Helikopters bleven weg Nationale Oogmerk Contactlensweek Brandersstad houdt Sponsorloop Speciaal Bel onze SERVICELIJN 010-4184599 „Het is uitstekend gelukt Fans creëren 'live-sfeer' bij CD-opnamen Blue Smoke Politievrouw is geen meisjesdroom li 11 Seniorenmiddag in Landvreugd Ludieke laatste rit Bruidspaar van de maand? ijy }i i|i -JP1IM ItiftrSw HABO TAPIJT mm. m Wereldwinkel Amnestystand VOOR U! i fib mü 1 ttli Ju 'Het Nieuwe Stadsblad' niet ontvangen? 010-4270956 HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 4 APRIL 1990 PAGINA 3 a» 'u~ ,~r: SCHIEDAM - Helaas, de heli kopters kwamen zondag niet opdagen. Een blik op de kalen der had menigeen een teleur stelling kunnen besparen, want het was afgeloipen zondag na tuurlijk... 1 april! Toch was een aantal Schiedam mers met hun fototoestel naar het Emmaple'in gekomen om het aangekondigde spektakel van nabij te aanschouwen. Heli kopters zouden immers de drie honderdjarige bomen bij de keerlus van de tram ophijsen om vervolgens naar het ONS- terrein te vliegen. Het lucht ruim bleef echter leeg. Toen de UW THUISKRANT- tötograaf een kijkje kwam ne men, moest hij zelfs al zijn overtuigingskracht aanwenden om een toeschouwer duidelijk te maken dat het hier om een 1 aprilgrap handelde. De man wilde het niet geloven en bleef toch maar even wachten. Mis schien kwamen ze nog... Ach, de hond moest er toch even uit dus maar meteen het fototoestel meegenomen. WATERWEG-NOORD - De optische industrie heeft de-laat ste jaren veel gedaan aan pro- duktverbetering op het gebied van contactlenzen. Om de klant hiervan op de hoogte te bren gen, organiseert Oogmerk - een vereniging van 180 kwaliteit- sopticiëns - tot en met 7 maart de Nationale Oogmerk Contact lensweek. Er is vooral veel bereikt op het terrein van de draagsystemen. Mensen, die voorheen last had den van irritatie door harde len zen, hoeven zich geen zorgen meer te maken. De huidige len zen zijn in geen enkel opzicht te vergelijken met de eerste harde lenzen. Er zijn nu ook veiliger, comfortabeler en financieel aan trekkelijker mogelijkheden om zachte contactlenzen te dragen. Tijdens de Nationale Oogmerk Contactlensweek wordt de klant niet alleen deskundig geadvi seerd, maar krijgt men boven dien een gratis proefpassing en bij aankoop van een paar len zen drie maanden gratis vloei stof of twee weken gratis dragen wanneer men kiest voor dispo sable lenzen. Men kan terecht bij de Optiek Argus aan de Oranjestraat 19-21 in Schiedam, bij Argus aan de Koningshoek 92053 in Maas sluis of bij Argus/De Bruin aan de Korte Hoogstraat 23 in Vlaardingen. Nog even een foto bij de oude boom, voordat hij straks wordt opgehaald... SCHIEDAM - Scholengemeen schap Brandersstad organiseert donderdag 12 april een 'Spon sorloop Speciaal' rond het schoolterrein aan de Mgr. No- lenslaan 99b. Het doel van deze loop is geld bijeen te brengen voor het goede doel. De 'Sponsorloop Speciaal' bete- Donderdag van 9.00-17.00 uur Er werden goede gesprekken gevoerd met de vrouwelijke kandidaten voor een politiefunctie. SCHIEDAM - De wervingsak- tie onder vrouwen, die de poli tie afgelopen zaterdag op lande lijke schaal organiseerde, heeft in Schiedam veertig belangstel lenden opgeleverd. Onder het motto 'Politievrouw is geen meisjesdroom, maar een LASERPRINTERS Verkoop Verhuur Print Service uitdaging' verschaften de dames M. Kramers van de Gemeente politie Schiedam en N. C. Brand van de Gemeentepolitie Capelle aan de IJssel informatie over hun beroep. Ofschoon men op iets meer be langstelling had gehoopt, is de politie van Schiedam toch te vreden over de opkomst. Circa twintig kandidaten waren der mate geïnteresseerd in een poli- tiebaan, dat zij een aanmel dingsformulier mee naar huis namen. SCHIEDAM - Een groep van 51 fans vertrok afgelo pen vrijdagavond per bus naar Almere om de opna men bij te wonen van de Schiedamse bluesformatie Blue Smoke. Deze band is bezig met de opnamen voor hun eerste CD, waar op ook een aantal 'live nummers' moet komen. Voor deze nummers had Blue Smoke een bus vol fans gecharterd, die tijdens de opnamen het effect van een live-optreden moesten bewerkstelligen. „Dat is uitstekend gelukt", vindt Dick Makelaar, leider en drummer van de band. „We hebben zes nummers met publiek opgenomen", vertelt Dick. „Er moet nog het een en ander gebeuren voordat de defi nitieve versie af is, maar zo op het eerste gehoor klinkt het pri ma. Vooral het nummer 'Lies', dat straks op single wordt uitge bracht". Ook de fans, die de opnamen bijwoonden en van applaus, ge roep en gefluit hebben voorzien (er was zelfs iemand, die halver wege de opnamen luidkeels „Pauze!" riep), hebben zich uit stekend vermaakt. Onder hen bevonden zich Nicolette en haar twaalfjarige dochter Elsa. „Ik ken Blue Smoke van hun optredens in het Podium Café. Toen ik hoorde dat mensen meemochten naar de opname studio, heb ik ons meteen aan gemeld. Dat wilden we weieens meemaken. Wat me opviel, was dat er duidelijk verschil is tus sen een normaal optreden van de band en deze opnamen. De i y§* kent dat de leerlingen het par cours op speciale wijze afleggen: op rolschaatsen, verkleed, in een kinderwagen, kruipend, achteruitlopend of noem maar op. Iedere leerling zoekt zoveel mogelijk mensen, die hem of haar willen sponsoren voor een bepaald bedrag per ronde. Met de totale opbrengst worden twee projekten gefinancierd. Ten eerste een 'ver-van-mijn- bed' projekt van de dekenale vastenaktie ten behoeve van Derde Wereldlanden. Daarnaast wordt geld beschikbaar gesteld voor de vluchtelingen, die in Schiedam en Vlaardingen wo nen. De overheid zorgt voor voedsel, kleding en onderdak voor deze groep buitenlanders, terwijl de leerlingen van Bran dersstad geld bijeen willen bren gen voor andere zaken, zoals fietsen. De deelnemers aan de sponsor loop gaan deze dagen de huizen langs om sponsors te winnen. Wanneer iemand niet wordt be zocht door een deelnemer, maar wel graag wil sponsoren, kan men kontakt opnemen met de school, telefoon 4735377. De 'Sponsorloop Speciaal' gaat donderdag om 9.00 uur van start voor de leerlingen van de eerste en tweede klassen. Klas drie en vier gaan om 10.00 uur op weg. SCHIEDAM - De Wereldwin kel is zaterdag 7 april met een kraam, aanwezig in het winkel centrum Spaland. Tussen 11.00 en 13.00 uur worden artikelen als koffie, thee en andere le vensmiddelen verkocht. In de Wereldwinkel aan de Lan ge Achterweg 14 kan men te recht voor andere artikelen uit Derde Wereldlanden, zoals kunstnijverheid, textiel en krui den. De Wereldwinkel is ge opend op donderdag van 19.00 tot 21.00 uur en op vrijdag en zaterdag van 13.00 tot 16.00 uur. Vlak voordat de bus naar Almere vertrok, gingen de fans nog even op de foto. „Voor de hoes", werd gekscherend geroepen. groep leek een beetje gespan nen. Maar de sfeer was goed en ik hoop dat dat op de CD tot uitdrukking komt". Dick beaamt dat de band ge spannen was. „We hadden 's middags wat technische pro blemen en we wilden de num mers per sé in één keer goed op de band hebben. Ook voor ons was dit een geheel nieuwe erva ring, vandaar dat we wat ner veus waren. Maar alles is toch op z'n pootjes terecht geko men". Toegiften Het publiek kreeg er in ieder ge val niet genoeg van. Toen Blue Smoke de beoogde zes num mers had gespeeld, bleven de fans om toegiften vragen. „Het was zo gezellig, we wilden hele maal "Ut weg", zegt Nicolette. „uok mijn dochter vond het al lemaal prachtig". „Er waren trouwens meer men sen, die hun kinderen hadden meegenomen", vertelt Dick. „Dus wie weet, hebben we er weer wat jónge fans bij". Cassette De CD is nu voor de helft opge nomen. De resterende zes num mers worden in de Almeerse Voetnoot-studio zonder publiek op de band gezet. „De CD moet rond de zomer uitkomen, maar voor de fans, die naar de studio zijn geweest, hebben we over twee weken al cassettes beschik baar, met daarop twaalf num mers, die we vrijdag hebben ge speeld", vertelt Dick. „Die wil ik beslist hebben", kondigt Ni colette aan. SCHIEDAM - Sedert jaren or ganiseert de wijkvereniging Groenoord voor haar leden bo- SCHIEDAM - De stand van de Schiedamse Amnesty groep staat zaterdag 7 april in het win kelcentrum Spaland. Wederom wordt aandacht besteed aan de verdwijningen in Chili. Tijdens het bewind van Pinochet zijn honderden mensen opgepakt door de militairen, waarna nooit meer iets van hen is ver nomen. Sinds kort wordt wordt het land bestuurd door een democratisch gekozen burger regering, maar de militairen hebben nog vol doende macht om onderzoek naar deze verdwijningen tegen te houden. Door actie te voeren hoopt Amnesty dat er alsnog onderzoek wordt gedaan naar het lot van verdwenen perso nen. Bij de stand kunnen voorbe drukte kaarten worden onderte kend, die ter ondersteuning aan familieleden van verdwenen personen worden gestuurd. Ook kunnen er zelfgemaakte Chi leense pasteitjes worden ge kocht. De stand staat vanaf 12.00 uur in het winkelcentrum. ven de 65 jaar, drie maal per jaar een Seniorenmiddag. Deze middagen mogen zich in een steeds groeiende belangstelling verheugen. Het bestuur van de wijkvereniging wil daarom ook niet-leden in de gelegenheid stellen zo'n middag mee te ma ken. Bewoners van de diverse wijken in Schiedam-Noord, die de leef tijd van 65 jaar en ouder heb ben bereikt, kunnen dan ook de eerstvolgende Seniorenmiddag bijwonen, die zaterdag 7 april in de boerderij Landvreugd wordt gehouden. Aan deze middag werken mee: organist John Verkroost en een entertainer. Verder is er een gratis verloting, terwijl de mid dag besloten wordt met een bin go. Aan deze middag zijn geen kosten verbonden; alleen voor de bingo wordt een bijdrage verlangd van 2,-. Vanaf 13.15 uur staat de deur van de boerderij open, de mid dag eindigt om ongeveer 16.30 uur. De boerderij Landvreugd is gevestigd aan de Sweelincksin- gel in het oudste gedeelte van de wijk Groenoord (achter het winkelcentrum aan de Laan van Bol'es). Het Nieuwe Stadsblad SCHIEDAM - De heer H. Hee- sen heeft afgelopen vrijdag af scheid genomen van de W.A. Lieflandschool, na dertig jaar als direkteur aan deze school verbonden te zijn geweest. Zijn afscheid is echter niet onopge merkt voorbij gegaan. Tot zijn grote verbazing stond vrijdagochtend om half negen ineens een heuse fietstaxi voor zijn huis, begeleid door tiental len leerlingen en docenten op versierde fietsen. De scheidende direkteur werd door gemeentelijk onderwijs- consulent Lex Tigges verzocht plaats te nemen in de fietstaxi, waarna Tigges zich op het zadel hees om de heer Heesen voor de laatste keer naar zijn school te vervoeren. Het werd een bonte optocht van de Graaf Florisstraat naar het schoolge bouw aan de Prinses Beatrix- laan. De heer Heesen is opgevolgd door mevrouw M. S. M. Lint- jens. Direkteur H. Heesen wacht verbaasd af, waar ondewijsconsulent Lex Tigges hem naartoe zal rijden. A.s. bruidsparen (ook koperen, zilveren- en gouden bruidsparen) kunnen hun trouwkaart opsturen naar: Het Nieuwe Stadsblad, Postbus 257, 3100 AG Schiedam. Uw trouwfoto komt misschien op de speciale bruidspagina en u's ontvangt dan ook 150,- aan waardebonnen te besteden bij de deelnemende adverteerders die deze aktie mogelijk maken. Wie dat zijn leest u op de speciale bruidspagina, iedere laatste vrijdag van de maand. Altijd wekelijkse aanbiedingen extra geprijsd! Wij leveren alle bekende tapijtmerken zoals: Bergoss Desso Parade Heuga Intertest Silvester Bonaparte Wij geven schriftelijke garantie tot 7 jaar. Echte korting, service- meten en leggen gratis. Persoonlijke adviezen, ook bij u thuis. Bel 010-4269609 voor vrijblijvende offerte. s'maandags gesloten Overgordijnen en vitrage, keuze uit meer dan duizend kleuren en dessins! Dit alles laag geprijsd, Inclusief opmeten en maken! Ruime sortering karpetten Broersvost 99 - Schiedam - Tetefeott OIO - 4269609 DONDERDAG KOOPAVOND AUTOMATISERING Nieuwstraat 24 Schiedam Wo/Do/Vr 11-16 uur UW THUISKRANT VERSCHIJNT IN SCHIEDAM. KETHEL. ROTTERDAM WIJK OUD MATHENESSE WITTE DORP KANTOOR: Dam 2 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-4732877 Telefax 010-4735818 EDITIECHEF: I. Groeneveld Privé 010-4707528 VERTEGENWOORDIGER: Mevr. I. van Bracht Privé 015-622213 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor RUBRIEKSADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor REDAKTIE: Nick van Dien, Gerjan de Waard, Arne v.d. Zande (Sport) EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-4344022 Privé 010-4265764 HOOFDREDAKTIE: W. A. Buijteweg Telefoon 070-3190290 INZENDTERMIJN RED AKTIE-KOPIJ Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 - 3190955, ingeschreven K.v.K. nr. 96375 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 16-07-87 nr 97/1987 01-01-90 No 8A m

Het Nieuwe Stadsblad | 1990 | | pagina 3