Programma Passage Theater Programma Filmhuis Excursie Heemtuin Programma Theater De Teerstoof Hl SffiSSe Wordt verwacht Reserveren theaters J li Vrouwenfilm in Filmhuis 7^sóüSOiiL0BU!|l opjsopl m or 800 reuzedro HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 3 JANUARI 1990 PAGINA 9 Herenmettijd SCHIEDAM - Vrijdag 5 janua ri wordt in het Filmhuis de Amerikaanse film 'Mississippi Burning' gedraaid van regisseur Alan Parker en met Gene Hackman en William Dafoe. 'Amerika 1964. Het land heeft al vele rassenrellen achter de rug. In de zuidelijke staten is «jen nog steeds fel gekant tegen de opheffing van de apartheid. De Ku Klux Klan heeft in dat SCHIEDAM - Zaterdag 6 janu ari wordt bij het Filmhuis in de maandelijks terugkerende cy clus vrouwenfilms, Shame van Steve Jodrell gedraaid. 'Shame' vertelt het verhaal van een jonge, vrijheidslievende, in tellectuele vrouw, die op trek tocht is (per motor) door Au stralië. Als zij wat langer dan gepland in een stadje moet doorbrengen, komt zij er al snel achter dat er iets vreselijks mis ii Meerdere malen zijn er jonge meisjes en vrouwen uit het stadje door groepjes jongens verkracht, maar het dreigt iede re keer weer in de doofpot te verdwijnen. Totdat Asta, de hoofdpersoon, zélf overvallen wordt door een groep van vier jongens, maar als overwinnares uit de strijd komt. Als gevolg van haar op treden ontstaat er een schisma in de vrouwengemeenschap van het stadje. Als Asta als een feministische tqrnado door het stadje raast, worden de verhoudingen be hoorlijk op zijn kop gezet. Ge weld escaleert, waardoor dra matische gebeurtenissen volgen. Schokkende film, zowel voor vrouwen als mannen. Aanvang half tien, zaal open vanaf half negen. Toegang 4,-. Doanteurs betalen 5,- per sei zoen, inclusief de eerste film. Het Filmhuis is te vinden in de Nieuwstraat 12. gebied dan ook vele fanatieke aanhangers. Deze film speelt zich af in een klein plaatsje in Mississippi. De FBI-agenten Ward en An derson onderzoeken de verdwij ning van een zwarte jongen en twee blanke Burgerrechten-acti visten. Ze stuiten op grote te genwerking van de plaatselijke bevolking, maar ondanks dat wil agent Ward een onderzoek "volgens het boekje". Al snel blijkt een keiharde aanpak noodzakelijk en gaat Anderson het vuile spelletje meespelen.' Aanvang half tien, het Filmhuis is open vanaf half negen. Toegang voor donateurs 4,-, donateur worden kost 5,- per seizoen inclusief eerste film. Het Filmhuis is te vinden in de Nieuwstraat op nummer 12. SCHIEDAM - Komende zondag, 7 januari, wordt in de Heemtuin van het Prin ses Beatrixpark een excur sie gehouden. Op deze eer ste zondag van het jaar be gint deze gratis excursie om 14.00 uur. Vogeldes kundigen laten de mensen, zeker als men een verrekij ker meeneemt, genieten van de vogels van de Heemtuin. In de Heemtuin wordt door uit gekiende onderhoudsmaatrege- len het voorkomen van in dit zeekleilandschap thuishorende (=Heem)plantengroepen bevor derd. Elk jaar zien we meer van deze planten in de Heemtuin. Maar niet alleen planten! Bij elke groep planten horen ook dieren. In de Heemtuin komen naast de planten gelukkig ook veel dieren voor. Dieren die ook elk hun eigen eisen stellen aan hun omgeving. Zo zie je dat als het terrein geschikt is, de vo gels het vanzelf gaan gebruiken. De vogels die in de Heemtuin voorkomen zijn park- en bosvo gels en vogels van het water en de waterkant. Wat doen vogels in de Heem tuin? Vogels benutten vruchten, zaden, insekten en ander dier lijk leven als voedsel. Elk jaar getijde zijn er andere vogels te vinden die op de Heemtuin hun kostje bijeen scharrelen. Voed sel voor zichzelf, hun partner of hun kroost. Voeren is beslist niet nodig, op de heemtuin is genoeg te vinden. Er is hier een keur aan nestel- en schuilgele- genheden. Zo zijn er nestkastjes en holten in takken en bomen (door spechten en rotting) voor de holtebroeders en wintergas- ten. Uiteraard staan er veel bo men en doornige struiken, maar ook zijn er takkenhopen en heel veel bodembedekkende planten. Zelfs hartje winter is er hier wel een beschutte schuilplaats en wat te eten te vinden. Om vogels te observeren kan men twee dingen doen: goed kijken met je verrekijker (ver geet die niet) en goed luisteren. Elke vogel maakt z'n eigen ge luid. Zeker als je ergens een paar minuten rustig blijft staan, zie je meer en meer vogels om je heen. Op de Heemtuin zijn er in 1989 zeker 55 soorten vogels waargenomen. De Heemtuin bevindt zich in het noordelijk deel van het Prinses Beatrixpark. De toegangsbrug 11 ligt op 30 meter van de brug TAp TAjilz over de Poldervaart in het ver- J lengde van het Duivenpad. Per openbaar vervoer komt men er met buslijn 53 (Kethel-oost) vlakbij door uit te stappen bij halte Koekoekslaan). SCHIEDAM - Wat eerst als gelegenheidsformatie van start ging, bestaat nu al drie jaar; Zeven schitte rende muzikanten met een unieke combinatie van filmmuziek en humor: Henny Vrienten, Fay Lov- sky, Jacob Klaasse, Jan de Hont, Joost Belinfante, Jan Pijnenburg en Jan Kooper. De groep brengt in een vlot tempo en met veel humor aller lei bekende melodieën van tv en film ten gehore. IJzersterke melodieën worden afgewisseld door komische sketches. Meni ge film wordt weer tot leven ge wekt; zo nemen zij ons mee naar de romantiek van het Wil de Westen en naar de Chinese Opera en naar de ijselijke thril ler 'Psycho' en ook zien we hel den van het witte doek zoals Lassie en Tarzan! Kortom alles is muzikaal moge lijk in een spectaculair decor met veel special effects! Zaterdag 6 januari Passage Theater/Grote zaal Aanvang: 20.15 uur Ellen H. Band - Swingende jazz Passage Theater/Theatercafé de Tender - donderdag 11 januari Verreck Pleijsier - Harde stukjes Theater De Teerstoof - donder dag 11 januari Verreck Pleijsier - Harde stukjes Theater De Teerstoof - vrijdag 12 januari De zaak Kenny - toneel Passage Theater/Grote zaal - vrijdag 12 januari Poppen- en Speeltheater De Toverdoos Theater De Teerstoof - zaterdag 13 januari Manupilator Underdog - The Stuffed Puppet Theatre Passage Thater/RooRoosenzaal - zaterdag 13 januari Verreck Pleijsier - Harde stukjes Theater De Teerstoof - zaterdag 13 januari Rare vogels - Samba Salad Passage Theater/RooRoosen- zaal - woensdag 17 januari SCHIEDAM - Peter de Vries presenteert vrijdag 5 januari zijn nieuwe bluesband Mojo in jongerencentrum De Dijk, aan de Westfrankelandsedijk 10. Het optreden begint om 22.30 uur en de toegang is gratis. Toegang: 17,50, CJP/Pas 15,- Herenmettijd Herenmettijd is een kwartet met een perfecte balans tussen humor, literatuur, beschaving en ondeugd. In 1987 waren zij de winnaars van het Tweede Nationale 'Close Harmony Concours'. Geïnspireerd door grote vokale herengroepen als The Comedian Harmonists, The Mills Brothers en The King Sisters, hebben zij een geheel ei gen stijl ontwikkeld, waarin ei gen arrangementen en Neder landstalige teksten een belang rijke plaats innemen. Het repertoire bevat verschil lende muziekstijlen zoals close- harmony, jazz, barbershop volksliedjes maar ook klassiek. Gecombineerd met de nodige humor zorgen de vier heren voor een aangenaam avondje uit! Vrijdag 5 januari Theater De Teerstoof Aanvang: 20.30 uur Toegang: 12,50, CJP/Pas 65 ƒ10,- Poppentheater Thije SCHIEDAM - De Kift is de titel van het tweede programma van het caba retgezelschap 'Niet uit 't raam'. Het gezelschap be staat uit drie mannen die in dit programma elkaar het leven behoorlijk zuur maken. De mannen doen hun uiterste best om elkaar uit evenwicht te krijgen. Het is steeds twee tegen één en degene die valt kan nog een trap na krijgen. Onderwer pen die aan de orde komen zijn onder andere het cursusweek end, het afschuwelijke van een musical, de maffia en de alles weter. Hoe dan ook, er gebeurt ontzettend veel en steeds weer iets anders. 'De Kift' gaat over de wanhopige strijd om niet al leen te staan. Liever een verach telijke meeloper dan een eenza me. Kortom: een vrolijk avond je leedvermaak. Zaterdag 6 januari Theater De Teerstoof Aanvang: 20.30 uur Toegang: 12,50, CJP/Pas 65 ƒ10,- SCHIEDAM - Reserveren voor alle voorstellingen in het sei zoen is mogelijk. Telefonisch van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 16.00 uur, zater dag van 12.00 tot 14.00 uur en vanaf een uur voor de voorstel ling: 010-4269563 (Passage The ater) en 010-4269455 (Theater De Teerstoof). De kassa is geopend van dins dag tot en met zaterdag van 12.00 tot 14.00 uur en vanaf één uur voor de voorstelling. Nadere informatie over voor stellingen en aktiviteiten: Marq Oudshoff, tijdens kantooruren te bereiken op nummer 010- 4262987. Het duinkonijn Deze voorstelling is speciaal ge maakt voor de kleinste kinde ren vanaf drie jaar. Het verhaal gaat over Leonardo, een dapper duinkonijn, dat indruk wil ma ken op zijn nieuwe buurvrouw Toefje en dolgraag wil leren vliegen. Om te kunnen vliegen heb je een vliegtuig nodig. Leo nardo probeert dus allerlei vliegtuigjes uit. De meeuw ziet het allemaal gebeuren en wil niet dat het konijn leert vliegen. Zal het Leonardo toch lukken om te leren vliegen? Een voor stelling vol kleur, zand en ver rassingen waar de kinderen veel plezier aan zullen beleven! Zaterdag 6 januari Theater De Teerstoof Aanvang: 14.00 uur Toegang: 3,75 Leeftijd: 3-7 jaar Pipi in Taka-Tuka-land Omdat hun ouders op vakantie zijn, logeren Tommie en Anni- ka bij Pipi. De drie kinderen vinden een fles met een brief van Pipi's vader. Zeerovers houden hem gevangen op een ver eiland. Taka-Tuka-land. Hij krijgt daar alleen water en brood. Of Pipi hem alsjeblieft zo snel mogelijk wil bevrijden. De kinderen beginnen hun avontuurlijke reis met een bed dat aan een hete luchtballon hangt. Helaas... het bed landt op een hoge rotspunt. De kinde ren vervolgen hun reis in een zelgebouwd fietsvliegtuig. Hoe dit afloopt? Kom zélf kijken in Theater De Teerstoof. Woensdag 10 januari Theater De Teerstoof Aanvang: 14.00 uur Toegang: 3,75 Leeftijd: 4-12 jaar Niet uit 't raam Rotterdam viert in 1990 zijn 650-jarig bestaan. En Radio Modern doet natuurlijk mee. Want in de Maasstad waar alles kan stond onze wieg. We hebben een handvol prijzen voor deze gelegenheid flink naar beneden afgerond. Op een heel mooi en feestelijk bedrag. In geen 650jaar vertoond. Is me dat even een leuk verjaardagsfeest.....? MIDI AUDIOSYSTEEM MET CD-SPELER EN BOXEN MH 289 MG, LG en FM/stereo tuner 5-Bands equalizer Dubbel cassettedeck met high-speed dubbing Compact Disc speler programmeerbaar op 16 nummers willekeurige volgorde Semi-auto- matische platenspeler 2 x 30 Watt Kompleet met boxen. YAMAHA FM/STEREO AUTO-BASS KEYBOARD SHS 200 Sublieme kwaliteit met grote toetsen Honderden fantastische mogelijkheden Tone-bank met 66 verschillende muziekinstrumenten en 66 begeleidings- rhytmen 6 Mode-secties 5 Parameter changes Echo Demodeun Automatisch accoorden systeem Double hand-/single hand play Record synchro start 2 Eigen speakers, ook aansluitbaar op stereo installatie Draagriem Hoofdtelefoonaansluiting Tevens tafelmodel. >}f PHILIPS PORTABLE KLEURENTELEVISIE 15 CE 1010 39 cm. FSQ beeldbuis 20 Voorkeurstations Geschikt voor 2000 karakters Uitstekende geluidsweergave 2 x Scart HxBxD ca: 36x38x35 cm. BEKEND MERK 800 TOEREN WASAUTOMAAT HLT174714Wasprogramma's* Monoknopbe- diening Extra toets voor halve lading 400-800 Toeren centrifuge Kema Keur. IQkQI ROTTERDAM HEEFT T OOK Een unieke CD met allemaal Rotterdamse I liedjes, gezongen door o.a. Gerard Cox, I Joke Bruys, Henk Numeyer, Japie Valkhoff, Johnny Hoes, Annie de Reuver met o.a. Rotterdam van nu Rotterdam van toen, Langs I de Maas, Oranjeboomstraat, Japie de Portier, I Delfshaven, Spartalied, Ben je in Rotterdam I geboren, Ik heb m'n hart op Katendrecht verloren, Ketelbinkie. NU PHILIPS HANDHAARDROGER Super 1500 - Semi Prof 5 Warmtestanden 300 tot 1500 Watt 2 Luchtsnelheden Beveiliging tegen oververhitting Laag geluidsniveau. 1E7344 Hoogstraat 25, SCHIEDAM: Superwinkel NieuwfMOrtweg 2 010-4346330/4350475 u,ffj261929}4763343 SERVICE CENTRUM: 010-4622300 'Popsterren' bezoeken Schiedam f f Cabaret en kindervoorstellingen <Q>\ 699: 6Uk C 1 i a/d Hi/n, neier wwi»». WASSENAAR: Langstraat ,ET: Binnenban SPUKENISSE Nieuwstraat OORKUM: Westwagenstraat POHUNEi/ni. 01 02 1990 Alle aanbiedingen uit deze advertentie zijn geldig t/m 13 januari 1990 (tenzij anders aangegeven) en zolang de vooraad strekt. Eventuele vergissingen in tekst, prijzen en afbeeldingen voorbehouden

Het Nieuwe Stadsblad | 1990 | | pagina 9