Goed is goedkoop bij Albert Heijn. Uitnodiging coin ci BIOThERM KOPIËREN f*j° Richard von Weiszacker diep bewogen bij uitreiking Geuzenpenning 1990 Milieutentoonstelling in Stadskantoor 9.90 2.59 Partijen oneens over de zwembadvarianten SERVICELIJN 010-4184599 Dessing Diefstal uit auto CD-opbergbox Twee staatshoofden bij uitreiking in Vlaardingse Grote Kerk A.H. Goudse lichtbelegen kaas Kempische Ham A.H. Hagastraat 1 (Gorzen) 'uid-Holland GRATIS KRAKT NIET ONTVANGEN? in Uw modecentrum Secretarie op 21 maart gesloten Dam 2, Postbus 257, 3100 AG Schiedam, 010-4732877, fax 4735818 de vakman in huis Een zaak van vertrouwen Onze veelbelovende voorjaars zomercollectie geeft allure raffinement en comfort... Modeflitsen op zaterdag 17 maart 1990 van 14.00-15.00-16.00 uur mode Korte Hoogstraat 29-ila - Vlaardingen Telefoon 010-4355469 Leverancier van diverse binnen- en buitenlandse modehuizen o.a. Bondspresident R.von Weiszacker (links) neemt dankbaar de Geuzenpenning in ontvangst uit handen van S. Minco. T.V. DEFEKT? RADIO ABA Videospecialisten Actieve huidverzorging voor lichaam en gelaat natuurlijke grondstoffen dermatologische getest Geschikt voor de meest gevoelige huid. Onze schoonheidsspecialiste is er voor een vrijblijvend advies. Drogisterij Parfumerie Hof van Spaland 28 Schiedam Tel. 4703184 DDR is de kans de scheiding van ons volk te overwinnen. Voor zijn Nederlandse buren had de Westduitse bondspresi dent ook nog een boodschap. „Wij voelen ons aan de geest van nabuurschap ten zeerste verplicht. Hetgeen ik als buur man vandaag bij u beleef, is hiervoor een bewegend teken van vertrouwen en vriendschap dat in het licht van een belast verleden des te zwaarder in de weegschaal valt. Ook in de toe komst zullen wij erop aangewe zen blijven de ervaring uit de tijd van het verzet te begrijpen, aan de nazaten door te geven en te bewaren. Uit haar groeit uit eindelijk de grootmoed, die u mij heden in zo rijke mate heeft laten voelen. Zij doet de achting van de vrije menselijke waar digheid en daarmee deze huma ne buurschap ontstaan, die wij aan ons nageslacht voor een toekomstig Europa verschuldigd zijn". SCHIEDAM - Afgelopen vrij dag is op klaarlichte dag en in recordtempo een radio-cassette recorder gestolen uit een auto, die stond geparkeerd aan de Van Heekstraat. Toen het auto alarm afging, was de eigenaar binnen dertig seconden ter plaatse. Maar de ruit was al in geslagen en de apparatuur weg genomen. Getuigen zagen twee mannen na de daad in een ge reedstaande auto wegvluchten. van 1 tol 1 müjovn ituki u. DRUKKERIJ GROENOORO WethiMt 36, Schiedam ct Tal. 010-4715496 Fax 010-4731591 •MUW1-woningen hebben toekomst Bij aankoop van min. 4 CD's (v.a. 29,95 p.st.) een voor 20 CD's SCHIEDAM - Het kan verkeren. Jaap Verweij sr. gaat met zijn 'milieuschil derijen' exposeren op vij andig terrein: het stads kantoor. Hoewel de in Schiedam-Noord wonende Verweij al jaren te boek staat als de 'kwelgeest' van Zijdeveld (zijn beste stunt was het inschakelen van 'Ja, Natuurlijk' van de NCRV), komt de wethou der van milieu donderdag toch van de zesde etage naar het bedrijfsrestaurant om de tentoonstelling van de Vereniging Tegen Mi lieubederf Nieuwe Water weggebied te openen. Verweij bereidt zich voor op donderdag. „Ik sta er alleen voor, geloof ik. Bart de Leede kan niet komen. En Adri Reijn- hout ook niet. Maar dat bete kent niet dat ik geen lawaai ga maken!" De titels van zijn schilderijen, zoals: 'paniek', 'vervuiler' en 'wordt belazerd en uitgekleed', winden er geen doekjes om. Verweij beschouwt zijn werk als 'opfleuring' van de expositie van de in Vlaardingen gehuis veste milieuclub, die de Schie dammer uitnodigde mee te doen. „Op deze manier kan ik alles la ten zien. De gemeente heeft al tijd m'n werk willen tegenhou den", weet hij heel zeker. „Ik hoorde van de milieujongens dat Zijdeveld een ambtenaar wilde sturen om mijn schilderij en eerst te bekijken. Nou, ik had 'm zo van de trap gegooid". ME-woning De vertroebelde relatie tussen Verweij en Zijdeveld is niet van vandaag of gisteren. Sinds hij in de Kolenbranderstraat woont in een zogenaamde ME-woning (dat staat voor minimum ener gie), is het goed mis en volgde de 67-jarige Schiedammer zijn wethouder door milieuland op te voet. Verweij: „Ik woon nu zes jaar in zo'n speciale woning. Het is allerbelabberdst. Ach, dachten we: het is een experiment van twee jaar! Maar de problemen zijn nog altijd niet opgelost. We voelen ons belazerd en bedon derd. Voorbeelden genoeg: de verwarmings- en luchtvoorzie- ningsapparatuur werkt binnens huis vervuilend en ongezond. De luchtinvoer veroorzaakt zwarte plekken op behang en plafond. Ook komt er veel stof naar binnen". Hij vervolgt: „Het duurt een halve dag voordat de woning warm wordt, of je moet de kraan voortdurend laten lopen. Over energiezuinig gebruik ge sproken. Ook de ventilatie werkt dag en nacht en geeft een hinderlijk bromgeluid af. Ook van buiten ziet de boel er be donderd uit. Van dat grove spul hebben ze gebruikt. Nee, ik zie wethouder Zijdeveld niet meer rondrijden met een bus vol gas ten uit het binnen- en buiten land. Logisch, de bouw kost een vermogen. En waarvoor. Om voor een paar honderd gulden minder aan gas ongezond te le ven. Nee hoor. Een rekenaar van Zijdeveld zei eens: Alles moet eruit gesloopt worden en een gewone centrale verwar ming erin". Rampenfolder Jaap Verweij vraagt zich af wat te doen als een gifwolk over Schiedam trekt. Een poosje ge leden was dat bijna realiteit. "Ramen en deuren dicht, wordt er in zo'n mooie rampenfolder op een bedillerig toontje onder je neus gewreven. En de ventila tor? Waar zit die knop? Ergens in de elektriciteitskast, maar welke schakelaar? •Jaap Verweij srfleurt met zijn milieuschilderijen de expositie van de Vereniging Tegen Miliebederf Nieuwe Waterweggebied wat op. De tentoonstelling wordt aanstaande donderdaa 3m 16.00 uur door wethouder Chris Zijdeveld geopend mammam SCHIEDAM - Twee staatshoofden, koningin Beatrix en de Westduitse bondspresident Richard von Weiszacker, Prins Claus, minister-president Ruud Lubbers en WVC minister Henny d'Ancona waren er gisteren voor naar Vlaardingen geko men, om de historische da- Bad Groenoord verdwijnt, maar de politieke partijen verschillen van mening over hoe de tum 13 maart te herden- vervanging er moet uitzien k 13 maart is de dag van de acht tien doden; op die datum in het jaar 1941 werden er op de Waaidorpervlakte in Den Haag 18 verzetsstrijders gefusilleerd. 15 van hen waren leden van de Geuzengroep, drie waren leiders van de februari-staking in Am sterdam. Aangezien Vlaardin gen al direkt na de inval van de Duitsers in 1940 het middel punt was van het verzet tegen de invallers en de Geuzen af komstig waren uit de drie Wa terwegsteden Schiedam, Vlaar dingen en Maassluis is Vlaar dingen al sinds het eind van de tweede wereldoorlog de plaats waar de herdenking plaats vindt. Sinds 1987 kent de Stichting per kilo 100 gram Geuzenverzet een penning die wordt toegekend aan een orga nisatie of persoon die zich inzet voor een betere wereld. „De boodschap is gericht tot ieder mens persoonlijk", zei voorzit ter S. Minco van het Geuzen- verzet bij de uitreiking. „Laat de boodschap ook u ter harte gaan. Begin in uw eigen omge ving". Maak er niet verder een puinhoop van, is de noodkreet die vanuit de Waaidorpervlakte en de concentratiekampen tot ons komt. Geuzenpenningen werden eerder uitgereikt aan Amnesty International (1987). posthuum aan koningin Wilhelmina (1988) en de stichting februari 1941 (1989). De Westduitse Bondspresident Richard von Weizsacker zei na afloop dat dit een dag was, die hij nooit zou vergeten. Ons con tinent bevindt zich heden een halve eeuw na de tweede we reldoorlog op weg naar een nieuwe verstandhouding tussen de volken en vrijheid. Ook kwam hij terug op het afbreken van de Berlijnse muur. De op nieuw gewonnen vrijheid in de WOENSDAG 14 MAART 1990 42e JAARGANG, NUMMER 20 OPLAGE 40.676 Bel m.i.v. donderdag 22 maart onze donderdag van 09.00-17.00 uur. SCHIEDAM - Beslist is er nog niet, maar de voor keuren zijn uitgesproken over het nieuwe overdekte zwembad in Schiedam- Noord. PvdA en VVD geven hun voor keur aan de 'Romeinse villa' van het architectenbureau Hoo per b.v. (door een van de raads leden een ouderwets badhuis ge noemd). CDA, D66 en Groen Links hebben hun 'liefde' ver klaard aan het futuristische op trekje van het architectenhuis Koppert+Koenis (door een van de raadsleden een circustent ge noemd). De 'circustent' heeft de voorkeur van de drie oppositie partijen omdat deze vanwege zijn speelse uitvoering meer uit nodigt tot recreëren. Bovendien is het buitenbad (10 bij 15 me ter) groter dan bij het andere onderwerp. En is het overdekte instructiebad afgescheiden van het recreatieve gedeelte. Van ge luidhinder is geen sprake. Sporthal Klein Links hoopt vurig dat het Bad Groenoord-terrein een re creatieve funktie zal blijven houden. Coby de la Rie (D66): „Je kan denken aan een sport hal, een hotel en een congres ruimte. Woningbouw zou op zich ook niet erg zijn. Maar de vraag is natuurlijk: hoeveel grond wordt daarvoor opgeof ferd". Dat PvdA en VVD kiezen voor het 'ouderwetse badhuis' is vol gens De la Rie vooral een kwes tie van vierkante meters. „Hoo per heeft minder ruimte nodig. Elke centimeter telt kennelijk". Alle partijen zijn het er wel over eens dat er een overdekt bad moet komen. „In Schie dam-Noord is anders helemaal niets te beleven", aldus het raadslid van D66. Eerste paal Als alles naar wens verloopt gaat de eerste paal voor een Schiedamse variant van het Rotterdamse Tropicana nog dit jaar de grond in. In verband met de verkiezing van de leden van de Gemeente raad is de gemeente-secretarie op woensdag 21 maart a.s. GESLOTEN, met uitzondering van: bureau verkiezingen, geopend van 8.00 tot 19.00 uur en bureau burgerlijke stand, geopend van 8.30 tot 15.30 uur. Deze bureaus zijn gevestigd in kantoorgebouw 's-Graveland, 's-Gravenlandseweg 567 (2e etage). WAAR EEN VRIENDELIJK WOORD GEWOON IS. Woninginrichting Ledikanten en matrassen Overgordijnen en vitrage Tapijten en vinyl Zonwering Projecten o.a. verzorging- en bejaardentehuizen, scholen en kantoren Hof van Spaland 12 - Tel. 010-4703033 Basler - Bteyle - Erfo - Fink - Givenchy - Hammer - Hancke - Heidemann - Heinzelmann - Hucke - Lady Arrow - Lady F - Lucia - Mamit - Marianne Paris - M.K. Modelle - Sommermann - Schucberger Wij heipen direktü! Tel. 4260778-4733961 Groenelaan 95 Verkoop Inruk Reparatie Verhuur. Ook root uw weemechmee en koelkeeten. Mwlav ptn. S moptijkMn uw Kirangfljnnwvrvfi Hul m breng tpotdimnctl Nieuwe Stadsblad music center Compact Disc Speciaalzaak De kleinste zaak met de grootste sortering (meer dan 4500 CD's) en beste service. Grote Markt 9 - Schiedam VRIJDAG 16/3 ZATERDAG 17/3 ZONDAG 18/3 zonnig zonnig zonnig droog droog droog Bron: min. 4°/ midd.temp. 15° min. 6° midd.temp. 18° min. 7 midd.temp. 18° KNMI wind: ZW-3 wind:Z-4 wind:Z-4 Jaap Verweij exposeert in het hol van de leeuw

Het Nieuwe Stadsblad | 1990 | | pagina 1