Jubileumconcert moet geld opbrengen ORANJE Ouderenbonden eisen van politiek: 99 99 P Stemmen bij volmacht? Ook uw stem telt! Kwart eeuw bij één werkgever ÜI1 SUB Modehuis Van Velzen is grondig verbouwd 1 De PvdA is erbij! Boot los Vechtpartij Diefstal nn Koude duik - HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 7 MAART 1990 WATERWEG NOORD - Harmonie Wilton-Fije- noord bestaat 65 jaar. Deze mijlpaal wordt zater dag 10 maart gevierd met een groots concert in De Doelen te Rotterdam. Aan het concert wordt mede werking verleend door de Honsels Harmonie uit Honselersdijk, het Ko ninklijk Schiedams Man nenkoor Orpheus en Frank van der Poel, solo trompettist bij de Mari nierskapel. De avond wordt afgesloten met een optreden van Lee Towers. De Harmonie Wilton-Fijenoord is in 1925 opgericht door perso neelsleden van de N.V. Wil tons' Machinefabriek en Scheepswerf. De naam luidde toen nog Wilton's Harmonie. In 1938 werd de naam gewijzigd in Harmonie Wilton-Fijenoord. Onder leiding van de toenmali ge dirigent J. F. Pala promo veerde de harmonie in 1956 naar de vaandelafdeling, de hoogste afdeling voor amateu rorkesten verenigd in de Ko ninklijke Nederlandse Federatie voor Harmonie en Fanfare. De Harmonie komt nog steeds in deze afdeling uit, sinds 1980 on der leiding van de heer J. Gru- ter. Hoewel de Harmonie vanaf de oprichting een bedrijfsorkest is, worden de banden met het be drijf Wilton-Fijenoord steeds losser. De representatieve funk- tie van de Harmonie voor het bedrijf is minder belangrijk ge worden door het wegvallen van nieuwbouworders. De Harmo nie trad namelijk steevast op tijdens doopplechtigheden en tewaterlatingen van nieuwe schepen. Financiën De minder hechte band met het bedrijf heeft ertoe geleid dat de Harmonie enige jaren terug in geldnood kwam. Door de slech te bedrijfsresultaten stopte Wil ton-Fijenoord met de subsidie van het muziekgezelschap. „We hebben dan ook twee moeilijke jaren achter de rug", vertelt Willem Wouters, voor- T.V. DEFEKT? RADIO ABA Videospecialisten SLIJTERIJ/WIJNHANDEL Jonge Smeets 35% per liter 16.50 Vieux Touron 35% per liter 16.95 Het Nieuwe Stadsblad zitter van de Harmonie Wilton- Fijenoord. „Het concert, dat we 10 maart verzorgen, is eigenlijk vanuit die geldnood ontstaan. Vorig jaar wilden we dit concert namelijk al organiseren om geld in te zamelen. Maar omdat het er toen niet naar uitzag dat we De Doelen vol zouden krijgen, hebben we het concert een jaar uitgesteld. Dat kwam ook goed uit, want nu is het een jubi leumconcert geworden". Desondanks blijft geldinzame ling een belangrijk onderdeel van het concert. Willem Wou ters; „Vreemd genoeg is ons le denaantal - ondanks de finan ciële perikelen - de afgelopen twee jaar verdrievoudigd. Voor al ons leerlingenorkest groeit sterk. Dit betekent, dat we ons instrumentarium moeten uit breiden en vernieuwen. Dit kost veel geld en dat hopen we via dit concert binnen te krijgen". Harmonie Wilton-Fijenoord be staat momenteel uit de harmo nie met zo'n 45 leden, het leer lingenorkest met circa 30 leden en de drumband, die tien leden telt. „Zeventig procent van onze le den is op enigerlei wijze ver bonden aan het moederbedrijf, hetzij in familieverband hetzij omdat men er vroeger heeft ge werkt. Maar niemand van ons staat er nog daadwerkelijk op de loonlijst". Concert De Harmonie hoopt minstens 1500 toegangskaartjes voor het concert te verkopen. Het streef bedrag, dat men wil binnenha len, is circa tienduizend gulden. Het programma moet daarvoor borg kunnen staan. De Honsels Harmonie, het Mannenkoor Orpheus en trompettist Frank van der Poel spelen zowel af zonderlijk als in combinatie sa men met de Harmonie., Ook de drumband draagt een steentje bij. Bovendien speelt het leer lingenorkest, wanneer het pu bliek De Doelen betreedt. Als hoofdattraktie fungeert Lee To wers, die het concert zal afslui ten. De Ziekenomroep maakt opna men van het concert en zal deze te zijner tijd in delen uitzenden. Kaarten voor het concert kosten f 25,- en zijn verkrijgbaar bij Willem Wouters, telefoon 4748562, of aan de kassa van De Doelen in Rotterdam. SCHIEDAM - De oude ren in Schiedam hebben geen hoge hoed op van het ouderenbeleid, zoals de verschillende politieke partijen dat in hun verkie zingsprogramma hebben geformuleerd. Daarom heeft de Gezamenlijke Commissie Ouderenbelang (GCO) haar wensen op pa pier gezet. Met het oog op de gemeenteraadsverkie zingen hopen de ouderen bonden de politiek te kun nen beïnvloeden. Tijdens een presentatie legde de GCO, waarin de Algemene Ne derlandse Bond voor Ouderen, de Katholieke Bond van Oude ren en de Protestants Christelij ke Ouderen Bond samenwer ken, haar argumenten op tafel. De huisvesting, de voorzienin gen, de ouderenzorg en het ver voer blijken de voornaamste knelpunten. Jan Uyterwaal: „In de eerste plaats willen we voorkomen dat hier teveel plaatsen in de ver zorgingstehuizen worden ingele verd. Van de 853 plaatsen drei gen we er 271 kwijt te raken. Dat is veel te veel. De overheid wil dat we langer zelfstandig blijven wonen, maar dan moeten de voorzieningen wel aanzienlijk worden verbeterd en dat kost ook geld. Thuis wonen is prima, maar dan wel met goede zorg." Ane van Loenen stelt dat er meer respect voor de ouderen moet worden overgebracht. „De oudere is niet langer de nestor, de vraagbaak van de samenle ving, zoals dat vroeger wel het geval was. Logisch, gezien de technologische ontwikkelingen, maar dat wil niet zeggen dat de ouderen dan ook niet meer be langrijk zijn. We hebben best nog wat te bieden. Het is ook belachelijk dat sommige instel lingen leeftijdslimieten hebben ingesteld. Om bijvoorbeeld zit ting te mogen nemen in het be stuur van het Schielandzieken- huis, mag je niet ouder dan 70 jaar zijn." Jongeren, die nu aan een goed ouderenbeleid werken, werken aan hun eigen toekomst, stelt Van Loenen vast. Ruimer Wim Scholten legt de nadruk op de ouderenzorg en huisves ting: „We hebben recht op drie kamerwoningen, die ruimer en comfortabeler zijn dan de be staande woningen. Maar dit mag niet ten koste gaan van het aantal plaatsen in verzorgingste huizen. Bovendien hebben ge zinshulp en kruiswerk hun gren zen bereikt en dat komt de zorg uiteraard niet ten goede." „Veel jongeren denken, dat ou deren andere mensen worden, zodra ze uit het arbeidsproces zijn gestapt", meent Martha Wagenaar. „Laat ze maar lekker biljarten, kaarten en voor de kleinkinderen zorgen, is een veel gehoorde opvatting. Nou, zo is het mooi niet. Wij hebben ook andere wensen en willen niet worden beschouwd als een lastige groep, die alleen maar geld kost en niets meer te bie den heeft." „We kunnen in principe overal wonen, als de woningen maar kunnen worden aangepast en zolang we in de buurt van win kels en andere voorzieningen zitten. Bij nieuwbouw en/of re novatie van ouderenwoningen zal de oudere dan ook veel meer bij de planvorming moeten worden betrokken", be sluit Dave Rensman het plei- doo. Forum Om de politieke partijen de wensen kenbaar te maken, orga- niseert de GCO woensdag 14 maart een politiek forum. De meeste politieke partijen zijn hiervoor om 14.00 uur uitgeno digd in dienstencentrum De 4 Molens aan de Nieuwe Dam- laan 766. Het forum staat onder leiding van Paul Emonts. De heer B. v.d. Esch, mtemist Wilt u PvdA stemmen, maar u bent 21 maart verhinderd, neem dan contact op met SCHIEDAM - In een RET- tram van lijn 1 ontstond afgelo pen zaterdag aan het Broersvest een handgemeen tussen een RET-controleur en een passa gier, een 35-jarige Schiedam mer. De laatste wilde geen plaatsbewijs tonen en trachtte de tram te verlaten. Tijdens deze poging raakte de man slaags met het RET-personeel, waarbij een stang in de tram het moest ontgelden. Met een pijn lijke hand werd de man naar het hoofdbureau vervoerd, waar hij is verhoord en vervolgens heengezonden. PAGINA S De afdeling Gevonden Voorwer pen van de Gemeentepolitie is geopend van maandag tot en met vrijdag van 09.00-16.00 uur op het Hoofdbureau van Politie, aan de Lange Nieuwstraat 55 en is dan ook telefonisch bereik baar: nr. 4260760. Gevonden voorwerpen af te ha len op het Hoofdbureau van Po litie: 5 sleutels aan een ring, waarvan 1 Fiatsleutel; 9 sleutels aan een ring; 7 sleutels aan een ring; 4 sleutels in zwart mapje met bruine rand, waaronder 1 AB- BUS, 1 Trelock, 1 ASSA; 2 sleu tels aan een ring (Mitsubishi); 7 sleutels aan gele sleutelhanger; 4 sleutels aan een ring waarvan 1 klein sleuteltje; 1 autosleutel (Merit, Germany); 1 sleutel met rode bovenzijde; 1 sleutel met ASSA nr. 7722; 3 sleutels aan zwart label met opschrift VDK autoservice; 3 sleutels in zwart etui met opschrift De Boeme rang, o.a. 1 ASSA sleutel; 3 sleutels aan sleutelhanger (gym schoen); rijbewijs; ID-kaart met div. gekl. pijlen; bruin geruite jas; goudkleurige herenbril; Bosch PST50 decoupeerzaag- machine: een 2-in-l fluoriseren- de lantaarn; zilveren kinde rarmbandje met bedeltjes; goudkl. oorbel; zilveren kettink je met muzieksleutel; zwart le deren portemonnee met 2 kl. sleutels, 1 coastcard. Gevonden voorwerpen afgeven bij het Schielandziekenhuis af te halen op het Hoofdbureau van Politie: 2 sleutels in zwart mapje: 2 sleutels aan een ring waarvan 1 Lips nr. 02065; 9 sleutels aan een ring; 5 sleutels aan een ring resp. gr.bl.zw.ro hoesje; 2 sleu tels waarvan 1 fietssleutel en 1 koperkl.; 1 sleutel met wit label opschr. Schluga; 4 sleutels aan een ring waarvan 1 ABBUS; 10 sleutels aan rode musketon- haak; 5 sleutels aan blauwe musketonhaak; zwarte tabaks zak; oranje/rode portemonnee; bordeauxrode brillenkoker met damesbril; bordeauxrode bril- lendoos. Gevonden voorwerpen af te ha len na overleg met de vinger bij de vinder: 8 sleutels met sleutelhanger, bruin met F: 4732733; 3 sleutels aan een voetbalschoen: 4269384; 2 sleutels w.o. 1 Nis san en 1 Datsun: 4739306; 6 sleutels in bruin etui: 4703800; 10 sleutels aan een ring: 4262100; goudkl. dameshorloge met zwarte band: 4326914; legi timatiebewijs: 4260914; regen jas beige met groen gestreepte voering: 4266301; rode instap damesschoen merk Sioux: 4702020; kanarie, groen: 4264425; Parker rollerpen zil- verkl.: 4260760; bromfietsfra me: 4260760; damesbril in zwart etui: 4739306; kinderrol lerskate in katoenen tas: 4182180; leesbril in grijs etui: 4269310; bruin leren herenpor temonnee met AMRO-pas en MAKRO-pas: 4704390. in de week van 23 februari tot en met 1 maart. Geboren: Recep, z.v. am-am; Tim R. z.v. Muijselaar-Mol; Melissa, d.v. Jongste-de Bruijn; Jeroen, z.v. Van Dijk-Plate; Varsha J. d.v. Bhagwandin-Jai- karan; Jacky, d.v. Schouwen burg-Van Gelderen; Diana, d.v. Safieddine-Kolait; Stephan, z.v. Poot-Grobben; Brandon, z.v. Stevens-Balunan; Bastiaan G. z.v. Vink-Janssen; Diégo A. z.v. Scheepbouwer-Moerer; Maris- ka, d.v. Meijer-Plaggenborg; Michael, z.v. Schuurmans-te Hoonte; Ivo, z.v. Neefies-Van Hoeken Bradley R. z.v. de Leeuw-Hoogmoed; Niels, z.v. Lange-Swart; Priscilla, d.v. Hof- tijzer. Ondertrouwd: P. Berg, 32 jr. en A. Bos, 23 jr.; J. Nieswaag, 51 jr. en G. A. de Wit, 32 jr.; A. A. Bekkers, 27 jr. en M. C. Kem- na, 25 jr.; S. S. Dju, 22 jr. en J. G. Kremers, 26 jr.; G. J. C. Lansbergen, 27 jr. en K. C. Wuisman, 25 jr.; M. Rook, 26 jr. en J. M.T. van Logchem, 25 jr.; K. Schurink, 20 jr. en M. M. Albert, 19 jr.; P. J. Veldhuis, 33 jr. en M. A. Saarloos, 20 jr. Gehuwd: J. R. Sjoer, 23 jr. en C. G. F. H. Bekker, 25 jr. Overleden: G. J. Niewerth, vr., geh. gew. met J. F. Breedveld, 84 jr.; J. Dernoczi, man,. 54 jr.; J. Mol, vr., geh. gew. met J. Verhoeven, 73 jr.; C. van der Kraan, vr., geh. gew. met J. J. Roelofs, 65 jr.; F. de Graaf, vr., geh. gew. met J. Salomons, 91 jr.; H. J. Koning, man, 70 jr.; B. Brandenburg, man, 85 jr.; A. A. Boon, man, 75 jr.; C. Warnawa, vr., echtgen. van D. J. Mets, 57 jr.; J. Wigmans, vr., echtgen. van W. T. Benda, 69 jr.; W. P. H. van der Heiden, man, 91 jr.; P. A. Harteveld, man, 68 jr.; M. G. van Ling, vr., geh. gew. met M. J. Postmus, 81 jr.; M. Per- dok, vr., geh. gew. met T. M. Geertsema, 80 jr.; B. van Sebil- le, vr., echtgen. van A. A. Go- vaart, 84 jr.; P. Bouwman, man, 85 jr.; F. J. H. Senten, man, 78 jr.; P. van der Kraan, man, 84 jr.; M. E. van der Pluym, vr., geh. gew. met L. P. Heck, 88 jr.; B. E. M. Collé, man, 67 jr. SCHIEDAM - Modehuis Van Velzen, aan de Rotterdamsedijk 262, is afgelopen donderdag feestelijk heropend na een gron dige verbouwing aan de binnen- en buitenkant. Door deze werk zaamheden is het modehuis tweeëneenhalve week gesloten geweest. Het was eigenlijk niet de bedoe ling dat de verbouwing zo groot uitpakte. In eerste instantie zou alleen het interieur worden ge moderniseerd. Maar de geweldi ge stormen van de laatste we ken hadden veel schade veroor zaakt aan de buitengevel van het pand, waardoor een totale •verbouwing noodzakelijk werd. De heropening vond afgelopen donderdag plaats met een groot feest, gevolgd door open dagen op vrijdag en zaterdag. Ruim honderd belangstellenden kwa men een kijkje nemen. Het resultaat mag er dan ook zijn. Modehuis Van Velzen be schikt nu over een grotere ruim te met een nieuwe pui, nieuwe vloer, nieuwe wanden en vooral nieuwe verlichting. Ook de pas kamers zijn vergroot. De damesmodezaak richt zich met dit moderne interieur nu ook op de jongere dames. De collectie is uitgebreid met jeug diger mode, terwijl uiteraard ook de bestaande collectie is ge handhaafd. De collectie is nu zeer overzich telijk uitgestald, waardoor het publiek gemakkelijker een keu ze kan maken. SCHIEDAM - In de Willems kade raakte afgelopen vrijdag een boot op drift. De boot kwam vast te zitten onder de Westerhavenbrug, waar de Ha vendienst de boot met enige moeite weer los kreeg. De boot is daarop weer aan de kade vastgelegd. De eigenaar van de boot is niet bekend. SCHIEDAM - De politie heeft vrijdag twee Rotterdamse vrou wen, respectievelijk 33 en 39 jaar oud, aangehouden, die voor 300,- aan goederen uit de Hema hadden gestolen. Na ver hoor, waarbij één van de vrou wen aanvankelijk een valse naam opgaf, werd het tweetal heengezonden. SCHIEDAM - Een surveillance van de politie trof zaterdag nacht een dronken man aan op de Koemarkt. Toen men de man naar zijn huisadres in Schiedam wilde vervoeren, werd hij tijdens de rit onwel. Nadat hij buiten de auto zijn maag had geleegd, sprong de man echter de Nieuwe Haven in. De politiemensen wisten hem weer op de kant te krijgen, waarna de man naar het hoofd bureau werd vervoerd Waarbij? Internationale vrouwendag Wanneer? Donderdag 8 maart Waar? De Teerstoof Harmonie Wilton- Fijenoord vangt twee vliegen in één klap Wij helpen direktll! Tel. 4260778-4733961 Groenelaan 95 Vcrtoop Inruil Rcpcrctrc Verhuur. Oct roer uw wcmcchrrm co kodktdcn. 'n Borrel van klasse voor een lage prijs 12 flessen «i AA per liter.... IviVV 12 flessen 4 EA per liter.... IVlVV U belt - wij bezorgen! Oranjestraat 8-10-12-14 Telefoon 4265997 UW THUISKRANT VERSCHIJNT IN: SCHIEDAM. KETHEL, ROTTERDAM. WIJK OUD MATHENESSE WITTE DORP KANTOOR: Dam 2 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-4732877 Telefax 010-4735818 EDITIECHEF: J. Groeneveld Privé 010-4707528 VERTEGENWOORDIGER: Mevr. I. van Bracht Privé 015-622213 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor RUBRIEKSADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor REDAKTIE: Nick van Dien, Gerjan.de Waard, Arne v.d. Zande (Sport) EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-4344022 Privé 010-4265764 HOOFDREDAKTIE: W. A. Buijteweg Telefoon 070-3190290 INZENDTERMIJN RED AKTIE-KOPIJ Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 - 3190955, ingeschreven K.v.K. nr. 96375 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 16-07-87 nr 97/1987 01-01-90 nu u mimjminiufitif\inünusnunC. ■ii";Fr5r(ii(()i,(( lfflïtl..n.nmtwmsm rn t ütMiiniiniuni iuik ni. n nn vu mum» ihuü ut fU.tW.9Hun muit. .tui rn u »_n m.i nu upi tJmlllB. u f. Harmonie Wilton-Fijenoord tijdens een concours in Zoetermeer, waar de eerste prijs in de wacht werd gesleept We willen volwaardig gesprekspartner zijn De vertegenwoordigers van de ouderenbonden in de GCO: Loenen, Dave Rensman, Martha Wagenaar, Wim Scholten en van links naar rechts Arie van Jan Uyterwaal. heeft zijn praktijkuitoefening in het Schieland Ziekenhuis beëindigd. De patiëntenzorg zal worden voortgezet door de maatschap van de internisten. W. Al Ion Dr. J. J. Braun Mw. J. A. Knoop N. M. Kramer Dr. I. S. Sie Karen van der Pluijm 4270705 Arthur de Ruiter 4711408 Menno Siljee 4731823 SCHIEDAM Transportbedrijf Kleinekoort-Poot Baade BV heeft afgelopen zaterdag twee personeelsleden gehuldigd. Tijdens een receptie in zaal Beatrix aan de Lange Kerkstraat werd het heuglijke feit gevierd dat de heren M. H. van Leeu wen en J. de Raat beiden 25 jaar bij het transportbedrijf in dienst zijn. De twee jubilarissen werden door hun werkgever uitgebreid in het zonnetje gezet. Modehuis Van Velzen is compleet gerenoveerd. j

Het Nieuwe Stadsblad | 1990 | | pagina 5