i Verrassende nederlaag tegen Damlust Schoolsporttoernooien Diplomazwemmen in zwembad Zuid 11 BELOOFD: Succes voor De Sportarcade UW THUISKRANT maakt uw postcode goud waard SOMS WIN •EEN TON- BON Diefstal portefeuille TMWi i Lij..!.,'-... 'vJ, Vierde Dickhoff- toernooi bij HSC "WINNAARS" VAN DE NAJAARS - JUBILEUMAKTIE PIM VAN DER ELST - i.s.w. KLM I HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 22 DECEMBER 1989 PAGINA 15 SCHIEDAM - De kampi oenskansen van damclub Schiedam zijn na de ver rassende 12-8 nederlaag te gen Damlust uit Gouda geheel verkeken. Door het verlies op de zevende speeldag zijn de Schiedam mers gezakt op de ranglijst in de eerste klasse naar de vijfde plaats samen met Damlust en hebben zij een achterstand van vier pun ten op koploper Lent. Invallers Klok Invaller Sjaak Prins deed f want hij won zijn partij. tegen Damlust niet slecht, DE NIEUWE DIRECTEUR DIE HAD EEN GROTE STROP Want onderweg naar huis liep hij autoschade op Maar na een dag of wat had'ie 't personeel gemeld dat z'n auto door Dries als nieuw was hersteld AUTOSCHADE DRIES SPAANSEPOLDER 7 daagse vakantiereizen naar Orlando, Florida: 5 daagse vakantiereizen naar Athene, Kopenhagen of Madrid: long-weekends naar Londen of Parijs: troostprijzen - schaalmodel Boeing 747 - 400: Zwemmen Alle schoolgaande Schiedamse leerlingen kunnen kerstvakantie deelnemen aan basketbaltoernooien Voortgezet SCHIEDAM - Net zoals voorheen zal de familie Leermakers ook dit jaar weer het P.U.F.-zaalvoet- baltoernooi organsieren. Frans en Truus Leerma kers van De Unie, Jan en Kate Leermakers van Het Proosje en Anet Leerma kers van 't Fust hebber echter wél besloten om volgend jaar een sporteve nement van een ander kali ber te organiseren. Over 5 minuten staat uw huurauto klaar. Singel 41-45 3112 GJ Schiedam telefoon 010-4262428 De organisatoren Op de foto de gehele ploeg van De Sportarcade die deel nam aan het kampioenschap. Vlnr: assistent coach Iwan Lont, trainer/coach Alain Breugelmans, Stefano Blok land, Carlos Lont, Pascal van de Hoek en Ayhan Hosgelen. Iedere maand opnieuw worden grote prijzen verloot onder de deelnemers van de Nationale Postcode Loterij. Hoofdprijzen van 25.000.-, 50.000.-, 100.000.- Verder vele Postcodeprijzen van 10.-, 25.-, 50.-, 100.-, 500.-, en 1000.- De hele straat kan winnen Het speciale van de Nationale Postcode Loterij is dat, als in uw postcode iemand een Postcodeprijs wint, iedereen die in dezelfde postcode* woont automatisch dezelfde prijs krijgt uitgekeerd. maximaal 50 loten per postcode. Stel dat uw buurman 1.000. dan wint u ook 1.000.- als u mee hebt gedaan I I wint 800.000.- superprijs Als u minimaal 5x meedoet in 12 maanden dan telt uw unieke postcode lotnummer mee voor de grote superjaarprijs van maar liefst 8 ton. Meedoen is heel eenvoudig U vult de bon hiernaast in. Daarmee machtigt u de Nationale Postcode Loterij om een tientje per lot van uw giro of bank af te schrijven. I Ik wil meedoen aan de Postcode Loterij en ik wil kans maken op een van de vele prijzen. Ilk machtig u hierbij maandelijks tot wederopzegging het aangegeven bedrag van onderstaande rekening af te schrijven. En ik maak naast de maandelijkse prijzen kans op de superjaarprijs van 800.000,- 1 lot (10,-) 2 loten (20,-) loten gulden) Naam:. Adres: datum: handtekening: NATIONALE Ml L 0 T E R IJ Deze bon opsturen in een open enveloppe zonder I postzegel aan: Nationale Postcode Loterij, I Antwoordnummer 11067, 5200 VC Den Bosch I mijn postcode is lllll Woonplaats: Kampioenskansen damclub in de kerstvakantie Schiedam nu verkeken In de uitwedstrijd tegen Dam lust bewees Schiedam nog lang geen echte topclub te zijn. Maar liefst vier partijen gingen verlo ren, evenveel als in de vorige vier wedstrijden samen. Toen waren Philips, Constant, Lent en Dordrecht de tegenstanders en werden er zes wedstrijdpun- ten behaald, toch moet Schie dam drie van deze vier teams op de ranglijst voor laten gaan. Schiedam begon aan de wed strijd tegen Damlust met twee invallers, omdat Rob van Eijk en Jelle Groeneveld verstek moesten laten gaan. Paul Boerrigter opende de score door een remise tegen Bitter; Paul stond iets minder en ac cepteerde het remise-aanbod van Bitter direkt. Invaller Sjaak Prins deed goed werk; hij ver sloeg H. J. v.d. Wouden; na een ondoordacht ruiltje van v.d. Wouden sloeg Prins middels een simpel zetje toe: 1-3 voor Schiedam. Ron Heusdens ver grootte de voorsprong van Schiedam tot 1-5 door een sim pele overwinning op Hordijk. Een nederlaag van Gert van Willigen bracht Damlust tot 3-5 terug. Gert pareerde een dam- dreiging van Den Besten maar had overzien dat er nog een damdreiging in de stand zat. Na damafname speelde Van Willigen met twee schijven nog wel een tijdje door, maar moest deze zinloze poging uiteindelijk staken. Invaller Mathieu Smit zat tegen de oude Leroy die het klassieke speltype dat op het bord kwam beter beheerste dan Smit, die het beslissende tempo tekort kwam en moest opgeven: 5-5. Damlust kwam op 7-5 voor sprong door een overwinning van Pippel op Ronald van Eg- mono. Van Egmond stond heel goed, waarschijnlijk wel gewon nen, maar zag zijn stand ver zanden in een remiseachtige stelling. Toen hij ook nog even de klok vergat kwam hij zelfs in tijdnood en verloor op de vlag. Jammer. Wim Vrijland speelde remise tegen Van Klaveren, die wel iets minder stond, maar Vrijland bekwaam op afstand hield. Pe ter Poot stond tegen G. P. v.d. Wouden na 15 zetten zo eoed Bokelweg 100, 3125 AD Schiedam I 010 - 4154540 Telefax 010 - 4620623 Veilig en vakkundig autoschadeherstel, met een vol jaar schriftelijke garantie Overname fabrieksgarantie, indien gewenst een regeling met de verzekering, en eventueel een vervangende auto in de schadeperióde VLAARDINGEN - Alweer voor de vierde maal wordt op zondag 7 januari 1990 het Dick- hoff-wintertoernooi gehouden. Na de succesvolle edities van 1987 en 1988 (in 1989 kon het toernooi i.v.m. het competitie voetbal) niet doorgaan, verwacht de organiserende voetbalvereni ging De Hollandiaan/Satelliet Combinatie ook dit keer weer vele teams. Het toernooi staat open voor ie dereen. Lid van HSC of niet, voetballers of niet. Gespeeld wordt op een veldje van ca. 20x40 meter met kleine doeltjes (wel met keeper). De teams be staan uit 1 keeper en vijf veld- spelers.Verder is er eigenlijk maar één regel van belang nl. dat lichamelijk contact niet is toegestaan. Ieder team speelt vier wedstrij den van één kwartier tegen ge lijkwaardige tegenstanders. Zo dat niet persé het sterkste team winnaar zal worden. Voor die winnende ploeg staat de door het aannemingsbedrijf Dickhoff beschikbaar gestelde wisselbo kaal klaar. Voor meer informatie en aan melden, dient men contact op te nemen met Herman Berk hout (010-4353306). Het in schrijven dient wel te gebeuren voor 1 januari. SCHIEDAM - In zwembad Zuid is afgelopen zaterdag ge zwommen voor de diploma's A en B. Er waren 22 kandidaten voor het A-diploma en 32 vooi het B-diploma. Alle deelnemer! behaalden hun diploma. Ah commissie van bad waren verte genwoordigd: Corrie Verdam ei Martin Baron. De volgende kandidaten behaal den hun diploma's: A-diploma: Martijn v.d. Waal Anna Wietsma, Christophe M. van Loman - Rotterdam B.C.W.M. Helming - Rotterdam M.C. Rijke - Rotterdam W.A. van Hooft - Zoetermcer D. Troost - van Dijk - Poortugaal IJ. Duijvestcin - Rotterdam A. Duivcstein - Verbeek - Rotterdam J. Drop - Rozenburg N. Bakker - Rotterdam F.. Brautigam - Nieuwcrkerk a/d IJsscl F., van Buytcncn - Spijkcnisse N. Cornelisscn - Rotterdam C. Haasdijk - Rotterdam W H. Kamp - Puttershoek K. Ross - Rhoon F.B.C.A. Lepping - Berkcl en Rodenrijs M. Maat - Rotterdam de Neef - Ridderkerk De Neef - van der Mcide - Ridderkerk C P. van Rhccnen - Rotterdam R. Schut - Slootweg - Den Haag Teresa del Rio - Rotterdam W. Schcltcns - Rotterdam B. van Wijnen - Hellcvoetsluis Alle winnaars hebben schriftelijke bericht ontvangen. PIM VAN DKR ELST b.v. Anderton, Antje v. Bloois, Al Gene, Rick Been, Richard Her mans, Marco Ooms, Els Ooms Willem Janse, Linda Niestadt Ferry v. Eyk, Monique v.d Tuulc, Cheryl Breddels, Dew Eijsberg, Lisa Heggelman Noortje Poot, Jaenet Posno, Ja son Harris, Nickey Harmsen Danny v.d. Luitgaarden en Da vid Deepe B-diploma: Sabrina v. Veen (asper v. Rooy, Jody Stavenui ter, Remco Homburg, Claudit Vellekoop, Sabina Hollink, An jelique Grobbe, Jeroen Trou oorst, Esther Scholte, Willem v Dijk, Nancy Bons, Rolf Jur gens, Bas v. Hees, Bob Her- sbach, Brigit v.d. Tuyn, Murat Kinay, Geert Verboom, Mirèsc Hoek, Ralph de Koning, Hessel Verwater, Raimon Wijngaard. Tessa Rody, Karen Brussé, Ro berto de Jonge, Marijke Jansen. Willemijn v. Bloois, Melissa v.d. Raaf, Ahmet özarda, mw. R. Groot, de heer Ed Boes, mw. Jung Lee Bae, de heer Uk Heu- on Lee. als gewonnen, zag spoken en nam een verkeerde afwikkeling waarna Poot totaal verloren stond. Toen Van der Wouden het iets te mooi wilde afmaken wist Poot toch nog de weg naar remise te vinden. Door deze twee remises stond Schiedam met 9-7 achter. De Goudse overwinning werd veilig gesteld door Erno Prosman, die Piet Bastiaande versloeg. Bastiaanse heeft zeker kansen gehad en had in het eindspel nog een goede remisekans maar moest opge ven. Het laatste punt kwam van Tiny Mous, die op leuke wijze een schijf was voorgeraakt; on danks deze schijf voorsprong wist hij de weg naar de winst niet te vinden: remise tegen Molenaar en 12-8 voor Da m lust. Weekenddiensten huis artsen: Voor spoedgeval len telefoon 4206611. Ambulance nodig? Bel direkt 4333300. Apotheekhulp vooi spoedrecepten: Telefoon 4264018 of 4737674. Tandartsdienst: Voor spoedgevallen, tel. 4748959. Het spreekuur zaterdag en zondag is van 17.00-18.00 uur. Schieland ziekenhuis: Gebouw Burg. Knappert- laan 25 en gebouw Stad houderslaan 98, Schie dam, telefoon 4733733, (ook voor afspraken po liklinieken). Bezoektij den algemeen: 13.45-14.30 uur; 18.45-19.45 uur. IC/CCU afdeling: 13.45- 14.15 uur; 18.45-19.15 uur. PAAZ, za., zo. en wo. 13.45-14.30 uur en 18.45- 19.45 uur, andere dagen 18.45-19.45 uur. Kraam- afdeling: 13.45-14.30 uur; 19.00-20.00 uur. Kinder afdeling: 10.00-12.00 uur; 14.30-19.00 uur. Huisartsengroep „De Gorzen en Nieuwland": voor spoedgevallen tel. 4267831. Nederlandse Rode Kruis: Afd. Schiedam, Van Beverenstraat 40, te lefoon 4268013, inl. tij dens kantooruren: maan dag, dinsdag en woens dag van 09.00-12.00 uur. Vervoer invaliden en be jaarden: telefoon 4269351 dagelijks van 12.00-13.00 uur en van 17.00-19.00 uur. Bij geen gehoor zie kantooruren. Kruiswerk Nieuwe Wa terweg-Noord: Kantoor: van Swindensingel 40, tel. 4739900. Bereikbaar maandag t/m vrijdag van 9.00 17.00 uur. Uitleen verpleegartikelen: maga zijn v. Swindensingel 40, maandag t/m vrijdag van 15.00-18.00 uur; magazijn Bachplein 588, tel. 4706177, maandag t/m vrijdag, van 9.00-13.00 uur. Verpleegkundig te lefonisch spreekuur van maandag tm vrijdag van 12.00-13.00 uur: Schiedam-Noord: tel. 4706177; Schiedam-Oost, Cen trum en Nieuwland: tel. 4739900; Schiedam-Zuid: tel. 4263129; Schiedam-West: tel. 4261915. Weekenddienst informa tie: tel. 4602611. Dierenbescherming: Dierentehuis Hargahoe- ve, Sportlaan 2, Schie dam, telefoon 4714151. Vogelasiel KNNV Bab- bersmolen. Volkstuinen complex „Vijfsluizen", telefoon 4713362. SCHIEDAM - De dienst sport en recreatie van de gemeente Schiedam organiseert in de ko mende kerstvakantie twee grote sporttoernooien voor scholieren: minibasketbal en zwemmen. Het minibasketbal-toernooi wordt op woensdag 3, donder dag 4 en vrijdag 5 januari van het volgend jaar gehouden in Sporthal Oost in de Fahrenheit- straat. Vanwege de grote belang stelling voor dit toernooi was organisator Ferdinand van Hel den genoodzaakt ook op de vrijdagochtend wedstrijden te laten spelen. „Dit was nodig om scholen, ook die zich bijtijds hebben opgegeven, niet teleur te hoeven stellen," aldus Van Hel den. Het minibasketbal-toer nooi is bestemd voor leerlingen van de Schiedamse basisscho len. Per poule zijn er een eerste en tweede prijs beschikbaar. In overleg met de teams zullen de poulewinnaars nog een keer apart worden uitgenodigd om te spelen om het kampioenschap van Schiedam. Ferdinand van Helden streeft ernaar om dit in de vooijaars- vakantie af te werken. De wed strijden beginnen in sporthal Oost om 09.00 uur. Op donderdag 28 en vrijdag 29 december is het Sportfondsen- bad het decor voor een zwem- ontmoeting tussen dertig basis scholen van Schiedam. De in totaal 183 deelnemers zwem men op individuele nummers en estafette. Voor elke winnaar of winnares op een bepaald nummer is een prijs beschik baar. Op de estafettewedstrijden zijn wisselbekers te winnen. Op de donderdag worden de serie wedstrijden gehouden, terwijl vrijdag bestemd is voor de hal ve en hele finales. De tijdwaar neming geschiedt door de Schie damse Reddingsbrigade. De eer ste zwemmers duiken op don- VLAARDINGEN - Zondag werd uit een kleedruimte van de sporthal aan de Floris de Vijfdelaan een portefeuille in houdende rijbewijs, kentekenbe wijzen en tankpas ontvreemd. De portefeuille werd uit de kle ding van benadeelde ont vreemd. derdag 09.00 uur in het water. Diezelfde twee dagen wordt in sporthal Margriet het schoolbas- ketbal-toernooi afgewerkt. Hier voor hebben zich in totaal 68, verdeeld over 47 jongens- en meisjesteams ingeschreven. De basketbalvereniging heeft beide dagen haar medewerking toege zegd. Op de donderdag komen de jongens van 14 tot en met 18 jaar en ouder aan bod, de dag later is het de beurt aan de jon gens van 12 en 13 jaar, alsmede de meisjes. SCHIEDAM - Op 6 januari is het zover, na een lange voorbe reidingstijd begint de SOMS met een gloednieuw jeugdpro gramma. Het programma gaat SOMS Jeugd Magazine heten en wordt gemaakt voor en door jongeren. De makers zijn Rem co Bosshard, hij gaat de tech niek verzorgen en vult tevens de redaktie aan. Mark de Keizer presenteert het geheel en is daarbij nog redak- teur en tot slot is aaar dan ook Martijn van Noordennen bij, die ook presenteert en tevens redak- teur is. In het programma gaan zaken behandeld worden die de jeugd aangaan. Wat doe je bijvoor beeld met lastige ouders? Hoe je ze opvoedt, hoe je het best com puterproblemen op kunt lossen en wie een interessant persoon is, dat hoor je voortaan iedere week tussen 1 en 2 op de vrije zaterdag. Voor 6e keer PUF- toernooi Dit zou kunnen gebeuren in dt vorm van een indoor tienkamp. Aangezien de eerder in de zo mer georganiseerde tienkamp zo'n succes was, is het leuk om dit evenement 's winters binnen te herhalen. Mede omdat ook vrouwen en kinderen dan mee zouden kunnen doen. Dit jaar echter hoopt de familie Leermakers dat het P.U.F.-toer- nooi net zo'n succes wordt als alle voorgaande edities. Het evenement begint om 14.00 uur en eindigt om 18.00 uur in de Sporthal te Maasdam, op vrij dag 29 december. Om het rei zen te vergemakkelijken zijn er twee bussen gehuurd voor spe lers en supporters. Tien teams zullen om de P.U.F.-wisselbokaal strijden, maar zoals elk jaar. vooral ook ae sportiviteitsprijs, die be schikbaar is gesteld door slagerij Pim van Eiik. En natuurlijk zal er in Het Proosje, de Unie en 't Fust 's avonds weer levende muziek te vinden zijn. Programma: Unie - Manhattens Proosje - de Lick Fust - Footloose. SCHIEDAM - Leerlingen van de Schiedamse sportschool De Sportarcade namen onlangs met succes deel aan de open Neder landse Oyama Karate kampi oenschappen in Zoetermeer. De wedstrijden, die werden gehou den onder auspiciën van de Ne derlandse Karate Associatie, werden afgewerkt in de Haagse sportschool Kamakura. In totaal namen 15 sportscholen uit heel Nederland deel, dat leverde 93 karateka's op. Van De Sportarcade wist Carlo! Lont voor de derde achtereen volgende maal beslag te leggen op de eerste plaats in het licht gewicht. Door deze prestatie mag hij zich weer een jaar kam pioen van Nederland noemen. Ayhan Hosgelen debuteerde op dit kampioenschap bij de zwaargewichten en mocht di rekt een vierde plaats mee naar huis nemen. Overigens kon Iwan Lont vanwege een zware blessure niet meevechten. De loterij is goedgekeurd door de Staatssecretaris van Justitie onder nummer L0 890/098/177.89 d.d. 20/10/89. De eerste trekking wordt verricht door Notaris L. Jongemans te Driebergen op 31 januari 1990. De uitslag zal worden gepubliceerd in UW THUISKRANT en in een aantal dagbladen Prijzen boven 1000 - worden belast met 25% kansspelbelasting Regiement en trekkingslijsten zijn verkrijgbaar bij het secretariaat van de Stichting Nationale Postcode Loterij. Willemsparkweg 176, 1071 HT Amsterdam. POSTBANK BANK Dhr/Mevr De opbrengst van de Nationale Postcode Loterij is bestemd voor humanitair werk en milieubescherming

Het Nieuwe Stadsblad | 1989 | | pagina 15