JAN MEESTERS: 'AKTIE TANKSLAG LOOPT ALS EEN TREIN' VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN O.N.S. MECHANISEERT GRAAFWERKZAAMHEDEN TIJDELIJKE INVULLING TV10 KANAAL WAT DE METER TELT PERSOONLIJKE BENADERING VRAGENFORMULIER Burgemeester en wethouders hebben onderstaande bouwvergunningen ver leend. Belanghebbenden kunnen hierover nadere informatie verkrijgen bij bouw- en woningtoezicht in het Stadskantoor, elke morgen van 8.30 tot 10.00 uur, tele foon 010-4260500 toestel 188, 189 en 398 „Ik heb al bijna driehonderd reacties binnen. Het ziet ernaar uit dat onze prognose van twee- a driehonderd ondergrondse olietanks vrij aardig klopt. De aktie loopt als een trein". PAGINA 6 'T STADSERF VRIJDAG 22 DECEMBER 1089 H. J. Sanders voor het verbouwen van de woning Laag land 5. Gemeente Schiedam, voor het renoveren van 11 woningen en 5 winkelruimten aan de Hoogstraat 76b t/m 76k en Lange Achterweg 2a t/m 6b. Gemeente Schiedam, namens Woningbouwvereniging Schie dam voor het bouwen van 63 woningwet woningen in Spaland-West (deelplan Har- reweg) Aann. bedrijf van Hattum en Huihoven b.v., voor het plaatsen van een dak op het pand Buiten havenweg 180. B. G. D. Maas, voor het verbouwen van de woning aan de Huysmansstraat 63. Van Doorn en Salari Onderhoudsbedrijf voor het renoveren van twee woningen aan de Aleidastraat 120 a/b. Dienst Centraal Milieubeheer Rijnmond, voor het herinrichten van de 3e etage van het kantoorpand aan de 's-Gravelandse- weg 565. Mw. A. van Kralingen Maas, voor het renoveren van 8 woningen aan de Van 's-Gravesandestraat 15 ab t/m 21 ab. H. J. van Katwijk, voor het inwendig verbouwen van het café aan de Hoofdstraat 311. De Koning Beheer Schiedam b.v. voor het bouwen van een bedrijfspand op een terrein aan de 's-Gravenlandseweg. Verspeek Elektrotechniek b.v. voor het wijzigen van het pand Kerklaan 5-7 R.C.V. van der Ham, voor het verbouwen van Lange Haven 85. Multi Action, voor het verbouwen van Lange Kerkstraat 11. Bontebal Bouw b.v. voor het bouwen van 20 woningen (1e fase) aan de Vlaardingerdijk/Fabristraat deeluitmakend van een complex 29 wo ningen. J. H. C. Dubber, voor het verbouwen en vergroten van de woning Strijensestraat 12. Euro Saté B.V. voor het plaatsen van 2 garages aan de Algerastraat 16. Gemeente Schiedam, voor het aanbouwen van 4 liftinstallaties aan de Damlaan 4-264 en de Burg. Hon- nerlage Gretelaan 245-361. Th. F. Hoogsteder, voor het verbouwen van het v.m. pakhuis Newtonstraat 37b tot garage. P. van der Kooy Transport, voor het plaatsen van een weegbrug op een terrein aan de Nieuwe Waterweg straat 21. Gemeente Schiedam, voor het plaatsen van een prefab-trans formatorstation aan de Mgr. Nolenslaan nabij de nrs. 191 t/m 195. R. Bosman, voor het vergroten van de woning Linde laan 17. Van de 23 in het Schiedamse kabelnet geïnstalleerde TV kanalen zijn er thans 22 in gebruik. Als tijdelijke invulling gaan de Nutsbedrijven medio februari 1990 op ka naal 4 het Italiaanse commerciële satelliet TV-programma RAI-ÜNO doorgeven. Daarnaast worden begin januari 1990 we tenschappelijke programma's van The Discover Channel doorgegeven op tijden dat The Children's Channel (kanaal 42+) niet uitzendt. Jan Meesters: „Al bijna driehonderd reacties op aktie tankslag". Aan het woord is Jan Meesters, coördina tor van de aktie "tankslag". De gemeente wil met de aktie zoveel mogelijk tanks, die vroeger in gebruik waren voor de opslag van huisbrandolie, onschadelijk maken. Volgens een schatting zouden er tussen de drie- en vierhonderd tanks bij woon huizen onder de grond liggen. De ge meente wil deze tanks laten schoonma ken en volstorten met zand zodat ze geen vervuilingsbronnen kunnen worden. In de afgelopen weken is een voorlichtingscam pagne gevoerd om eigenaren van tanks te informeren en te interesseren voor deel name aan de aktie. „Gezien de uitgebreide voorlichting moet vrijwel iedereen nu toch wel weten wat de aktie "tankslag" inhoudt", meent Jan Meesters. „Dat blijkt ook wel uit het grote aantal reacties. Vooral de folder, die in grote delen van Schiedam is verspreid, heeft veel respons opgeleverd". Jan Meesters is stafmedewerker bodemsane ring en lozingszaken bij de Dienst Ge meentewerken. Hij hoopt dat de meeste tanks nu bij de gemeente zijn aangemeld. Helemaal zeker hiervan is hij echter niet". „Het was vroeger niet verplicht om een tank bij de gemeente te laten registreren. We weten dus nooit precies hoeveel tanks nog onder de grond liggen. Toch is het van het grootste belang dat we alle tanks op het spoor komen, want de schade die een lekgeraakte tank aan het milieu kan toebrengen is enorm". In principe mag dus geen enkele tank aan de aandacht ontsnappen. Om ieder risico hierop uit te sluiten zal nu worden overge gaan tot een persoonlijke benadering van mogelijke tankeigenaren die nog niet heb ben gereageerd. „Voordat we met de voorlichtingscampagne zijn gestart heb ben we een selectie gemaakt van straten waar je kunt verwachten dat daar tanks liggen", zegt Jan Meesters. „We vergelij ken deze gegevens nu met de lijst van binnengekomen reacties. Als blijkt dat vanuit bepaalde straten geen tanks zijn aangemeld, terwijl je dat wel zou mogen verwachten, dan gaan we daar huis-aan- huis langs om bewoners erop te wijzen dat er mogelijk een tank bij hun huis ligt". Dit gebeurt deze maand en in januari door medewerkers van het milieubureau RAMIL, dat in opdracht van de gemeente meewerkt aan de uitvoering van de aktie "tankslag". Hopelijk beschikt de gemeente na deze persoonlijke benadering over een volledi ge lijst van adressen waar tanks liggen. Aan deze adressen wordt een vragenfor mulier toegestuurd, met daarbij ook een uitleg hoe het werk zal worden uitge voerd. Eigenaren van olietanks kunnen hierop aangeven wat de vermoedelijke in houd van de tank is, waar hij precies ligt, enzovoort. Ook wordt gevraagd of men in principe bereid is om deel te nemen aan de aktie. Als deze vraag met "ja" wordt beantwoord, krijgt de tankbezitter een overeenkomst toegestuurd. Een door het rijk erkend bedrijf zal de tank dan in april en mei van het volgend jaar volgens de geldende milieuvoorschriften onschadelijk maken. Dit bedrijf brengt daarbij op basis van de overeenkomst het terrein boven en rondom de tank weer in oude staat. „In situaties waarbij een tankbezitter niet wenst deel te nemen aan de aktie "tank slag" gaan we wederom over tot een per soonlijke benadering", vervolgt Jan Meesters. „Misschien bestaan er bij deze mensen nog vragen of problemen. In een persoonlijk gesprek komen we dan vast wel tot elkaar en gaan ook deze tankeige naren ertoe over om hun tank onschade lijk te laten maken. Want nogmaals, het risico op milieuvervuiling is te groot. Daar komt dan nog bij dat niet is uit te sluiten dat zo'n tankeigenaar in de toekomst voor veel hogere kosten komt te staan dan de honderdvijftig gulden die hij nu kwijt is. Ook dit punt moet goed duidelijk worden gemaakt". Overigens is het nog altijd mogelijk om zich bij de gemeente aan te melden als u weet of vermoedt dat er bij uw huis een olietank onder de grond ligt. Ook als u zelf geen tank hebt maar er wel een weet te liggen stelt de gemeente een reactie op prijs, kunt bellen met Jan Meesters, te lefoonnummer 4260500, toestel 348. In dit handige overzicht ziet u waar de stroom thuis in een jaar heengaat, uitge drukt in kilowattuur (kWh). Deze cijfers zijn een gemiddelde. Per gezin en ook per toestel kunnen er kleine verschillen zijn. Een kWh kost gemiddeld plm. 21 cent. koelkast 240 koel-vrieskast (2-deurs) 520 diepvrieskist-kast 520 vaatwasser 475 losse centrifuge 20 wasdroger 500 wasmachine 275 strijkijzer 30 koffiezetapparaat 65 afzuigkap 50 fornuis 440 komfoor 340 magnetron 100 bakoven 100 boiler (80 I.) 1850 tv 150 video 150 cv-pomp 435 PC/home-computer 40 licht 710 radio 35 stofzuiger 65 De Openbare Nutsbedrijven verrichten veel graafwerk, voordat ze kabels en lei dingen in de grond kunnen leggen. Al meer dan een eeuw worden in Schiedam leidingen en kabels, met de schop, inge graven. Een karwei, dat erg arbeidsinten sief is en bovendien veel rugklachten bij de grondwerkers veroorzaakt. Het grond werk voor het leggen van gas- en water leidingen is in de loop der jaren gemecha niseerd. Elektriciteitskabels worden ech ter tot op heden met de hand ingegraven. De hiervoor benodigde sleuven zijn der mate smal dat gangbare graafmachines voor dit werk ongeschikt zijn. Er is nu een mini-graafmachine op de markt gekomen, die speciaal voor dit soort fijne graafwerkzaamheden ontwik keld is. Het Elektriciteitsbedrijf gaat met ingang van december met een dergelijke mini-graafmachine proefdraaien. Als de machine bevalt, hoopt de ONS een of meerdere, in bedrijf te kunnen nemen. De graafmachine verzet in korte tijd veel grond en zal in de toekomst veel rug klachten kunnen voorkomen. Het huidige ondergrondse elektriciteitsnet beslaat momenteel circa 520 kilometer kabel. Martin Verhaal en Marco Vogel: „Eerst even proefdraaien".

Het Nieuwe Stadsblad | 1989 | | pagina 30