Zaterdag in het Podium Café Twee vertoningen in het Filmhuis Z/ ORANJE Swingen in Podium Café Jazz, toneel, dans, cabaret en poppenspel Veel variatie in programma van de Schiedamse theaters Bruidspaar van de maand? PALL CECG Gebit stuk? VERINGMEIER TANDTECHNIEK Wordt verwacht Paul Berg verkoopt weieens helemaal niks... Openbare repetitie iiB&a HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 31 JANUARI 1990 PAGINA 9 SCHIEDAM - Blues rockformatie Blue Smoke treedt aanstaande zaterdag op in het Podium Café. De band keert daarmee terug op het oude nest, want Blue Smoke werd hier vijf jaar geleden min of meer geboren. Oprichter en lei der is drummer Dick Ma kelaar, die al bijna 25 jaar in de 'muziekscene' werk zaam is. Dick begon op 15-jarige leeftijd te drummen bij de formatie The Idols. Vervolgens speelde hij mee met The Outsiders van Wally Tax. „Maar dat was voordat ze beroemd werden," bekent hij. Na deel te hebben uitgemaakt van The Kingbeats en The Rots, richtte Dick zijn eigen band op: Blue Smoke. „Van oorsprong een puur Schie damse groep," vertelt Dick. „Maar door personeelswisselin gen zijn er nog maar drie Schie dammers over: de bassist, de zanger en ik. De gitarist en de toetsenist komen uit Rotter dam". Blue Smoke heeft in de afgelo pen jaren aardige succesjes ge boekt. Vorig jaar nam de band deel aan de Grote Prijs van Ne derland en kwam tot de halve finale. „Dat leverde toch be hoorlijke naamsbekendheid en veel optredens op". Inmiddels heeft de groep zelfs zijn eigen bier. Blue Smoke bier! CD en videoclip Vorig jaar ontstond ook het plan om eens een CD op te ne men. Blue Smoke is nu al gerui me tijd in de studio te vinden om deze CD vol te spelen. „Op het podium en straks ook op de CD spelen we voorname lijk eigen composities, maar ook covers van The Stones, Eric Burden en Clapton. De CD wordt in eigen beheer uitge bracht, we zoeken alleen nog een goed distributiekanaal. Als alles meezit, komt de CD nog voor de komende zomer uit". Er komen twaalf nummers op te staan, tien eigen composities en twee covers. De eigen num mers zijn geschreven door Dick en bassist Piet. „Het geluid zal natuurlijk ver schillen van wat men van ons op het podium gewend is. Het klinkt veel technischer en gepo- lijster. Toch proberen we de sfeer van onze optredens te be naderen. Zaterdag, in het Podi um Café, spelen we drie nieuwe nummers van de CD, die we nooit eerder hebben laten ho ren". Plannen voor een single? „Wie weet", zegt Dick „We houden er alvast rekening mee. Zater dag worden van ons optreden video-opnamen gemaakt, die we als videoclip bij een even tuele single willen gebruiken. Welk nummer hiervoor in aan merking komt, weten we nog niet. Dat wordt öf "You belong to me", een nummer van de bassist, of "Back on the Trial", een compositie van mij". Acteur Dick Makelaar vertoeft sinds kort ook in de filmwereld. Na twee jaar geleden te hebben meegedaan aan het openlucht toneelstuk bij de ruïne, kreeg hij het aanbod om te figureren in een Duits reclamespotje. Dit bleek het begin van een nieuwe carrière, want sindsdien speelde hij mee in een televisie documentaire (door de VPRO uitgezonden), de film 'De kleren van de keizer' (afgelopen kerst op de Nederlandse televisie), de Franse speelfilm 'Dood in de Seine' en in een videoclip van zangeres Lisa Lux. Zaterdag is Dick Makelaar met zijn band te zien en te horen in het Podium Café. „Op het podi um leef ik pas echt". Het optre den begint om 22.30 uur en de toegang is gratis, het Podium Café is te vinden aan de Lange Haven 28. SCHIEDAM - In het Filmhuis wordt vrijdag 2 februari de film 'Bird' van regisseur Clint East wood vertoond. De film be schrijft het leven van de legen darische saxofonist Charlie Heeft u vaak last van in uw hoortoestel? Slechthorend zijn is op zich al erg genoeg; problemen met uw gehoorapparaat kunt u er dan natuurlijk helemaal niet bij gebruiken. Gelukkig hoeft dat tegenwoordig ook niet meer. Tenminste, dat wil zeggen: als u de juiste audicien kiest! En dat zè/f kiezen begint al na uw bezoek aan de oorarts; ga dan naar de juiste audicien waarin u het meeste vertrouwen hebt. Want die audicien ziet het als zijn taak om u van deskundig advies te dienen. Hij weet dat het aanpassen van het juiste hoortoestel een specialistisch werkje is, waarbij de geringste onoplettendheid al leidt tot een voor u vervormd en onnatuurlijk geluid. Dat aanpassen doe je dus niet zomaar, daar moet je de tijd voor nemen. En uiteraard werkt de juiste audicien met de beste en de fijnste merken hoortoestel len zo als bijvoorbeeld Siemens, Philips, Danavox, Widex, Bosch, Starky, enz. De juiste audicien garandeert u dus de beste kwaliteit. En zo hoort het ook! Als u nu klachten heeft over uw huidige hoortoestel, of u moet er op doktersadvies een aan laten passen, kom dan binnenkort even langs bij de audicien*. Maar dan wel bij de juiste: die met dat aantrekkelijke verschil in service en kwaliteit. Argus dus! Bird' Parker, die in 1955 over leed. 'Bird' toont een in Kansas City opgroeiende Parker, waar hij zijn eerste worstelingen met de altsaxofoon beleeft. Dan volgen de jamsessions, de eindeloze tournees langs achteraf-zaaltjes en obscure clubs en de lange weg naar erkenning van zijn eigen revolutionaire stijl. De film begint om 21.30 uur en de toegangskaarten kosten vier gulden voor donateurs. Voor vijf gulden kan men donateur worden, waarbij de eerste film gratis kan worden bekeken. Zaterdag 3 februari wordt de film 'Desert Hearts' vertoond, in de maandelijks terugkerende cyclus van vrouwenfilms. In 'Desert Hearts' zijn de hoofdpersonen lesbisch. De film verhaalt over een romance tus sen deze twee vrouwen, waarbij country westernmuziek een aanvullende rol speelt. Vivian, een intellectuele docente, en Cay, een jonge brutale sping-in- het-veld, ontmoeten elkaar in Reno. Een relatie is het gevolg. De film begint om 21.30 uur en de toegangsprijs bedraagt vier gulden voor donateurs. Het Filmhuis is gevestigd aan de Nieuwstraat 12. SLIJTERIJ/WIJNHANDEL Jonge Smeets 35% per liter 16.50 Vieux Touron 35% per liter 16.95 Lid F.I.D.A. Vraag ook om de batterij-spaarkaart! Schiedam: Oranjestraat 19, Tel.(010) 4738700 Maassluis: Koningshoek, Tel. (01899) 19039 Vlaardingen (OPTIEK DE BRUIN): Korte Hoogstraat 23, Tel. (010) 4348450 Als opticien weet Argus wat u staat, als audicien hoe het hoort. SCHIEDAM - In het Podium Café aan de Lange Haven 28 wordt donderdag 1 februari weer een jamsessie gehouden met allerlei musici. Aanvang 22.30 uur en de toegang is gra tis. Vrijdag 2 februari treedt de Brits-Nederlandse formatie The Relatives op. Deze vijfmans band speelt afwisselend songs en instrumentale nummers, in verschillende stijlen. Zo komen pop en jazz aan bod, maar ook salsa, Afrikaanse ritmes en funk. The Relatives bestaat uit: Jack Monck (zang en bas), Willem Jan Droog (toetsen), Mark Had- ley (altsax), Richard Bamford (drums en percussie) en kees Meijlink (trombone). Het optre den begint om 22.30 uur en de toegang is gratis. De, in Schiedamse kringen niet onbekende, blues-rockband Blue Smoke betreedt zaterdag 3 februari het podium. Ze hebben de laatste tijd hard gewerkt aan hun repertoire en de bühnepre- senatie. Blue Smoke wordt ge vormd door Dick (drums), Ge rard (Toetsen), Piet (basgitaar), Sjon (gitaar) en Kees (zang). Het optreden begint om 22.30 uur en de toegang is wederom gratis. Trio de Janeiro - Humoristi sche muziek Passage Theater/Theatercafé De Tender - 8 februari Luk Wijns - Alleen Theater de Teerstoof - 9 februa ri. De reis naar weer terug - pop pentheater Lucia Sies Theater de Teerstoof - 10 febru ari. Luk Wijns - Alleen Theater de Teerstoof - 10 febru ari. The Rudolf Fitskie Dancers - Spectaculaire show Passage Theater/Grote zaal - 10 februari. Circus Custers - Kindermu- ziekshow Passage Theater/Grote zaal - 14 februari. Reserveren voor alle voorstel lingen is mogelijk. Telefonisch van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 16.00 uur, zater dag van 12.00 tot 14.00 uur en vanaf een uur voor de voorstel ling: 010-4269563 (Passage The ater) en 010-4269455 (Theater de Teerstoof). De kassa is geopend van dins dag tot en met zaterdag vanaf 12.00 uur en vanaf een uur voor de voorstelling. Nadere informatie over voor stellingen en aktiviteiten: Marq Oudshoff, tijdens kantooruren te bereiken op nummer: 010- 4262987. SCHIEDAM - Jazz, to neel, poppentheater, dans en cabaret. Het program ma van de Schiedamse theaters voor de komende week biedt 'voor elck wat wils'. In het Theater Café van het Passage Theater speelt donder dag 1 februari de jazzformatie Cedric Dandaré Band. De groep van de Rotterdams/Antilliaanse gitarist Cedric speelt composi ties van bop tot funk met on miskenbare Antilliaanse invloe den. Cedric heeft een hekel aan de 'hokjesgeest' en laat daarom veel ruimte voor improvisaties in zijn muziek. The Cedric Dandaré Band be staat verder uit: Gert-Jan Bink horst (sax), Lucas van Merwijk (slagwerk), Christoph Erbstösser (keyboards) en Reno Steba (bas). Het optreden van The Cedric Dandaré Band begint om 21.30 uur en de toegang is gratis. Josine van Dalsum en Paul Röttger spelen de hoofdrollen in de toneelvoorstelling "Huwe- lijkspel" van Edward Albee. Deze voorstelling wordt vrijdag 2 februari opgevoerd in de Gro te Zaal van het Passage Theater. Huwelijkspel "Huwelijkspel" handelt over een relatie tussen twee intelli gente en rationele mensen in een versleten huwelijk. Hij wil weg, zij wil niet dat hij weggaat. Tijdens de opvoering onthult zich langzamerhand het onver mogen om met elkaar om te gaan. Terwijl de man zichzelf probeert te vinden en over de zin van het leven piekert, denkt de vrouw haar bevrediging te kunnen vinden in de liefde en haar huwelijk. In plaats van de angsten te delen en elkaar te helpen deze te overwinnen, ver vreemden de twee echtelieden juist van elkaar. Het huwelijk spel wordt 'gespeeld', terwijl beiden weten dat er geen win naar zal zijn. De voorstelling begint om 20.15 uur en de toegangskaarten kos ten 22,-, 19,- en 16,-; CJP/Pas 65 krijgen drie gulden reduktie. Jan Klaassen Poppentheater Anneke Strack brengt zaterdag 3 februari het poppenspel 'Jan Klaassen op vakantie'. De voorstelling is be doeld voor kinderen van vier tot negen jaar. Katrijn, de vrouw van Jan Klaassen, heeft geen zin meer in de poppenkast. Zij besluit op vakantie te gaan en Jan moet de koffer inpakken. Zij gaan naar een vakantiehuisje, maar daar zit al iemand, die er helemaal niet hoort. Met hulp van de postbode en veel dieren kunnen ze gelukkig toch nog ongestoord vakantie vieren. Het programma begint om 14.00 uur in De Teerstoof en de toegang is gratis. Moderne dans In de Grote Zaal van het Passa ge Theater wordt zaterdag 3 fe bruari opgetreden door het jon ge dansgezelschap Reflex. Reflex danst vier choreogra fieën, te weten "On Us" van Nina Wiener op muziek van Louis Andriessen, "Bless" van Christine Bastin op muziek van Bernard Parmégiani, "I'm a Hotel" gebaseerd op liedjes van Leonard Cohen en "Gonna Wonda Land", wederom van Nina Wiener op muziek van de Nigeriaanse stam Griot. De dansvoorstelling vangt aan om 20.15 uur en de toegangs prijs bedraagt 15,-/CJP en Pas 65 10,-. Cabaret "Van begin tot eind..." is de ti tel van het cabaretprogramma, dat Edna Kalb en Fred Meijer zaterdag 3 februari in De Teer stoof opvoeren. Het is een licht satirisch, afwis selend cabaretprogramma, waarin zowel de vrolijke als de serieuze kanten van het leven aan bod komen. Het gaat om twee mensen. Hij werd tijdens de vakantie door zijn ouders uit de auto gezet in het kader van de harde opvoe ding. Zij lag uren na de geboor te nog met haar navelstreng, waarbij uiteindelijk een loodgie ter aan te pas moest komen om het door te knippen. Allebei een achtergrond om nog jaren ple zier van te hebben. "Van begin tot eind..." begint zaterdag om 20.30 uur uur. De entreeprijs bedraagt 12,50/CJP en Pas 65 10,-. SCHIEDAM - Om belangstel lenden kennis te laten maken met de vereniging, organiseert tamboer- en trompetterkorps Rijnmondband zaterdag 3 fe bruari een openbare repetitie. Deze kennismakingsbijeen komst wordt van 13.00 tot 16.00 uur gehouden in het ver enigingsgebouw aan de Lange Nieuwstraat 183. Van 13.00 tot 14.00 uur geeft de Jeugd Rijnmondband een de monstratie, terwijl de laatste twee uur het seniorenorkest zich presenteert. De Rijnmond band repeteert zowel gezamen lijk als in secties. ANVC-contactlensspecialist - OV-optometrist Nolenslaan 418 - Schiedam - tel: 010-4735384 A.s. bruidsparen (ook koperen, zilveren- en gouden bruidsparen) kunnen hun trouwkaart opsturen naar: Het Nieuwe Stadsblad, Postbus 257, 3100 AG Schiedam. Uw trouwfoto komt misschien op de speciale bruidspagina en u ontvangt dan ook f 150,- aan waardebonnen te besteden bij de deelnemende adverteerders die deze aktie mogelijk maken. Wie dat zijn leest u op de speciale bruidspagina, iedere laatste vrijdag van de maand 1.»y*v*ï*mV*# 'Is een opticien/contactlensspeciailist nou een winkelier of een adviseur?' Paul Berg op de Nolenslaan houdt 't op het laatste: 'Ik heb een jarenlange studie gevolgd om klanten optimaal te kun nen adviseren, om oogmetingen te kunnen uitvoeren en uitgebreid te adviseren over contactlenzen... dan kan ik 't toch alleen voor mezelf al niet maken om iemand zo maar lenzen of een bril aan te praten. Niet dat dat moeilijk is hoor!' Behalve uiterst kundig is Paul Berg dus ook nog heel aardig. De formatie Blue Smoke, met geheel links oprichter en drummer Dick Makelaar. Blue Smoke keert weer terug op het oude nest ..KKGGRRR Argus oorminiaturen: onopvallend goed! 'n Borrel van klasse voor een lage prijs 12 flessen 4 AA per liter.... lOlVV 12 flessen 4 Ck CA per liter.... IQlwU U belt - wij bezorgen! Oranjestraat 8-10-12-14 Telefoon 4265997 De Argus-service geldt voor iedereen; dus ook voor mensen die hun hoortoestel elders kochten. Overigens krijgt u bij Argus altijd vrijblijvend de gelegenheid een nieuw toestel op proef te dragen. 'Desgewenst komen we bij thuis Reparatie klaar terwijl u wacht. Dagelijks van 09.00-16.00 uur en na telefonische afspraak. Nieuwe Haven 131 Telefoon 010-4261417 Zaterdags volgens afspraak. Reflex brengt moderne dans (foto: Hans Gerritsen). 7 .X, -A***«MNM» JP*. i* i, f C F»' iRl» st»A v s? s>>%« The Relatives

Het Nieuwe Stadsblad | 1990 | | pagina 9