Verder: boekenbal, poppenspel en orgelconcert Freebeat Festival zoek sponsors Handwerkexpositie in vijfjarige Wollerie Nationale Boekenweek gaat vandaag van start «jé SCHRIJVERSGEZICHTEN /^Hl Van Loenen nog niet over zijn woede heen DE KWADRATUUR VAN DE KWATTAREEP B0EKENWEEK- GESCHENK1990. WAT EEN VERRASSING! Rumble Fish in Filmhuis Yuürlezing Boekhandel van Leeuwen Boekhandel Mercurius ^=^=^41 Boekhandel Mercurius Boekhandel Mercurius Boekhandel van Leeuwen ORANJE Vechtpartij Tramhuisje Mishandeling Minister bij migrantenavond Kleding- en speelgoedbeurs K SCHIEDAM: Vari Schiedam BV, De Nijverheidsstraat 15 H (Spaanse Polder), 010-4624922. Wordt verwacht Uitbreiding metrolijn Boekhandel van Leeuwen Demonstratie hondendressuur HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 14 MAART 1990 PAGINA 17 Bart S. te N. (Foto Willem Kuijpers). SCHIEDAM - De Stichting Mu sical Events Foundation wil een Schiedamse traditie in ere her stellen. Maandag 10 april wordt op de Plantage een popconcert georganiseerd, zoals dat in de zeventiger jaren gebruikelijk was. Door een gebrek aan finan ciële middelen is een dergelijk festival de laatste jaren niet haalbaar gebleken, maar Ron Jaspers van genoemde stichting wil die draad weer oppakken. Het popfestival moet ieder jaar op 30 april terugkeren, onder de naam Freebeat Festival. Het po dium is in principe bestemd voor beginnende popgroepen, die nog niet de gelegenheid heb ben gehad zich aan een groot publiek te presenteren. Daar naast wil Ron Jaspers een aan tal bekendere bands en artiesten contracteren. Voor dit jaar heeft Jaspers het programma al zo goed als rond. De namen van de optredende bands wil hij echter nog niet prijsgeven. „Ik ben nog op zoek naar spon sors, die het festival financieel willen steunen. Daarbij richt ik me voornamelijk op het Schie damse bedrijfsleven. Ik hoop dat de ondernemers positief op mijn verzoek willen reageren, zodat we Schiedam een heel ei gen plaats in de Nederlandse muziekwereld kunnen bezor gen". SCHIEDAM - Het campagne team van het CDA-Schiedam organiseert vrijdag 16 maart een verkiezingsavond voor migran ten. Deze avond begint om 20.30 uur in 't Parkweg, aan de Parkweg 195. De bijeenkomst staat onder lei ding van de etnische kandidaat van het CDA, de heer Gungor Haleplioglu. Het woord wordt gevoerd door Jo Prins en Bert de Vries, minister van Sociale Zaken. SCHIEDAM - Het pro gramma van de Schiedam se Theaters begint deze week met het Boekenbal, dat vrijdag 16 maart wordt georganiseerd in de Roo Roosenzaal van het Passa ge Theater. Dit gratis toe gankelijke bal begint om 20.00 uur. Cabaretier Bart Stultiens treedt vrijdag 16 en zaterdag 17 maart op in Theater de Teerstoof. Hij presenteert dan zijn programma 'Bart S. te N.' Bart Stultiens vertelt het ver haal van de Brabantse onder wijzer Bart S. Na een verblijf in een psychiatrische inrichting probeert hij de terugkeer naar de maatschappij te maken. Dat het niet gemakkelijk is, laat Bart zien tijdens zijn eerste dag 'begeleid wonen'. Onverwacht krijgt hij bezoek van zijn broer Kees. Is het eigenlijk wel zijn broer? Er worden twee verschil lende wijzen van leven getoond. Wie wint het? Het levensverhaal van Bart is een verhaal met uitersten: een lach, een glimlach, een schater lach, maar ook ontroering. Het programma is gelardeerd met muziek van Mark van Platen, Frans Halsema en Chris de Burgh. Bart wordt begeleid door Maarten Janssens op keyboards en Hessel van der Wal op vleu gel. Het programma begint beide dagen om 20.30 uur en de toe gangsprijs bedraagt 12,50/CJP en Pas 65 10,-. Drake-ei 'Het Drake-ei' is een poppen spel, dat zaterdag 17 maart in Theater De Teerstoof wordt op gevoerd door Poppentheater Ja cobus Wieman. Het is een voor stelling met hand- en stokpop- pen. Op een morgen ligt een groot, blauw, rond ding voor het huis je van de kabouters Knorre en Pluizeknar. Wat is dat voor een ding? Wat wil de heks uit het zand ermee? De voorstelling, die is bedoeld voor kinderen vanaf 5 jaar, be gint om 14.00 uur. De toegangs prijs bedraagt 3,75. Paul de Leeuw Cabaretier Paul de Leeuw en zijn kompanen Hans Breetveld en Joep Ónderdelinden brengen zaterdag 17 maart het program ma 'Beste Maatjes' in de Grote Zaal van het Passage Theater. De voorstelling is inmiddels na genoeg uitverkocht, maar er zijn nog enkele kaarten verkrijg baar. De voorstelling begint om 20.15 uur en de toegangsprijs bedraagt 17,50/CJP en Pas 65 15,-. Orgelconcert In de Grote Zaal van het Passa ge Theater verzorgt de Engelse organist David Shephard zon dag 18 maart een orgelconcert. Hij brengt populaire en klassie ke melodieën ten gehore op het Standaart-theaterorgel. Het concert begint om 11.00 uur en de toegangsprijzen be dragen 9,-/CJP en Pas 65 7,- en leden 5,-. Kinderen tot 12 jaar hebben gratis toegang, mits onder begeleiding. Paul de Leeuw, Joep Ónderdelinden en Hans Breetveld zijn Beste Maatjes. (Foto Clemens Rikken). SCHIEDAM - In het Filmhuis wordt vrijdag 16 maart de Ame rikaanse speelfilm 'Rumble Fish' vertoond van regisseur Francis Ford Coppola met Mic key Rourke, Matt Dillon en Dennis Hopper in de hoofdrol len. In een aan de videoclip referen- de montagestijl (snelle beeldwis selingen) vertelt Coppola het verhaal van Rusty en diens be ruchte broer, de 'Motorcycle Boys', voormalig leider van een jeugdbende. De Motocycle Boy is al in geen maanden meer ge signaleerd en Rusty probeert te vergeefs de rol van zijn broer over te nemen. Totdat op een kritiek moment Motorcycle Boy weer opduikt om Rusty te red den... De film begint om 21.30 uur en de toegangsprijs bedraagt voor donateurs 4,-; donateur wor den kost 5,- per seizoen inclu sief eerste film. Het Filmhuis is gevestigd aan de Nieuwstraat 12. SCHIEDAM - Klubhuis Zuid houdt donderdag 15 maart een kleding- en speelgoedbeurs. De aangeboden kleding en speel goed dient schoon en heel te zijn. De deelnemers stellen zelf de prijs vast, maar 20 procent van de opbrengst komt ten goe de aan de aktiviteiten van het clubhuis. Belangstellenden kunnen woensdag 14 maart van. 09.30 tot 11.30 uur bellen naar KJub- huis Zuid, telefoon 4267297. De kleding- en speelgoedbeurs vindt plaats van 10.00 tot 13.00 uur, terwijl de spullen tussen 09.00 en 10.00 uur kunnen wor den ingebracht. Per deelnemer is plaats voor maximum tien kledingstukken of speelgoedarti kelen. Klubhuis Zuid is geves tigd aan de Dwarsstraat 42. The Giant Suzuki Samurai Cabrio De Luxe. SCHIEDAM - In de boek handels en de Gemeentelij ke Openbare Bibliotheek wordt van 14 tot en met 24 maart de nationale Boe kenweek gevierd. Centraal staat de schrijver F. Sprin ger, die met zijn novelle 'Sterremeer' dit jaar voor het Boekenweekgeschenk zorgt. Bovendien kijkt de bibliotheek terug naar eerder verschenen boeken weekgeschenken, door middel van een boekuit- stalling in de bibliotheek aan de Lange Haven. Tijdens de Boekenweek kunnen de bezoekers van de boekhan dels en bibliotheken meedoen aan een prijsvraag, waarin de kennis van schrijvers en boekti tels wordt getest. De winnaars worden zaterdag 24 maart tij dens de schrijversavond in De Teerstoof bekend gemaakt. Gedurende de Boekenweek vindt een aantal evenementen plaats. Zo wordt vrijdagavond 16 maart in de Roo Roosenzaal van het Passage Theater het Schiedamse Boekenbal gehou den. Hieraan werken mee Jan Boerstoel (Stratemakeropzee- show en J. J. de Bom), Drs. P. en Fred Piek (van The Amazing Stroopwafels). De avond begint om 20.00 uur en toegangskaarten a 5,- zijn verkrijgbaar bij de bibliotheken en de boekhandels Van Leeu wen en Mercurius. Ook kan men op de avond zelf kaarten kopen aan de kassa van het Passage Theater. Vaste klanten van boekhandels of bibliotheek krijgen op vertoon van hun le denpasje een gulden reduktie op de toegangsprijs. Turkse literatuur In wijkcentrum Nieuwland wordt zaterdag 24 maart een Turkse Literaire Avond georga niseerd, met medewerking van Muzaffer Izgu, schrijver van humoristische en satirische ro mans. Hij vertelt en draagt voor uit eigen werk. De avond wordt opgeluisterd met muziek. PvdA-gemeente- raadslid Mahir Engin opent het festijn, en de discussie wordt ge leid door Turgut Ersoy. De manifestatie begint om 20.00 uur en gratis toegangs kaarten zijn verkrijgbaar (vanaf 19 maart) in Bibliotheek Nieuwland. Een Schrijversavond met Rem- co Campert besluit zaterdaga vond 24 maart de Boekenweek 1990. Deze avond begint om 20.30 uur in De Teerstoof en wordt georganiseerd door de Filmclub. De toegangsprijs be draagt vijf gulden. SCHIEDAM - De Spirituele Vereniging Harmonia organi seert donderdag 15 maart een 'vuurlezing' in wijkcentrum Nieuwland aan het Dr. Wibaut- plein 165. De lezing wordt verzorgd door de heer H. Nicola uit Emme- loord. Bezoekers wordt ver zocht een kandelaar en kaars mee te brengen. De lezing begint om 20.00 uur en de toegangsprijs voor niet-le- den bedraagt 7,50. SCHIEDAM - Het is deze maand vijf jaar geleden, dat me vrouw L. M. Kuit haar winkel 'De Wollerie' aan de Hoog straat 37 opende. Hiermee ging voor haar een droom in vervul ling, want ze is haar hele leven lang al druk in de weer met breien en handwerken. In eerste instantie werden alleen wol en truien verkocht, maar al snel breidde de winkel zich uit met allerhande patchwork, bor- duurartikelen, kralen en spullen om zelf poppen en beesten te maken. Bovendien voorziet me vrouw Kuit haar klanten desge vraagd van advies. Het laatste halfjaar organiseert de eigena resse zelfs cursussen poppen maken en patchwork. Het eerste lustrum wordt deze week gevierd met onder meer een expositie van handwerk- en breiartikelen en hiervan ver vaardigde creaties. Zo zijn on der meer zelfgemaakte poppen en beesten, kraalboompjes en andere kunstwerken van naald en draad te bewonderen. Veel creaties zijn gemaakt door cur sisten. De expositie is tot en met zater dag 17 maart te bezoeken aan de Hoogstraat 37. Gedurende de expositie krijgen de klanten tien procent korting op bor- duurartikelen, terwijl zaterdag een aardige verrassing ligt te wachten. De Wollerie is ge opend van 09.30 tot 17.30 uur, op maandag van 13.00 tot 17.30 uur en op zaterdag van 09.30 tot 17.00 uur. Peggy Larson - jazzconcert Passage Theater Theatercafé de Tender, 22 maart. Fons Jansen leest voor uit ei gen werk. Theater de Teerstoof, 23 maart. Ze zeggen dat ik dansen kan... - Stg. Zuil van Volta. Passage Theater Grote Zaal, 23 maart. Boven het groene gras - Pop pentheater Tam Tam. Theater De Teerstoof, 24 maart. Theaterdiner - omlijst met sa- lonmuziek. Passage Theater Roo Roosen zaal, 24 maart. Thérèse Steinmetz - Close to the classics. Passage Theater Grote Zaal, 24 maart. Hans Dorrestij n - Liederen van wanhoop en ongeloof. Theater De Teerstoof, 24 maart. Belcanto Concert - opera- en operettemelodieën - presentatie Hans van Willigenburg aanvang 14.00 uur Passage Theater Grote Zaal, 25 maart. Het gebochelde paardje - jeugdfilm. Theater De Teerstoof, 28 maart. SCHIEDAM - Bewonersorgani satie Oud Mathenesse Het Witte Dorp organiseert donder dag 15 maart een bijeenkomst over de plannen van de ge meente Rotterdam om de me tro van Marconiplein door te trekken naar het station Schie dam. Tijdens de bijeenkomst komen de volgende zaken aan de orde: een eerste reaktie van het 'me troclubje' en nieuwe informatie uit de ambtelijke hoek over stu diewerk en de komende repor tage aan het gemeentebestuur over de metro-uitbreidingen. De bijeenkomst vindt plaats in de Wijkwinkel aan de Bulgaars- sestraat 4 en begint om 20.00 uur. BOEKENWEEK 1990 - 14 T/M 24 MAART Fotograaf Geert Kooiman portretteert 30 vooraanstaande auteurs. Een 'must' voor elke in literatuur geïnteresseerde lezer, f 49,50 Van Mgr. Nolenslaan 612/Broersvest 44 Hof van Spaland »31 Schiedam, telefoon 010-4712313 oeken Krijg Je Nooit Genoeg BOEKENWEEK 1990 - 14 T/M 24 MAART Jan Blokker belicht 60 jaar collectieve propaganda voor het Neder landse boek. Verplichte lectuur voor elke boekliefhebber, f 49,50 VI jê Hof van Spaland 31 Schiedam, telefoon 010-4712313 Mgr. Nolenslaan 612/Broersvest 44 Van Boeken Krijg Je Nooit Genoeg Sterremeer, een novelle van F. Springer. Van 14 t/m 24 maart gratis bij aankoop van tenminste f 19,50 aan boeken. Verkrijgbaar bij: Hof van Spaland 31 'chiedam, telefoon 010-4712313 Mgr. Nolenslaan 612/Broersvest 44 Van Boek.en Krijg Je Nooit G e n o e g SCHIEDAM - Het zit veel PvdA-leden nog steeds niet lekker, dat 'ouderenspecialist' Arie van Loenen voor de ko mende gemeenteraadsver kiezingen op een onver kiesbare plaats is gezet. Dit blijkt meermalen uit de nieuwste editie van het PvdA-blad Voorwaarts. Onder de titel 'Ouderen niet meer in tel bij de PvdA' heeft Van Loenen zelf een bijdrage aan het blad geleverd, waarin hij de commissie die de ont- werp-kandidatenlijst heeft sa mengesteld, stevig hekelt. „Terwijl overal wordt beaamd dat het aantal ouderen in de maatschappij de komende de cennia zal toenemen (dus ook hun invloed), wordt in Schie dam bij een partij, die preten deert juist op te komen voor de achtergestelden in de maat schappij, geen plaats ingeruimd voor een ouderraads-kandi- daat", zo schrijft Van Loenen. En even later: „Je zou zeggen, dat ouderen (waarvan velen nog in een achterstandssituatie ver keren) politiek net zoveel - in ieder geval niet minder - aan dacht zouden dienen te verkrij gen als vergelijkbare groeperin gen, bijvoorbeeld vrouwen en migranten. Niet echter bij de PvdA in Schiedam, daar wer den de ECHTE ouderenverte- genwoordigers aan de kant ge schoven". Van Loenen bekritiseert ook het gekozen tijdstip van de vergade ring. Hij wijst erop dat veel ou deren, die aangewezen zijn op het openbaar vervoer, om die reden voor twaalf uur moesten afhaken. „Ik wil maar zeggen, als meer ouderen aanwezig had den kunnen zijn, dan was de lijst beslist anders samengesteld geworden". Van Loenen roept de leden ten slotte op van hun voorkeurstem gebruik te maken op 21 maart. In het blad Voorwaarts krijgt Van Loenen bijval van een aan tal partijgenoten. Jan Klijn en Jan Krabbendam plaatsen ook vraagtekens bij de samenstelling van de lijst, waarbij tevens een lans wordt gebroken voor met name Cor Huijken. SLIJTERIJ/WIJNHANDEL 'n Borrel van klasse voor een lage prijs Jonge Smeets 35% per liter 16.50 bij 12 flessen 4 AA per liter.... 1 VlUU Vieux Touron 35% per liter 16.95 bij 12 flessen A £k E A per liter.... 1 OlWW U belt - wij bezorgen! Oranjestraat 8-10-12-14 Telefoon 4265997 SCHIEDAM - In de nacht van zaterdag op zondag brak een vechtpartij uit in de Hoogstraat, ter hoogte van de Appelmarkt. Het bleek een familiekwestie te zijn. Toen de politie ter plaatse verscheen, toonde één van de vechtersbazen zich nogal agres sief. Met veel moeite kon de man in bedwang worden gehou den en naar het hoofdbureau worden vervoerd. Daar kal meerde de 22-jarige Schiedam mer, die bekende dat alcohol de oorzaak van zijn agressieve ge drag was. SCHIEDAM - Afgelopen zon dag is ingebroken in een tram huisje van de RET aan de Scheepvaartweg. Uit de koffie- automaat werd een onbekend geldbedrag ontvreemd. SCHIEDAM - Een 44-jarige in woner van Hellevoetsluis moest afgelopen vrijdagnacht in het Schieland ziekenhuis worden behandeld aan snijwonden in het gezicht. De man had in een bar aan het Rubensplein ruzie gekregen en werd buiten opge wacht. Een tot nu toe onbeken de man sloeg hem daarop diver se malen in het gelaat. SCHIEDAM - Op het parkeer terrein tussen de Hema en de Singel worden zaterdag 17 maart demonstraties honden dressuur gegeven. Het Denka- dog Action Team verzorgt een show met ruim vijftien honden. De dieren moeten allerlei be hendigheids- en gehoorzaam heidsoefeningen uitvoeren. In een zo kort mogelijke tijd moeten ze een hindernispar- cours afleggen, waarbij over hekken, door een slurf, via een katteloop en van een spring- schans moet worden geklom men, gekropen en gesprongen. De demonstraties starten om 11.00 uur en duren tot het ein de van de middag. Aanleiding voor de show is de feestelijke opening van de nieuwe dieren speciaalzaak en hondenkapsa lon Van den Hoven aan de Sin gel 114, Hondebezitters mogen hun viervoeter gratis het par cours laten afleggen, onder be geleiding van een instructeur. Bart S. en Paul de L. in Schiedamse theaters Al vanaf f 26.995,- (excl. afleveringskosten, op grijs kenteken al vanaf f 21.195.-

Het Nieuwe Stadsblad | 1990 | | pagina 17