Positie wordt steeds bedreigender Arbiters gezocht &H.J495: ÏÏSEwSKi,™, GEGARANDEERD DE LAAGSTE PRIJS. röütlr MMM Training ambitieuze vrouwen Kontaktavond John Corver naar Ursus „Daar kun je andere aardige dingen mee doen" Denkwerk levert lidmaatschap op Computermarkt Thé-dansant voor ouderen Afsluiting Koemarktbrug EINDHOVEN - SVV HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 31 JANUARI 1990 PAGINA 13 SCHIEDAM - De rust en saaiheid die de eerste helft kenmerkte in het zaalvoet balduel tussen Hermes DVS en De Maas, maakte in de tweede helft plaats voor veel rumoer. De be zoekers uit Maasdam kre gen in de tweede dertig mi nuten maar liefst elf straf- minuten, terwijl de Schie dammers twee minuten straftijd moesten uitzitten. De thuisploeg had in de slotfase drie minuten lang twee spelers meer binnen de lijnen, maar wist in die fase maar éénmaal te sco ren, en kreeg De Maas niet klein. De strijd in de zes landelijke zaalvoetbalklassen staat dit sei zoen in het teken van de pro motie naar drie nieuwe landelij ke klassen. De bovenste zes ploegen van de landelijke klasse maken aan het einde van het seizoen de overstap naar één van de drie nieuwe landelijke klassen. Zowel Hermes DVS als De Maas staan op de rand van die zesde plaats en dat betekent dat elke wedstrijd uitsluitend in het teken staat van winst. Elk punt is er immers één, rede neert men. Vrijuit Deze belangen wegen zo zwaar, dat bijna geen enkele wedstrijd meer het aanzien waard is. Vrij uit en aantrekkelijk voetballen komt dit seizoen niet voor in het woordenboek van elke coach. Het resultaat staat voor op en op welke manier dat be werkstelligd wordt, doet er niet toe. De wedstrijd tussen De Maas en Hermes DVS was hier ook door gegrepen. In de eerste dertig minuten was er van sprankelend voetbal to taal geen sprake. De 'nul' ach terin houden was het credo, wat veel rondspelen en afwachten opleverde. Dat er toch een keer gescoord werd (Jan Akkerman voor De Maas) was vooral te danken aan de enkele uitvallen. „Voor ons was er eigenlijk geen beginnen aan", vond Hermes- coach Aat van der Voort. „Ze hebben in die eerste helft wel dertig keer teruggespeeld op de keeper. Met een lange bal wordt er dan gescoord". Overigens miste Hermes DVS Fred Lang horst die op skivakantie is en Hans Meijer die in het gips zit met een afgescheurde achilles pees na een spelletje squash. Het spel op balbezit van De Maas leverde Hermes veel loop werk op, met weinig balbezit en dito kansen. „Dat komt er dan nog bij, we spelen zo al drie, vier weken", verzuchtte Van der Voort. Na rust sloeg de vlam in de pan. Al snel in die helft kreeg Hermes DVS een strafschop, nadat De Maas-doelman Kees Selten de bal buiten zijn doelge bied uitgooide. John van der Toorn verzilverde de toegeken de strafschop. De handsbal le verde Selten ook een tijdstraf van twee minuten op. EVen leek Hermes zichzelf gevonden te hebben, maar toen Peter Wickel met een werkelijke wereldgoal, vanaf twintig meter in het kruis schoot en de stand op 1-2 bracht, leek de wedstrijd ge speeld. Zeker toen diezelfde Wickel de marge naar twee ver hoogde. Herms DVS ging in de slotfase hard op weg naar de aansluiten de treffer. Daarbij werd hard spel niet geschuwd. Zo liep Wim Horbach hard door op doelman Selten, die bij deze ak- tie ook niet helemaal vrijuit ging. Beiden konden voor twee minuten de strafbank opzoeken. Toen de doelman van De Maas echter nog natrapte, mocht hij zijn verblijf op de strafbank verlengen tot vijf minuten. Om dat in die fase nog een speler van De Maas uitgesloten was, hadden de Schiedammers vier spelers tegen twee van de bezoe kers. Dit moest de kans zijn voor Hermes om iets aan de achterstand te doen. Dat ge beurde echter gedeeltelijk, toen Wim Horbach 2-3 maakte. Ver der kwam de ploeg van Van der Voort niet. De Maas speelde nog meer dan in de eerste helft de bal rond, zodat de schade be perkt bleef. „Ik vind dat we een uitstekende prestatie hebben ge leverd. Ten eerste speelden we ook tegen de scheidsrechter, ten tweede hebben we drie minuten met maar twee spelers gespeeld, en vijf minuten zonder doel man", aldus De Maas-coach Martin Klomp. Hermes DVS kreeg maandagavond De Maas niet klein. SCHIEDAM - De Dienst Sport en Recreatie van de gemeente Schiedam zoekt voor het schoolvoetbaltoer- nooi in de paasvakantie scheidsrechters. Het toer nooi wordt gespeeld op 17, 18, 19 en 20 april aanstaan de en is bestemd voor leer lingen van basis- en voort gezet onderwijs. Scheids rechters kunnen zich aan melden voor één of meer dere dagen bij DSR, tele foon 4260500 toestel 158 (tijdens kantooruren) of daarbuiten J. van der Gaag, telefoon 4701854. SCHIEDAM - Een jaar gratis lidmaatschap wordt in het voor uitzicht gesteld voor leden van HBSS en Ursus die met een plan komen om het erf rondom de gezamenlijke accommodatie te verfraaien. Hoe het erf er nu bij ligt is beide verenigingen 'een doorn in het oog'. De re- daktie van het HBSS-clubblad doet de meedenkende leden en kele suggesties wat er op het erf kan komen: sierbestrating, plan ten en plantenbakken, pergola's, bewegwijzering, vaste banken en barbecue's, zandbak en kinder speelplaats met terrasjes. Te vens moet het erf zodanig inge richt worden dat het gebruik van het tassenrek gestimuleerd wordt en het tevens onmogelijk wordt om er nog te parkeren. Het enige waar de leden reke ning mee moeten houden is dat de auto's van leveranciers het clubhuis moeten kunnen berei ken. Een ander criterium is dat het plan wel uitvoerbaar en be taalbaar moet zijn. Laat SVV niet in de steek! SCHIEDAM - De Computer Club Schiedam organiseert za terdag 3 februari van 10.00 tot 16.00 uur voor de tweede maal een grote Computer Vrijmarkt, waar een ieder zijn of haar overbodige computerspullen kan verkopen. Variërend van complete PC's, home compu ters en randapparatuur tot com puterboeken, -tijdschriften en - onderdelen. De Computer Vrijmarkt vindt plaats in de twee zalen van het Filmhuis in Gebouw De Teer- stoof, Nieuwstraat 12. Als men iets wil verkopen, kan men een hele of gedeeltelijke tafel reser veren. Dit is gratis, inclusief verbruik van elektriciteit, etc. Wel betalen zowel bezoekers als deelnemers deze dag 3,50 en tree. Reserveren kan tot en met vrijdagavond 2 februari telefo nisch bij de C.C.S. infolijn: 010- 4732046 (19.00-22.00 uur) of per telefax: 010-4733885 (09.00- 12.00 uur). WATERWEG NOORD - De Kontaktgroep M.S.-patiënten Schiedam/Vlaardingen organi seert woensdag 1 februari een kontaktavpnd, met een infor matief karakter. De kontaktavond wordt gehou den in Het Zonnehuis aan de Dillenburgsingel 5 in Vlaardin- gen en begint om 19.30 uur. WATERWEG NOORD - Voor de tweede achtereen volgende week zijn de heren van volleybalvereni ging Rijnmond op twee sets blijven steken. Slaag den demannen van coach Joop Tink vorige week er tegen Linne niet in om de doorslaggevende derde set tepakken, afgelopen zater dag bleef de ploeg tegen Radius na een 2-0 setvoor- sprong weer het vervolg schuldig. „Het is puur een mentale kwestie," liet een boze Tinkhof weten. „We kunnen het goede spel blijkbaar niet ganger dan twee sets volhouden". Deze tweede nederlaag binnen een week maakt de positie van Rijnmond in de eerste divisie er niet gemakkelijker op. De Tink- hof-formatie vertoeft op de tiende plaats, wat aan het einde van het seizoen promotiedegra datiewedstrijden betekent. De coach was vooraf bijzonder op timistisch over de afloop van het duel tegen de nummer vier. „Ik ging uit van drie punten. Wij kunnen van iedereen win nen, maar ook verliezen en dat laatste is vandaag weer gebeurd. Het wordt nu wel steeds moei lijker om iets aan die positie te rv. Moderne kunststof keuken met pvc omran ding. Leverbaar in drie kleuren. Wand kasten 100 cm. hoog, 240 liter dubbeld.^- koelkast en geïntegreerde afzuigkap. Elektrische oven met keramische kook plaat met één halogeenzone. Blad met vlakke inbouw spoelbak 7.400.-. (230 x 210 cm./maatwijziging mogelijk) Engelen importeert rechtstreeks de mooiste tegels. Vandaar dit forse voordeel Ziet u de door u gekochte tegels elders vooreen lagere prijs, dan betalen wij u het verschil zonder gezeur terug! KEUKENS TEGELS SANITAIR doen", aldus Tinkhof, die Rijn mond vorig seizoen naar de eer ste divisie leidde. Inhaalrace De eerste set gaf eigenlijk al di rect een goede indruk van de wedstrijd. Rijnmond liep bin nen enkele ogenblikken uit naar een 6-0 voorsprong, maar zag die bijna even snel weer ver dwijnen tot 7-7. In die inhaalra ce van Radius was het juist de thuisploeg die punten cadeau gaf. Zeker vier,keer werd een eenvoudige bal niet adequaat verwerkt. Radius leek van deze slechte fase te gaan profiteren toen de stand 10-14 was. Maar een opleving van Rijnmond, met een voorname rol van To- nie van Breda, werd de stand rechtgetrokken. Op de service van Breda werd het uiteindelijk 16-14. In de volgende set was Radius de ogenschijnljke betere ploeg, maar de Goudse volley ballers sprongen bijzonder slor dig met de mogelijkheden om, om Rijnmond de hakken te la ten zien. Met Remco van Oerle als spelverdeler werd een 13-9 voorsprong opgebowud. Mark Korsloot kwam in de ploeg voor Tonie van Breda en de uitstekende verdediger zorgde met een goede redding en twee uitstekende opslagen dat de tweede set naar Rijnmond ging. Fractie In de derde set ging het hele maal mis met de thuisploeg. Fouten volgden elkaar in hoog tempo op en in een fractie ke ken Tinkhof en zijn mannen te gen een alleszeggende 12-1 ach terstand aan. Uiteindelijk sprokkelde Rijnmond er nog vier puntjes bij, maar dat kon niet verhinderen dat deze set naar de Goudse ploeg ging. „Ie dereen lijkt teveel voor zichzelf te spelen", verweet Tinkhof zijn ploeg. „Elke keer hoor ik sorry, maar daar koop ik niks voor. Ze moeten die ballen gewoon hebben en elkaarhelpen, maar juist dat gebeurt niet. Ze staan naar elkaar te kijken en verge ten iets te doen", was de coach duidelijk ontevreden. In die vierde set werd het niet veel be ter. Rijnmond kon even op voorsprong komen bij 8-6, maar had toen niets in te bren gen en Radius deze set afsloot met eeri 10-15 winst. De vijfde set, die volgend jaar het rally-systeem gespeeld wordt, moest de uiteindelijke beslising nemen. Heel lang ging deze strijd gelijk op. Maar na 7- 7 kwam Rijnmond niet meer voorbij Radius dat de wedstrijd uitmaakte op 15-12. „We staan er nu beroerd voor", weet ook Joop Tinkhof. „Ik kan er weinig meer aan doen, nu moeten de spelers het doen. Maar als ze zoals vandaag blijven jpelen wordt het neit veel, want nie mand krijgt vandaag van mij een voldoende", besloot Tink hof veelbetekenend. WATERWEG NOORD - John Corver volgt volgend seizoen Jaap van der Nol op als trainer van afdelingsclub Ursus. Van der Nol is dan drie seizoenen aktief geweest bij Ursus. Jaap van der Nol zegt weliswaar nog niet uitgekeken te zijn bij Ursus, maar vindt het tijd voor een nieuwe uitdaging. Corver is in het verleden al eerder trainer geweest bij Ursus. Momenteel is John Corver interim-trainer bij Vlaardingen, dat hij moet behouden voor de vierde klasse en Wim Koppelaar in de win terstop opvolgde. «ffc m V V* Lennart van Amersfoort tikt de bal over het twee-mansblok van Radius. SCHIEDAM - In de week van 19 tot en met 25 januari Geboren: Mesut z.v. Kahrama- noglu-Kahramanoglu; Wesley z.v. Janssen-van der Spek; Ri- cardo z.v. Bouman-Dikkers; Jo hannes R. z.v. Driesen-Plomp; Robertha B. M. d.v. Van Hoek- Rorije; Fedde z.v. Feelders- Mulder; Leonie d.v. Hofstra- van Splunter; Cynthia d.v. Schneider-De Vliegere; Isaura d.v. Sonneveld-Levens; Debo rah P. K. d.v. Wiese-Kooij; Roy z.v. Bisschop-Florentinus; Elly d.v. de Brune-Piek; Amy d.v. Sanstra-van Willigen. Ondertrouwd: J. Brökling 24 jr. en C. Vermeulen 23 jr.; M. J. H. Landsbergen 27 jr. en J. W. Snijtsheuvel 27 jr.; J. R. Sjoer 23 jr. en C. G. F. H. Bekker 25 Jr- Getrouwd: C. L. F. Tollig 35 jr. en A. N. Fruitema 32 jr.; D. Ce- kic 26 jr. en J. C. van Zwienen 23 jr. Overleden: A. H. Bovelander, vr., 82 jr., geh. gew. met J. A. van der Meer; C. J. Willemse, vr„ 89 jr., geh. gew. met M. H. Verhoeckx; A. Schouwenburg, vr., 90 jr., geh. gew. met J. A. Daalmeijer; F. M. L. de Kie- vith, vr., 95 jr., geh. gew. met H. C. J. Zwaanenburg; M. Kie- la, vr., 89 jr., geh. gew. met G. de Bruin; W. A. H. van Noort, vr., 82 jr.; R. K. Hugoosgift, man, 40 jr.; J. M. Koedood, vr., 91 jr., geh. gew. met G. J. van der Sloot; H. de Jong, man, 56 jr.; C. van der Laan, man, 62 jr.; A. E. C. van der Zwaai, vr., 86 jr., geh. gew. met C. J. Palfe- nier; C.J. Kleinekoort, man, 83 jr.; W. Wijzenbroek, man, 83 jr.; H. C. Rebers, man, 82 jr.; N. van der Most, vr., 92 jr., geh. gew. met A. Holswilder; F. J. N. van Rijswijk, man, 64 jr.; G. J. van Becm. vr., 76 jr., geh. gew. met J. de Winter. Geen stukje, zoals ze in deze vorm nu al een flink tijdje in de krant verschijnen, heeft Han- neke van der Knaap-Harteveld overgeslagen. „Omdat je klant bent bij Bas van der Heijden lees ik ze graag, want het gaat tenslotte om je eigen supermarkt". Ooit wel eens gedacht: veronderstel, dat ze mij daarvoor eens aanspreken? „Ja en ik wist ook al wat ik zou gaan zeggen". Zoals? „Lekker ruim, overzichtelijk, schoon. Dat vind ik Bas van der Heijden". U weet, dat we ook niet benauwd zijn voor een hartig woordje of terechte aanmerkingen? „Ja hoor, maar als je niks weet, moet je ook niks gaan zitten verzinnen". Echtgenoot Fred van der Knaap, als het even kan mee op de boodschappentoer, wijst er zelfs op, hoe onlangs een klacht over een blikje toma tensoep „uitstekend en tot volle tevredenheid is opgelost. Dat is het leuke hier. Je kent de men sen, ze staan open voor je en je weet, dat je geen cent teveel uitgeeft. We hoeven echt niet op die cent te letten, want, we hebben allebei een baan, maar met wat je hier uitspaart kun je andere aardige dingen doen", zo hebben ze dat al lang uitgerekend. •mu, De een neemt de blanke vla, de ander pakt er de slagroom bij en zo hebben Fred en Hanneke van der Knaap hun dessert. ADVERTORIAL WATERWEG NOORD - Veel vrouwen met een betaalde baan blijven (te) lang in dezelfde funktie 'hangen', of werken eigenlijk onder hun niveau. Er bestaan vaak (soms onuitge sproken) ambities om hogerop te komen, maar men ervaart te veel belemmeringen om hieraan gestalte te geven. Soms wordt men ook gedwongen over ver anderingen na te denken in ver- SCHIEDAM - In dienstencen trum De 4 Molens, aan de Nieuwe Damlaan 766, organi seert de Stichting Gecoördi neerd Ouderenwerk zondag 4 februari een Thé-dansant. Het begint om 13.30 uur en de toegang is vrij. band met reorganisaties en be zuinigingen. Daarom organiseert de Stich ting Vrouw en Werkwinkel Nieuwe Waterweg Noord en Zuid-Hollandse Eilanden in sa menwerking met de Stichting Vrouwenontmoetingscentrum Schiedam een training loop baanplanning voor vrouwen. De cursus is bedoeld voor vrou wen met een baan, bij voorkeur uit de regio Nieuwe Waterweg Noord, maar bij voldoende ruimte kunnen ook vrouwen uit andere regio's meedoen. Doel van de cursus is onder meer het vergroten van inzicht in eigen capaciteiten, behoeften en mogelijkheden en het verta len van een keuze in een aktie- plan. De cursus wordt op een aantal woensdagavonden plus twee za terdagen gegeven en de groeps grootte is maximaal 12 deel neemsters. Voor de begeleiding is het ervaren trainingsbureau M&P uit Amsterdam gecontrac teerd. Woensdagavond 7 februari wordt een voorlichtingsbijeen komst georganiseerd van 20.00 tot 22.00 uur in Hotel Café Res taurant Rijnmond aan het Nieuwlandplein 12 in Schie dam. Voor meer informatie kan men kontakt opnemen met de Stichting Vrouw en Werkwin kel, telefoon 01880-14252. SCHIEDAM - In de nacht van donderdag 1 februari op vrijdag 2 februari is de Koemarktbrug afgesloten voor alle verkeer. De afsluiting geldt van 00.45 tot 06.00 uur. De afsluiting is nodig, omdat een losliggend rijrooster moet worden vastgemaakt. Hermes DVS krijgt De Maas niet klein Rijnmond komt weer niet verder dan twee sets A.s. zaterdag rijden er weer bussen naar de belangrijke wedstrijd Opgeven donderdag en vrijdag van 19.00-21.00 u. in Café de Zon, Broersveld, Schiedam 12,50 p.p. Sta achter uw ploeg. BMagWIfflHiTmB: KWAUIUr KAHTtGBI DE IAAGS1IPMJS! heteluchtoven met bo een \<ombinatie Zwaai massief eiken front. Leverbaar in vier kleuren. 160 liter koelkast, gas/ elektro-kombmatie en al'ITf_»WÏ Komplete badkamer met 1 anatomisch gevormd m- bouwbad en verchroomde handgrepen (170x75 atv) Wastafel met ruil, planchet 1 eP t°°m Duobl'ok met klosetxitting. 1 mot wit 2.095.-, |asmin2.095.- ENGELEN Geopend: alle dagen behalve maandag Vriidag koopavond: Rotterdam en Vlaardingen Donderdag koopavondGormchem en Spi|kenisse^J ROTTERDAM Bergweg 283, tel. 010-4673044. GORINCHEM Schelluinsestraat36, tel. 01830-36422. SPIJKENISSE Oberonweg 28, (eindpuntmetro) tel. 01880-38003. VLAARDINGEN Hoekerstraat 14(naastSanders Meubelstad), tel. 010-4350028. tMrili1 r -$|&

Het Nieuwe Stadsblad | 1990 | | pagina 13