Overzichtsexposities ter nagedachtenis aan Van Gogh iHHJVWjM? oprumm"® SPECIALE OPRUIMING fifitJAjftS RESTANT OPRUIMING AUBNBUONS ECHT VOORDO. Profijthal JEKALUXE: Service en Garantie van A tot Z Spaarbank vol met nieuwbouwplannen Kaarten verkrijgbaar bij Bondsspaarbank Inbraak Inbraak Spaarbank organiseert filmavond Amerika Expositie Reserveren theaterè De Wegwijzer in praktijk Gevonden en verloren Vogels kijken in Stellendam HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 10 JANUARI 1990 PAGINA 17 S> r De directie van de Bondsspaarbank presenteerde niet alleen het Van Gogh-programma, maar wist ook Vincent van Gogh boven de grond te krijgen. WATERWEG NOORD - Het is dit jaar een eeuw geleden dat één van Ne- derland's bekendste kunst schilders, Vincent van Gogh, is overleden. In op dracht van het ministerie van WVC worden daarom tal van manifestaties geor ganiseerd, gecoördineerd door de Stichting Vincent van Gogh. Het hoogtepunt is een dubbele overzicht stentoonstelling, die van 30 maart tot en met 29 juli wordt gehouden in de Rijksmusea Vincent van Gogh ia Amsterdam en het Kröller-Möller in Otterlo. De overzichtstentoonstelling is mede mogelijk geworden door de sponsoring van een viertal bedrijven, waaronder de Spaar banken. Ieders sponsor leven ruim 1 miljoen gulden. De unieke exposities toner ruim 400 werken van Van Gogh, waaronder vele uit privé- collecties die hierna waarschijn lijk niet meer zullen worden ge ëxposeerd. De verzekerde waar de van de getoonde werken be draagt circa 6 miljard gulden. De tentoonstelling wordt 30 maart (Van Gogh's geboorteda tum) officieel geopend door Ko ningin Beatrix en 29 juli (van Gogh's sterfdatum) gesloten. Voorverkoop De voorverkoop van de toe gangskaarten is exclusief voor de Spaarbanken. Bij ruim 1.000 vestigingen, waaronder de filia len van de Bondsspaarbank in Schiedam en Vlaardingen, kan men hiervoor vanaf 15 januari terecht. Hoe gaat de verkoop in z'n werk? Men koopt bij een Spaar bankfiliaal één of meerdere kaarten voor een vastgestelde dag. Die dag is verdeeld in tijd blokken. De tijdblokken zijn ge baseerd op de tijd van binnen komst in het museum, maar daarna mag men zo lang blijven als men wil. Door dit voorverkoopsysteem wordt voorkomen dat er lange rijen mensen voor de museum loketten komen te staan. Bo vendien regelt het systeem het aantal bezoekers per tijdblok, zodat men de werken van Van Gogh rustig kan bekijken. Te vens wordt zo gezorgd voor een spreiding van de ongetwijfeld vele bezoekers. De musea zijn geopend van 09.00 tot 21.00 uur. De toegangsprijs bedraagt 20,- per museumbezoek. Wil men beide musea bezoeken, dan be taalt men 35,-. Er mogen maximaal vier kaarten per per soon worden verkocht. Via het geavanceerde computer systeem van de Spaarbanken is het mogelijkom iedere dag een overzicht te geven van de dagen en tijdblokken, waarvoor nog een kaart kan worden gekocht. Deze tijden staan vermeld op een overzichtsbord, dat in ieder Spaarbankfiliaal hangt. Reproduktie Overigens zullen de Spaarban- xen ook op andere manieren aandacht besteden aan het Van Gogh jaar. Er zijn inmiddels ge sprekken geopend met onder meer de Vrije Akademie in Vlaardingen om hieraan invul ling té geven. Voorts start de bank een spaaraktie, waarbij men een fraaie reproduktie van Van Gogh ontvangt als ge schenk. SCHIEDAM - Bij een inbraal in een bedrijfspand aan de Vai Heekstraat werden afgelopei zaterdag een telexmachine ei een printer ontvreemd. SCHIEDAM - Via de keuken is men een woning aan de Boyle- straat binnengedrongen. De hele woning werd doorzocht en ver moedelijk is een televisietoestel weggenomen. Burgemeester Knappertlaan 2 Telefoon 010-426 75 70 Schiedam OM DE HOEK NIEUWE HAVEN 141 SCHIEDAM Telefoon 010-4260299 Hier vindt u 10-tallen koopjes en honderden couponnen voor hééél weinig! SCHIEDAM De grootte van een winkel is geen waarborg voor goede diensten en topkwaliteit: JEKALUXE op de Hoogstraat in Schiedam is het typische voorbeeld van een kleine zaak met echter een torenhoge service, kwaliteits- en dienstverlening. JEKALUXE is een heuse Speciaalzaak in rolluiken, jalouzieën en zonwerings-artikelen. Reeds 13 jaar kan JEKALUXE bogen op een uitstekende naam, die ontstaan is door de extreem korte levertijden en het ruime assortiment. Met name met be trekking tot de verticale lamellen kijkt u uw ogen uit. Al na één week is uw opgave en het door u verlangde afgewerkt én beves tigd! Heeft u uit de mooie en ruime col lectie met zijn vele kleuren en allerlei stofsoorten (PVC, Aluminium etc.) uw keuze gemaakt, dan komen de vakmen sen van JEKALUXE bij u thuis of waar dan ook opmeten en na slechts één week wordt het keurig op maat ge maakte niet alleen bij u afgeleverd, maar ook op de juiste vakkundige wijze bevestigd. Zo kan er nooit onenigheid ontstaan en bent u ten alle tijde verze kerd van een onbeschadigde en op een juiste manier in elkaar gezette en ge monteerde zonwering. De verticale lamellen worden niet, zoals dat vaak elders diverse klachten ople vert, geplakt maar genaaid! Dit betekent dat het een en ander nooit zal losraken en veel duurzamer, dus heel veel langer meegaat. JEKALUXE staat garant voor een zeer vakkundige manier van lamel len maken. Door het zelf opmeten, het zelf plaatsen, de uitgebreide en mooie hoogwaardige collecties, de prima prijs-kwaliteit ver houding, de korte lever- en plaatsingstij den, is JEKALUXE bij uitstek de zaak voor kwalitatief hoogstaand vakman schap in zonweringen, rolluiken, jalou zieën etc. Ook voor buitenwerk (zonneschermen en de diverse manieren van energiebe sparende middelen) bent u op het juiste adres als u bij JEKALUXE uw keuze maakt. Nog een ander opvallend serviceplus punt willen wij u niet onthouden: na plaatsing kunt u 's avonds en ook in de weekends telefonisch bij JEKALUXE te recht. Een speciaal telefoonnummer staat dan altijd voor u paraat, zodat u zich nooit zorgen behoeft te maken over eventuele 'oneffenheden' in het geplaat ste. Voor moderne, sfeervolle zonwering en alles wat daarbij komt kijken en er dus mee te maken heeft: JEKALUXE is het juiste adres. Vraag een vrijblijvende prijsopgave. U zult er geen spijt van krij gen. JEKALUXE, Hoogstraat 152, 3111 HN Schiedam. Openingstijden: dinsdag t/m vrijdag 12.00-17.00 uur donderdag koopavond zaterdag 12.00-16.00 uur Tel. (010) 4262433 Press Service 05496-76525 SCHIEDAM - De Bondsspaar bank organiseert een reizenin- formatie-avond over het land Amerika op donderdag 11 janu ari 1990 in de Stadsgehoorzaal in Vlaardingen en op maandag 15 januari in het Passage Thea ter te Schiedam. Het programma ziet er als volgt uit: presentatie over de Oost kust en Bahama's, gevolgd door een muzikaal intermezzo. Daar na volgt een presentatie over de Westkust en Hawaï. Aan deze avond is ook een prijsvraag verbonden waarbij een reischeque ter waarde van 500,- is te winnen. Dit jaar presenteert de bank van het land van de onbegrens de mogelijkheden, Amerika. Het land dat zo ver weg lijkt, wordt zo dichterbij gehaald. Onder het genot van een hapje en drankje kan men de sfeer proeven van dit bruisende land. Van Vrijheidsbeeld tot Grand Canyon, van Disneyworld tot de Florida Keys, Amerika heeft het allemaal. De entreebewijzen die normaal 10,- kdsten worden door de bank gratis aangeboden. De en treebewijzen zijn af te halen bij alle kantoren van de Bonds spaarbank in Schiedam en Vlaardingen. Het programma begint om 20.00 uur, de zaal is open vanaf 19.30 uur. WATERWEG NOORD - De Bondsspaarbank Schie- dam/Vlaardingen start bin nenkort'een onderzoek naar het funktioneren van het fi liaal in het Vlaardingse winkelcentrum De Loper. Dit filiaal moet een hyper modern aanzien krijgen in verband met de complete re novatie (annex-nieuwbouw) van dit winkelcentrum in ae Vlaardingse wijk Holy. Ook zijn er plannen om het districtskantoor aan de Lange Nieuwstraat in Schiedam een volledige op knapbeurt te geven. Daar voor staat model het ultra moderne districtskantoor aan de Schiedamseweg in Vlaardingen volgens Spaar bank direkteur Klaas van der Geest nog steeds het mo dernste bankkantoor Nederland. van SCHIEDAM - In Galerie Schie- land aan de Burgemeester Knappertlaan is tot en met 31 januari een expositie te zien met wérken van Claudia Mat- thiesen en Hennie van Dorsten. Claudia Matthiesen toont onder andere olieverf, papierbatik, li nosnede en pastel. Hennie van Dorsten exposeert eveneens olieverf, pastel en papierbatik, aangevuld met gemengde tech nieken. De Galerie is gevestigd in de Polikliniek en is op werkdagen geopend van 9.00 tot 17 00 linr SCHIEDAM - Reserveren voor alle voorstellingen in het seizoen is mogelijk. Telefonisch van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 uur tot 16.00 uur, zater dag van 12.00 uur tot 14.00 uur en vanaf één uur voor de voor stelling: 010-4269563 (Passage Theater) en 010-4269455 (The ater de Teerstoof). De kassa is geopend van dins dag tot en met zaterdag van 12.00 tot 14.00 uur en vanaf één uur voor de voorstelling. Nadere informatie over voorstel lingen en aktiviteiten: Marq Oudshoff, tijdens kantooruren te bereiken op nummer: 010- 4262987. SCHIEDAM - De serie bijeen komsten voor 55-plussers, geti teld De Wegwijzer in praktijk zal dinsdag 16 januari van start gaan in de kleine zaal van de bejaardensociëteit St. Jan de Doper aan de Parkweg. Tijdens deze bijeenkomsten die in een kleine groep plaatsvin den, komen allerlei onderwerpen aan bod die voor 55-plussers van belang kunnen zijn zoals; pen sionering, AOW, huisvesting, beweging, relaties, vrijetijdsbe steding. De bijeenkomsten zijn elke dins dagmiddag van 13.30 tot 16.00 uur van 16 januari tot en met 6 maart. Belangstellenden kunnen zich nog opgeven bij Ellen van den Berg, Stichting Gecoördi neerd Ouderenwerk, telefoon: 4731976. Gevonden voorwerpen: 3 sleutels aan een ring, waaronder 1 sleu tel met opschrift: Sjoekie Sjop; 5 sleutels aan twee sleutelhan gers, te weten één schelpvormi ge en één in de vorm van een S: 4 sleutels aan een musketon- haak met daarop een afbeelding van Jantje Beton; 1 sleutel met opschrift: Lips AV007513, be treft een zogenaamde compu tersleutel; 2 sleutels aan een sleutelhanger met opschrift Bang Olufsen; 2 sleutels aan een veiligheidsspeld; 6 sleutels in een bruin/Bordeauxrood le deren sleutelmapje; 7 sleutels aan twee sleutelhangers waar van één met opschrift: Den Boer verkeersleermiddelen; 4 sleutels aan een ring met daar aan tevens een Deense munt, nagelknijper en flesopener; 6 sleutels aan een musketonhaak en een flesopener; 4 sleutels aan een witte spatelvormige sleutel hanger; 1 Suzuki sleutel aan een zilverkleurige sleutelhanger; 1 dameshorloge van het merk Enro Verini. Wijzeiplaat alsme de horlogebandje in de kleur grijs; 1 goudkleurig dameshorlo ge (ovale kast); 1 zwarte heren- handschoen met twee witte stre pen en rits (rechter); 1 groene sjaal van het merk C. A (aan de uiteinden rood/gele strepen); 1 wit teddy babyschoentje met roze boord en rode zooi; 1 ba bywantje, groen met blauwe strepen en afbeelding van poes jes (aan de rand. wit teddybont); 1 zwemvest; 1 roze bril in tur- kooise plastic brillekoker; 1 zwarte agenda met daarin een stamkaart van de Nederlandse Spoorwegen; 1 wieldop van een Mazda; 1 zwarte portefeuille met opschrift Korps Comman do Troepen Nederland. Gevonden voorwerpen, na over leg bij de vinder op te halen: 6 sleutels in een zwart mapje tel. 471554; 5 sleutels in een zwart mapje tel. 4714685; 1 zwart etui met daarin zes sleutels, ventiel- tjes en een muntstuk tel. 4745805; 1 bruine tas inhou dende een thermoskan tel. 4263166; 1 dameshorloge met goudkleurig bandje en witte wij zerplaat tel. 4713828; 1 grijs/- groene, rechter herenhand schoen van buiten nylon en van binnen leer, merk Hema tel. 4262567; 1 zwarte gebreide sjaal tel. 4705841; -1 bruine suède want tel. 4739894; 2 zwarte gla cé handschoenen tel. 4733838; 2 bruine kinderhandschoenen met lichtbruine opdruk tel. 4730186; 1 half leesbrilletje met goudkleurig montuur in donker blauw etui tel. 4708180; 1 pen ning van hondenvereniging De Speurder tel. 4715713; 1 fiets- kinderzitje van het merk Bobi- ke/Dremefa kleur blauw/grijs tel. 4261946; 1 buggy, kleur groen/grijs tel. 4736817; 1 schooletui met daarop plaatjes, inhoud schrijfgerei en rekenma chine tel. 4378906; 1 gouden plaatje met opschrift 5 gram fine gold' tel. 4734259; 1 ge vlochten goudkleurige armband tel. 4713166; 1 goudkleurige ketting, koordmodel tel. 4708295; 1 bruine knipporte- monnee tel. 4268974; 1 blauwe portemonnee met rose stippen. Bondsspaarbank Lange Nieuw straat; 1 paars/lila polsporte- monneetje met zwart klitteband tel. 4730003. De afdeling Gevonden Voor werpen van de Gemeentepolitie Schiedam is geopend van maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 16.00 uur op het Hoofdbureau van Politie, Lange Nieuwstraat 55 en is gedurende deze tijdstippen ook telefonisch bereikbaar onder nummer 010- 4260760. SCHIEDAM - Vogelliefhebbers die in het weekeinde van 12 tot en met 14 januari nog geen plannen hebben, kunnen zich in schrijven voor het ganzenkamp van de NJN, de Nederlandse Jeugdbond voor Natuurstudie. De NJN vertrekt vrijdagmiddag op de fiets naar het kamp in Stellendam om daar vogels te gaan kijken. De speciale aan dacht van de kampeerders gaat uit naar de verschillende soorten die in deze periode massaal op Goeree aanwezig zijn; bijvoor beeld de ijseend, de brandgans, de rotgans, de rietgans en mis schien zelfs een bijzondere win- tergast uit Oost-Europa. Vertrek is gepland om 16.00 uur uit Vlaardingen en om 17.00 uur uit Maassluis. Kosten van het kamp, waarbij in een boerderij wordt overnacht, bedragen vijf tien gulden en aanmelden kan tot 10 januari bij Martijn Voge laar, tel. 010-4741651. SCHIEDAM - Op zondag 14 ja nuari, aanvang 13.30 uur is er in het Dienstencentrum De Vier Molens aan de Nieuwe Damlaan 5 een ruilbeurs voor munten, postzegels, prentbrief kaarten en E.D. enveloppen. Ook is er gelegenheid voor het ruilen van stripboeken. Toegang gratis en gratis taxatie. De Stichting Vrouwen Vor mingswerk start opnieuw een cursus 'Hoe zegje watje denkt'. Deze cursus zal worden gehou den in het Vrouwen Ontmoe tingscentrum 'Barrika' Lange Kerkstraat 62, tel. 4734545, elke woensdag vanaf 17 januari van 9.15 tot 11.15 uur. De gehele cursus duurt 12 weken. Inlich tingen: 4749907. De NCVB (Nederlandse Chris ten Vrouwenbond) afdelingen in Schiedam-Noord starten op 11 januari een cursus 'Vrouwen in de derde levensfase' (50+ een nieuwe start?). Doel: onder an dere bezinning op eigen toe komst; de maatschappelijke po sitie van de ouder wordende mens etc. Data: 11, 18, 25 janu ari, 1, 8 en 15 februari in De Blauwe Brug op donderdagmid dag 1.30 tot 3.30 uur. Kosten le den NCVB 15,-. Er zijn nog een paar plaatsen open (ook voor n iet-leden, zij betalen ech ter 20,-), opgave bij Cobie Roos telefoon 4703424. De NCVB afdeling Woudhoek houdt op 18 januari haar maan delijkse bijeenkomst in gebouw De Ark, Hargplein 101, aan vang 19.45 uur. 1 t A I DE ENIGE ECHTE opruiming BU TAPUTHOEK! INTERIEUR WAARBORG o.a. 5 jaar kwaliteitsgarantie ADVERTORIAL In't kort

Het Nieuwe Stadsblad | 1990 | | pagina 17