bepaalde groep toegankelijk en de kosten blijven binnen de perken. Het Stedelijk Museum zit wel met een probleem. „Wie moet de traplift gaan bedienen," zegt Pim Schenkelaars. „Dat schijnt een heel karwei te zijn. Er zijn hier slechts twee suppoosten waarvan één de balie met videobewaking bemandt." SCHIEDAM - Kerstmis valt dit jaar op maandag 25 en dinsdag 26 decem ber. Nieuwjaarsdag 1 janu ari op een maandag. Dit heeft invloed op de dien stuitvoering van de vuil nisophaaldienst. De huisvuilophaaldiensten van maandag 25 december verschui ven naar donderdag 28 decem ber en de diensten van dinsdag 26 december verschuiven naar vrijdag 29 december. De huid- vuildiensten van maandag 1 ja nuari verschuiven naar donder dag 4 januari. Op dinsdag 26 december ver valt de warenmarkt op het Bachplein. De Openbare Nuts bedrijven Schiedam blijven ge durende de feestdagen 24 uur per dag bereikbaar voor storin gen in de levering van energie, drinkwater en radio- en televi siesignalen. De dienstverlening op (of rond) de komende feestdagen wijkt soms sterk af van de gewone gang van zaken. Hieronder volgt een overzicht van de meest ingrijpende wijzigingen. Mocht men nadere informatie wensen, neem dan tevoren kon- SCHIEDAM - Een 27-jarige Rotterdammer is vrijdagavond tegen de lamp gelopen toen hij trachtte bij de fietsenstalling van Sporthal Margriet een brommer te stelen. Net daarvoor had hij al een stalen ros wegge haald. Het Nieuwe Stadsblad takt op met de betreffende sec tor. De telefoonnummers vindt men in de Stadsgids. Algemen en Burgerzaken In verband met het sluiten van de centrale kas zijn op vrijdag 29 december vanaf 12.30 uur gesloten de bureau's Huisves ting, Algemene Zaken en Juridi sche Zaken en de onderafdeling Burgerzaken, allemaal gehuis vest in het kantoorgebouw 's Graveland aan de 's Grave- landseweg 567. Gemeente Archief Het Gemeente Archief aan de Korte Haven 133 sluit in de pe riode tussen Kerstmis en oud ïn nieuw, dus van 27 tot en met 29 december. Schiemond De BGC (bedrijfsgemeenschap schiemond) sluit, evenals het Archief, tussen de feestdagen. Openbare bibliotheek De filialen Zuid en Oost van de gemeentelijke Openbare biblio theek (Leliestraat en Lorent- zlaan) zijn tussen kerst en oud en nieuw gesloten. Dat geldt ook voor de schoolbibliotheek- dienst en de wisselcollectie- dienst. De hoofdbibliotheek aan de Lange Haven en de Jeugdbi bliotheek aan de Korte Haven blijven gewoon open. Het pu bliek kan ook in de filialen Noord en Nieuwland normaal rond de feestdagen terecht. ROTTERDAM - Hoofdredac teur P.J. Hovingh en hoofd- commercie J. VaTster van UW THUISKRANT zijn beiden be noemd tot Ridder in de orde van Oranje Nassau. Dat gebeur de afgelopen vrijdag in Rotter dam ter gelegenheid van het vut-afscheid van beide heren. De versierselen behorende bij de koninklijke onderscheidin gen werden uitgereikt door J. Noorland van Dordrecht en M.J.D. Jansen van Krimpen aan den IJssel, burgemeesters in de woonplaatsen van de func tionarissen. De heer Hovingh was vanaf 1965 hoofdredacteur van de huis-aan-huisbladen van Sijt- hoff Pers, die in een oplage van 1,8 miljoen per week in 71 edi ties over de gehele provincie verspreid worden. Vanaf 1971 was hij secretaris van de sectie huis-aan-huisbladen van de Ne derlandse Vereniging voor Jour nalistiek (NVJ). Hij wordt opge volgd door W. Buijteweg. De heer Valster was sinds 1970 in dienst van Sijthoff Pers, van af '79 als hoofd-commercie. Op maatschappelijk terrein heeft de heer Valster zich bijzonder on derscheiden in de regio Dor drecht, waar hij thans een pro minente plaats inneemt op de VVD-kandidatenlijst voor de volgend jaar te houden gemeen teraadsverkiezingen. Hij vervult diverse functies in onderne mersverenigingen en de Kamer van Koophandel. Hij wordt bij UW THUISKRANT opgevolgd ioor R. de Beer. Heeft u veel last van HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 13 DECEMBER 1989 zaakt door drie grote sponsors die hun medewerking hebben gegeven aan de Kerstmarkt. Heineken betaalt alle verkochte biertjes, datzelfde doet de Botte- lo voor alle frisdranken en bak ker Den Hollander levert de broodjes gratis. „Elke verkochte consumptie komt voor honderd procent als opbrengst binnen," glundert Van Krugten over het succes. Optredens Inmiddels is het aantal optre dens, die gepland staan, uitge breid. Zo zal vioolvirtuoos Mi chael Liem niet alleen optreden, maar zal hij ook een concert verzorgen met zijn zesjarig broertje Laurens, die op de pia no zal spelen. Een uniek optre den mag verwacht worden van het kwartet Metaal. Brandweercommissaris Metaal zal met zijn twee dochters en de dochter van burgemeester Scheeres een optreden verzor gen. „Overigens wil ik ook nog graag benadrukken dat alle con certen en optredens niet alleen in het teken van klassieke mu ziek en Kerstmis staan. Ik heb enkele repetities bijgewoond en daaruit bleek dat er ook zeer ze ker moderne muziek vertolkt zal worden," aldus Van Krug ten. Vrijdagavond om half acht opent burgemeester Scheeres, die aankomt per arreslee, de Kerstmarkt en zal de opening opgeluisterd worden door een optreden van het koor van de Vereniging van Nederlandse Huisvrouwen. Overigens zal in Het Nieuwe Stadsblad van aan staande vrijdag het complete programma van de drie dagen durende Kerstmarkt verschij nen. Arne van der Zande Korenbeurs is drie dagen alles, van kerstballen tot kerstboom standaards, te koop. „Daarnaast hebben we ook kramen met ge dragen gelegenheidskleding en een grote loterij, mensen moeten alleen niet denken dat het een rommelmarkt wordt. Dat is en wordt het zeker niet," benadrukt Van Krugten nog maals. De fraaie folder is trou wens overal te verkrijgen. On der andere in de ziekenhuizen, bij het VVV en het kantoor van Het Nieuwe Stadsblad op de Dam. Sponsors Dacht Van Krugten en de zij nen in eerste instantie aan een opbrengst tussen de 10 en 20.000 gulden, nu gaan zij er al vanuit dat de opbrengst de 20.000 gulden zal overschrijden. Dit optimisme wordt veroor- SCHIEDAM. vrijdag - Onder het genot van een hapje en een drankje bezochten Schiedamse notabelen en sponsors 'De Nieu we Palmboom' aan de Noord- vest. Een informeel samenzijn met de burgemeester, meer was het niet, om fase twee (het met selwerk) van het herbouwprojekt af te sluiten. Alleen trappen klimmen was er niet bij. Na de borrel lichtte J. Gunneweg, direkteur van de Stichting Schiedamse Molens, de bouwaktiviteiten toe aan de hand van dia's. Deze worden speciaal gemaakt door de Vlaar dinger Han Dijkstra, vader van de bekende persfotograaf Roel. Elke week opnieuw. Zodat elk detail voor het nageslacht wordt vastgelegd. Han Dijkstra maakt zich trou wens op het terrein van de stads- fötografie steeds verdienstelijker. Na eerst het boek 'Vlaardingen in Panorama' te hebben gefoto grafeerd voor de Schiedamse uit- feverij Scriptum, vereeuwigde ij ook Dordrecht en Breda. Aansluitend op de diapresentatie werd de videofilm van Dick Groenendal bekeken. Ook die fing over 'De Nieuwe Palm oom'. SCHIEDAM - Zondagmorgen 17 december organiseert de Ne derlandse Orgel Federatie haar maandelijkse theater-orgelcon cert, op het bekende 'Standaart' orgel, in het Passage Theater te Schiedam. Dit populaire con cert zal verzorgd worden dooi de Nederlandse organist: Ge rard de Waardt met als gast Pe ter Pronk. C-erard de Waardt, bekend bei aardier in binnen- en buiten land, is inmiddels ook een be kend en zeer gewaardeerde the ater organist. Na zijn klassieke opleiding is hij zich vooral gaan richten op romantische en po pulaire muziek. Vorig jaar heeft hij veel succes gehad met een concert voor de NOF met als gast een handbelgroep van de muziekschool uit de Hoekse Waard waar hij docent is. Nu brengt Gerard de Waardt J als speciale gast de fameuze kla rinettist/saxofonist Peter Pronk mee, die voor het eerst zijn op treden zal maken met het thea ter-orgel. Aanvang van het concert half elf. Toegangsprijs 9,-. Leden, 65 plussers en houders van een CJP betalen 5,- op vertoon van een geldig pasje of lidmaat schapskaart. Kinderen tot en met 12 jaar hebben gratis 'oegang mits onder geleide. Ach, hij doet 't weieens. Hij heeft schitterende monturen inz'n winkel hangen en hij vindt: 'een mooie bril is niet lelijk'. Hij heeft dan ook veel van z'n klanten al een prachtige bril op de neus gezet, en blijf dat zeker doen. Veel van z'n klan ten kiezen voor lenzen: 'Ik heb absoluut niets tegen een bril, maar lenzen vind ik ook prima!' Maar natuurlijk ligt de keuze bi] uzelf! Hij adviseert alleen maar! Gezien zijn opleiding weet 'ie' waarover 'ie' praat. ANVC:contactlensspecialist - OV-optometrist Nolenslaan 418 - Schiedam - tel: 010-4735384 /ervolg voorpagina PAGINA 3 SCHIEDAM - Een 33-jarige Schiedammer heeft nog pijnlij ke herinneringen aan zijn rit op de Vlaardingerdijk, richting Vlaardingen. Door een mede weggebruiker die op de busbaan reed, werd hij van de weg afge drukt en kwam tegen een lan taarnpaal terecht. De veroorza ker van het ongeluk, reed door. *msiMAgxï ...TUUUTEN... Argus oorminiaturen: onopvallend goed! f 100,- KORTING Prijsvoorbeeld ziekenfondsverzekerde Widex F7 f1180,- Oorschaaltje f 82,- Set batterijenf 7,50 Totaal 1269,50 Vergoeding Ziekenfonds fl42,55 I 126,95 1 u Argus betaaltf 100,- Uw kosten f 26j)5 De Argus-service geldt voor iedereen; dus ook voor mensen die hun hoortoestel elders kochten. Overigens krijgt u bij Argus altijd vrijblijvend de gelegenheid een nieuw toestel op proef te dragen. 'Desgewenst komen we bij u thuis 'n Borrel van klasse voor een lage prijs per liter 16.95 bij 12 flessen, 4 fi BA per liter I WlVV U belt, wij bezorgen! Oranjestraat 8-10-12-14 telefoon 4265997 Dokter waarnemers: dr. I. van Hasselt dr. F. de Rijcke dr. A. Walczynska Schiedamseweg 69, tel 4705282 Spreekuur volgens afspraak. Visite-aanvraag voor 09.30 uur via tel. 4705282. Weekend uitsluitend via de boodschappendienst. Tel. 4206611. Museum krijgt traplift UW THUISKRANT VERSCHIJNT IN: SCHIEDAM. KETHEL. ROTTERDAM: WIJK OUD MATHENESSE, WITTE DORP KANTOOR: Dam 2 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-4732877 Telefax 010-4735818 EDITIECHEF: J. Groeneveld Telefoon 010-4732877 Pnvé 010-4707528 VERTEGENWOORDIGER: Mevr. I. van Bracht Privé 015-622213 INZENDTERMIIN ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor RUBRIEKSADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op .hef kantoor REDAKTIE: Ron Boers, Gerjan de Waard, Arne v. d. Zande EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-4344022 Privé 010-4265764 HOOFDREDAKTIE: P. I. Hovingh Telefoon 070-3190290 Privé 01807-18513 INZENDTERMIIN RED AKTIE-KOPII Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 - 3190955, ingeschreven K.v.K. nr. 96375 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 16-07-87 nr 97/1987 01-12-89 Het Stedelijk Museum r

Het Nieuwe Stadsblad | 1989 | | pagina 3