UVG blijft in de problemen na nederlaag Nieuwelantloop SW stap dichter bij ere-divisie H.V.C. dames beginnen het nieuwe jaar met zege Clubkampioenschappen tafeltennis De Reling Rijnmond dames geven koploper goed partij De groeten aan juffrouw Van der Berg Tamboer bridge Bruidspaar van de maand? SSC blijft koploper HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 10 JANUARI 1990 PAGINA 9 SCHIEDAM - Het kam pioenschap mogen de handballers van DWS dit seizoen niet meer kunnen halen, de Schiedamse handbalderby tegen UVG werd wel in hun voordeel afgesloten, 24-18. Schiedam handbalstad, is het motto dat heerst in de jenever- stad. Met de dames lijkt het de goede weg op te gaan, maar de heren laten het tot nu toe flink afweten. DWS zal ook dit sei zoen niet uit de derde divisie komen, terwijl UVG voorlopig op de onderste plaats staat van de derde divisie en veel moeite zal moeten doen om dat niveau te handhaven. Gevreesd DWS begon het treffen tegen de gevreesde stadgenoot. UVG scoort altijd veel, erg voortva rend. Binnen tien minuten leid de de ploeg van coach Peter van Haasteren, die aan het einde van het seizoen stopt bij DWS, met 6-1, door onder andere drie treffers op rij van linkerhoek speler Eduard de Rooij en twee van Erik Bergman vanaf de an dere kant. Na die ruime voorsprong stort te DWS eigenlijk in elkaar. ,,Dat is ons probleem dit sei zoen," zegt Peter van Haaste en. „We kunnen niet net als vorig jaar (toen DWS op een laar na de promotie miste-red) ;en hele wedstrijd naar onze land zetten en controleren. We »ingen met angst spelen." Die tngst sloop vooral in de Van Haasteren-ploeg door de man- dekking die DWS-topschutter Luc Boer kreeg. „We konden in die beginfase niet op tegen de fysieke kracht van de DWS-aan- val. Pas nadat we mandekking zijn gaan toepassen kwamen we beter in de wedstrijd," laat UVG-coach Gerard van Eijk weten. UVG mocht dan profite ren van de angst bij DWS, op gelijke hoogte komen zat er niet in, want bij de rust was de stand 11-9 in het voordeel van de blauw-witte formatie. Midden In het tweede bedrijf van het zaterdagavondje handbal kreeg ook Eduard de Rooij een per soonlijke bewaker. Dat gaf DWS de gelegenheid veelvuldig door het midden aanvallen op Ie zetten. Vooral Simon Weer denburg speelde in die fase aan vallend een hoofdrol. Toch rleef UVG stug weerstand hie len, zodat de achterstand rond ie drie, vier doelpunten bleef iteken. Op de stand 18-15 ken- le het duel een breekpunt. JVG miste twee enorme kan- ;en, onder andere John Putter lie een break out niet succesvol ifrondde en het verzet van de hekkesluiter was gebroken. Toen kon DWS pas definitief afrekenen met haar stadgenoot. „We waren toen moegestreden en zagen het niet meer zitten. In enkele minuten vielen toen vier DWS-doelpunten," aldus Ge rard van Eijk, die zijn grootste steunpilaar Berry Rens voor de derde achtereenvolgende maal vanwege een schorsing moest missen. „Met hem hadden we de achterstand zeker kleiner kunnen houden. Wellicht had den we het DWS met zijn inzet en motivatie zelfs nog echt moeilijk kpnnen maken," meent Van Eijk. „Ik ben in elk geval blij dat Ber ry er vanaf volgende week weer bij is, want voor ons breken be langrijke weken aan om iets aan de achterstand te gaan doen." Gedachten ,We hebben toch moeite gehad met UVG," vond Peter van Haasteren. „Dat blijkt vooral uit de 18 tegendoelpunten. Nor maal zijn dat er hooguit 15 en zeker tegen een ploeg die op de laatste plaats staat, zijn 18 tref fers teveel. Misschien is dat ook wel de reden dat ik niet echt te vreden ben over deze wedstrijd. Dat wordt wellicht ook veroor zaakt door de matige prestaties van dit seizoen. Iedereen, inclu sief ikzelf, is met zijn gedachten LV" Jimmy Malcorps trekt een verbeten gezicht als hij weer niet tot een succesvolle afronding komt van een aanval. Hij zou niet scoren deze wedstrijd. VLAARDINGEN - Als op zon dag 21 januari 1990 de eerste Nieuwelantloop wordt gehouden zijn er heel wat deelnemertjes die met meer dan alleen het lo pen als doel deelnemen. De pu pillen van de organiserende ver eniging De Hollandiaan/Satel- liet Combinatie laten zich name lijk sponsoren. Het geld dat wordt opgehaald zal worden bestemd voor het pupillenkamp dat tijdens de Pinksterdagen wordt gehouden. De Nieuwelantloop wordt, zoals gezegd, gehouden op zondag 21 januari 1990 in park 't Nieuwe- lant. Start en finish vinden plaats bij het clubgebouw van de organiserende vereniging De Hollandiaan/Satelliet Combina tie, dat is gelegen aan de Ke- thelwegzijde in het park (noor delijk gedeelte). Evenals voorgaande jaren kun nen er weer vier afstanden gelo pen worden t.w.: 2570 meter („Jeugdloop"); 5000 meter; 9860 meter; 14720 meter. De starttijden zijn: 13.00 uur start van de 25 70 en 5000 me ter; 14.00 uur start van de 9860 en 14720 meter. Vanaf 12.00 uur is het clubge bouw geopend voor de inschrij ving. De kosten hiervan bedra gen voor jeugdlopers 4,- en voor de overige deelnemers ƒ5,-. echter ook dit jaar kunnen deel nemers zich al van tevoren in schrijven (mogelijk tot 14 janu ari). De inschrijfkosten liggen dan één gulden lager. Voor-in- schrijfkaarten zijn verkrijgbaar bij Jako Kwant (tel. 010- 4358180) of Herman Berkhout (tel. 010- 4353306). Wisselbeker Na afloop van de prestatieloop is er voor iedere deelnemer een leuke herinnering. Daarnaast staat er voor de winnaar van de langste afstand de door sport- huis Mart van Dam beschik baar gestelde wisselbeker te wachten. Deze is nu nog in be zit van de winnaar van 1989, Domien Brandsma. WATERWEG NOORD - SVV is weer een stap dich ter bij de ere-divisie. De lijstaanvoerder van de eer ste divisie speelde in Breda -egen NAC, de nummer twee van de ranglijst, ver dienstelijk 1-1. Het was wederom Peter van Velzen die voor SVV doelpunt- e. De inwoner van Pijnacker leed dat na 34 minuten spelen. Het was overigens de 21e treffer /an Van Velzen in de eerste di- /isie. Va rust trachtte NAC door alles )f niets te spelen het tij alsnog e keren. Dat lukte slechts ge- leeltelijk, want alleen Jack Voumans wist Carlo L'Ami te oasseren. SVV heeft na 19 wedstrijden nu 30 punten. NAC, dat op de tweede plaats is blijven staan, heeft na twintig wedstrijden 27 punten. SVV kan de voorsprong vergroten naar vijf punten door de inhaalwedstrijd tegen AZ te winnen. meer bij de vraag, waarom het dit jaar fout gegaan is, dan dat ;r gehandbald wordt. Zeker ook door de kritiek van de buiten wacht. Die fase moeten we zo snel mogelijk achter ons probe ren te laten en ik vind dat we in deze wedstrijd hebben laten zien dat we wel degelijk kunnen handballen," vertelt Van Haas teren zijn gedachte. Hoewel ei binnen DWS nog optimisten zijn die menen dat de heren nog wel degelijk een kans hebben 3m een rol van betekenis te spe en, denkt de coach dat zijn rol gespeeld is. ,De achterstand op koploper Vires et Celeritas is zeven pun- en. Zo'n achterstand is niet in ,e halen, zelfs niet als zij alles zouden verliezen, want er zijn ratuurlijk meer kapers op de <ust," is Van Haasteren realis- .isch en geeft hij ook toe dat de clap hard is aangekomen. Plannen Peter van Haasteren zet na dit >eizoen, hij is dan drieënhall aar werkzaam bij de Schiedam mers, een punt achter zijn coa- :hing en training bij DWS. Hij heeft echter nog geen vastom lijnde plannen wat hij volgenc iaar gaat doen. „Ik zal in elk ge val in het handbal aktief bhj ven. Ik ga als docent twee cur sussen geven (mini-handbal aar ouders en begeleiders en eer combi-cursus aan senioren-red) Ik wil best naar een andere ver eniging, maar het is niet nood zakelijk. Het is alleen een pro bleem om op niveau aktief te blijven, want in deze regio zijn weinig clubs die hoog spelen. (Hij denkt aan tweede- en eerste divisie-niveau red). En in de Haagse regio denken dat er uit deze regionen geen goede trai ners komen, omdat er ook geen goede clubs zijn." Bij UVG wordt niet alleen hard gewerkt om de rode lantaarn kwijt te raken, er wordt ook ge poogd de jeugd in te passen. „Dat kost tijd om alles op één lijn te krijgen. Ik hoop dat we dat dit seizoen al voor elkaar kunnen krijgen," zegt Van Eijk. Zondag kan UVG in elk geval goede zaken doen door het tweede van Quintus, dat een plaats hoger staat, te verslaan. SCHIEDAM - In de eerste wedstrijd van het nieuwe jaar hebben de dames van H.V.C. na de slechte afsluiting van het oude jaar een ruime overwinning behaald op het Vlaardingse Hollandiaan. Een herboren H.V.C. speelde waarschijnlijk de beste wed strijd tot nog toe van het sei zoen. Een grote stempel op deze wedstrijd werd gezet door Yvonne Janssen, teruggehaald door Theo de Water na een tijd van afwezigheid. Zij had als di rigerende kracht een groot aan deel in het gevarieerde aanvals- spel van de Schiedamsen. In de derde minuut van de wed strijd wist Hollandiaan nog op voorsprong te komen via een afstandschot dat via de onder kant van de lat onhoudbaar voor Jacky Hendrixks tegen het net knalde. Dit was het enige moment dat Hollandiaan op voorsprong kwam; hierna was het H.V.C. wat de klok sloeg. H.V.C. kwam eerst gelijk door een schot in de kruising van Ilonka Kerkhof om vervolgens rustig uit te lo pen tot een 9-3 voorsprong met de rust. Zonder anderen tekort te doen viel ook het sterke spel van Marléne van Vliet op, die evenals Miranda van de Ven in deze eerste helft drie maal scoorde. Na rust een met nog meer zelf vertrouwen spelend H.V.C. dat steeds verder van Hollandiaan wegliep. In de tweede helft zag Hollandiaan nog slechts kans om via strafworpen te scoren. Van H.V.C.- kant kan zeker nog het doelpunt van Ilonka Kerk hof in de eerste minuut van de tweede helft vermeld worden. Dit kwam tot stand na een on derschepping in de verdediging van een Hollandiaan-aanval, waarna zij in haar eentje met de bal naar voren stormde om met een fraai doelpunt af te ronden. De Schiedamse doelpunten wer den gemaakt door: Marléne van Vliet (4), Miranda van de Ven (3), Ilonka Kerkhof (2), Marian Sebrechts (2), Loecky van Soe- len (2), Jolanda van Adrichem (2), Ria Bonefaas en Yvonne Janssen elk éénmaal. Voor de 21e maal dit seizoen trof Peter van Velzen in SVV- dienst het vijandelijk doel. Simon Weerdenburg, goed voor vier treffers, wringt zich door de UVG-defensie. John Puttei kijkt toe. SCHIEDAM - Afgelopen zater dag werd in het lokaal van tafel tennisvereniging De Reling hel jaarlijkse clubkampioenschap gehoudén, een evenement waar aan meer dan veertig seniorle den deelnamen. Naast de bekende favorieten de den dit jaar ook enige nieuw aankomende talenten mee. In de sterkste poule stonden, evenals vorig jaar, in de finale Peter Vellinga en Peter Schuur hof. Deze spelers kennen elkaar door en door; zij spelen beiden in het eerste team van De Re ling, waar zij uitkomen in de promotieklasse van de N.T.T.B. Vooral regerend clubkampioen Peter Vellinga rekende meedo genloos af met zijn tegenstan ders; in de voorronden werd aan geen van zijn tegenstanders een game afgestaan en zij kwa men meestal niet boven de tien 'en maximaal tot veertien pun tjes. Ook Peter Schuurhof kon tegen deze aanstaande vader niet op en moest met 21-12, 21- 10 en 21-19 het onderspit del ven. Met overmacht prolongeerde Peter Vellinga zijn titel, waar door hij definitief in het bezit kwam van zijn tweede wisselbe ker, aangezien dit zijn zesde achtereenvolgende clubkampi oenschap betekende. In poule B werd Ruud Haber- mehl winnaar, die in zijn finale Yener Ozdemir versloeg, terwijl in poule C Manfred de Ruyter een grieperige Jan van de Kraan met 21-17 en 21-15 wist te ver slaan WATERWEG NOORD - Het vrouwenteam van Rijnmond speelde zaterdag in Zevenhui zen een -prima wedstrijd tegen koploopster Rentokil, dat na een goede wedstrijd met 3-0 te sterk was. Alleen in de eerste set kwam Rijnmond er in de sfeer volle Swanlazaal in het tuin dersdorp niet aan te pas, Vooral het feit, dat de wedstrijd op het centre-court gespeeld werd, vergde nog al wat tijd om zich in te stellen op de lange service van Rentokil. Vele passfouten zorgden ervoor, dat de thuis ploeg heel makkelijk aan de 15- 4 setzege kwam. Toen het team van coach Westerveld gewend was aan de opslag van Rentokil, ontspon zich een uitermate boeiend duel, waarin beide ploegen lange tijd volkomen aan elkaar gewaagd waren. Uitblinkers wilde de Rijnmond coach niet noemen, omdat zijn ploeg geen zwakke schakels meer kende. De score liep in de rest van de wedstrijd slechts langzaam op, waarbij de teams nooit meer dan een klein aantal punten uit elkaar lagen. Rento kil liet wel telkens zien, dat het niet voor niets ongeslagen bo venaan staat en dat de ploeg ook tegen een goed spelend Rijnmond de sterkste was. Via 15-13 en 15-12 werd het 3-0 voor Rentokil, dat rechtstreeks op de titel in de derde divisie G lijkt af te koersen. Rijnmond valt door deze nederlaag met 18 uit 10 terug naar de 5e plaats. SCHIEDAM - Het eerste team van de Schiedamse Snooker Club (afgekort tot SSC) heeft de eerste compe titiehelft afgesloten met een eerste plaats op de ranglijst. In de laatste wedstrijd van deze eerste helft troffen de Schiedammers de hekkes luiter SBZ uit Goes. Marco de Graaff won, wel iswaar verdiend, maar toch met enige moeite met 3-0 van Adriën Kant. Hetzelfde deed Fred Auad tegen Rudy Loontjes. De derde speler van SSC, Jan de Hoog, moest in zijn partij tegen Sjaak Goedbloed de eerste frame afstaan. De twee vol gende frames won hij echter overtuigend, zodat SSC dit duel met een 8-1 winst af sloot. De voorsprong van SSC op de nummer twee, Lijnbaan, bedraagt nu zeven frames. Opvallend resultaat bij de Schiedammers is dat Marco de Graaff tot nu toe hon derd procent van zijn par tijen omzette in winst en haalde een score van 18 ge wonnen frames in zes wed strijden. Na de korte 'win terstop' begint SSC op 18 januari aan de tweede com petitiehelft met de thuis wedstrijd tegen Michielsen uit Breda. SCHIEDAM - Damclub Schiedam, dat inmiddels is uitgeschakeld voor de strijd om het kamüioen- schap, heeft in de achtste ronde met 12-8 gewonnen van damclub Den Haag. De klaD van het volledig onnodige verlies tegen Damlust (12-8) van enkele weken geleden, kwam dit weekend weer boven drij ven, toen bleek dat koplo per Lent verloren had. de wedstrijd tegen Dam lust toen gewonnen was, hadden de Schiedammers nu de tweede plaats inge nomen. Nu moeten zij ge noegen nemen met een vijfde stek op drie punten Wim Vrijland is momenteel erg goed in vorm en won de eer ste partij voor Schiedam. achterstand van de koplo per. Het eerste tiental van Schiedam kwam in de wedstrijd tegen Den Haag, een wedstrijd ge speeld voor de Eerste Klasse A van de KNDB, al na drie kwar tier op een 2-0 voorsprong: Wim Vrijland, momenteel erg goed in vorm, zag Piet Lodder in een zetje lopen. Een remise van Paul Boerrigter tegen Jan Kok betekende 3-1 voor de Schiedammers; Boerrigter kwam met deze remise goed weg: Kok heeft heel goed ge staan, waarschijnlijk zelfs ge wonnen. Rob van Eijk speelde tegen Hans den Engelsman, een der Haagse kanonnen; een leuke damcombinatie in het eindspel bracht Van Eijk de remise, en de Schiedammers op 4-2. Geen kind Ron Heusdens had geen kind aan Waylon Poot en vergrootte de voorsprong door een afgete kende overwinning tot 6-2. Tiny Mous liet Glenn Ilahibaks zien hoe een positionele partij eruit ziet; Ilahibaks kon op een gegeven moment alleen nog maar schijven weg gaan geven en gaf toen maar op; 8-2 vooi Schiedam. Peier Poot speelde tegen Hans Vrolijk, het andere Haagse ka non; Poot kwam minder te staan, ging toen maar op zetjes spelen, zijn specialiteit en be reikte gemakkelijk remise: 9-3. Den Haag kwam nog terug tol 9-7 door nederlagen van Gert van Willigen tegen Jan Mol hoek en invaller Edwin de Jagei tegen Ronald Zwart; Van Willi gen lijkt een beetje uit vorm en had onvoldoende compensatie om de dam van Molhoek te compenseren, De Jager heeft erg goed gestaan maar zag zijn mooie stand door te voorzichtig spel verloren gaan. Match- winnaar Piet Bastiaanse werd weer eens match-winnaar; een overwin ning op Harry de Hardt brachl de Schiedammers op 11-7; Bas tiaanse had vorig jaar ook al van De Hardt gewonnen dooi een zetje; nu duurde het bijna vijf uur voordat hij De Hardt op de knieën had; nadat Basti aanse op dam was gekomen kon De Hardt maar geen dam lopen en gaf uiteindelijk maar op, na nog een vreselijke rondslag door een schijfoffer te hebben gepa reerd. Jelle Groeneveld en John Edens gaven toen ook meteen remise waarmee de eindstand van 12-08 op het scorebord kwam. SCHIEDAM - De dames J. Marrevee-Tamboer zijn met een gemiddelde van ruim 57 procent periodekampioen ge worden van 1989 bij de bridge- sociëteit Tamboer. Zij worden gevolgd door de dames Brusse en Van de Dool en het echtpaar Nijssen. De vereniging Tam boer had afgelopen zaterdag haar nieuwjaars-drive in Plas wijk. Bijna alle leden en enkele genodigden namen hieraan deel. Er werd in vijf lijnen gespeeld. De winnaars waren: de dames Van der Zande-Bottenberg, de heren Smits-Brokerhof, het echtpaar Van Keulen, de dames J. Marrevee-Tamboer en de da mes L. Brussé-Kissel. ADVERTORIAL A.s. bruidsparen (ook koperen, zilveren- en gouden bruidsparen) kunnen hun trouwkaart opsturen naar: Het Nieuwe Stadsblad, Postbus 257, 3100 AG Schiedam. Uw trouwfoto komt misschien op de speciale bruidspagina en u ontvangt dan ook f 150,- aan waardebonnen te besteden bij de deelnemende adverteerders die deze aktie mogelijk maken. x v Wie dat zijn leest u op de speciale bruidspagina, iedere laatste vrijdag van de maand - DWS blijft heersen in Schiedam Winst voor damclub Schiedam Alles doen ze samen. Al jaren. Je mag rustig zeggen, dat mevrouw J. C. Bosman-Busse „de beste hulp in huis heeft, die je maar bedenken kunt" zo steekt ze haar man een pluim op z'n hoed. Ook toen de nu ruim zeventigjarige heer A. V. Bos man nog niet met pensioen was „vond ik al, dat een vrouw er niet alleen voor moest staan" meent hij uit de grond van z'n geëmancipeerde hart. Samen boodschappen doen hoort daar ook bij „en dan willen we nergens anders naar toe, dan naar Bas van der Heijden. Kijk, 's zomers zitten we zo'n beetje een half jaar op de camping in Bergen op Zoom. Als we dan naar een plaatselijke supermarkt gaan, scheelt dat ons in vergelijking tot Bas al gauw twintig gulden per week. Terwijl we toch zoveel mogelijk bij Bas van der Heijden vandaan mee naar de caravan nemen. We hoeven echt niet op een dubbeltje te let ten, want we hebben het goed. Maar voor mij mogen jullie deze zaak met z'n ruime paden, die grote keus en een prima stuk service com pleet met de hele ploeg mensen naar de omgeving van die camping halen. Als je daar een goed woordje voor kan doen" zo komt deze gezellige vader van vijf getrouwde kinderen spontaan over. We zijn bang dat het er niet in zit. „Maar voorlopig blijft het winter, dus zie je ons gewoon hier. Effe lek ker naar Bas, zeggen we dan tegen elkaar", is het aan- „De plaatselijke supermarkt of. Bas van der Heij den: dat scheelt al gauw twintig gulden per week aldus de heer Bosman. vullende commentaar van zijn echtgenote. „Doe maar de groeten aan juffrouw Van der Berg" is het slotwoord van de heer Bosman. „Dat is namelijk mijn favoriete cassière. Komt die ook eens in de krant". Dus: juffrouw Van der Berg, de groeten van mijn heer Bosman f

Het Nieuwe Stadsblad | 1990 | | pagina 9