Voorjaarsshow duurt twee weken Micla van Oosten gaat naar Moskou Autobedrijf Johan Poot showt sportieve en stijlvolle AHa 33 Tweede parkeer garage Techniek van de Alfa 33 Auto ondergaat verjongingskuur en Is goedkoper Auto-wegwijzer Schiedam vrijdag 16 maart 1990 - pagina 5 VLAARDINGEN/SCHIEDAM - Op de grens van Vlaardingen en Schiedam, om precies te zijn aan het einde van de Laan van Bol'Es, staat automobiel bedrijf M. Polderman voor een ingrij pende renovatie. Wellicht dit jaar nog, wanneer de schoonheidscommissie ook zijn goed keuring aan de uibreiding geeft, zal de showroom drastisch worden uitgebreid van nu negen naar vijftig auto's. Voor het Vlaardings/Schiedamse bedrijf zal het dan een verademing zijn om na vele jaren de klanten veel meer te kunnen bieden. Naast de showroom krijgt ook de werk plaats een ander aanzien en zullen re ceptie en kantoren een andere plaats krijgen. Oorspronkelijk lag het in de be doeling om op het bestaande pand een verdieping te plaatsen, maar de kosten waren van dien aard dat men daar heeft vanaf gezien. Voor de nieuwe show room zal een bossage moeten worden opgeofferd. Alle modellen „Het is pure noodzaak", zegt verkoper Maarten van der Schaft, „dat we gaan uitbreiden. Vooral omdat we een aantal jaren geleden Vlaardingen als verkoop- gebied erbij hebben gekregen, is het aantal klanten drastisch toegenomen. Om alle modellen van Toyota te kunnen laten zien, is het een noodzaak dat de showroom met zo'n twaalf meter wordt vergroot. Vanzelfsprekend betekent het dat Ron van Steenbergen en ik de klan ten nog beter van dienst kunnen zijn". De kans is groot dat de voorjaarsshow, die twee weken in beslag neemt, de Aan het onderstel van de nieuwe 33 is niets gewijzigd. Voor een on afhankelijke wielophanging met McPherson, achter een starre as met schroefveren, de wielbasis is 247,5 cm. De stuurinrichting is van het type tandheugel. De rem men zijn schijven voor en trom mels achter. Het gewicht van de 33 loopt van 940 tot 1040 kg, het laadvermogen bedraagt 425 kg, het aanhangergewicht 1000 kg. De tankinhoud is 50 liter. Er zijn in principe 5 motoren, een 1.3,1.5,1.7ie, 1.7ie 16V en een 1.8 TD; in Nederland komt voorlopig alleen de 1.3, de 1.7ie en 1.7ie 16V. De 1.3 met 1351 cc, heeft 63 kW/86 PK, 119 Nm en een top van 176 km/u. De 1.7ie Kat, 1712 cc, 77 kW/107 PK, 145 Nm, top 188 km/u. De 1.7ie 16V Kat, 1712 cc, 95 kW/132 PK, 151 Nm, top 203 km/u. Voor de compleetheid, de 1.5, 1490 cc, 77 kW/105 PK, 133 Nm, top 188 km/u. De 1.8TD, 1779 cc, 62 kW/84 PK, 178 Nm, top 171 km/u. laatste is in deze hoedanigheid. Het be treft een show waarin de Toyota Celica en de Toyota Starlet centraal staan. De nieuwe Starlet, die vijf jaar geleden werd geïntroduceerd, is geliefd om zijn betrouwbaarheid, zuinigheid en dyna miek. Dynamiek die in het meest inten sieve dagelijkse gebruik, maar bijvoor beeld ook tijdens de spectaculaire Star let racecup op Zandvoort, op overtui gende wijze werd bewezen. Compact model De Toyota Starlet is niet alleen letterlijk, maar ook figuurlijk een wereldauto. Het is de derde generatie van Toyota's meest compacte model. Een belangrijke auto, omdat hij voor menigeen de eer ste kennismaking is met een Toyota. Anders dan vaak het geval is werd de Starlet niet ineens een grotere en veel duurdere auto. Hij is compact gebleven en slechts 2 cm langer en I cm breder. Niet alleen het uiterlijk is compleet ge wijzigd, talrijke technische aanpasasin- gen, vernieuwingen en verbeteringen zorgen er voor dat de nieuwe Starlet een nog beter rijcomfort biedt, nog vei liger en fijner rijdt en uitstekende pres taties koppelt aan zuinigheid en aan dacht heeft voor het milieu. De Toyota Celica is al jaren één van de meest populaire sportieve coupe's ter wereld. Ook in Nederland is er geen an dere vergelijkbare auto die de verkoop cijfers van de Celica ook maar weet te benaderen. De nieuwe Celica heeft een progressieve styling en zal daardoor ze ker trendsetter zijn voor de jaren ne gentig. Een tweede eis die kon worden ingewilligd is een krachtige, sportieve motor. En last but not least heeft de auto maximaal rijplezier. De nieuwe Ce lica heeft een comfortabel en stijlvol in terieur met een reeks van pluspunten die het rijden tot een groot genoegen maken. De openingstijden bij M. Polderman dit weekeinde: Vrijdag 16 maart van 9.00 tot 17.30 uur en zaterdag 17 maart van 10.00 tot 18.00 uur. VLAARDINGEN Micla van Oosten is een van de zes jonge leerlingmonteurs die is uitverkoren om in april vier dagen naar Moskou te gaan. De 18-jarige Vlaardinger is werkzaam bij automobielbedrijf P.A. van der Kooij BV en maakt deel uit van een juniorteam van monteurs. Regelmatig komen deze monteurs, op initiatief van General Motors, bij elkaar waar ze zich bekwamen over alles wat met de auto te maken heeft. Als dank voor zijn inzet en bekwaamheid is Micla van Oosten de eer te beurt gevallen een kijkje te nemen achter het ijzeren gordijn. De opzet van General Motors is dat werknemers van Opel in heel Europa met elkaar kunnen kennismaken. De Nederlandse groep bestaat uit zes medewer kers waarvan Micla van Oosten er een van is. VLAARDINGEN Om de par keergelegenheid in Vlaardingen te vergroten komt er in het cen trum een tweede parkeergarage. De kosten worden geraamd op vier miliioen gulden en dat staat voor een parkeergarage met een capaciteit van 235 auto's. Door deze ontwikkeling heeft een overdekie garage in het centrum van Vlaardingen voorrang gekre gen boven een parkeervoorzie ning aan de Joubertstraat. Die stond aanvankelijk als tweede ge pland. De Dijksteeg, zoals de tweede parkeergarage wordt genoemd, zal dienst moeten doen voor uit eenlopende gebruikers. Zowel be zoekers van het winkelcentrum Liesveld, personeel van het ver zorgingstehuis als ambtenaren zullen er gebruik van maken. VLAARDINGEN/SCHIEDAM - Een klein jaar na de officiële opening van het nieuwe bedrijfspand van Johai^ Poot bv, treedt de Alfa Romeo-dealer naar buiten met een grandioze auto show. Het is niemand minder dan de nieuwe Alfa 33 die centraal staat in de fraaie showroom aan de Vlaardingse Industrieweg. De komende weken kunnen de klanten uit Groot Rotterdam zich vergapen aan deze '33' waarmee Alfa Romeo een nog steviger voet aan de grond wil krijgen. „Dat is ook de reden", zegt bedrijfslei der Aart van der Geer, „dat de lance ring enkele malen is uitgesteld en zo lang op zich heeft laten wachten. Bij de verjongingskuur wilde men niets aan het toeval overlaten. In afwachting van de komst van weer een nieuwe Alfa Ro meo, die met een geheel nieuw model op zijn vroegst in I993 verschijnt, moet de opgefriste Alfa, Romeo 33 voor de komende jaren de belangrijkste troef kaart worden". „Ik denk", vervolgt de enthousiaste rechterhand van eigenaar Johan Poot, „dat velen met mij zo zullen denken. In allerlei kranten en bladen is de auto al aangeprijsd en daarbij is gebleken dat de nieuwe '33' sportiever en stijlvoller is dan ooit. Hoewel de vorm van de ver nieuwde Alfa Romeo 33 in grote lijnen met die van zijn voorganger kan con curreren, zijn er toch enkele duidelijke verschillen. Zo is de wagen zes cm. gro ter en een halve cm. hoger". Topmodel „Net als bij de 'I64' loopt de ver chroomde triangel met het Alfa-em bleem nu door tot op de voorbumper. De sterk aflopende motorkap zorgt voor een betere stroomlijn. Ook van achte ren is de verwantschap met de Alfa I64 zichtbaar. Vooral de rode band, die over de hele breedte van de wagen loopt, doet denken aan het topmodel van de Alfa. Hij bestaat uit een reflecte rend gedeelte in het midden, geflan keerd door smalle achterlichten". „Maar het mooiste van alles is", meldt Aart van der Geer fijntjes, dat de nieuwe Alfa Romeo 33 in prijs goedko per is dan het oude model. Ra, ra hoe kan dat. Volgens mij heeft dat te maken met de verovering van de markt met deze beauty van een auto. Een oude I.3 S kost 26.750 gulden vanaf importeur. De nieuwe I.3 S (een motor met nog meer pk's, een schonere motor en lood vrij tanken) kost maar 25.190 gulden vanaf importeur. Belangrijk bij de nieu we Alfa 33 is dat men het roestspook volledig kan vergeten. Bij de 'oude' 33 was dat al minimaal, maar de nieuwe Alfa kan er mee voor de dag komen met enkelvoudig en tweezijdig verzinkte platen". Hoeveel men er bij autobedrijf Johan Poot bv van zal verkopen is niet be kend. „Ik denk", merkt Aart van der Geer weer op, „dat een goed voorberei de show het halve werk is. De klanten zal het aan niets ontbreken. Er is koffie, een drankje en een hapje en er zal een echte Italiaanse sfeer hangen". Omscholen Aart van der Geer tot slot: „Het enige waar ik zelf mee zit, is dat we personeel tekort komen. We hebben vier mon teurs in dienst die de hele Alfa-lijn ken nen, maar het blijken er nog te weinig te zijn. Ik zou best nog enkele monteurs kunnen gebruiken. We hebben vijftien jaar lang gewerkt met gebruikte BMW's. Onze monteurs waren daarop ingesteld. Toen we het dealerschap van de Alfa-Romeo kregen, moesten de monteurs worden omgeschoold. Dat proces is nu achter de rug, maar het blijkt dat we met het succes van de Alfa Romeo echte specialisten tekort ko men". Nieuwe Toyota Starlet wereldauto bij Polderman r

Het Nieuwe Stadsblad | 1990 | | pagina 23