Nieuwe artotheek is van succes verzekerd Expositie KOPIEREN Een goede buur Presentatie van programma en kandidatenlijst Meiden belichten 1990-maatregel M1MII LOW PRICES iKr 49f° Wijziging naamgeving ■■i EMQCRATEN II Stadsblad Kandidaten Uit het oog, uit het hart? ISHOPSr i in -Holland Nieuwe openingstijden van ons P.T.T.-postagentschap fw WOENSDAG 31 JANUARI 1990 42e JAARGANG, NUMMER 8 OPLAGE 40.676 Dam 2, Postbus 257, 3100 AG Schiedam, 010-4732877, fax 4735818 SCHIEDAM - Een arto theek openen, waarvan het succes bij voorbaat al vast staat. Niets liever deed ge deputeerde G. Brouwer vrijdagavond in het biblio theekfiliaal in wijkcentrum De Blauwe Brug. Hoewel in zijn toespraak het getal 100 stond vermeld, corri geerde hij dat in 86 abon nees met daarbij de uit drukkelijke wens aan de aanwezige kunstenaars, ambtenaren en raadsleden zich en masse op te geven. De tijdrovende inschrijf- procedure moest maar even in de kast gezet wor den, stelde hij biebdirek- trice Mies van Helden voor. Gedeputeerden praten ook al tijd over geld, en Brouwer was geen uitzondering. De plannen van de Vereniging van Neder landse Gemeenten om de gel den voor de beeldende kunst, die nu door de provincie wor den verdeeld, rechtstreeks naar zo'n 40 grote gemeenten door te sluizen, wees hij resoluut van de hand. „Er is de laatste vijf jaar een overzichtelijk, stimulerend en coördinerend beeldend kunstbe leid ontwikkeld, waarvan posi tieve resultaten in de praktijk op vele fronten zichtbaar zijn. Verandering zou niet goed zijn voor de duidelijkheid naar de SCHIEDAM - Beeldend kunste nares Krysia Peka exposeert van 1 februari tot 15 maart in Hermandad, aan de Grote Markt. Het werk van de Bredase kunte- nares laat zich omschrijven als abstract expressionistisch, waar bij de natuur uitgangspunt is. Schetsen, gemaakt tijdens werk- reizen, worden verwerkt tot schilderijen, met technieken waardoor de huid van het werk stuk associaties met de aard korst oproept. T.V. DEFEKT? RADIO ABA Videospecialisten Krysia Peka studeerde aan de Academie voor beelende kun sten in Rotterdam en Amster dam en de internationale acade mie in Oostenrijk. Zij is thans werkzaam als docente aan de Vrije Academie in Rotterdam en Vlaardingen. SCHIEDAM - Een goede buur is beter dan een verre vriend, zo luidt een bekend Nederlands spreekwoord. Autocenter Pieter- sen aan de 's Gravelandseweg zal dit gezegde sinds afgelopen donderdag van harte onder schrijven. Tijdens de orkaan, die vorige week het land teisterde, ont kwam ook het industrieterrein in de 's Gravelandsepolder niet aan de verwoestende uitwer king. Al direkt vanaf het begin vlogen allerhande voorwerpen door de lucht. Autocenter Pietersen zag aan alle kanten van het bedrijf de pui heen en weer gaan als ge volg van de ontstane overdruk van lucht. Op een gegeven mo ment werd op drie plaatsen zelfs een deel van de gevel als het ware naar buiten gezogen. Vliegensvlug beraad leverde de oplossing: pijlsnel werd de hulp ingeroepen ^van de buurman, het transportbedrijf Baartmans uit de Ringerstraat. Binnen een mum van tijd werden drie me terslange trailers vlak. voor de glazen gevels van het autobe drijf geparkeerd. Zo kon de wind geen vat krijgen op het vele glaswerk en kon grotere schade worden voorkomen. „Een uitstekend gebaar van onze buurman, waarvoor we zeer dankbaar zijn", aldus de heer Bos van Autocenter Pieter sen. „Baartmans heeft ons veel ellende bespaard". kunstenaars en de continuïteit van het beleid. Persoonlijk zou ik het een stukje kapitaalvernie tiging willen noemen. Schiedam zal ook minder ontvangen dan de 170.000 gulden die ze nu krijgt". Mondriaan Brouwer prees het gevoerde be leid in Schiedam. Zoals de bete re ateliervoorzieningen, de aan koop van kunstwerken en de opdrachten, de verbetering van opslag en conservering van ge meentelijk kunstbezit en de ar totheek. Bonbonmaker Gerard Verhuls- donk schonk nog een Mondri aan van marsepein voor de ope ning. Wat onwennig werd het mes erin gezet. „Het is toch kunst", vond men. SCHIEDAM - Op een veel soberder wijze dan de meeste andere partijen heeft D66 afgelopen vrij dag haar programma en kandidatenlijst voor de ko mende gemeenteraadsver kiezingen gepresenteerd. De democraten hopen op vier zetels, een winst van twee dus. Die hoop is ge baseerd op de ervaringen in de afgelopen vier jaar. „Tal van vernieuwingen en beleidsombuigingen, die de laatste jaren hebben plaatsgevonden, zijn ont staan uit initiatieven van D66", stelt voorzitter Huub Delahaye zelfbe wust. „Een schoon Schiedam met een helder bestuur", zo luidt het motto, waarmee D66 de verkie zingen ingaat. In het verkie zingsprogramma gaat men hier diep op in. „We willen graag aan de collegetafel gaan zitten, maar dan wel op basis van ons programma. We zijn niet bereid veel concessies te doen en zeker niet op punten als het milieu en het betrekken van het publiek bij het gemeentebeleid", aldus fraktieleider Adri Reijnhout. In het programma komt duide lijk naar voren dat D66 twijfels heeft over het funktioneren van het huidige college. „Het funk tioneren van raad, commissies en college - zowel op zich als ten opzichte van elkaar - wordt kritisch geanalyseerd en bezien op verbeteringsmogelijkheden door een afhankelijk deskundi ge", zo staat erin te lezen. Wat de samenstelling van het college betreft, vindt D66 voorts dat meer partijen hierin zitting moeten hebben en de ab solute meerderheid van één par tij moet worden voorkomen. Programmapunten Kwesties, die in het D66-pro- gramma uitvoerig aan de orde komen, zijn: - het betrekken van het publiek bij het gemeentelijk beleid (college en commissies moeten vaker de wijken in); - een sterke regionale samen werking tussen Schiedam, Vlaardingen en Maassluis op velerlei gebied (om sterker te genover Rotterdam te kunnen staan); - de aanpak van de binnenstad (geen ABC-complex, Lange Haven en omgeving autovrij); - het instellen van een gemeen- SCHIEDAM - De kandida tenlijst van D'66 telt acht namen. De volgorde is: 1) Adri Reijnhout, 2) Coby de la Rie, 3) Marcel Hout kamp, 4) Vincent Broeke, 5) Trudy van den Akker-De Jager, 6) Mary Bouwmans- Combrink, 7) Anneke Meij- er-Schaap en 8) Bob van den Berg. telijke prijs voor het milieu vriendelijkste bedrijf; - maximale toepassing van de Individuele Huursubsidierege ling (moet voor iedereen gel den om ghettovorming te voorkomen); - de komst van middelbaar be roepsonderwijs naar Schie dam (gemeente heeft hierin kansen laten liggen); - de slechte culturele- en win kelvoorzieningen in Schie- dam-Noord (Schiedam-Noord is doods); - verdere versoepeling van het erfpachtbeleid (de afkoop moet worden gestimuleerd te gen redelijke prijzen. De op slag van 10 procent wordt re soluut van de hand gewezen). Verder vindt D66 dat de posten stadsvernieuwing en volkshuis vesting onder één wethouder dienen te vallen. SCHIEDAM - Tijdens de presentatie van haar verkie zingsprogramma, was D'66 opmerkelijk kritisch over het funktioneren van PvdA-burgemeester Reinier Scheeres. Nieuwkomer Marcel Hout kamp oordeelde: „Burge meester Scheeres moet eens een spiegel worden voorge houden. Hij zit al erg lang in het Schiedamse gemeen tebestuur en dreigt wat ge noegzaam te worden. Het wordt tijd dat externe des kundigen maar eens gaan onderzoeken of ons ge meentebestuur, inclusief burgemeester, wel naar be horen funktioneert". Op de vraag of het feit dat Scheeres ooit lid was van D'66, maar overstapte naar de PvdA, wellicht een rol speelt in deze kritiek, werd enigszins bits geantwoord: „Hij heeft toen het zinken de schip verlaten!" Rassendiscriminatie? Laat het ons weten! SCHIEDAM - In het kader van de zogenaamde 1990-maatregel treedt zondag 4 februari een drietal meidentoneelgroepen op in wijkcentrum De Erker. Tij dens deze optredens wordt de maatregel, die de economische zelfstandigheid van meisjes van 18 jaar en ouder regelt, belicht. In samenwerking met het Servi cebureau Zuid-Holland heeft De Erker, net als vier andere jongerencentra in de provincie, een meidentoneelgroep opge richt, die de 1990-maatregel op eigen wijze uit de doeken doet. De Schiedamse meidengroep, „Lekker stuk" genaamd, gaat samen met groepen uit Brielle en Wassenaar een aantal optre dens verzorgen in jongerencen tra en buurthuizen. Het optreden in De Erker, aan de Jan van Avennestraat 32, be gint om 14.30 uur. Een half uur eerder wordt de manifestatie ge opend door D66-raadslid Coby de la Rie. De toegangsprijs be draagt een rijksdaalder. Wijkcentrum De Erker organi seert ook een aantal cursussen voor meiden. Op de maandaga vonden, van 18.00 tot 19.00 uur, wordt de cursus Zelfverde diging voor meiden gegeven. Tijdens deze cursus wordt het zelfvertrouwen versterkt en te vens de conditie verbeterd. De deelnamekosten bedragen 10,- per maand. In de acht lessen durende cur sus Houdingsverbetering wordt gewerkt aan een goede li chaamshouding en een betere beweging. Tevens wordt aan dacht besteed aan gezichtsver zorging. De cursus wordt gege ven op de zaterdagavond van 19.30 tot 20.30 uur en de kosten bedragen 40,- voor de hele cursus, exclusief materialen. SPECIAL JEANS EDITION STRAK/ de vakman in huis INTERIEURVERZORGING Een zaak van vertrouwen SCHIEDAM - De naam van het weggedeelte tussen de Kerkweg en de Abel Tasmanstraat wordt gewijzigd in Kerkweg. Het be treft het verlengde van de C. Houtmanstraat. In verband met de nieuwbouw van woningen aan de Kerkweg en de Abel Tasmanstraat is het nodig gebleken het wegenbeloop zodanig aan te passen dat een gedeelte van de huidige Abel Tasmanstraat voor het gemoto riseerde verkeer wordt afgeslo ten. Dit betekent tevens dat wij ziging van de straatnaam ge wenst is. Door de toenemende vraag van onze klanten om op zaterdag langer open te zijn, zijn wij vanaf heden elke zaterdag tot 13.30 uur geopend. (Koopavond gesloten) A.H. HAGASTRAAT 1 (GORZEN) WAAR EEN VRIENDELIJK WOORD GEWOON IS. H - De artotheek trok afgelopen dinsdagavond al direct veel belangstellenden, die eens een kijkje kwamen nemen. Wij helpen direktlll Tel. 4260778-4733961 Groenelaan 95 toap Inruil Rtptriht Vfrituur. nor uw wttmtchkm on koe/katten. van 1 tot 1 miljoen stuks vs. Ahwrfcing: pkn. 25 mogtlijkhtdm Ook kil bnyKm nudwtmi Haal m braog ipoadaaroctl DRUKKERIJ GR0EN00RD Westvest 36, Schiedam ct Tel. 010-4715496 Fax 010-4731591 5 v Bron: KNMI VRIJDAG 02/02 half tot zw. baw. neerslag min. 8°/ midd.temp. 9° wind: ZW-8 ZATERDAG 03/02 zwaar bew. neerslag min. 7° midd.temp. 10' wind: ZW-5 ZONDAG 04/02 half tot zw. bew. pl. neerslag min. 5 midd.temp. 8° wind: ZW-5 2 W Meterslange trailers beschermden de ruiten van het automobielbedrijf. D66 wil Schiedammer nauwer bij het beleid gaan betrekken De eerste vier op de kandidatenlijst van D66: van links naar rechts Adri Reijnhout (1), Vincent Broeke (4), Coby de la Rie (2) en Marcel Houtkamp (3). Meldpunt Rassen discriminatie: 4738080 OMFHlCaiJ HALFWIJD Broersvest 117 Schiedam ZIE PAG 5 Woninginrichting Ledikanten en matrassen Overgordijnen en vitrage Tapijten en vinyl Zonwering Projecten o.a. verzorging en bejaardentehuizen, scholen en kantoren I rauini) Hof van Spaland 12 - Tel. 010-4703033 Krysia Peka bij één van haar kunstwerken. •Beheerser Blauwe Brug •Blue Smoke keert terug •Verlies voor Hermes DVS Ntcuwc

Het Nieuwe Stadsblad | 1990 | | pagina 1