TE KOOP M a SCHIEDAM-ZUID NU IN VLAARDINGEN EN SPIJKENISSE.. vanaf f 59,50 m' KURKPABKET vanaf f 14,95 m2 vanaf f 49,50 nr VtNYlPARKET vanaf f 59,50 m2 Tips voor huis kopen in veranderende markten Veilig een huis kopen in Spanje II SPIJKENISSE VLAARDINGEN Ook reiskostenforfait heeft invloed Seminar over laatste ontwikkelingen COMMERCIEEL GOED makelaardij LEKSTRAAT Rectificatie Groot onderhoud HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 9 FEBRUARI 1990 PAGINA 6 VLIETLANDEN MAKELAARDIJ BV heeft In TE KOOP IN VLAARDINGEN: TE KOOP IN SCHIEDAM: BEDRIJFSPANDEN TE HUUR/TE KOOP De Witte VLIETLANDEN MAKELAARDIJ Waalstraat 63 (to. V&D), - 3131 CS Vlaardingen, O Telefoon 010 - 46010 00. NVM TE HUUR IN VLAARDINGEN: Leuke bovenwoning met royale woonkamer, eiken keuken, 2 bal kons, 3 slaapkamers, fraaie dou che, vliering, diverse extra's. Snelle oplevering. Vraagprijs 47.500,- k.k. Dit is plm. 350,- p./mnd. Inlichtingen en bezichtiging: VASTGOED BV 01899-15458 (ook 's avonds). PARKETLAND START IN VLAARDINGEN MET 10% EXTRA KORTING Naast SPIJKENISSE profiteert nu ook VLAARDINGEN van de SERVICE, KWALITEIT en BLIJVEND LAGE PRIJZEN. Nu nog eens 10% extra korting op de toch al lage prijzen van al onze parketsoorten. Deze aanbieding is geldig in onze vestigingen Vlaardingen en Spijkenisse tot 28 februari 1990. Keuze uit méér dan 40 soorten Keuze uit méér dan 40 soorten Keuze uit méér dan 25 soorten Keuze uit méér dan 10 soorten Tevens grote sortering massief- en mozaiekparket. Wij kunnen uw bestaande parket- of plankenvloeren vakkundig renoveren. Informeer in onze winkel naar prijzen en mogelijkheden. Ing. H. de Grootweg 44 Tel.: (01880) 190 91 Dirk de derdelaan 19 Tel.: (010) 434 38 60 De huizenmarkt is aan veran deringen onderhevig, maar blijft fundamenteel sterk. Voor huizenkopers is het echter zaak om de veranderingen te onderkennen en daar zonodig op in te spelen. Op korte ter mijn zijn vooral de overheids maatregelen in verband met huurwaardeforfait en over drachtsbelasting van belang. Op langere termijn zal de ge deeltelijke afschaffing van het reiskostenforfait blijvende in vloed kunnen hebben. Bij dat alles spelen ook de stijgende rente en (te) lage subsidie voor premiewoningen een rol. Een aantal veranderingen op de huizenmarkt zijn al waar neembaar: 1. Het moeilijk verkrijgen van een voldoende hoge hypo theek heeft gezorgd voor verplaatsing van vraag naar appartementen (ten nadele van eenvoudige rijtjeshui zen); 2. De afzwakking van de vraag naar deze rijtjeshuizen maakt deze sector zeer ge voelig voor plaatselijke in vloeden: waar veel aanbod is, bijvoorbeeld doordat re latief veel nieuwbouwprojek- ten worden gerealiseerd, staan de prijzen onder druk en is de verkooptijd van be staande huizen langer dan gemiddeld. 3. De duurdere sector onttrekt zich grotendeels aan boven genoemde negatieve invloe den, tenzij er veel aanbod uit de nieuwbouw is. In het algemeen blijft deze sector echter goed in de markt lig gen, met een blijvende ten dens tot prijsstijging; 4. Het inzakken van de vraag sinds november '89 zal om slaan in extra vraag als de verlaging van de over drachtsbelasting een feit is. De tendenzen die onder de punten 1 t/m 3 zijn genoemd, zullen sterker worden naarmate de rentestijging verder doorzet. Reiskostenforfait Nog onbekend is welke veran deringen op de huizenmarkt zullen optreden als gevolg van de verlaging van het reiskos tenforfait. In 1990 is deze verla ging nog gering, omdat alleen de eerste schijf 200,- voor de eerste 10 km) wegvalt. Bij een ingrijpende verlaging voor met name de grotere afstanden, waarvan in de huidige politieke discussies sprake is, zullen ver éb Plaspoelpofder weg gelegen woongebieden echter merkbare effecten on dervinden. Voor 1990 is het reiskostenfor fait voor woon-werkverkeer van 30 t/m 40 km nog 2140,-, op lopend tot 3180,- bij 60 t/m 70 km. Dat betekent al gauw een belastingbesparing van 1000,- of meer per jaar. Als die geheel of voor een groot deel wegvalt, wordt ver van het werk wonen aanmerkelijk duur der. Daar komt bij dat ook aan au tokostenvergoedingen van de werkgever geknabbeld is. Die zijn sinds dit jaar beperkt tot 44 cent per kilometer. Ook in andere opzichten zijn het rijden in een auto van de zaak en ver goedingen door de werkgever van reiskosten fiscaal minder aantrekkelijk geworden. Dit 'ontmoedigingsbeleid' voor het autorijden zal naar het zich laat aanzien steeds sterker doorzet ten en eveneens nadelige effec ten hebben voor woonplaatsen die ver van het werk liggen. In het verleden zijn al verschui vingen in vraag opgetreden, namelijk van kleine plattelands gemeenten naar forensenge meenten. Die tendens werd in gezet na de oliecrisissen van de Bij vergissing is in deze rubriek gepubliceerd dat voor de vermogensbelas ting en heffing succes sierechten wordt uitge gaan van de vrije waarde van een eigen huis. Dit moet zijn: 60% van die vrije waarde (net zoals bij het huurwaardefor fait). jaren zeventig, toen de benzi neprijzen omhoog schoten. De laatte jaren leek de belangstel ling voor het platteland weer toe te nemen. Maar nu is te verwachten dat de vraag zich nog sterker dan vroeger zal richten op de gebieden met veel werkgelegenheid. Dit bete kent concreet; meer vraag voor woningen in en direct rond de steden. Met name is van be lang of woonplaatsen om de grote stad al dan niet aan een spoorlijn liggen. Tendenzen huizenmarkt Ervan uitgaande dat de belang stelling voor het kopen van een woning fundamenteel aanwezig blijft, kunnen de verwachtingen voor tendenzen op de huizen markt als volgt worden samen gevat: Waardedalingen (of relatief ge ringe waardestijgingen) voor: - alle categorieën huizen in plattelandsgemeenten op rui me afstand van de grote stad; - eenvoudige rijtjeshuizen in forensengemeenten die ver der dan 20 a 30 km van de grote stad liggen. Waardestijgingen voor: - huizen in en direct om de ste den, het sterkst voor appar tementen en voor duurdere herenhuizen, bungalows e.d.; - duurdere huizen in de foren sensteden op beperkte af stand van de grote stad (dat kan in dit geval flexibel opge vat worden, mede afhankelijk van de efficiëntie van het openbaar vervoersnet ter plaatse. Deze effecten zullen door ver dergaande rentestijgingen niet wezenlijk aangetast worden, tenzij de rentestijging erg sterk is. In het laatste geval kunnen alle huizenprijzen onder druk komen te staan. Conclusie Voor eigen/huisbewoners die nu nog wonen in een gebied dat als minder gunstig kan wor den beschouwd, kan het lo nend zijn eventuele verhuis plannen snel door te zetten. Op die manier wordt van een nu nog gunstige verkoopprijs ge profiteerd. Voor huizenkopers in het alge meen geldt: richt de koopplan nen op gebieden waar de hui zenmarkt het sterkst zal zijn. Momenteel is de prijsstijging aldaar nog niet in volle omvang opgetreden. Afwachten bete kent dat aankoop alleen maar extra duur zal worden. Een van de moeilijkste dingen is om te taxeren welke ver wachtingen er voor plaatselijke huizenmarkten gelden. Wat dat betreft is de lokale makelaar de adviseur bij uitstek. Dit jaar viert de Stichting Spaans Dienstencentrum in Den Haag haar eerste lustrum. Deze stichting heeft er in be langrijke mate toe bijgedra gen dat het kopen van een huis in Spanje een stuk veili ger is geworden dan vroeger. Op 17 februari a.s. organiseert de stichting bovendien een seminar in Leiden, waar de soms stormachtige ontwikke lingen in Spanje van de laat ste jaren worden toegelicht. Juist in deze dagen trekken er weer veel, vaak oudere, men sen naar Spanje om de som bere en kille Hollandse winter te ruilen voor de in dit jaarge tijde milde Spaanse zon. Offi cieel zijn de maximum tempe raturen in deze maanden ca. 17 tot 19 gr. Maar uit de wind en in het zonnetje kan het ook nu al echt zomers aanvoelen. Miskopen In zo'n sfeer komen veel men sen ertoe om uit te kijken naar een vaste woonstek, een sierlij ke Spaanse bungalow met rondom terrassen of een riante flat met zonneterras. Prijzen daarvan variëren enorm, al naar gelang gebied en afstand tot zee. De bouwgrond langs de stranden van Benidorm be hoort bijvoorbeeld tot de aller duurste grond van Europa. Maar enkele tientallen kilome ters het binnenland in zijn bouwterreinen en huizen soms voor een prikje te koop. Maar in beide gevallen liggen misko pen op de loer. Verschillen zijn er in vele op zichten: behalve lokale verschil len in prijs zijn er verschillen in klimaat (soms al van de ene berghelling ten opzichte van de andere), in bouwkwaliteit, in overheidsregels, in bereikbaar heid, in openbare voorzienin gen etc. Maar er zijn ook grote verschillen met Nederland: de notaris en makelaar hebben een andere rol, wettelijke be scherming van kopers komt pas de laatste jaren op gang, onbekende verplichtingen kun nen er soms toe leiden dat het huis onverwacht (wanneer de eigenaar nietsvermoedend in Nederland zit) verkocht wordt etc. Wie zich niet uitputtend over al die verschillen heeft georiën teerd, heeft daar vaak geen weet van. Juist dan dreigt het gevaar dat uit onbekendheid een verkeerde koopbeslissing wordt genomen. Het huisje dat nu in een sfeer van overmoed wordt gekocht, kan dan uit groeien tot een nachtmerrie. Gids De Stichting Spaans Diensten centrum heeft in de laatste vijf jaar honderden gevallen van miskopen aan de kaak gesteld en tientallen gedupeerden ge holpen. Talloze mensen hebben de Stichting voor individueel advies ingeschakeld. Voor mensen die meer willen weten over wonen (ot zelfs werken) en kopen in Spanje, heeft de Stichting Spaans Dienstencen trum vrijwel alle relevante infor matie ook in boekvorm gebun deld: Uw huis in Spanje, ver krijgbaar bij de Stichting (tel. 070-3280466) voor ƒ32,50. Dit boek is niet alleen een gids voor kopers. Er staat van alles in: hoe is het klimaat in diverse streken, hoe zijn de stranden, zaken doen en werken in Span je, huren of kopen, testament in Spanje, trouwen in Spanje, invoeren van de auto, verblijs- vergunningen, etc. Maar voor het grootste deel gaat de in houd over het kopen en behe ren van een huis in Spanje. Ook dat laatste is belangrijk. Immers, het huis is meestal maar tijdelijk bewoond. Wat zijn de risico's van verhuur? Wie onderhoudt de wegen in de urbanisatie (de woonwijk)? Wel ke belastingen heft Spanje over het huis? Hoe zien de electrici- teits- en telefoonrekening er uit? Het Spaans Dienstencentrum stond ook aan de wieg van de Nevaso, de Nederlandse Vere niging van Agenten in Spaans Onroerend Goed. De Nevaso onderwerpt zich aan een stren ge gedragscode. En het Spaans Dienstencentrum ziet er als onafhankelijke instantie op toe dat de huizen en projek- ten van de Nevaso goed zijn (wat prijs, bouwkwaliteit en si tuering betreft). Seminar De Stichting Spaans Diensten centrum heeft zich ook voort durend ingezet voor verbete ring van wetgeving in Spanje. Dat gebeurt o.a. doordat de Stichting voortdurend aan de bel van het Europarlement heeft getrokken (Europarle mentariër Jessica Larive heeft ook bovenbedoeld boek ten doop gehouden!) Tegelijk zag ook de Spaanse regering zelf de noodzaak in van betere wet geving. Dat heeft de laatste paar jaar tot wijzigingen en aanvullingen geleid, o.a. ook in juridische, fiscale en financiële aangele genheden. Het Spaans Dien stencentrum benut haar eerste lustrum daarom om al die ont wikkelingen te laten inventari seren door deskundigen op een seminar in Motel 't Haagsche Schouw te Leiden op 17 febru ari a.s. Aan bod komen achtereenvol gens: - Spaans/Nederlandse juridi sche aangelegenheden; - testamenten, erfenissen en successie: - waar en bij wie koop of ver koop ik een huis in Spanje? - typisch Spaanse juridische aangelegenheden; - financieringsmogelijkheden Spaans onroerend goed; - formaliteiten bij Spaanse on roerend goedtransakties. Kortom, het seminar is bedoeld voor iedereen die zakelijk be lang heeft in of met Spanje. (Deelname kost 175,-. Inlich tingen en aanmelding bij het Spaans Dienstencentrum in Den Haag op bovengenoemd telefoonnummer). van de week Een van de veranderingen in de belastingheffing is dat eigen/huisbewoners de kosten van zg. 'groot onderhoud' niet meer kunnen aftrekken vanaf 1990. Wat deze mogelijk heid betreft is 1989 dus voorlopig het laatste jaar. Nu de aangifte over 1989 moet gebeuren, is het goed daar even bij stil te staan. Zoals we enkele weken geleden al publiceerden is deze aftrek alleen moge lijk als het huis al 5 jaar bewoond werd, als de waarde maximaal 40.000,- is in bewoonde staat (dus 66.667,- in onbewoonde staat) en als de te verhelpen gebreken van ernstige aard waren. pié Wi VLAARDINGEN Julianalaan In Vlaardingen-Ambacht gelegen tusseneenge- zinswoning op 152m2 eigen grond. Bouwjaar 1938. Indeling: begane grond: entree, hal met lavuizen en granolwanden. Toilet en trapkast, 'oonkamer 9.80x3.60/2.50m. met open haard, systeemplafond en granolwanden. Open keuken met eiken keukenblok met enige inbouw- apparatuur. 1e verdieping: overloop, 3 slaapka mers t.w. 3.70x3.00m. met bakon, 4.,00x3.00m. en 3.30x1,85m. Badkamer met ligbad en vaste wastafel. 2e verdieping: vaste trap naar overloop met bergruimte. Grote slaapkamer met dakkapel 4.50x2.90m. C.v.-ruimte. Grotendeels nieuwe hardhouten kozijnen. Isolatieglas. C.v.-installatie 1980. Badgeiser. Achtertuin ca. 15m. met serre. Stenen berging. Thermopane kranen. f. 179.000,-K.K. VLAARDINGEN V. Hoornbeekstraat Goed verzorgd en modern 4-kamerappartement gelegen op de 3e verdieping nabij winkelvoor ziening (van Hogendorplaan) en N.S. station. In deling: entree, gang met plavuizen, keuken met modern keukenblok. Eetkamer 3.65x2.30m. met balkon, woonkamer 4.85x3.85m„ 2 slaapka mers respektievelijk 5.30x3.50m. en 3.85x 2.60m., betegelde douche, toilet en berging in de onderbouw. Modern -strak en wit- afgewerkt. V.v.E. f 169,- per kwartaal. f. 52.500,- K.K. MAASSLUIS W. van Obdamstraat Zeer ruim en goed onderhouden hoek-eenge- zinswoning op eigen grond met garage (ca. 30m2). Bouwjaar 1976. Nabij het centrum van Maassluis. Indeling: begane grond: entree, open keuken met modern keukenblok voorzien van inbouwapparatuur. Woonkamer 35m2 met parket. 1e Verdieping: 3 grote slaapkamers, badkamer met ligbad en vaste wastafel. 2e Ver dieping: flinke 4e slaapkamer en bergruimte. Woning is gedeeltelijk voorzien van isolatieglas. C.v. (1976). Zonnige achtertuin (Z.W.). Opleve ring begin 1990. f. 199.000,-K.K. MAASSLUIS Tooroplaan Prima onderhouden 4-kamer chaletage gesitu eerd op de 8e verdieping met centrale verwar ming en lift. Bijzonder fraai uitzicht over Water weg en Lickebaertbos. Indeling: entree, hal met plavuizen, 2 gangkasten. Woonkamer ca. 40m2, ruime keuken met eiken keukenblok en L-vorm voorzien van inbouwapparatuur. Badkamer met ligbad en vaste wastafel. Toilet met fonteintje. Slaapkamer 6.20x3.30m„ slaapkamer 4.55x 2.75m. en 4.60x2.10m. rondom balkon. Bijdrage V.v.E. f 335,- per maand incl. verwarming. Alge meen: fraaie schouw in woonkamer. Isolatieglas woonkamer. Gedeeltelijk eiken plafonds. Nieuwe binnendeuren. Parket in woonkamer en slaapkamer Wanden deels granol. Eventueel garage beschikbaar (f 20.000,-). f. 189.000,-K.K. VLAARDINGEN Sweelinckstraat Goed onderhouden tusseneengezinswoning in de omgeving van het centrum en nabij N.S. sta tion. De woning is centraal verwarmd en ligt op eigen grond. Indeling: begane grond: entree, gangkast, toilet met fonteintje, woonkamer L- vormig 2.40/4.30x8.35m. met open haard en granolwanden. Open keuken met modern blok. 1e verdieping: overloop. Slaapkamers voor 3.50x3.35m., slaapkamer achter 2.20x3.25m., badkamer met douche, vaste wastafel en aan sluiting wasautomaat. Zolder: mogelijkheid om een slaapkamer te realiseren. Bouwvergunning voor dakkapel aanwezig. Houten berging in tuin (13m.). De gehele woning is voorzien van nieuwe hardhouten kozijnen met dubbel glas. Geheel nieuwe bedrading. f. 125.000,-K.K. VLAARDINGEN Mendelssohnplein Op de 4e verdieping gesitueerde 4- kamerwoning met centrale verwarming op eigen grond. Indeling: entree, hal, gangkast, 3 slaap kamers t.w. 3.00x2.50m., 3.90x2.40m., 2.40x 4.00m., woonkamer 4.50x4.20m. Balkon aan de voor- en achterzijde. Betegeld toilet, douche met lavet. Keuken met eiken keukeninrichting voor zien van inbouwapparatuur w.o. 4-pits gascom- for, afzuigkap en koelkast. Berging in de onder bouw. f. 55.000,-K.K. Op zaterdag geopend van 9.00 uur tot 17.00 uur. Chrysantstraat In (Vlaardingen) Ambacht gelegen eengezins woning met voortuin, vrij uitzicht en beschutte achtertuin op zuiden. Indeling: entree; kelder; toilet; keuken vernieuwd met div. inbouwapp.; kamer en suite; voorkamer met open haard en voorzetramen; achterkamer met convector put. openslaande tuindeuren met thermopane begla zing. 1e verd.: 1 grote slaapk. achter met vaste wastafel; grote voorslaapk. (v/h 2) met grote in gebouwde kast; badkamer met ligbad, wastafel op zuil en 2e toilet; balkon achter; vaste trap naar zolder met mogelijkheid voor kamer. Be drading vernieuwd en ingebouwd; c.v. en 115 Itr. boiler; alle vernieuwingen in stijl van de woning; erfpacht f 56,- eeuwigdurend. f. 188.000,-K.K. Arnold Hoogvlietstraat Een karakteristieke woning met tuitgevel op erf- pachtsgrond (f 20,10 eeuwigd Indeling: entree, gang; woonkamer 3.90/2.10/4.90x9.30m., grenen schuitpui achter; aangebouwde keuken; toilet; 1e verd.: ruime overloop; voorslaapk. met dakkapel; achterslaapk.; ruime badkamer, 2e toilet; stenen schuur, gemetselde schuttingen, eigen steeg. f. 139.000,- K.K. Schiedamseweg Herenhuis met besloten achtertuin van 15m. op het zuiden gelegen. Indeling: woonkamer 4.00x 14.00m. incl. serre; open keuken; bijkeuken. 1e verd.: 4 slaapkamers; badkamer met ligbad. 2e verd.: 2 slaapkamers en veel zolderbergingen. CV-gas; electr. nieuw 8 groepen. Eigen grond. f. 265.000,- K.K. Chopinstraat 4-kamer-flat gelegen op begane grond met on derbouw voorzien van c.v. (1988); electr. bedra ding vernieuwd. Indeling: entree; toilet; woonka mer voor en achter totaal 27m2; zijkamer; woon/ eetkeuken, kunststof keukeninrichting; douche gelegenheid met ligbad; in onderbouw vanuit achterwoonkamer: 2 slaapkamers; ruime hobby kamer en berging. f. 69.000,-K.K. Hendrik Casimirstraat Subliem onderhouden eengezinswoning; geheel dubbel glas; voorzien van c.v.; zolder geïsoleerd. Bevat o.a.: hal, vernieuwd toilet; woonkamer massief eiken binnendeuren; half open keuken, massief eiken inrichting met div. inbouwapp.; 1e verd.: 3 slaapkamers; vernieuw de badkamer, douchecabine, wastafel, 2e toilet. 2e verd.: grote zolderkamer; berging. Tuin achter op zuid 14m. diep, fraai terras, stenen schuur; garage 3.00x6.OOrn. f. 249.000,-K.K. MAREAARDU Vaartweg 3 kamer hoekappartement op 1e woonlaag; uit zicht op Vaart; gelegen op eigen grond. Bevat o.a. hal met toilet; woonkamer 3.60x5.00m.; achterkamer; balkon op westen: voorslaapka mer 3.00x3.00m.; keuken: badkamer met douche; 2e balkon. Berging in onderbouw. f. 59.000,- K.K. Lepelaarsingel 4 kamerflat op 3e etage; voorzien van c.v., liften; dubbel glas woonkamer en grote slaapkamer. Ind.: hal; toilet; L-woonkamer; open keuken, witte kunststof inrichting; 3 slaapkamers; dou checel; berging in onderbouw. f. 79.000,-K.K. Populierendreef Zorgvuldig onderhouden en bewoonde eenge zinswoning; gehele woning voorzien van dubbel glas. muurisolatie (dubbel), dakisolatie, c.v., open haard met kerkdrielplavuizen op de haard- bank. Bevat o.a woonkamer 5.20/4.20x 7.70m.; open keuken 3.00x3.00m„ massief eiken inrichting met div. app. Op verd.: 3 slaap kamers; badkamer met ligbad, wastafel op zuil, 2e toilet; zolder waarop plaatsing c.v. ketel, bad- geyser, aansl. wasautomaat, wastafel; hardhou ten voor- achterdeur; idem luiken. Tuin op zuid-westen, voortuin met stenen schuur. f. 179.000,-K.K. Broekweg Appartement gelegen op de begane grond met vrij uitzicht op Westlandseweg. Indeling: woon kamer voor en achter resp 3.50x5.50m. en 3.50/2.75x5.50m.; toilet, eenvoudige douchecel; 2 slaapkamers; keuken; grote tuin achter op zuiden 100m2. f. 39.000,-K.K. Laan van Spieringshoek Luxe 3 kamerflat op 1e woonlaag met mooi uit zicht; totale opp. 100m2; prima bewoond; eigen parkeerplaats; met 2 zijden balkons 17m. lang. Indeling: entree; hal: toilet; woonkamer 30m2; open keuken met div. app., plavuizen vloer; slaapkamer 2.60x4.95m.; slaapkamer 19m2; fraai betegelde badkamer met ligbad, douchecabine, 2e toilet, veel bergruimte: ber ging in onderbouw. f. 189.000,-K.K. Op zaterdag geopend van 10.00-13.00 uur Schiedamseweg 26 3134 BL Vlaardingen 010 - 434 38 44 NVM Ook voor aankoopbemiddeling TAXATIES/ HYPOTHEKEN/ VERZEKERINGEN MAKELAAR MAKELAARDIJ 2e van Leyden Gaelstraat Te huur opslagruimte 900m2 Vlaardingen Oost. In woongebied; ruime hal; voor rustige opslag; tijdelijk gebruik mogelijk; direkt beschikbaar. Huurprijs: f 4,75 per m2 per maand. Schiedamseweg 26 3134 BL Vlaardingen 010 - 434 38 44 Ook voor aankoopbemiddeling TAXATIES/ HYPOTHEKEN/ VERZEKERINGEN redaktie UW THUISKRANT' EXTRA Postbus 5825. 2280 HV Rijswijk mré» 06/90

Het Nieuwe Stadsblad | 1990 | | pagina 6