De Rietzeilers bezocht Hasselt Komische horror in het Filmhuis Cabaret try-outs in Theater De Teerstoof Pater G. Goes Reünie wordt herhaald jl n HABO HABO TAPIJT Matthaüs Passion Klucht van Intermezzo in aula van Spieringshoek i i i r i c fflsuiMSr S~3=5= 1 n ORANJE GEGARANDEERD DE LAAGSTE PRIJS. Verder: Marjol Flore en poppenspel Zaterdag 31 maart Bridgedrives Paul Berg draagt zelf niet eens een bril?. ONGEHOORDVOORDKL £i!l£!f^BouiVAP^ rüUR Koffieconcert VOOR U! Wordt verwacht k 4 ft RA HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 28 MAART 1990 PAGINA 19 SCHIEDAM - Karnavalsvereni- ging De Rietzeilers heeft afgelo pen zondag deelgenomen aan de karnavalsoptocht in het Bel gische Hasselt. Ondanks flarden regen en stevige wind omzoom den circa 80.000 toeschouwers het parcours, dat dwars over het stadscentrum liep. Voorafgegaan door een 2 km lange reclamestoet, gingen de karnavalseenheden omstreeks 14.00 uur van start. De deelne mers kwamen niet alleen uit Hasselt en omgeving. Stadsprin- sen met gevolg uit Maastricht, Sittard, Keulen, Aken, Hanno ver en uiteraard Schiedam ga ven acte de presence. Op de publiekstribune waren burgemeester Reinier Scheeres en wethouder Aad Wiegman de gasten van Schout Louis Rop- pen en Schepen Mare v.d. Put ten. De Hasseltse karnavelsver- eniging De Borrelmennekes tra den op als gastheer voor De Rietzeilers. Hun eminente voor zitter Francois Samart was jarig, hij werd 65 jaar, dus werd een dubbel feest gevierd. De Borrelmennekes hadden zelfs een echte prinsenwagen klaargezet voor Prins Frans de Tweede en zijn gemalin Prinses Catharina en zo werd de rond gang door Hasselt een ware happening. Ter afsluiting van de optocht vond een ontvangst plaats in het Cultureel centrum, waar alle prinsen een dankwoord uit brachten en onderscheidingen uitreikten. De Hasseltse stad- I sprins Roger II reikte op zijn beurt jaaronderscheidingen uit. Maastricht had de eer de rij te mogen openen, omdat men al 22 jaar met Hasselt een karna- valsjumulage vormt. Als enige prins kreeg Frans de Tweede zelfs applaus na een enigszins afwijkend betoog, waarin hij karnavalisten, waar ook ter we reld, opriep te zorgen voor een maatschappij waar vrijheid en blijheid, het kenmerk van kar naval, worden gerespecteerd. SCHIEDAM - Het Toonkunst koor en het Toonkunst Jeugd koor geven zondag 1 april een koffieconcert in het Passage Theater. Het concert begint om 11.30 uur. Onder leiding van Wouter Blac- quière wordt onder meer 'Die Zigeunerlieder' van Brahms uit gevoerd, terwijl het Jeugdkoor delen uit de musical 'Pyama Game' ten gehore brengt, onder leiding van Edwin Wolf. Kaarten a drie gulden zijn ver krijgbaar bij de WV en aan de kassa van het Passage Theater. SCHIEDAM - In het Filmhuis wordt vrijdag 30 maart de Ame rikaanse komische film 'The little shop of horrors' gedraaid van regisseur Frank Oz en met Rick Moranis en Vincent Gar denia in de hoofdrollen. Mushniks bloemenzaak is niet bepaald een bloeiende onderne ming. Het loopt zelfs zo slecht dat de eigenaar van plan is zijn winkel te sluiten. Zijn twee werknemers, Audrey en Sey mour zouden dan op straat ko men te staan. Wanneer Seymour een merk waardige plant op de kop tikt, stromen de klanten echter plot seling toe: iedereen wil dat vreemde gewas zien. Seymour noemt zijn plant Audrey 2, naar zijn collega, voor wie hij tedere gevoelens koestert. Zij is niet in staat die te beantwoorden, want ze zit min of meer vast aan een sadistische tandarts, die haar het ene blauwe oog na het ande re bezorgt. 'Audrey 2' is inderdaad een rare plant: ze wil alleen met mensen bloed gevoed worden! Dat leidt natuurlijk tot problemen, voor al als ze ook razendsnel blijkt te groeien. De film begint om 21.30 uur en de toegangsprijs bedraagt voor donateurs 4,-. Donateur wor den kost 5,- per seizoen inclu sief eerste film. Het Filmhuis is gevestigd aan de Nieuwstraat 12. Marjol Flore wordt begeleid door Martijn Breebaart (links) en Steven Koudijs (foto: Thijs Koobs). >tig klas genoten van weleer troffen el kaar afgelopen vrijdag tijdens een spontane reünie in restau rant De Mouterij. Het betrof hier een initiatief van mevrouw Elly Sieders-Wapenaar, die graag haar klasgenoten van de vroegere Prinses Irene ULO, destijds gevestigd aan de Lange Nieuwstraat, wilde terugzien. Het ging om de eindexamen klassen van 1960 en 1961. „Het is werkelijk fantastisch", reageerde Elly Sieders toen De Mouterij vol liep met oude be kenden. Van heinde en verre waren ze naar Schiedam geko men. Zo kwamen voormalige klasgenoten uit Zwitserland en Zuid-Duitsland, maar de groot ste verrassing was wel de komst van ene Bernard de Koster. Hij was helemaal uit Kenia gereisd om de reünie te kunnen bijwo nen. „Iedereen was razend enthou siast", vertelde Elly na afloop. „We hebben afgesproken dat we elkaar over vijf jaar weer zullen ontmoeten". SCHIEDAM - Cabaret Klunder Co heeft Theater De Teer stoof uitgekozen om try-outs te houden van het nieuwe pro gramma 'Visch en fruit'. Deze try-outs worden vrijdag 30 en zaterdag 31 maart gespeeld. Klunder Co wordt gevormd door Bert Klunder en Bregytte Walvis. Ex-hopman Van Ra venstij n vindt een meisje bij de rivier. Hij sleept haar mee naar zijn huis met de bedoeling haar te redden. Het meisje lijkt, of is, de onschuld zelve. Zij danst, hij praat. Hij legt het leven uit, zij let niet op. De eenzame strijd van een zompige man om vat op het bestaan te krijgen in een lachwekkende, maar serieus be doelde voorstelling. Het programma begint om 20.30 uur en de toegangsprijs bedraagt 10,-/CJP en Pas 65 7,50. Marjol Flore treedt vrijdag 30 maart op in het Passage Thea ter. Zij brengt haar programma 'Marjol gaat vreemd'. In dit ee^iTte'^on'tmoete'nr W3S helemaal uit Kenia gekomen om zijn klasgenoten uit 1960/1961 weer Wij leveren alle bekende tapijtmerken zoals: Bergoss •- Desso Parade Intertest Silvester Bonaparte Wij geven schriftelijke garantie tot 7 jaar. Echte korting, service- meten en leggen gratis. Persoonlijke adviezen, ook bij u thuis. Bel 010-4269609 voor vrijblijvende offerte. s'maandags gesloten Overgordijnen en vitrage, keuze uit meer dan duizend kleuren en dessins! Dit alles laag geprijsd, inclusief opmeten en maken! Ruime sortering karpetten Brosrsvsst 99 - Schiedam Telefoon OIO - 4269609 DONDERDAG KOOPAVOND nieuwe programma staat het lied centraal, maar het gespro ken woord wordt zeker niet overgeslagen. Maijol Flore wordt begeleid door Martijn Breebaart (vleugel) en Steven Koudijs (synthesizer). De voorstelling vangt aan om 20.15 uur en de toegangskaarten kosten 17,50/CJP en Pas 65 ƒ15,-. Poppentheater Poppentheater Hans Schoen voert zaterdag 31 maart het poppenspel 'Paultje en het Maanavonduur' op in Theater De Teerstoof. De voorstelling is bedoeld voor kinderen van 4 tot 8 jaar. Paultje logeert bij oom Frans, de poppenspeler. Oom Frans heeft het erg druk, hij heeft geen tijd voor Paultje. Paultje ver veelt zich en heeft heimwee. Maar gelukkig is er de maan, die hem vertelt dat het goed gaat met zijn ouders en hem uitnodigt zelf te gaan kijken. Dan heeft Paultje geen heimwee meer. De voorstelling begint om 14.00 uur en de toegangsprijs bedraagt 3,75. SCHIEDAM - Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de St. Jan de Doperkerk in Nieuw- land is er een speciale reeks van vieringen, georganiseerd rond het thema "Om toekomst bewo gen, kiezen voor..." Deze vierin gen worden beurtelings geleid door oud-pastores van de kerk. In het weekeinde van 31 maart tot en met 1 april is het de beurt aan Pater Gijs Goes. Pater Goes zal vanuit zijn erva ringen een boeiende preek hou den tijdens de vieringen op za terdag 31 maart (17.00 uur) en zondag 1 april 11.00 uur). Zon dag verleent het Groot Ge mengd Koor Laus Deo haar medewerking. De St. Jan de Doperkerk is gevestigd aan de Mgr. Nolenslaan 99. Puzzeltocht In hét kader van het jubileum organiseert de St. Jans-parochie zondag 1 april ook een wandel- puzzeltocht door Schiedam, waarbij de deelnemer met be hulp van een handleiding langs de historische plekjes wordt ge voerd. Deelname aan de tocht kost twee gulden en de start vindt tussen 12.30 en 14.00 uur plaats in de parochiezaal van de kerk. De Houdini's - jazzconcert, Pas sage Theater/ Theatercafé De Tender, 5 april. O.N.I. - Mandolinegezelschap - concert, Passage Theater, 6 april. Harrie Jekkers - 2x3 kwartier, Theater de Teerstoof, 6 en 7 april. Ned. Orgel Federatie - orgelcon cert Briann Rodwell, Passage Theater, 8 april. Stadpiraten - jeugdfilm, Theater de Teerstoof, 11 april. De kassa is geopend van dins dag tot en met zaterdag van 12.00 tot 14.00 uur en vanaf één uur voor elke voorstelling. Telefonisch reserveren is moge lijk van dinsdag tot en met vrij dag van 10.00 tot 16.00 uur; za terdag van 12.00 tot 14.00 uur. SCHIEDAM - Het Rotterdams Kamerkoor voert vrijdag 30 maart de Matthaüs Passion uit in de Grote of Sint Janskerk aan de Lange Kerkstraat. Hier mee wil het koor een verdwe nen traditie in Schiedam in ere herstellen. Het wereldberoemde werk van Johann Sebastian Bach wordt uitgevoerd door het Rotterdams Kamerkoor, het Residentie Ka merkoor en het Residentie Bachorkest. Solistische mede werking wordt verleend door sopraan Barbara Schlick uit West-Duitsland, alt Sylvia Schlüter uit Nederland, tenor Hein Meens uit Nederland, te nor Mark Tucker uit Engeland, bas Bertold Possemeyer uit West-Duitsland en bariton Ni- gel Cliffe uit Engeland. Het ge heel staat onder leiding van Ge rard Akkerhuis. De uitvoering begint om 19.30 uur en de toegangsprijs bedraagt 30,-/CJP en Pas 65 25,-. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de VVV aan de Buitenhavenweg 9. SCHIEDAM - Toneelver eniging Intermezzo speelt zaterdag 31 maart de pre mière van de klucht in drie bedrijven 'Een schat van een buste' door Aad Cas per. De voorstelling wordt gegeven in de aula van scholengemeenschap Spie ringshoek, aan de Van de Brugghenlaan 2-6. Het stuk wordt gespeeld onder leiding van regisseur Piet de Kaper. Uit piëteit is van grootvader een buste gemaakt en na zijn heengaan uit het aardse is dat een meubelstuk geworden in de huiskamer. Grootvader had ook zijn streken, zo zou hij kort voordat hij zijn laatste adem uitblies, hebben laten doorsche meren dat hij ergens in het huis een 'schat' had weggeborgen. Die laatste verzuchting heeft de familie jarenlang in zijn greep gehouden. Als zijn zoon (weduwnaar) in geldnood komt te verkeren, zou de schat een welkome uitkomst bieden. Dan zou hij ook niet hoeven huwen met die manzie ke vriendin, die hem met haar geld probeert in te palmen. Als zijn huishoudster door een onhandige manoeuvre de buste kapot laat vallen, is Leiden in last. De klusjesman, die ver loofd is met de huishoudster, wordt gedwongen zo lang de plaats van de buste in te ne men. Want die kapotte kop zou wel eens haar baantje kunnen SCHIEDAM - Excelsior'20 or ganiseert zaterdag 31 maart een bridgedrive voor leden, dona teurs en genodigden. De drive wordt gespeeld in clubhuis De Toekomst en begint om 20.00 uur. Woensdag 13 april wordt, even eens in De Toekomst, de Paas- eierendrive georganiseerd, aanvang 20.00 uur. Zaterdag 28 april tenslotte wordt er een bridgedrive gehouden, waarvan de opbrengsten bestemd zijn voor het jeugdcricketwerk. Ook deze drive begint om 20.00 uur. kosten. Met zijn schijnbaar on beweeglijke kop in de console, hoort en ziet hij alles over de geld- en huwelijksproblemen van de weduwnaar. Scherven brengen echter geluk. Tussen de scherven wordt in derdaad het spoor gevonden naar wat de familie altijd 'de schat van grootvader' heeft ge noemd. De levende buste en de inwonende opa comploteren en manipuleren Jan en alleman, waardoor de familie eindelijk van zijn obsessie, de familie- schat, wordt verlost. En daar mee de weduwnaar uit zijn geld- en huwelijksprobleem. Toegangskaarten De voorstelling begint om 20.00 uur en de toegangskaarten a 7,- zijn verkrijgbaar bij de in gang van de zaal of telefonisch te reserveren via de nummers 4267199, 4737078 of 4266408. Ach, hij doet 't weieens. Hij heeft schitterende monturen in z'n winkel hangen en hij vindt: 'een mooie bril is niet lelijk'. Hij heeft dan ook veel van z'n klanten al een prachtige bril op de neus gezet, en blijf dat zeker doen. Veel van z'n klan ten kiezen voor lenzen: 'Ik heb absoluut niets tegen een bril, maar lenzen vind ik ook prima! Maar natuurlijk ligt de keuze bij uzelf! Hij adviseert alleen maar! Gezien zijn opleiding weet 'ie' waarover 'ie' praat. ANVC-contactlensspecialist - OV-optometrist Nolenslaan 418 - Schiedam - tel: 010-4735384 SLIJTERIJ/WIJNHANDEL Jonge Smeets 35% Vieux Touron 35% per liter 16.95 - Moderne keuken met een chroom of messing kader. Leverbaar in V twee kleuren. Wandkasten 99 cm. hoog. Met gas/elektro-kombina- tie. 160 liter koelkast en geïntegr. afzuigkap. Blad met twee ronde ïlbakkt akken 6.500.-. cm./maatwijziging mogelijk). Engelen importeert rechtstreeks de mooiste tegels. Vandaar dit forse voordeel. Ziet u de door u gekochte tegels elders voor een lagere prijs, dan betalen wij u net verschil zonder gezeur terug! VANAF KEUKENS TEGELS SANITAIR t Altijd wekelijkse aanbiedingen extra laag geprijsd! VOMTOMBKK MOETIJ NI EKBfl ÜJIl VOOIIOHililKIIHIjH heteluchtoven met roneneenkombinatie 'n Borrel van klasse voor een lage prijs per liter 16.95 per liter I W W tü flessen 4 RA per liter I W W W U belt - wij bezorgen! Oranjestraat 8-10-12-14 Telefoon 4265997 X. Zwoor massief eiken front. leverbaar in vier kleuren 160 liter koelkast, gos elektro-kombinatie en av ."!Üjkl?t47^1.^0700"./ mootwijiigingmogelijk)- -jjy a4 \E^- £22 Complete bodkomermet anatomisch gevormd ib- bouwbad en verchroomde hondgrepen (170 75cmj Wastafel met iuiI, planchet en chroom ééngreeps ENGELEN c.n"^! D"ob.o. met klosettHting. M glanzend wit 1.695-, gnp monhatton .NS. •I! 1 ~~rwrtT095.-. jasmin 2.095.-. 1 Geopend alle dagen behalve maandag I Vriidog koopavond Rotterdam en Vlaordingen Donderdag koopavondGorinchem en Spukeniss^l ROTTERDAM Bergweg 283, tel. 010-4673044. GORINCHEM Schelluinsestraat36, tel. 01830-36422. SPIJKENISSE Oberonweg 28, (eindpunt metro) tel. 01880-38003. VLAARDINGENHoekerstraat 14 (naast Sanders Meubelstad), tel. 010-4350028. eX

Het Nieuwe Stadsblad | 1990 | | pagina 19