Nieuwe luxe Amerikaanse Motorhome in Nederland Renaults voor N.S. Camping Union Lido vlet 35e verjaardag Nissan ontvangt de Onderwijs Loftrompet Sportdempers van Jamex t. .*1 r* Auto-wegwijzer Schiedam vrijdag 16 maart 1990 pagina 7 Het „Motorhome", het woord zegt het al, stamt uit Amerika, waar in de loop der tijd een enorme traditie op dat ge bied is ontstaan. De Amerikaanse camper is per definitie ruim, en meer nog, uiterst luxueus, met tal van kom- fortabele eigenschappen. Helaas is de Europese markt nooit echt toegankelijk geweest voor die camper uit de USA, tot spijt van velen. Met de komst van de Dolphin Camper naar Ne derland komt daar nu verandering in, een Amerikaans Motorhome voor een Europese prijs, met al die typisch Ame rikaanse extra's. De import van de Dol phin wordt verzorgd door het nog jonge Camperbedrijf Motorhomes Internatio nal uit Doetinchem. Techniek Het Dolphin Motorhome wijkt op veel punten af van de Europese camper. Zo wordt de Dolphin aangedreven door een krachtige 3 liter zescilindermotor van 150 pk, gekoppeld aan een auto matische versnellingsbak en voorzien van een cruise control. Achter heeft de Dolphin dubbele wielen voor een groter laadvermogen en betere stabiliteit. De vering is verzwaard en ook in hoogte in stelbaar. Het remsysteem is voorzien van een remdrukregelaar, zodat bij een hogere belasting het remvermogen toe neemt. Standaard wordt de Dolphin met stuurbekrachtiging geleverd. Isolatie Het Motorhome van Dolphin heeft een geïsoleerde vloer met aluminium onder kant en fiberglas zijwanden, die met staal zijn versterkt. Ook het dak, de achterzijde en de zijwanden zijn geïso leerd. Uitvoering Het Amerikaanse karakter van de Dol phin komt sterk naar voren in de basis uitrusting van de Camper unit: tapijt op de vloer, horren, rolgordijnen, luxaflex, dubbele hordeur, 120 liter koelkast met vriesvak, 4-pits gaskooktoestel, over, aanrecht met dubbele spoelbakken, af zuigkap en dak-afzuiginstallatie, warm waterboiler 25 liter, vast watergespoeld toilet met 80 liter tank, schoonw^ter- tank 80 liter, aparte douche, ingebouw de gastank 22,5 liter, dakimperiaal met ladder, hetelucht kachel, kabel tv-aan- sfuiting en drinkwateraansluiting. Als optie is ondermeer leverbaar: air-condi- tioning, fietsenrek, luifel met knik-arm en speciale surfimperiaal. De Dolphin Camper is leverbaar in 4 verschillende uitvoeringen, waarbij al leen het interieur verschilt qua indeling, zoals een L-vormige dinette, frontkeu ken, zijkeuken, bad achterin, etc. De complete Dolphin kost ƒ98.700,- incl. BTW. Importeur Importeur Motorhomes International is een dochteronderneming van LAP Be heer in Doetinchem. Direkteur L. Lap: „Zo'n drie jaar geleden vatten wij het plan op in de rekreatieve sector aktivi- teiten te gaan ontwikkelen, met name de verkoop en verhuur van Amerikaan se Motorhomes. Voor ons stond vanaf het begin vast dat het een motorhome van Amerikaanse makelij moest zijn, gezien de vele voordelen en het speci fieke karakter van een Amerikaanse Camper t.o.v. een Europese. Na voorbereidende werkzaamheden zijn wij persoonlijk in Amerika op zoek ge gaan naar een voor Europa geschikt merk. In Californië vonden wij de Dol phin: uiterst komfortabel en luxueus, niet extreem groot, prima prestaties. Kortom een konkurrerend produkt op en voor de Europese markt". In de moderne showroom in Doetin chem staan momenteel drie Dolphins opgesteld, waarvan er een al dienst heeft gedaan in de verhuur als proef om ervaring op te doen. De Dolphin is uiter aard ook type goedgekeurd. Naast de showroom heeft Motorhomes International ook nog een grote Cam pershop, met zo'n 1200 artikelen voor inbouw en reparatie van campers. De Nederlandse Spoorwegen hebben onlangs vijf nieuwe Renaults Trafic in gebruik genomen. De auto's gaan door het hele land dienst doen als in formatie-punten voor het publiek. Met de Renaults Trafic, die in de opvallen de gele huiskleur van de NS gespoten zijn, willen de Nederlandse Spoorwe gen het Nederlandse publiek actiever en klantgerichter gaan benaderen. Samen met drie andere Renaults Trafic, die de Nederlandse Spoorwegen eerder aanschaften, vertegenwoordigen de vijf nieuwe Trafics een wagenpark van acht informatie-bussen. Het is voor het eerst dat de NS zo'n fors aantal info-bussen in één keer inzetten. „De informatie-bus is het slachtoffer geworden van zijn ei gen succes", aldus Peter Stulp, hoofd Verkoop van de Dienst Exploitatie van de NS. „Sinds de NS in 1983 heel voor zichtig met één info-auto zijn gestart, is er alleen nog maar een tekort geweest aan dit soort voertuigen. De grote vraag naar de info-auto bewees dat de be hoefte aan actieve promotionele markt bewerking sterk groeide", aldus Peter Stulp. De vijf nieuwe Trafics zijn van het type T1100D, die uitgerust zijn met de zuini ge 2,1-liter dieselmotor. Door de ver hoogde uitvoering beschikken de info- bussen over voldoende stahoogte en zorgen de verlengde wielbasis en de praktische inrichting bovendien voor een aangename hoeveelheid kast- en beweegruimte. De speciale balie en lui fel tenslotte geven, dat het NS-perso- neel op praktische en gastvrije wijze het publiek vanuit de bus kan informeren. De Europese leider in camping en va kantiecentrum, Union Lido, Cavallino, Venezia, viert op 15 mei 1990 haar 35e verjaardag. Als verjaardagsfeest wordt het nu in constructie zijnde „Parco Acquatico" met een oppervlakte van 5000 m2, offi cieel geopend. Daar vindt de gast een mooi lagunenlandschap waar kinderen lustig kunnen spelen, een zwembad, een bubbelbad en een traagstromende rivier voor waterplezier voor groot en klein. Het gebruik van deze nieuwe in richting is volledig kosteloos. Met een „Fitness-programm", dat volle dig is afgestemd op de voordelen aan wezig in het klima van de boven-Adria (zeewater, jodiumrijke lucht), wil Union Lido voor een goede fitheid en voor het persoonlijke welzijn van zijn gasten zor gen. Daarenboven biedt het vakantiecentrum gedurende het hele jubileumjaar specia le voordelen samen met zijn bekend rijkgevuld ontspannings- en vrijetijd- sprogramma. Tijdens de Bedrijfsauto RAI is aan Nis san Motor Nederland BV de Bovag On derwijs Loftrompet toegekend. Dat is een onderscheiding voor de importeur die, naar het oordeel van de Bovag, het beste zijn personeels-opleidingen verzorgt. Het is voor het derde achter eenvolgende jaar dat Nissan Motor Nederland uit het Bovag-onderzoek naar personeels-opleidingen als beste naar voren komt. Uit het kort geleden afgeronde RODI- onderzoek (Relatie Onderzoek Dealer Importeur) van de Bovag, is gebleken dat Nissan nog steeds koploper is op het gebied van opleidingen voor de au tobranche. Vorig jaar kregen ruim 2.400 Nissan-medewerkers een training bij het Nissan Training Centre in Lisse, of volgden ze een cursus op lokatie in het land. Overigens ook in de overige Rodi segmenten scoort Nissan hoog, 3e plaats dealerwaardering, 4e plaats winstmogelijkheid/rendement, 2e plaats tevredenheid e.d. Dat er dit keer aan de eerste plaats in het RODI-onderzoek onderwijs een on derscheiding (de Bovag Onderwijs Lof trompet) wordt verbonden, heeft te ma ken met het feit dat 1990 door de Bo vag is uitgeroepen tot „Jaar van het Onderwijs". Met dit themajaar wil de Bovag het belang van opleidingen, bij en nascholingen in de autobranche on derstrepen. Een belang, dat door Nis san blijkens de RODI-onderzoeken al vele jaren wordt onderkend. De heer C. ter Haar, vice-president van Nissan Motor Nederland en de heer F. A. M. Rameckers, de manager van het Nissan Trainingscenter, ontvingen de Onderwijs Loftrompet uit handen van Bovag-bondsvoorzitter J. H. Smees. Steeds meer automobilisten geven hun vervoermiddel een sportieve out fit doch niet enkel de carrosserie straat centraal. De trend voor de ne gentiger jaren richt zich met name op techniek, waarbij het verlagen erg po pulair is. Niet uitsluitend de veren maar in het bijzonder de schokdem pers hebben alles te maken met weg- ligging, sportief comfort en veiligheid! Geheel nieuw voor 1990 zijn de spciaal afgestelde Jamex sportschokdempers, welke in de Benelux, Duitsland, Frank rijk en Zweden verkrijgbaar zijn. De Jamex sportschokdempers zijn ge schikt voor alle Europese automerken. Deze van een korte slag voorziene en daardoor efficiënter werkende automa tisch afstelbare schokdempers, zijn door Jamex ontwikkeld om geïnstal leerd te worden in combinatie met ver lagingsveren. Bij hogere snelheden zal de klep welke verantwoordelijk is voor de hydraulische vering, zich dusdanig automatisch positioneren, teneinde en stuggere vering te bewerkstelligen. Vanzelfsprekend kunnen de schokdem pers ook zonder de verlagingsveren worden ingebouwd. Verdere informatie 023-319448.

Het Nieuwe Stadsblad | 1990 | | pagina 25