Scheidsrechter vergeet in te grijpen Ruime 23-15 overwinning voor DWS 3r Nog zeker vier punten nodig Nassau krijgt het zwaar Rijnmond laat winstkansen liggen Martin Schaap opvolger Ron van Dijk weg bij DHS ORANJE I Fortuna oefent tegen UEFA- jeugdelftal Nieuwe trainer voor Schiedam Van der Driessche gaat weg bij GTB HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 24 JANUARI 1990 PAGINA 21 WATERWEG NOORD - Door keihard te spelen heeft het Schiedamse GTB gezegevierd in de voetbal derby met het Vlaardingse CION, 0-2. Dat vooral de Schiedammers vele malen te hard speelden, was voor scheidsrechter De Lange geen aanleiding om reso luut in te grijpen. Pas laat in het treffen, toen het ei genlijk al te laat was, stuurde hij Rob Beining vervroegd naar de douche, toen hij letterlijk de benen onder Leo Don vandaan schopte. Tot overmaat van ramp keurde De Lange een glaszuiver doelpunt van CION af, zodat de Vlaardingers zaterdagmid dag in mineur afsloten. GTB wil zich ten koste van al les in de hoofdklasse van de RVB handhaven, de Schiedam mers promoveerden vorig sei zoen, en waren naar Vlaardin- gen gekomen voor twee punten, want dat bleek al snel. Bijna elk persoonlijk duel werd keihard aangegaan. „Ik heb niks tegen hard spel," zei CION-trainer Cees Goudswaard, „maar tegen natrappen wel." Waarmee hij doelde op het veelvuldig schof terig doorhalen van GTB-ers. „De scheidsrechter is de man die bepaald wat wel en niet kan. Zo lang hij overtredingen niet affluit of op welke manier dan ook ingrijpt, mag het volgens hem," was het weerwoord van GTB-coach Guus van der Driessche. Blessure CION moest gehandicapt aan het duel beginnen. Zelfs Cees Spruyt moest aantreden, terwijl hij vorig seizoen afscheid had genomen. De kleine speler fun geerde als laatste man. Ook Erik Berveling en Thomas van Nieu- wenhuyzen speelden in de hoofdmacht van CION, dit om dat Renato Sprang en Edwin Schrijvershof geblesseerd waren. Met al deze invallers miste CION een stuk ervaring om het fysieke voetbal van GTB van zich af te houden. „Ik heb spe lers gehad die na afloop zeiden geen duel meer aan te durven gaan, omdat ze van hun tegen stander te horen kregen, dat ze de volgende keer afgeschopt zouden worden," aldus Gouds waard. De eerste de beste kans in de wedstrijd, die overigens tien minuten later begon omdat GTB-doelman Antonio Miran da Velasquez een verkeerde trui droeg, was voor GTB. Arvid Hees verscheen geheel vrij voor doelman Antoine Strijbos, die goed redde. Niet veel later kreeg Rob Bei ning de eerste boeking van de wedstrijd voor één van de vele harde overtredingen. Overigens waren niet alleen de spelers van GTB een kwelling voor CION, ook de Schiedamse aanhang schuwde niets om hun ploeg aan winst te helpen. Ruud Vuijk werd tijdens een ingooi gespuugd en kreeg een half fles je bier over zich heen. Rambo Na ruim een half uur spelen kwam GTB op voorsprong. Ar vid Hees knalde hard in de muur, waarna de bal voor de voeten van Jan Bockkum ca ramboleerde, die beheerst 0-1 binnenschoot. Na de rust werd de wedstrijd alleen maar harder. „Het lijkt wel een film van Rambo." zei een neutrale toe schouwer langs de lijn. De twee de rondgang was halverwege toen Ruud Vuijk een prima voorzet van Leo Don inkopte. Scheidsrechter De Lange con stateerde op vier meter afstand van de doelpuntenmaker een overtreding en annuleerde prompt de treffer. „Het was een glaszuivere goal," brieste Goudswaard na afloop. „Ik heb nog even met de scheidsrechter gesproken en die gaf het zelfs toe. Dan vraag ik je toch," ver zuchtte hij. Vlam In de veertigste minuut vloog de vlam werkelijk in de pan. Arvid Hees brak door, al werd hij op de hielen gezeten door Leo Don. De uitkomende CION-doelman Antoine Strij bos zag zijn verdediger niet, toen Hees hem omspeelde en pakte de GTB-er bij het lijf. Te recht kreeg hij daarvoor een boeking, die voor hem een voortijdige gang naar de douche betekende, want al eerder in de Jonge Smeets 35% Vieux Touron 35% per liter 16.95 wedstrijd was hij in het notitie boekje van De Lange gegaan na opmerkingen over de leiding. In het krakeel rondom deze situa tie haalde Rob Beining Leo Don genadeloos onderuit. Deze aktie bestrafte De Lange wel kordaat. Beining mocht ook gaan douchen en staat op het wedstrijdtörmulier genoteerd met zowel een boeking als een direkte verwijdering, wat hem een flinke schorsing op zal leve ren. Doelman Met Marcel Vuijk in keeperstrui werd het laatste deel van de wedstrijd gespeeld. Dat Jan Bockkom toen nog een keer de invallende doelman passeerde telde alleen voor de statistieken. Ook de andere boekingen voor Jan Bockkom, Peter van der Hoek en Rini van der Pligt zijn voor de annalen, want de groot- SCHIEDAM - DWS lijkt met zijn eigen grootspraak dit seizoen om de oren ge slagen te worden. De da mes en heren van de ambi tieuze en jubilerende hand balvereniging zouden kam pioen worden. De heren moesten en de dames zou den, want daar werd wel een voorbehoud gemaakt. De heren kunnen het in middels helemaal vergeten, terwijl de dames ineens heel constant moeten gaan spelen om de achterstand op koploper Tachos onge daan te maken, want dat is het probleem waarmee de formatie van coach Nol Verhoeff dit seizoen kampt. Ook tegen Wings, afgelopen zondag (23-15) openbaarde zich dat. Om met woorden van Verhoeff zelf te spreken, was de eerste helft van het treffen met de Ha genaars slaapverwekkend. De meeste speelsters van Wings zijn al op een behoorlijke leef tijd, die eigenlijk de eerste divi sie onwaardig is. Daarom pro beren ze het spel te vertragen en dan middels snelle break outs te scoren. DWS leek die opzet wel aardig te vinden, want de blauw-wit gestreepte formatie ging in hetzelfde slakkentempo meespelen. In eerste instantie keek het zelfs tegen een 0-2 athtgerstand aan. Die werd toch snel omgezet in een 4-2 voor sprong, maar overtuigen kon DWS allerminst. Omdat de combinaties zelden lukten en veel passes niet het gewenste doel bereikten, kon DWS geen vuist maken. Wings, natuurlijk bulkend van de ervaring, vond dat niet vervelend en kon de thuisploeg in de eerste dertig minuten makkelijk bedwang houden, 7-6. Opkikker Na rust, waarin DWS ongetwij feld een flinke opkikker moet hebben genomen, liep de Schie- SCHIEDAM - Guus van der Driessche stapt aan het einde van het seizoen op als trainer van voetbalvereni ging GTB. Onder Van der Driessche promoveerde GTB vorig seizoen naar de hoofdklasse van de zaterdag RVB. Na de 0-2 overwin ning op het Vlaardingse CION staat GTB nu samen met Goudswaardse Boys en Melissant op een gedeelde derde plaats van onder. De onderste drie ploegen dalen aan het einde van het sei zoen af naar de eerste klas se. De Hargaclub heeft inmid dels ook een opvolger voor Van der Driessche. Het is Frans Schaap, de broer van SFC-trainer Martin, die nu nog werkzaam is bij Olym pus Schiedam. VLAARDINGEN - Het eerste elftal van voetbalvereniging Fortuna zal donderdag als te genstander fungeren in een oe fenwedstrijd van het Neder lands UEFA-jeugdelftal. De wedstrijd wordt gespeeld op het KNVB-sportcomplex in Zeist. Deze uitnodigiong dankt Fortu na aan de wedstrijd, die het vo rig jaar als jubileumaktiviteit ook tegen oh uranje speelde. De wedstrijd in Zeist begint om 17.00 uur. SCHIEDAM - Cees Freeken- horst wordt met ingang van het komende seizoen de nieuwe trainer van zondag vierdeklas ser v.v. Schiedam. De 42-jarige Dordtenaar wordt daarmee de opvolger van Hans Ruytenberg, die drieeneenhalf jaar bij de Hargaclub actief is geweest. Cees Freekenhorst trainde eerder de verenigingen Flakkee en Geluksvogels, tot hij drie jaar geleden stopte om te stude ren voor het B-diploma. Schie dam is de eerste club, die hij na zijn studie weer onder zijn hoe de neemt. ste verliezer was en bleef het voetbal, dat op deze manier om zeep wordt geholpen. damse trein ineens wel. „De enige remedie tegen dit soort ploegen is een tempoversnelling en snelle break outs." gaf Ver hoeff te kennen. Al gaf hij ook toe dat zijn ploeg in deze fase van de wedstrijd zeker geen briljant spel liet zien. De tem poversnelling miste toch zijn uitwerking niet. Tien minuten na de opkikker keek Wings te gen een 13-7 achterstand aan en was de weerstand gebroken. Dat de thuisploeg na deze opleving niet doorzette kwam omdat de oude fouten van de eerste helft weer de kop opstaken. Verdedi gend liet DWS namelijk nog wel eens een steekje vallen, waardoor Wings niet al te ver achter kwam. Tweede lijn Het trage spel van Wings bracht ook met zich mee dat de dames een gesloten 6-0 verdediging, op de cirkel, toepasten. De hoek en cirkelspeelsters van DWS kwamen zodoende bijna niet tot scoren. Diana Niemantsverdriet kon zo uitgroeien tot de tops- coorster met twaalf treffers, al len gemaakt vanaf de tweede lijn. „Met de uitslag, die ruim was, ben ik wel tevreden, maar met het vertoonde spel niet. Het ver loopt niet soepel, terwijl we het wel kunnen, dat hebben we on langs laten zien tegen IASON," zegt Nol Verhoeff. Vorige week echter liet DWS zien dat het ook heel slecht kan spelen door nota bene te verliezen van hek- kesluiter Ceasar. „Nu krijgen we weer het probleem dat we drie weken niet moeten spelen, daar hebben natuurlijk alle ploegen last van. Maar wij moeten na die weken wel direkt tegen Sittardia (uit) en koploper Tachos (thuis). Dat worden twee hele belangrijke wedstrijden. Als we die in winst weten om te zetten, gaan we toch weer met de bovensten meedraaien. Al schat ik onze kampioenskansen als minimaal in," zegt Nol Ver hoeff. VLAARDINGEN - Hoe hard Meine Jonkers ook op zijn ploeg inpraat, zij laten hem keer op keer in de steek. Ook tegen Ani mo lieten de korfballers van Oranje Nassau het af weten. De Vlaardingers staan nu met nog vijf wed strijden op de onderste plaats samen met Dijkvo- gels. Omdat er twee ploe gen uit de tweede klasse degraderen, zal Nassau het gat van vier punten met TOGO moeten dichten. „Ik schat de kans dat we daarin slagen op vijftig procent," is de coach voorzichtig. Oranje Nassau speelde, zoals Jonkers dat noemt, een wed strijd met twee gezichten. „Het was in de eerste helft niet goed en dan na rust laten we zien dat we het wel kunnen en dat be grijp ik niet," aldus Meine Jon- ga kers. In die eerste rondgang *'v/' toonde Nassau veel te veel res pect voor de tegenstander, het Zeeuwse Souburg. Het spelen zonder agressiviteit en strijd brak de thuisploeg toen op. Ze ker in de slotfase van de eerste dertig minuten liepen de bezoe kers ongestoord uit naar een 2- 10 ruststand. Voorgehouden „Ik heb mijn ploeg in de rust voorgehouden wat er moest ge beuren. Meer de eigen kansen gebruiken en de tegenstander niet hun eigen spel laten spe len," betoogde de inwoner van Waddinxveen in de rust tegen zijn spelers. De donderspeech van Jonkers pakte na rust goed uit, want Oranje Nassau zette een onvervalste inhaalrace in. De achterstand werd terugge bracht tot 6-11. De thuisploeg had alleen niet genoeg tijd om de inhaalrace te voltooien, want ondanks nog drie doelpunten in de slotfase bleef de achterstand op de Zeeuwen drie punten en liep Nassau tegen zijn zoveelste nederlaag van dit seizoen aan. Bluf In die slotfase speelde Nassau eindelijk het spelletje zoals Mei ne Jonkers dat voor ogen heeft. „We speelden nu eindelijk met wat bluf. Er werd geschoten als dat' kon. Ook kregen ze door, dat ze niet altijd volgens die pa tronen moeten spelen, maar ook eigen inbreng hebben. Dat laatste probeer ik ze elke week duidelijk te maken, maar zo'n omschakeling kost tijd. Meer dan ik eigenlijk verwacht en ge hoopt had," bekent Meine Jon kers. Dat Oranje Nassau in de slotfase nog zo dichtbij kon ko men, kwam volgens Animo- coach Erik Maljers door het uit vallen van Wilma de Visser. De Zeeuw had geen reserve-speel sters en moest daarom noodge dwongen met een dame minder de slotminuten spelen. „Dat is toch een blamage," brengt Mei ne Jonkers daar tegenin. „Datje op dit niveau niet eens een re serve heer en dame hebt. Dat geeft aan dat de organisatie daar puur slecht is." WATEftWEG NOORD - In het Limburgse Linne heeft Rijn mond een geweldige kans op een drie-punten zege laten liggen. Gezien de stand op de ranglijst had de ploeg van Joop Tinkhof die best kunnen gebruiken, want met 10 uit 11 staat Rijnmond op de tiende plaats, wat inhoudt dat er eventueel promotie-degra datie wedstrijden met de num mers twee van de tweede divisie gespeeld moeten worden. In de basis begonnen in Lim burg Rob Wassenaar en voor het eerst sinds zijn enkelblessu re Remco van Welbergen. Vooral Rob Wassenaar deed het stoppend uitstekend, waardoor spelverdeler Remco van Oerle veelal zijn aanvallers goed koh aanspelen. De start van Rijn mond was goed, wat een 8-13 stand in de eerste set opleverde. Een aantal fouten bracht Linne weer terug en zelfs op 14-13. Knokken kan de blauwwitte ploeg inmiddels, waardoor er met 14-16 toch nog setwinst werd uitgesleept. De tweede set was wel heel dui delijk voor Rijnmond: 3-15. Jammer genoeg kon het team dat niveau in de volgende set niet vasthouden, waardoor de Limburgers via 15-10 op 1-2 kwam. In de vierde set gaf Rijn mond zijn kansen op 3 punten- winst aan het einde weg. Uitge lopen naar een 8-11 stand, had het daarna geen antwoord meer op de uitstekende Linneverde- diging. Met 15-11 sleepte de thuisploeg er nog een vijfde set uit. Zo'n set is tegenwoordig veelal een loterij. Linne leek op 14-11 zeker van de winst, maar twee prima blokkeringen van Rijnmondaanvoerder Arne Ja ger zorgden voor 14-13, waarna Rijnmond direkt doorging en zelfs op 14-15 kwam. Op deze stand kreeg Rijnmond een aan tal kansen om de set uit te ma ken. Dat lukte na heel veel bal wisselingen niet, waardoor Lin ne op 15-15 kwam en daarna via 1 /-15 met 3-2 toch de winst opstreek. „Vooraf zouden we hiervoor getekend hebben," al dus een teleurgestelde Arne Ja ger na afloop, „We hadden hier moeten winnen." De vrouwenploeg van Rijn mond trad in Sliedrecht tegen de nummer twee van de rang lijst Sliedrecht Sport zonder Linda Schafer' aan. Désirée Lichtenberg nam haar positie als middenblokkeerster over, terwijl Danielle Bot het team completeerde als buitenaalval- ster. „Het team heeft onder zijn normale niveau 'gespeeld', was na afloop de reaktie van coach Gerard Westerveld, die zijn ploeg in de eerste set nog in de buurt van de thuisploeg zag presteren. Slechts met 16-14 kon Sliedrecht Sport op 1-0 ko men. In de volgende set kende Rijnmond te lange perioden van zwak spel om het Slie drecht moeilijk te kunnen ma ken. Met 15-10 werd het 2-0, waarna Rijnmond zijn beste pe riode kende in de derde set. Vrij makkelijk kwam het team hier in via 8-15 op 2-1, maar meer zat er daarna niet meer in. De thuisploeg herstelde zich op tijd en met dezelfde cijfers ging de laatste set naar de nummer twee van de ranglijst. „Ik besef na deze nederlaag ter dege dat het voor ons een moei lijke weg zal worden. Als we za terdag gewonnen hadden, had ik me geen zorgen gemaakt. Nu moeten we minimaal nog drie punten pakken, waarbij ik er vanuit ga dat we tegen TOGO. onze concurrent gewoon win nen," aldus Meine Jonkers, die van het bestuur het verzoek heeft gekregen om ook volgend seizoen aktief te blijven bij Oranje Nassau. „Ik heb daarop nog niet geant woord, want ik wil daar even over denken. Wel is het zo dat ik deze beslissing niet zal laten afhangen van een eventuele de gradatie. Zelf zie ik bij Nassau voldoende mogelijkheden om verder te gaan, zeker gezien de sterke jeugd die er rondloopt," besluit Meine Jonkers. Score-verloop: 0-1 Jacqueline Jasperse, Jack de Waal, Ad Vos (str.), 1-3 Marcel Voskamp, 1-4 Peter Crucq (str), 2-4 Erik Ro mers, 2-5 Wilma de Visser, 2-6 Ad Vos; 2-7 Peter Crucq, 2-8 Jack de Waal, 2-9 Ad Vos, 2-10 Jack de Waal (rust), 3-10 Marco Zeebregts, 3-11 Peter Crucq, 4- 11 Marcel Voskamp, 5-11 Leo van de Bie, 6-11 Leo van de Bie, 6-12 Jack de Waal, 7-12 Monique Doornink, 8-12 Moni que Doornink, 9-12 Marco Zee bregts. SCHIEDAM - Ron van Dijk verlaat aan het einde van het seizoen voetbalvereniging DHS. Hij is momenteel aan zijn twee de seizoen bezig bij de zondag vierde klasser. Martin Schaap, nu nog werkzaam bij tweede klasser SFC, wordt zijn opvol ger en tekende dinsdagavond een éénjarig contract. Rondom het vertrek van Ron van Dijk heeft zich wel het een en ander afgespeeld, tenminste dat zegt de trainer zelf. „Vrij dagavond (de trainingsavond van DHS-red) werd ik bij de voorzitter geroepen voor een contractbespreking. Hij vroeg me toen of ik wilde blijven. Daar wilde ik eerst tot zondag over nadeken en niet direkt over beslissen. Dat moest ik wel en dat doe ik niet. Ik laat me door niemand iets opdringen. Ik heb toen gezegd, dat hij voor mij een ander kan gaan zoe ken," doet Ron van Dijk zijn relaas. Koos Kersemeyer wil zich in eerste instantie niet uitlaten over de bespreking van afgelo pen vrijdag. Na veel aandringen zegt hij: „Ik heb hem inderdaad ontboden samen met een be stuurslid van kantinezaken en niet zoals Van Dijk elders heeft gezegd met de kantine-baas. Dat hij direkt moest tekenen is absoluut niet waar, ik had niet eens een pen bij me." Luchtje Zoals altijd zal de waarheid wel ergens in het midden liggen. Al zegt Van Dijk nog: „Ik blijf het een vreemde zaak vinden en ik denk dat er een luchtje aan zit." Z,eker toen een dag later de ge ruchten de ronde deden, dat de huidige trainer van SFC, Martin Schaap, al een contract gete kend zou hebben met DHS. „Dat gerucht is zaterdag gebo ren," weet ook Koos Kersemey er. „Wij speelden toen een wed strijd tegen Xerxes en tegen die ploeg speelt ook SFC. Martin Schaap was op ons complex om naar Xerxes te kijken. Ik heb ook met hem staan praten, om dat hij vroeg hoe het met de nieuwbouw stond. Dat heb ik hem laten zien. Dat daar dan direkt allerlei conclusies aan verbonden worden, is niet mijn zaak," aldus Kersemever. Ondanks dat er geruchten gin gen dat Martin Schaap al eerder tot overeenstemming was geko men met DHS, tekende hij pas dinsdagavond een contract met de zondag vierdeklasser. „We gaan kijken wat we er van kun nen maken", zegt Schaap in een eerste reactie. „DHS heeft voor mij een aantal voordelen. Het is de enige club in Schiedam, die beschikt over een veld met licht om 's avonds te spelen. Daar naast komt er binnenkort een geheel nieuwe accommodatie klaar en ik hoop dat die zaken een toeloop van spelers veroor zaken". „Ik heb niet voor het niveau ge kozen, anders was ik niet ineens van de tweede klasse naar de vierde klasse gegaan. Laat ik echter niet teveel op de zaken vooruitlopen, want het komen de half jaar telt alleen SFC nog maar", besluit de nieuwe trainer van DHS. GTB wint met keihard spel SLIJTERIJ/WIJNHANDEL 'n Borrel van klasse voor een lage prijs per liter 16.50 bij 12 flessen 4 £t AA per liter.... TOlUU bij 12 flessen 4 CS Efi per liter.... lOlVV U belt - wij bezorgen! Oranjestraat 8-10-12-14 Telefoon 4265997 1 3^? V - •V, I Constante vorm echter nog ver te zoeken Jeanet Eggelmeijer wordt het op weg naar het Haagse doel moeilijk gemaakt. Scheidsrechter De Lange temidden van GTB-ers en ClON-spelers. Tijdens deze onderbreking zou hij zowel Antoine Strijbos als Rob Bei ning uit het veld sturen. Erik Romers op weg naar de Animo-korf.

Het Nieuwe Stadsblad | 1990 | | pagina 21