Derby eindigt in 1-1 gelijkspel TVR-cross iz, DE BAAS VIERT ZIJN 40-JARIG JUBILEUM! 40." 40." Maltha's Spart I Lederhandel B.V. Koploper walst over Rijnmond Ruime winst De Ooievaars rolstoelbasketballers SRB derde DRZ zoekt oud-leden Bruidspaar van de maand? TENNISSCHOENEN TRAININGSPAKKEN Cees Dubbeld weggestuurd Storm treft Schiedam daarom profiteren onze klanten mee. HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 7 FEBRUARI 1990 PAGINA 17 WATERWEG NOORD - Fortuna en SFC begonnen met bijna hetzelfde uit gangspunt aan de onderlin ge confrontatie. De Vlaar- dingers hadden al vijf wed strijden geen punt meer gehaald, terwijl de Schie dammers al vier weken met dit manco kampten. Toch was en is er een we zenlijk verschil tussen de twee kemphanen in de tweede klasse. Fortuna staat op de tweede plaats en heeft inmiddels al een periodetitel. SFC bivak keert op de voorlaatste plaats en is in direkt de gradatiegevaar. Na de 1-1 puntendeling konden zowel Koos de Gooijer (trainer Fortuna) als Martin Schaap (trainer SFC) op gelucht ademhalen. Toch hield Fortuna-trainer Koos de Gooijer een wrange bijsmaak over aan het duel. „Als je de betere plo^g bent en je krijgt maar één punt, is dat toch een punt te weinig", aldus De Gooijer. Daarmee sloeg de Oud Beijerlander de spijker op de kop. De thuisploeg versloeg op bijna alle fronten SFC, dat het alleen qua werklust won. „We hebben de punten enorm hard nodig", zei Martin Schaap na afloop. „Dan moet het maar hard en met veel inzet, want voetballend lukt het niet. Alles zit tegen. We hadden zelfs ver wacht dat na de rust de wind gedraaid zou zijn, zodat we die weer tegen zouden hebben", grapte Schaap. Pijnlijke enkel Dat alles tegen zit bij SFC is in middels bekend, aan die ellende lijkt nog geen einde te komen. De wedstrijd was zondag een kwartier bezig, toen Henk van der Lely met een pijnlijke enkel het veld verliet. Na een bezoek aan het ziekenhuis werd vastge steld dat het gewricht zwaar ge kneusd was. Op krukken bekeek hij de slotfase van de wedstrijd. „lk verwacht dat Van der Lely dit seizoen niet meer inzetbaar is", constateerde Martin Schaap en zag daarmee zijn overvolle ziekenboeg nog groter worden. Michael van Alphen en Harry van Kapel waren de twee be langrijkste SFC-ers die ontbra ken door lichamelijke manke menten. Ook bij Fortuna ontbraken de nodige vaste krachten, zoals Ron Hofman en Eric Teunisse, door blessureleed. De gemiddel de leeftijd bij de formatie van De Gooijer daalde door de ver schillende invallers naar onge veer 21 jaar. „Het zijn stuk voor stuk goede technische spe lers, maar het zit tussen de oren nog niet helemaal goed", gaf De Gooijer direkt een reden voor de matige prestatie-curve van zijn ploeg na het behalen van de periodetitel. Dubbele voorstopper SFC was duidelijk naar de Ma- rathonweg gekomen voor een gelijkspel. Met een dubbele voorstopper (Van Hattem en Poort) en slechts één echte aan valler (Oosterdijk) moest Fortu na weerstand geboden worden. In het eerste kwartier van de wedstrijd slaagde de taktiek van Schaap niet helemaal, want de gevaarlijke momenten konden op het konto van Fortuna ge schreven worden. Arie Noord- hoek schoot net over, terwijl Arjan van der Slot net over kopte. Na het uitvallen van Van der Lely, René Wagemakers verving hem, deelde SFC enkele plaagstootjes uit, maar het kon de defensie van Fortuna, zonder de vaste kracht Wim van de Bergh, niet verontrusten. Na die kleine wederopstanding was het weer Fortuna dat de wedstrijd tot de rust bepaalde. Dat lever de weer de nodige mogelijkhe den op om iets aan de brilstand te doen. Zo strafte Perry de Ko ning bijna een verkeerde terug speelbal van René Wagemakers WATERWEG NOORD Triathlon Vereniging Rijnmond organiseerde zondag 4 februari in de Broekpolder de eerste TVR-cross. De acht kilometer lange cross was bedoeld als con ditie-test voor de leden van TVR. Het parcours was door het enorm slechte weer (wind en regen) veranderd in een ware modderpoel en derhalve bijzon der zwaar. De cross werd een spannende strijd tussen Rob van Zanten, Wim van Hilst en Jacob Bult. Uiteindelijk eindig de Van Zanten als eerste in een tijd van 28.10 minuten. Van Hilst werd tweede gevolgd door Bult. Marijke Huygen bereikte als eerste dame na 42.22 minu ten de eindstreep. In totaal na men 39 atleten deel aan deze cross. af, terwijl Van der Slot niet tot scoren kwam, door een fabe lachtige reflex van John Marre- vee. Bewuster De tweede helft was goed en wel bezig toen Fortuna op voor sprong kwam. Na een afgesla gen aanval trapte Jan Hoffman de bal aan de rechterkant rich ting de diepgaande David Zwarts. Zijn voorzet werd door de vrijstaande Perry de Koning achter de kansloze Marrevee ge kopt, 1-0. „Na dat doelpunt leek het even alsog we bewuster gingen voetballen. Maar toen bleek toch weer dat we te kort komen", zei Koos de Gooijer na afloop. Hij doelde daarmee op de snelle gelijkmaker van SFC. Marcel Oosterdijk werd weggestuurd door Peter de Heij. In het duel dat Jan Hoffman aanging met Oosterdijk, beroerde hij liggend op de grond de bal met de hand. Scheidsrechter Van der Starre wees terecht naar de elf- meterstip. Oosterdijk, die voor rust tegen een boeking opliep, vergiste zich niet, 1-1. Na deze gelijkmaker waren de Schie dammers bijna op voorsprong gekomen, als Marcel van Hees de enige vloeiende aanval bij de eerste paal afgerond had. Koos de Gooijer paste ruim een kwartier voor tijd een opvallen de wissel toe. Hij verving de on zichtbare Robin Kloek voor Vik tor Oriashani. De uit Nigeria afkomstige voetballenr meldde zich vorige week dinsdag zo maar op de training bij Fortuna. Zonder enige aanpassingspro blemen werkte hij de gehele training af en mocht vijf dagen later al zijn opwachting maken in het eerste team. „Het is een speler met veel capaciteiten", toonde De Gooijer zich tevreden over zijn onverwachte aanwinst. Met Ferry Meerhof voor de ge blesseerd uitgevallen Marcel Oosterdijk probeerde SFC in de slotfase nog iets aan de stand te doen. Tevergeefs. Het had zelfs nog anders uit kunnen pakken SCHIEDAM - Aan de Rotter- damsedijk 196c is sinds enkele maanden Afslankstudio Bellali nea gevestigd. Mevrouw Van der Steen helpt hier mensen, die graag wat kilootjes willen kwijt raken. „Ik leg de mensen geen dieet op,maar werk met moderne ap paratuur. Ik beschik over een dieptewarmte-apparaat, die de circulatie van lichaamsstoffen bevordert en een electrode-ap- paraat, die luie spieren stimu leert. Drie kwartier aan dit apo- paraat geeft hetzelfde resultaat als drie uur intensieve fitness- training". De klanten van Bellalinea kun nen rekenen op een individuele begeleiding, die per persoon is afgestemd. Behalve de appara tuur biedt mevrouw Van der Steen ook adviezen over voe dingsgewoonten en andere za ken, die wellicht de oorzaak zijn van het overgewicht. Het is raadzaam een kuur van tien behandelingen te onder- Wij moeten ruimte maken voor onze nieuwe collectie, daarom vanaf morgen voor een populaire jubileumprijs vanaf eveneens vanaf Nu maar snel naar Sinds 1914 Broersveld 145 Schiedam, telefoon 4268811 (Gelegenheid tot feliciteren vrijdag 9 februari tussen 9.00 en 17.00 uur SCHIEDAM - Cees Dub beld, de trainer van de ama teurs van SW, is vrijdag met onmiddellijke ingang ontslagen. Cees Dubbeld was anderhalf seizoen ak- tief bij de amateurs van SW, die sinds die periode als een zelfstandige afdeling uitkomt in de vierde klasse van het zondag voetbal. Als reden geeft het bestuur van SW op, dat Dubbeld niet voldeed aan de gestelde ver wachtingen. De amateurs van de koplo per in de eerste divisie heb ben na twaalf wedstrijden in de vierde klasse G twaalf punten en staan daarmee op een vijfde plaats. De achter stand op koploper EDS be draagt vijf punten. De laat ste wedstrijd waar Dubbeld als trainer aktief was, was met 2-1 verloren tegen HWD. Wellicht was dit slechte resultaat tegen de laag geklasseerde club de indirekte aanleiding voor zijn ontslag. Voorzitter van de profs, John van Dijk, heeft al eerder laten weten, ook met de amateurs hoger op te willen. Tot aan het einde van het seizoen zal Louis Bakker, de trainer/ coach van het tweede ama teur-team, de honneurs waarnemen. WATERWEG NOORD - „We hadden hier vrijuit kunnen spe len", was na afloop de reaktie van Rijnmondtrainer Joop Tinkhof na de duidelijke 3-0 ne derlaag tegen koploper Va- rel/CW in de sporthal De Schenkel in Capelle aan de IJs- sel. „Niemand verwachtte hier punten van ons, maar het team heeft geen gebruik gemaakt van de gelegenheid om er met elkaar iets van te maken", aldus Tink hof, die dit seizoen zijn team zelden in dezelfde opstelling heeft kunnen laten aantreden. Ook in Capelle moest hij nood gedwongen weer met een andere basis beginnen. Buitenaanvaller Rob Wassenaar is nog steeds niet volledig hersteld van zijn spierblessure, maar ook Tonie van Breda begon niet geheel fit aan de wedstrijd. Hierdoor kwam Remco van Welbergen op een voor hem vreemde plaats in de opstelling. Normaal als middenman fungerend moest de oud-Longa'59 speler nu de buitenpositie innemen. De uit het tweede gehaalde Ar- nout Gerritsen bezette nu sa men met aanvoerder Arne Jager de middenposities. Voor de spelverdeling had Tinkhof dit- Mark Korsloot begon als spelverdeler in de basis, maar werd in de derde set vervangen. Het kon niet voorkomen dat Rijnmond een kansloze 3-0 nederlaag leed. maal de voorkeur gegeven aan Mark Korsloot boven Remco van Oerle. Gewaarschuwd Vanaf het begin van de wed strijd liep de blauwwitte forma tie achter Varel/CVV aan. De Capelse ploeg, dat zeker geen groots team is, was duidelijk ge waarschuwd voor het feit, dat Rijnmond dit seizoen tegen de bovenste ploegen punten had behaald. Pas op 10-2 nam de ploeg van coach Kees van de Vlist wat gas terug, waardoor Rijnmond iets terug kon doen: 10-6. Daarna was het afgelopen en met 15-6 werd het 1-0. De volgende set verliep rampzalig voor de Tinkhofequipe. On danks de wissels lukte het de Rijnmondcoach niet zijn team op het juiste spoor te zetten. *Met duidelijke 15-1 cijfers werd het 2-0. Met in de derde set Remco van Oerle als spelverde ler kon Rijnmond iets meer te rug doen. Maar met een goede opslag hield Varel/CVV voort durend greep op de wedstrijd en via 15-9 werd het in een uur tijd 3-0. Doordat Odulphus in het Limburgse Landgraaf Da- tak/VCL met 1-3 versloeg is de situatie onderin de eerste divi sie B nu als volgt: 10. Odulphus 13-11; 11. Rijn mond 13-11; 12. Datak/VCL 14-10. Arjan van der Slot schiet richting het doel van SFC, voordat Siem Poort hem dat kan verhinderen. als scheidsrechter Van der Star re niet zo'n uitstekende wed strijd blies. De man in het zwart zag goed dat Perry de Koning zich binnen het strafschopge bied liet vallen en niet gehaakt werd door Marcel van Hattem gaan. Een behandeling duurt vijf kwartier. „Daarna heeft men geleerd hoe men op het ge wenste gewicht moet komen en dan kan men zelf verder". „Wanneer de cliënt mijn advi- zen opvolgt, is succes nagenoeg verzekerd. Onlangs had ik hier een dame, die na vijf behande lingen met gemak zes kilo was kwijtgeraakt". Afslankstudio Bellalinea is te bereiken via telefoonnummer 4270293. SCHIEDAM - De rolstoelbas ketballers van De Ooievaars hebben hun tiende wedstrijd van het seizoen, met Den Bosch als tegenstander, omgezet in een ruime overwinning: 56-32. De Schiedammers blijven door dit resultaat tweede in de eerste di visie, met vier verliespunten meer dan koploper Racing 2. Den Bosch is de hekkesluiter in de eerste divisie en De Ooie vaars kon zich tegen deze mati ge tegenstander geen verlies per mitteren. De Ooievaars speelde een goede eerste helft. Gecon centreerd spelend werden wei nig kansen weggegeven aan de tegenstander om in het doelge bied te komen. Met snelle te genaanvallen scoorde de ploeg van coach Fred Dekker regel matig. Met name de lange cen ters Albert Peters en Peter Bar bier waren gevaarlijk, al miste Peters de scherpte om ook tot veel treffers te komen. Die rol werd enigszins overgenomen door forward Cor van Oosten, die met een aantal afstandscho ten en breaks behoorlijk op dreef was. Na een kwartier speeltijd stond er dan ook een stand van 5-25 op het score bord. In de laatste vijf minuten van de eerste helft deed Den Bosch iets terug, waardoor de ruststand op 16-33 kwam. Motivatie In de tweede helft liet De Ooie- SCHIEDAM - Tijdens de inter nationale ontmoeting in zwem bad De Tongelreep in Eindho ven, die afgelopen zondag werd gehouden, is de junioren da- mesploeg van de Schiedamse Reddings Brigade (SRB) derde geworden. De SRB-dames moesten de ploegen uit Echt en Vlissingen voor laten gaan. In totaal werd er door 26 ploegen deelgeno men. Onder hen zes teams uit Duitsland en Engeland. De da mes-senioren werden vijfde en de heren-senioren legden beslag op een zesde plaats. vaars een rommelig spel zien. „Bij ons ontbrak de motivatie om te blijven basketballen", zei Fred Dekker over het begin van de tweede rondgang. Den Bosch maakte van de lankmoedige houding van De Ooievaars gre tig gebruik. Vooral Ron Weit- mans en John Berkmans kon den regelmatig ongestoord van afstand aanleggen. Halverwege de tweede twintig minuten kwa men de Schiedammers weer enigszins terug in hun spel. Center Albert Peters had de scherpte weer terug, al kwam De Ooievaars niet tot het pun tentotaal van de eerste helft, 23 tegen 33. Den Bosch maakte net zoveel punten voor als na rust. zodat De Ooievaars won met 32-56. De Ooievaars won gemakkelijk van Den Bosch. SCHIEDAM - Ondanks een zware verkoudheid heeft wet houder Chris Zijdeveld afgelo pen dinsdagmiddag het officiële startsein gegeven voor Plan Vol- ker in Spaland. Het betreft de bouw van 95 woningen: 34 wo ningwet-huurwoningen en 61 koopwoningen (21 premiekoop, 36 vrije sector met eenmalige bijdrage en 4 vrije sector). In zijn toespraak ging de wet houder in op de grote vraag naar woningen in Schiedam. Op twee na zijn alle koopwoningen al verkocht, terwijl ook erg veel belangstelling bestaat voor de huurwoningen. „Wij verwach ten een groei van het inwone raantal tot ruim 73.000 in 1997". Tijdens de officiële handeling werden twee mensen extra in het zonnetje gezet. De heer De Boer, chef van de afdeling voor bereiding Volkshuisvesting bij de Dienst Gemeentewerken, be leefde met dit bouwplan de 7.000-ste woningwetwoning, die hij als volkshuisvestingsman heeft begeleid. Hij ontving van de wethouder een ets van de Korte Havenbrug. Ook voor Volker Bouwmaat schappij heeft dit nieuwe plan een feestelijk tintje. Dit bouw plan bevat namelijk de 1250-ste woning, die Volker in Schiedam bouwt. Aan de heer Hartman van de bouwmaatschappij over handigde wethouder Zijdeveld daarom een ets van het Zakken dragershuisje. „De zakkendra gers van vroeger hadden een zwaar beroep, in zwaarte en be langrijkheid zeker te vergelijken met het beroep van bouwer", legde de wethouder uit. SCHIEDAM Voetbalver eniging De Roode Zon (DRZ) viert dit jaar haar 60-jarig jubileum. Eén van de aktiviteiten in het lu strumjaar is een reünie voor leden en oud-leden. Omdat niet alle adressen bekend zijn bij het huidige bestuur, kunnen oud-leden zich aan melden bij mevrouw Osse- waarde (010-4730435) of de heer Spruit Bleeker (010- 4277777 toestel 725). De reünie wordt op zaterdag 31 maart vanaf 14.00 uur ge houden in het klubhuis van DRZ in het sportpark Ke- thel. Wethouder Zijdeveld (vierde van links) slaat de handen voor de ogen om zich te beschermen tegen het uiteenspattende vuurwerk na het slaan van de eerste paal. SCHIEDAM - De storm, die Nederland de laatste tijd teis tert, heeft bij honk, soft- en voetbalvereniging Schiedam de nodige schade aangericht. Voor al het fraaie elektronische sco re-bord naast het honkbalveld moest het ontgelden. Ook wer den twee dug-outs en een flink aantal reclameborden bescha digd. Het gevolg is dat de scha de de vereniging een flinke fi nanciële strop en veel werk op levert. Omdat de schade op zo kort mogelijke termijn hersteld moet worden, is de renovatie van de bar voorlopig uitgesteld. A.s. bruidsparen (ook koperen, zilveren- en gouden bruidsparen) kunnen hun trouwkaart opsturen naar: Het Nieuwe Stadsblad, Postbus 257, 3100 AG Schiedam. Uw trouwfoto komt misschien op de speciale bruidspagina en u ontvangt dan ook f 150,- aan waardebonnen te besteden bij de deelnemende adverteerders die deze aktie mogelijk maken. Wie dat zijn leest u op de speciale bruidspagina, iedere laatste vrijdag van de maand - Eindelijk weer punt voor Fortuna en SFC Bellalinea laat de kilootjes verdwijnen '.Mk -"'ifln «f» - ■- *f, Bouwplan met een feestelijk tintje

Het Nieuwe Stadsblad | 1990 | | pagina 17