ïpSSSU •'fttsr editie 7 oplage 40.000 schiedam totaal oplage 250.000 vrijdag 30 maart 1990 1e jaargang nummer 4 •jWGo/gG./adar Ford heeft zijn geheel vernieuwde Sierra lijn geïntroduceerd en duidelijk is gebleken dat de nieuwe Sierra mo derner maar ook sportiever is gewor den. De vernieuwingen zijn niet spec taculair, het is een forse facelift, maar toch is de nieuwe 1990 Sierra duidelijk te onderscheiden van zijn voorganger. Naast tal van in- en uitwendige vernieu wingen en verbeteringen zijn er ook een aantal nieuwe types toegevoegd zoals de Sierra 1.8 Turbo diesel, de Sierra 2.0 CLX 4x4 en de Sierra Cosworth 4x4. Voor het eerst is de op hoge prestaties ontworpen Cosworth motor met een ge regelde driewegkatalysator verkrijg baar, waarmee ook deze krachtbron aan de strengste emissienormen vol doet. Ntouwe topmodel Dankzij enkele belangrijke wijzigingen is het vermogen van de 2.0 liter zestien- kleps Cosworth turbomotor tot 220 pk (162 kW) gestegen. Bovendien is de Sierra Cosworth thans standaard uitge rust met het geavanceerde Ford 4x4- systeem, waarmee dit model met recht als het topmodel van de nieuwe Sierra- serie kan worden betiteld. Het 4x4-systeem werkt door middel van een achter de Ford MT75 versnellings bak gemonteerde verdeelbak die het koppel in een verhouding van 34:66 over de voor- en achterwielen verdeeld. Dit gebeurt via een centraal differentieel met planetaire overbrenging. Zowel het centrale als het achterste differentieel is voorzien van een fiscokoppeling waar door een zelfblokkerende werking wordt verkregen. Vierwielaandrijving is in combinatie met drie verschillende motoren op de Sierra verkrijgbaar: 2.0 liter DOHC, 2.0 liter Cosworth en 2.9 li ter V6. Voordeliger diesel De nieuwe 1.8 liter turbodieselmotor is zuiniger en levert betere prestaties dan de dieselmotor die hij vervangt. In veel Europese landen, waaronder Nederland valt de nieuwe dieselversie door z'n la gere gewicht bovendien in een voordeli gere klasse voor de wegenbelasting. De motor is gebaseerd op de 1.8 diesel krachtbron die in de Fiesta, Escort en Orion wordt toegepast. In de uitvoering met turbocompressor levert de motor een vermogen van 75 pk (55 kW) bij 4500 t/min. Uiterlijke veranderingen Door diverse detailveranderingen aan het uiterlijk van de 1990 Sierra hebben alle versies een duidelijk gewijzigde aanblik gekregen. Het meest in het oog lopend zijn de witte lampglazen voor de voorste richtingaanwijzers, die vloeiend overgaan in de gestroomlijnde koplam pen. De 'black-look' achterlichten, ver bonden door een zwarte achtersier plaat, zorgen voor een soortgelijk sytli- ngthema aan de achterzijde van de auto. De overige exterieurwijzigingen aan de Sierra omvatten een nieuwe radiateur- grille, voorzien van het bekende Ford embleem, en een nieuwe motorkap met een aangepaste achterrand voor een betere luchtstroming naar het ventilatie systeem. Bij de Sierra Cosworth 4x4 zijn louvres in de motorkap aange bracht om de warmtehuishouding in de motorruimte te verbeteren en om het sportieve topmodel uiterlijk te geven. Getint glas is thans een standaardvoor ziening op alle Sierra's, terwijl op de Sierra versies vanaf het CL-model 145 inch wielen met nieuwe grote sierdek- sels zijn geïntroduceerd. Ntouw Interieur Het interieur van de 1990 Sierra's wordt gekenmerkt door een herzien dash board met extra opbergruimte, een tweede handschoenenkastje aan de be stuurszijde en twee van DIN-afmetingen voorziene inbouwopeningen voor audio- apparatuur. Het nieuw ontworpen stuur wiel is thans zowel in axiale- als hoogte richting verstelbaar. Compact dsc-spoler Dankzij de gewijzigde dashboard-layout kan de nieuwste generatie Ford Premi um audio-apparatuur worden gemon teerd, met inbegrip van een compact disc-speler. Alle geluidsapparatuur in de Sierra profiteert van de mogelijkheid om portierluidsprekers met dubbele co nus te monteren. De overige veranderingen omvatten dubbele onderste portierafdichtrubbers om te voorkomen dat de kleding bij het- en uitstappen vuil wordt, alsmede naast de bestuurdersstoel geplaatste hendels om zowel de tankvulklep als het - kofferdeksel of de achterklep van bin nenuit de openen. Verder behoort een alarminstallatie tot de standaarduitrus ting van de Sierra Cosworth. Voortdurende verbetering Sinds de introductie in 1982 is de Sierra serie onderworpen geweest aan een voortdurend proces van verbeteringen, waardoor het model zijn dominante po sitie in de Europese middenklasse heeft weten te handhaven. Gedurende de ge hele produktieperiode heeft de Sierra de eerste of tweede plaats bezet in dit marktsegment. In 1986, 1987, 1988 en 1989 heeft de Sierra voortdurend de verkoopranglijst in dit segment aange voerd. In 1987 werden de meest uitgebreide veranderingen geïntroduceerd, waaron der de komst van een nieuwe sedanver sie en een belangrijke herziening van de exterieurstyling. Dit leidde tot het huidi ge complete Sierra programma, dat zo wel drie- en vijfdeurs hatchbackversies als sedan- en stationwagonmodellen omvat. Met de recente introductie van de DOHC-motor en de belangijke verande ringen die in het 1990 programma zijn opgenomen blijft de Sierra een sterke troef in de middenklasse. De Auto-Wegwijzer is een speciale uitgave van: Ford Sierra werd sportiever en moderner i. In heel Zuid-Holland totaal oplage 18 miljoen

Het Nieuwe Stadsblad | 1990 | | pagina 23