Huisvuilberg wordt aanzienlijk kleiner Pleidooi voor Chris Zijdeveld K0PIEREN Het weerJ A Foutief geslacht op het verkiezingsbiljet BQ Invullen van het belastingformulier Wethouder Hafkamp introduceert plan: PALMD Stadsblad Zuid-Holland LANCÓMEJ^ L'ORIGINE Dessing Overdosis ■v V Inbraak Gepakt Amnesty-actie voor vrouwen 1 WOENSDAG 7 MAART 1990 42e JAARGANG, NUMMER 18 OPLAGE 40.676 Dam 2, Postbus 257, 3100 AG Schiedam, 010-4732877, fax 4735818 De medewerkers van het overlaadstation zijn deze dagen druk in de weer om de enorme huisvuilberg in treinwagons over te laden. SCHIEDAM - Tot opluchting van het Schiedamse gemeente bestuur en de ONS in het bij zonder, arriveerden dinsdagoch tend vroeg zeven treinwagons van de VAM uit Wijster om een deel van de enorme huis vuilberg in het overlaadstation aan de Parallelweg op te halen. Reeds om 06.00 uur werd be gonnen met het laden van de wagons, een karwei dat tot te gen het middaguur in beslag nam. Later op de dag werd bekend dat de akkerbouwers de blokka de van de VAM hadden opgege ven. De VAM zegde de ONS di- recttoe, dat er vandaag, donder dag en vrijdag tien wagons naar Schiedam komen om het huis vuil op te halen. Maar daarmee zal de achter stand niet snel worden ingelo pen. „We krijgen wat lucht", vertelt ONS-woordvoerder Mari Dingenouts. „Maar er ligt nog zo'n duizend ton huisvuil opgeslagen in het overlaadsta tion en in een loods van Wil- ton-Fijenoord. Per wagon kan 23 ton huisvuil worden afge voerd. Dat betekent dat we de komende drie dagen een kleine 700 ton kunnen weghalen van de berg. In dë loods van Wil- ton-Fijenoord mogen we tot Maar daarvoor moet eerst donderdag huisvuil aanvoeren, ruimte worden gecreëerd in het Daarna moeten we ervoor zor- overlaadstation. En daarvoor gen dat die loods weer zo snel hebben we dus nog 13 VAM- mogelijk wordt leeggehaald, wagons nodig". SCHIEDAM - Het Comité Ver ontruste Bewoners Schiedam inzake RW-19 en de Werkgroep Stop RW-19 houden in een brief aan het bestuur van de PvdA-Schiedam, een pleidooi voor een nieuwe ambtstermijn van Chris Zijdeveld als wethou der van Milieu, Verkeer en Ver voer. Hiervoor geven de briefschrij vers twee redenen aan: „De heer Zijdeveld heeft zich ondanks de problemen in de Spalandaffaire als één van de weinige uitvoerende bestuur ders in de Randstad echt inge zet voor het milieu en openbaar vervoer. Belangrijk hierbij is, dat hij zich niet alleen inzette voor zeer plaatselijke kwesties, maar ook het groter geheel ziet"! „Zelfs al zouden er binnen uw partij redenen zijn bepaalde be stuurlijke posten aan andere wethouders te geven, lijkt ons het milieu en openbaar vervoer momenteel zo belangrijk, dat eem continuering van het wet houderschap van deze posten bij dezelfde persoon op zijn plaats is. De heer Zijdeveld heeft zoveel ervaring opgedaan en is ook landelijk zeer bekend geworden", aldus het pleidooi voor de wethouder. PARIS de nieuwste voorjaars- maqauillage van Lancöme. Zachte, oorspronkelijke, natuurlijke kleuren. Verkrijgbaar bij: Drogisterij Parfumerie Hof van Spaland 28 Schiedam Tel. 4703184 SCHIEDAM - In een woning aan de Burg. H. Gretelaan is af gelopen weekeinde het stoffelijk overschot gevonden van een 21- jarige vrouw. Omdat in de wo ning een kleine ravage werd aangetroffen, sloot de politie in eerste instantie misdrijf niet uit. Sectie wees echter uit de vrouw is overleden aan een overdosis drugs in combinatie met alco holgebruik. Het gaat om een vrouw van Vietnamese afkomst met een Nederlandse naam, die woonachtig was in het Duitse plaatsje Wülfrath. Zij verbleef sinds drie maanden bij kennis sen in Schiedam en was illegaal in Nederland. »an t tot 1 miljoen stuks u DRUKKERIJ GR0EN00RD Westveit 36, Schiedam ct Tel. 010-4715496 Fax 010-4731591 min. 6 midd.temp. 11° wind: ZW-5 SCHIEDAM - Had heel Schiedam na 21 maart op nieuw moeten stemmen als de fout op het verkie zingsbiljet niet op tijd was ontdekt? G. Bouwman, hoofd van het stembureau, denkt na. „Tsja, dat is na tuurlijk een beslissing van de Kiesraad. Maar als één kiezer bezwaar had aange tekend?" Zover zal het niet komen. Puck de Rover van Gemeente Belan gen Schiedam (GBS) stond als man vermeld op de huis-aan- huis verspreidde verkiezings lijst. „Een héél vervelende fout", benadrukt Bouman. Zelf had hij de drukproeven goed nagekeken en inderdaad de m vervangen door een v. Maar drukkerij Samson voerde de correctie niet uit. Officiële status Bouwman: „Toen ik het hoorde heb ik direkt opgebeld. Mij is verzekerd dat de fout niet op het stembiljet zal staan, want dan zijn we verder van huis. Want in tegenstelling tot de ver kiezingslijst heeft het stembiljet wel een officiële status. Als er ook maar één kiezer bezwaar had gemaakt, waren de poppen goed aan het dansen en hadden we in het slechtste geval op nieuw naar het kieshokje kun nen gaan". Publiciteit GBS-lijsttrekker Jan Hagen doorn moet grinneken om de hele gang van zaken. Gratis pu bliciteit, zegt hij welgemeend. „We hebben, afgesproken dat er een advertentie wordt geplaatst in de plaatselijke courant. Voor ons is de discussie dan gesloten. Kijk, misschien kan je het on derste uit de kan halen en door heel de stad weer een verkie zingsbiljet laten verspreiden. Maar laten we eerlijk zijn: die gooit iedereen weg. Want ze hebben er al een. Zal me trou wens allemaal een worst we zen". Nachtrust Bouman. die aan dit akkefietje een akelige nachtrust overge houden heeft, gelooft persoon lijk niet in een herverkiezing, mocht de fout pas na 21 maart Puck de Rover aan het licht zijn gekomen. „Of er nu een v'tje of een m'etje achter mevrouw De Rover had" gestaan, op het uiteindelijke re sultaat zou het geen enkel effekt gehad hebben". GBS-lijsttrekker Jan Hagendoorn: „Zal me een worst zijn". SCHIEDAM - Het CNV gaat de leden weer helpen bij het in vullen van hun belastingaangif tebiljet. Vrijwilligers zitten in gebouw 'De Ark', Hargplein 101, klaar om te helpen bij het invullen van het aangiftebiljet voor de inkomstenbelasting. De zitting is dinsdag 13 maart van 09.30 tot 12.00 uur en van 19.30 tot 21.30 uur. Om de aangifte te kunnen ver zorgen, moet men van al de in komsten jaaropgaven meebren gen, ook van de (huwelijkspart ner. Dus geen week- of maand- strookjes. Zonodig moet men van tevoren de jaaropgaven bij de werkgever of de uitkeringsin stantie opvragen. Het gaat om de volgende in komsten: lonen, pensioenen, so ciale verzekeringen, WWV, RWW en AWB, individuele iiuursubsidie en stakingsuitke- ■ingen. Een jaaropgave moet de volgen- ie gegevens bevatten: belasting- jlichtig inkomen, ingehouden oonbelasting en AOW/AWW- iremie en bedrag van werkge versbijdrage ziekenfondswet. Men moet zorgen alle gegevens bij zich te hebben, zoals de jaar opgaven, gegevens over spaar gelden en schulden, eigen wo ning, giften, bijzondere lasten, alsmede van de in 1989 betaal de of terugontvangen premie AOW/AWW. Indien in bezit, het duplikaat- formulier van vorig jaar mee brengen. In ieder geval de gege vens van de in de laatste twee jaar opgevoerde buitengewone lasten (ziektekosten), omdat deze van belang zijn voor de af trekberekening over 1989. In verband met de kosten van. zaalhuur wordt per in te vullen aangiftebiljet een bijdrage van f 6,- gevraagd. SCHIEDAM - Wie een herinnering wil hebben van Bad Groenoord, moet nog dit jaar zijn camera mee nemen. Het zwembad wordt na het komende zwemseizoen afgebroken. Wethouder Luub Haf kamp wil dolgraag een nieuw bad, maar dan over dekt. Daar maakte hij in het verleden geen geheim van. Een buitenbad, hoe uniek in opzet ook, dat maar vijf maanden per jaar open is en zes ton nodig heeft om de exploitatie rond te krijgen, is voor Hafkamp zo langzamer hand onaanvaardbaar ge worden. De gemeente is verder dan men aanvankelijk dacht. De archi- tectenburebu's Koppert Koe nis uit Hilversum en Hooper b.v. uit Tilburg leverden on langs hun plannen is voor een Schiedams zwemparadijs. De een heeft het futuristisch aange pakt. Het overdekte gedeelte heeft veel weg van een draaitol. De ander heeft zich kennelijk laten inspireren door de oude culturen. Met een rood stenen dak lijkt het geheel als twee druppels water op een villa in Rome. Ligweide De architecten hebben in hun plannen het 25 meter lange in structie- en wedstrijdbad (een vijfde van het totaaloppervlak) naar buiten gebracht. Daarom heen komt de ligweide, die -ui teraard- in geen velden of we gen te vergelijken valt met de huidige 'beenruimte' in Bad Groenoord. De architecten ge bruiken meer 'Tropicana-ter- men'. Zoals wildwaterkreek, bi kini-bar, plonsbad, waterval en saunaplein. Het wordt in ieder geval een heel gedoe. Parkeerterrein Ook de uiteindelijke vestigings plaats staat niet vast. Uitgeslo ten lijkt het dat het exact op de zelfde stek komt als Bad Groe noord. Het zal of zuidwaarts verplaatst worden richting rijks weg, of op het parkeerterrein komen. De laatste optie spreekt Hafkamp het meeste aan. Want zo komt het hele groengebied vrij voor bedrijven- en (wel licht) woningbouw. Vorig jaar liet deVVD-wethou- der zich uit over de komst van eventuele hotel- en congresfaci liteiten. Maar dat bleek geen haalbare kaart. Vast staat dat de ontwikkeling van het Groe- noord-terrein onlosmakelijk verbonden is met de realisatie van het nieuwe zwemparadijs. „Die grond is natuurlijk vrese lijk duur. Daar moet je wel mee aan de gang", verklaart een be leidsmedewerker. Tien miljoen De totale kosten tikken tegen de tien miljoen gulden aan. Kopert Koenis en Hooper b.v. geven op financieel gebied elkaar geen duimbreed toe. Doorgerekend zouden 300.000 bezoekers de hekken moeten passeren wil met quitte draaien. Kaartjes zullen op een maatschappelijk aanvaardbaar peil van vier a vijf gulden komen te liggen. Hafkamp gelooft zeker in een zuigkracht naar andere gemeen ten toe. „In Vlaardingen denkt ■men sterk om het Kolpabad te renoveren. Dat zal dus niet zo iets worden als wij in gédachte hebben. Onze andere buur zit helemaal zonder zwemgelegen- heid sinds Zwembad-West is af gebrand." Uiteraard geeft de bouw van duizenden woningen in de wijk Spaland ook een po sitieve impuls aan Hafkamps plan. Gevolgen De komst met toeters gen hebben senbad aan gaat dicht, uit dat het dam-Noord van een zwembad en bellen zal gevol- voor het Sportfond- de B.K.-laan. Dat Hafkamp sluit niet personeel in Schie- aan de slag kan. De plannen van de architecten: de een pakt het futuristisch aan.... f' ÊÊÊP- terwijl de ander een zwembad voorstelt dat verdacht veel lijkt op een oude Romeinse villa. de vakman in huis INTERI INTERIEURVERZORGING Een zaak van vertrouwen SCHIEDAM - Een 43-jarige be woonster van de Lange Haven bemerkte zondagmiddag bij thuiskomst, dat er in haar wo ning werd ingebroken. Ze zag de dader nog net met haar ste reo-installatie over de schutting verdwijnen. Op de Westvest trof de politie een 33-jarige Rot terdammer aan, die allerlei in brekerswerktuigen bij zich had. Ook de stereo-installatie werd teruggevonden. De politie ver moedt dat de man nog meer op zijn kerfstok heeft. SCHIEDAM - Een CD-speler en een boodschappentas, met een gezamenlijke waarde van 700,-, zijn gestolen bij een in braak in een woning aan de Bo- kelweg. De achterdeur bleek ge forceerd. SCHIEDAM - De stand van de Schiedamse Amnestygroep staat zaterdag 10 maart opgesteld op het plein voor de HEMA. Deze dag staat in het teken van de vrouwenactie in het kader van de Internationale Vrouwendag op 8 maart. De vrouwenactie is een jaarlijks terugkerende activiteit en daar in wordt speciale aandacht ge vraagd voor vrouwen, die ten onrechte worden vervolgd. Dit jaar wordt de speciale aan dacht gevraagd voor vrouwen uit 9 landen (Kameroen, Mala wi, Guatemala, Peru, Zuid-Ko- rea, Birma, Joegoslavië, Saoedi- Arabië, Syrië). Bij de stand kan het publiek vanaf 12.00 uur voorbedrukte kaarten kopen. •Jubileumconcert Harmonie W.F. •Ouderen maken wensen bekend •WK wint van GSS •Robert Paul In Passage Theater •Alfabetisme Is te overwinnen r<- Alwting: pi*. 25 mplIjkMM Ook kottingtornwfiirM 5 v Bron: KNMI VRIJDAG 9/3 opklaringen plaaatselijk regen min. 7°/ midd.temp. 12° wind: W-5 ZATERDAG 10/3 half tot zw. bew. plaatselijk regen min. 5° midd.temp. 10' wind: ZW-5 ZONDAG 11/3 half tot zw. bew. droog dsblod Bad Groenoord maakt plaats voor een nieuw zwemparadijs W Woninginrichting Ledikanten en matrassen Overgordijnen en vitrage Tapijten en vinyl Zonwering Projecten o.a. verzorging- en bejaardentehuizen, scholen en kantoren Sn Hof van Spaland 12 - Tel. 010-4703033

Het Nieuwe Stadsblad | 1990 | | pagina 1