Het nieuwe Het weer Nummering kandidaten Stormschade Nieuwe rijwielstalling Slachtoffers van babbeltruc Brandweervrijwilligster Anita van Leeuwen: de Rietzeilers anita durft, jij ook? BIOThERM KOPIEREN 'i pflLnni) Stadsblad 59 in uid-Holland Autowegwijzer en Karnaval IIANS ^ATKXTIEL Vandaag als bijlage in deze krant De Karnavalskrant van Hydrologie!! DESSING WÊÊÊSÊÊÊHÊÊIKËÈÊÊ (8) WOENSDAG 14 FEBRUARI 1990 42e JAARGANG, NUMMER 12 OPLAGE 40.676 AIiaiwiaaa SCHIEDAM - Met een groot scheeps buurtonderzoek heeft de politie dinsdagochtend de jacht geopend op de daders van de laffe overval op de bedrijfsleider van een supermarkt aan de Mgr. Nolenslaan. Deze werd maandagavond overvallen door twee gemaskerde mannen, die hem daarbij in nek en rug scho ten. Het slachtoffer, de 32-jari- ge J. K. uit Schiedam, verkeert- sinds vanmorgen niet meer in levensgevaar. De overval gebeurde maandag avond kort na zeven uur, toen de bedrijfsleider met de dagop brengst zijn winkel aan de ach terzijde had verlaten. In de Co- lijnstraat stonden twee gemas kerde mannen te wachten, die hem van de dagopbrengst wil den beroven. Het slachtoffer verzette zich echter flink en werd daarop van achteren twee maal beschoten. De bedrijfsleider wist zich, he vig bloedend, naar de achter deur van zijn winkel te slepen, waarop hij met zijn eigen bloed het kenteken van de vluchtauto schreef. De daders waren in middels zonder buit gevlucht in een kleine Citroen bestelwagen. Deze auto werd dinsdagochtend teruggevonden op enkele tien tallen meters van de plek des onheils. Inmiddels was bekend, dat de auto in het afgelopen weekeinde was gestolen in Overschie. In het belang van het onderzoek wilde de politie geen nadere mededelingen doen over de re sultaten van het buurtonder zoek. Dam 2, Postbus 257, 3100 AG Schiedam, 010-4732877, fax 4735818 Rechercheurs zijn op zoek naar hulzen. (Foto's Roel Dijk stra). SCHIEDAM - Voor de ge meenteraadsverkiezingen, die woensdag 21 maart worden gehouden, zijn de nummers van de kandida tenlijst vastgesteld. De nummering is als volgt; 1. PvdA met als lijsttrekker Aad Wiegman; 2. CDA met als lijsttrekker Siem Ros- man; 3. VVD met als lijst trekker Will van Wijk; 4. Groen Links met als lijst trekker Bart de Leede; 5. D66 met als lijsttrekker Adri Reijnhout; 6. SP met als lijsttrekker Johan Jans sen; 7. CD met als lijsttrek ker drs. Vierling en 8. Ge meente Belangen Schiedam met als lijsttrekker Jan Ha gendoorn. Een politieman onderzoekt het op de achterdeur geschreven kenteken. SCHIEDAM - De Woning bouwvereniging Schiedam zal nog tot eind februari bezig zijn om de schades ten gevolge van de storm van 25 januari te her stellen. Van ernstige schade is gelukkig geen sprake, maar er is veel schade aan onderdelen als dak pannen, dakramen, schoorste nen en ook aan platte daken en balkons, waarvan het zink is weggewaaid. De totale schade bedraagt ruim 200.000,- en wordt voor een groot deel door de verzekering gedekt. wmmm—mamummm—a—mmm—mm. De woningbouwvereniging heeft nog een flinke voorraad dak pannen weten te bemachtigen, ondanks de schaarste, maar de voorraad is niet voldoende om alle afgewaaide pannen te ver vangen. Verder is met man en macht gewerkt om de schade te herstellen. De extra werkzaamheden van wege de stormschade veroorza ken wel tijdelijk een langere wachttijd bij het verhelpen van de normale onderhoudsklach ten. De achterstand wordt zo spoe dig mogelijk ingelopen. Wethouder Chris Zijdeveld kwam fietsenstalling te verrichten. 'aancrossen' op een mountainbike om de opening van de SCHIEDAM - Wethouder Chr. Zijdeveld heeft dinsdagmiddag de officiële opening verricht van een bewaakte rijwielstalling op de Koemarkt, vlakbij de toegang tot de Hoogstraat (ach ter de kiosken van Fotohome). De stalling is op werkdagen en zaterdag geopend. Zijdeveld kwam voor deze gelegenheid 'aancrossen' op een zogenaam de mountainbike. De gemeente verwacht dat deze stalling een goede kans van sla gen heeft. Ruim twee jaar gele gen is bij wijze van proef gestart met een stalling naast de Hema. Deze was overigens alleen op vrijdag en zaterdag open. De re sultaten van dit proefproject zijn bemoedigend. Vandaar dat nu een permanente stalling is ingericht op een meer centraal gelegen plaats. De stalling naast de Hema komt hiermee te ver vallen. De stalling op de Koemarkt is op werkdagen geopend van 8.45 tot 18.15 uur en op zaterdagen van 9.00 tot 17.15 uur. Tijdens koopavonden is de stalling geo pend tot 21.15 uur. Een dag kaartje kost 90 cent voor een fiets en 1,25 voor een brom fiets. Er wordt nog bekeken of maand- en kwartaalabonnemen ten worden uitgegeven. De rijwielstalling is afge schermd door een nieuw hek werk. Binnen de stalling is ruimte voor circa 75 fietsen en een aantal bromfietsen. Voorts T.V. DEFEKT? RADIO ABA Videospecialisten SCHIEDAM - Aan Het Nieuwe Stadsblad van aan staande vrijdag wordt als bijlage de Autowegwijzer toegevoegd. Hierin staat al gemeen autonieuws alsme de het laatste nieuws van de regionale autodealers. De Autowegwijzer zal voortaan eens in de twee weken als bijlage bij Het Nieuwe Stadsblad van vrij dag in uw brievenbus glij den. Tevens treft u vandaag een bijlage aan, die geheel is ge wijd aan het karnaval, dat zaterdag in 'Brandersgat' losbarst. SCHIEDAM - Toen een 68-jari- ge bewoonster van de Donker Curtiusstraat afgelopen zaterdag met een tas vol boodschappen thuis kwam, werd zij bij haar voordeur aangesproken door twee vrouwen, die haar beslist wilden helpen bij het sjouwen. De bewoonster ging daar niet op in en trad haar woning bin nen. Luttele minuten later werd aan gebeld. Toen de bewoonster de deur open deed, stormden de zelfde twee vrouwen naar bin nen. Zij hielden de dame in de keuken bezig en beletten haar om de woonkamer in te gaan. Toen de bewoonster toch aan stalten maakte om een buur vrouw te bellen, vluchtten de vrouwen. Later bleek dat toch enige gouden en zilveren voor werpen waren gestolen. De poli tie vermoedt dat een derde per soon het huis ongemerkt heeft doorzocht. Een dag later kreeg een vrouwe lijke pompbediende aan de Horvathweg bezoek van een viertal vrouwen. Twee van hen vroegen iets aan de bediende. is er een onderkomen voor de beheerder. Hierin is ook ruimte voor het in bewaring geven van bromfietshelmen. Bovendien is in dit onderkomen een open baar toilet aangebracht. Werkervaring De gemeente wil met deze fiet senstalling het gebruik van de fiets stimuleren en het aantal fietsdiefstallen verminderen. Bovendien biedt het project aan werklozen de mogelijkheid werkervaring op te doen. Het is niet uitgesloten dat in de toe komst ook elders in de stad be waakte rijwielstallingen worden ingericht. ■■■■BWmBBamBHBBBBmBi die vervolgens de toonbank ver liet om het gevraagde aan te wijzen. Plotseling merkte zij dat achter haar rug aan de kluis werd ge rommeld. De twee vrouwen pakten haar beet, maar ze wist zich aan hun greep te ontwor stelen, waarop de vrouwen vluchtten met een buit van eni ge honderden guldens. Later werd in Schiedam een taxi aangehouden, waarin vier jonge vrouwen uit' Nieuwegein zaten. Na verhoor werden zij echter heengezonden, omdat ze geen geld op zak hadden dat van de overval afkomstig zou zijn. Ook de pompbediende kon niet met zekerheid vaststellen dat zij de daders waren. SCHIEDAM - De ge meentebrandweer is deze week een wervingsactie voor vrijwilligers gestart, waarbij de nadruk wordt gelegd op vrouwen. Met behulp van levensgrote posters op de mupi's en advertenties in de media worden vrouwen uitgeno digd zich als vrijwilligster bij de brandweer aan te melden. „We hebben mo menteel één vrouw in vrij willige dienst en zij func tioneert uitstekend. Er zijn twaalf vacatures, die we het liefst allemaal door vrouwen vervuld willen zien", zegt de heer A. P. M. van Leeuwen, plaats vervangend commandant van het Schiedamse brand weerkorps. Burgemeester Scheeres heeft af gelopen maandag de eerste wer vingsposter op de mupi voor het Stadskantoor bevestigd. Op die poster staat een. levensgrote foto van de enige vrouwelijke brandweervrijwilliger met de tekst 'Anita durft. Jij ook?" Die Anita is Anita van Leeu wen, („nee, geen familie"). Zij heeft zich in september 1988 bij het brandweerkorps gevoegd. „Ik werk op kantoor bij een zie kenfonds en daar werd enige ja ren terug een voorlichtingsdag van de BZB gehouden. Dat sprak me wel aan en toen ik dat thuis vertelde, zei mijn vader: „Joh, bij de brandweer zoeken ze vrijwilligers. Ga daar eens kijken". Dat heb ik gedaan en met succes". Voldoening „Op kantoor heb ik het prima naar mijn zin, maar het werk is passief. Ik wilde daarnaast ook actief bezig zijn, maar dan op een nuttige manier. Dit werk geeft me veel voldoening, om dat ik het gevoel heb dat ik iets presteer. De opleidingen in hulpverlening zijn ook voor mezelf belangrijk". De 23-jarige Schiedamse is nog niet echt in actie geweest. „Nee, een echte vuurdoop heb ik nog niet gehad. Ik ben nog steeds in opleiding voor brandwacht eer ste klas. Over twee maanden heb ik hopelijk zover. Maar sinds juni vorig jaar draai ik al wel iedere maand een week mee in de uitrukdienst. Ik ben dan standby voor noodgevallen. Bij de orkaan van vorige maand bijvoorbeeld heb ik al flink de handen uit de mouwen moeten steken". Samen met burgemeester Scheeres bevestigt Anita van Leeuwen de eerste poster op een mupi. Zij durft, wie volgt? „Ik heb het hier erg naar mijn zin. Ook de collega's hebben me volledig geaccepteerd. Maar als enige vrouw voel ik me toch nog steeds een eenling, dus ik zou het heel plezierig vinden als er wat vrouwelijk collega's bij kwamen". „Er wordt geen verschil ge maakt tussen beroeps- en vrij willige krachten. Er is tenslotte ook geen verschil tussen be roeps- en vrijwillige branden", voeg brandweerofficier van Leeuwen toe. Verguld Gemeenteraadslid Yvonne Sil- jee (PvdA) - na een operatie met haar been in het gips en daardoor tijdelijk wat gehandi capt - is bijzonder verguld met deze wervingsactie van de brandweer. „Binnenkort komt de PvdA met een nota om de deelname van vrouwen binnen het ge meentelijk apparaat met name in de hogere functies te stimule ren. Op leidinggevend en tech nisch niveau zijn vrouwen nog altijd in de minderheid. Daarin moet nu toch echt verandering komen. De overheid kan hier aan meewerken door niet alleen meer vrouwen in dienst te ne men, maar bijvoorbeeld ook door voor meer kinderopvang te zorgen", aldus het raadslid. „Maar deze brandweeractie is een flinke stap-in de goede rich ting". De heer Van Leeuwen hoopt deze keer veel vrouwen zover te krijgen dat ze bij de brandweer gaan solliciteren. „Tijdens een vorige wervingsactie kregen we 70 aanmeldingen binnen, waar van slechts drie van vrouwen. Na de informatie-avond waren alle vrouwen al afgehaakt. Ove rigens hielden we aan het eind Nieuw van Blotherm Onmiddellijke werking Zichtbare resultaten van de hele sollicitatieprocedu re maar tien mannen over, die daadwerkelijk bij ons zijn gaan werken". Broek of rok Als het aan Anita ligt, krijgt ze binnenkort gezelschap van twaalf sexegenoten in de brand weerkazerne. Op de poster daagt ze hen uit. „Het is echt leuk werk. Alleen zou ik de broek van het uniform graag in geruild zien voor een leuke rok". De heer Van Leeuwen zegde toe daaraan iets te doen. van 1 lol 1 miljoen stuks va. DRUKKERIJ GR0EN00RD Westvest 36, Schiedam ct Tel. 010-4715496 Fax 010-4731591 •Noord ontevreden •Bijzonder toneel •UVG moet oogsten M •Ambtenaar gaat weg de vakman in huis INTERIEURVERZORGING Een zaak van vertrouwen Stadsblad VRIJDAG 16/02 wittelend. bew. neertleg Bron: min. 2°/midd.temp. 8° KNMI wind: NW-5 ZATERDAG 17/02 ZONDAG 18/02 hall tot zw. bew. wittelend bew. pl. neertleg droog min. 3° midd.temp. 10° min. 6 midd.temp. 10° wind: Z-5 wind:ZW-4 Ernstig gewond na laffe overval Wij helpen direktü! Tel. 4260778-4733961 Groenelaan 95 Vérkoop Inruil gKemtWM «rr koaikaaten „Ik hoop dat meer vrouwen mijn voorbeeld zullen volgen De unieke crème die de huid helpt een optimale vochtbalans te verkrijgen. Onze schoonheidsspecialiste is er voor een vrijblijvend advies. Drogisterij Parfumerie Hof van Spaland 28, Schiedam Tel. 4703184 Afwerking: plm. 25 mog#ii|klwcltn A.L I. .li;. Ill IIMI--U uok Miungionnuiierw Hul an breng ipoadatrvical 5 Woninginrichting Ledikanten en matrassen Overgordijnen en vitrage Tapijten en vinyl Zonwering Projecten o.a. verzorging en bejaardentehuizen, scholen en kantoren s Hof van Spaland 12 - Tel. 010-4703033 Het Nieuwe

Het Nieuwe Stadsblad | 1990 | | pagina 1