De Ouverture helpt haar Poolse vrienden Bel onze SERVICELIJN 010-4184599 9 PflLQfll) frejo Het weer /a Schiedamse scholieren op weg naar Frankrijk i BflPP RoC KOPIEREN Bij Brilmij tijdelijk: twee brillen halen één betalen! Stadsblad Ter voorbereiding op bezoek aan Nicaragua Aangehouden 'Het Nieuwe Stadsblad' niet ontvangen? ONS tijdens de paasdagen -Holland Dessing Taxi vernield Mishandeling en diefstal I ■M KEOPS WOENSDAG 11 APRIL 1990 42e JAARGANG, NUMMER 28 OPLAGE 40.676 Dam 2, Postbus 257, 3100 AG Schiedam, 010-4732877, fax 4735818 SCHIEDAM - Nagewuifd door vele tientallen leerlingen, hun ouders en leerkrachten, is afge lopen dinsdagochtend een vrachtauto naar het Poolse Brodnica vertrokken. De truck met container is tot de nok gevuld met allerlei hulpgoe deren, die de leerlingen en leer krachten van de openbare basis school 'De Ouverture' aan het Bachplein de afgelopen zes we ken hebben ingezameld. Ook de ouders hebben zich intensief voor deze inzamelingsaktie in gezet. Basisschool De Ouverture; on derhoudt nauwe kontakten met een school in Brodnica. Twee jaar geleden kwamen leerlingen van de Poolse school een week op bezoek bij hun Schiedamse leeftijdgenootjes en een jaar la ter werden de leerlingen van De Ouverture hartelijk ontvangen door hun Poolse vrienden en vriendinnen. Dit jaar vindt geen uitwisseling plaats. De docenten van De Ouverture besloten daarom een inzamelingsaktie voor Polen te houden. Met man en macht werd hieraan gewerkt en het re sultaat is dan ook boven ver wachting. De vrachtauto, die nu onderweg is naar Polen, is gela den met 74 kuub aan kleding, schoenen, medicijnen, verband middelen, dekens, schoonmaak middelen, groente en fruit. Vandaag, woensdag, vertrekken ook een personenauto en een bestelbusje, waarin eveneens goederen worden vervoerd. Deze wagens worden bestuurd door een docent van de school en enkele ouders. Alle wagens worden donderdag ochtend in Brodnica verwacht, waarna de goederen bij de school worden afgeleverd. Donderdag van 9.00-17.00 vuur T.V. DEFEKT? RADIO ABA Videospecialisten SCHIEDAM - Tijdens de Paasdagen (15 en 16 april) blijven de Openbare Nuts bedrijven Schiedam bereik baar voor storingen in de levering van energie, drink water en radio- en tv-signa- len. De huisvuildiensten van maandag 16 april verschui ven naar donderdag 19 april. De ONS dringt erop aan tijdens de Paasdagen het huisvuil niet buiten te zetten. Dit mag niet, omdat het straatvervuiling in de hand werkt. de vakman in huis INTERIEURVERZORGING Een zaak van vertrouwen WATERWEG NOORD - Het met moeite behaalde 52e punt betekende voor SVV dat het kampioen schap in de eerste divisie binnen was en daarmee di rect een plaat» is afge dwongen in de ere-divisïe. Twintig jaar geleden deed SW voor het laatste mee op het hoogste voetbal ni veau van ons land. Vele Schiedammers en Vlaar- dingers kunnen zich die periode nog goed herinne ren en liepen zondag dan ook massaal uit om een hulde te brengen aan de manschappen van trainer Dick Advocaat. Tekst Arne van der Zande, foto's Aad van der Drift Het 1-1 gelijke spel bij het Rot terdamse Excelsior kwam niet zonder slag of stoot tot stand. De aanstaande kampioen, de ti tel was immers al officieus in hun bezit, startte voor 5000, voornamelijk Schiedamse aan hangers, heel sterk. De beste kans in dat eerste kwartier was voqr Jos Lühukfiy, die een mes- .schVpe voorzit var, Virgil Breetveld knap intikte. Het was doelman Van Ooijen die met een ehorme reflex het leder bui ten zijn doel hield. Na dat eer ste kwartier zakte SVV, dat toch met vier spitsen speelde, ver te rug. Slechts zelden kwamen er behoorlijke aanvallen tot stand en Excelsior, tegenwoordig on deraan de eerste divisie bunge lend, kreeg steeds meer vat op de steeds nerveuzer wordende Schiedammers. Dit leidde na ruim een half uur spelen zelfs tot een treffer. Het was Ton Pronk die de bal richting het doel van Carlo l'Ami schoot, het leder maakte door de wind een vreemde wending. Aad Leenheer nam de bal goed mee en diens goede voorzet beland de bij de tweede paal, waar Ed Roos ongehinderd kon inkop pen. Strafschop De tweede helft was acht minu ten oud, toen Ed Ridderhof een vrije trap nam ter hoogte van de middenlijn. Zijn bal bereikte Marcel van der Net, die viak voor Van Ooijen stond. De krachtige middenvelder van SVV werd toen hij in schietpo sitie was tegen de grond gewerkt door Ton van Bremen, waarna scheidsrechter Van Vliet terecht tot een strafschop besloot. Vir gil Breetveld moch vanaf elf meter de gelijke stand op het score-bord schieten. Vanaf dat moment verzandde de wedstrijd in een saaie wed strijd, waarin het alleen nog wachten was op het laatste en verlossende fluitsignaal van scheidsrechter Van Vliet. De ar biter moest de wedstrijd zelfs tweemaal stil leggen omdat aan hangers van SVV het veld al be stormden. Toen hij wel voor de laatste keer zijn fluit beroerde, speelden de spelers en suppor ters van SVV met elkaar een kort kat en muisspelletje. De schare groen-rode mensen ren den in hoog tempo het veld op, op zoek naar hun helden. De helden zelf zochten zo snel mo gelijk hun heil achter de hekken in de kleedkamers. Daar werd een klein feestje met uiteraard veel champagne gebouwd. Al leen Peter van Velzen wist niet aan de mensenmassa te ontko men en werd prompt op de schouders genomen, vanwaar hij een 5 liter fles champagne leeg spoot. Het was nodig Virgil Breetveld was na afloop de speler die het meest werd ge feliciteerd. Hij had namelijk de koelste zenuwen op de elfme- tertrap raak te schieten. „We stonden achter en moesten een puntje halen, dus moest ik de strafschop erin schieten", aldus de nuchtere aanvaller. Toch gaf hij toe dat het nemen van de strafschop één van zijn belang rijkste momenten in zijn nog korte loopbaan was. De technische staf van SW liet na afloop weten dat er om vol gend jaar mee te kunnen draai en, in elke linie een versterking nodig is. „We zijn al serieus aan het rondkijken, maar we hebben nog geen spelers echt op het oog", liet technisch directeur en 'speurneus' Wim Jansen weten. Over hoeveel geld er beschik baar is voor nieuwe spelers wil de geldschieter en voorzitter John van Dijk zich niet duide lijk uitlaten: „Hoeveel geld ik heb voor nieuwe spelers, ga ik vanavond tellen", grapte de voorzitter. Om serieus te vervol gen met: „Hoeveel er daadwer kelijk geïnvesteerd gaat worden hangt af van de spelers die we kunnen aantrekken. Zijn dat spelers voor de langere termijn, dan heb ik daar meer geld voor over. Ik ben in elk geval afge stapt van de korte termijnpoli- tiek. SW moet een blijvertje in de ere-divisie wórden", glunder de Van Dijk van oor tot oor. wmamw^mimaaamammiwmmm SCHIEDAM - Een aantal leerlingen van de scholen gemeenschap Spierings- hoek vertrekt vrijdag 13 april naar de Franse plaats Fougeres. Het betreft hier een uitwisselingsprogram ma, waaraan ook jongeren uit het Belgische Luik deelnemen. De jongeren gaan zich in Fougeres voorbereiden op het be zoek dat een werkbrigade in de komende zomer brengt aan Nicaragua. Tesamen met scholieren uit Fougeres en Luik gaan vijf leer lingen van De Spieringshoek van 11 juli tot en met 3 augus tus naar Nicaragua om te wer ken aan de bouw van een school. In het plaatsje Somoto wordt een bestaande kazerne verbouwd tot basisschool. De Schiedammers nemen met name het schilderwerk voor hun rekening. Het doel van de werkzaamhe den is niet primair het werk zelf, maar eerder het aangeven van de verbondenheid van jon geren uit Europa met de men sen uit een derde wereldland. Bovendien krijgen de scholieren de gelegenheid ervaring op te doen met een geheel andere cul tuur. Na terugkomst in hun va derland zullen de jongeren hun ervaringen overbrengen op an deren. Scholenprojekt De verbouwing van de kazerne is onderdeel van een groot scho lenprojekt, dat in Nicaragua wordt ontwikkeld. Andere on derdelen zijn het bouwen van vier kleine schooltjes rond So moto, het aanleggen van een moestuincomplex bij deze plat telandschooltjes en «het bijeen brengen van geld voor de aan schaf van een kleine vrachtwa gen. Het scholenprojekt wordt uitge voerd in samenwerking met or ganisaties in Luik en Fougeres. De totale kosten van het projekt bedragen circa 280.000,-. Door bijdragen van de drie ste den (Schiedam stelde al 20.000,- beschikbaar), het Eu ropees Sociaal Fonds en de Ver eniging Schiedam-Nicaragua komt echter nog zo'n tiendui zend gulden tekort. Mensen, die een bijdrage willen storten, kun nen kontakt opnemen met de projektcoördinator W. Oomen, telefoon 4265427. SCHIEDAM - In de nacht van zaterdag op zondag kreeg een taxichauffeur ruzie met een 25- jarige passagier. Deze was het niet eens met het vervoer en be gon te slaan en te trappen. De taxi liep daarbij enkele deuken op. SCHIEDAM - De politie heeft afgelopen zondagavond een 18- Tegen inlevering van deze bon twee complete brillen halen en maar één betalend jarige Schiedammer aangehou den. De man was een avondje gaan stappen met vrienden. Op de Singel trapte hij uit balorig heid de ruit van een tandartsen praktijk in. Een andere jonger man uit het gezelschap werd daar echter op aangekeken eh vastgegrepen door omstanders. De echte dader kwam daarom terug en gooide wederom een ruit in. Op dat moment arri veerde de politie, waarop de man kon worden aangehouden. SCHIEDAM - Toen een 42-jari- ge man afgelopen zaterdagnacht over het voetpad aan de Nieu we Haven fietste, werd hij door twee jongens aangevallen. Hij kreeg een trap in zijn rug, waar na een vechtpartij ontstond. De man werd daarbij mishandeld •en moest tenslotte zijn jas en fiets afstaan. De daders zijp ontkomen. •SVV In bpeld •Open dag waterrecreatie •Schiedam Is niet crlmlneler i De vrachtauto wordt nagewuifd door tientallen leerlingen, docenten en ouders. Familie, vrienden, bekenden van gasten aan boord van de M.S. SOLARIS a.s. vrijdag 13 april plm. 16.00 uur: Kom gezellig onze gasten inhalen aan het Schiedamse hoofd! NAMENS STICHTING LENTEFEEST Wij helpen direktll! Tel. 4260778-4733961 G roenel aan 95 Vorkoop Inruil Reparatie - Verhuur. Ook root uw weemechmee on koolkttton. Woninginrichting Ledikanten en matrassen Overgordijnen en vitrage Tapijten ën vinyl Zonwering Projecten o.a. verzorging- en bejaardentehuizen, scholen en kantoren Hof van Spaland 12 - Tel. 010-4703033 music center Compact Disc Speciaalzaak De kleinste zaak met de grootste sortering (meer dan 4500 CD's) en beste service. Grote Markt 9 - Schiedam VRIJDAG 13/4 ZATERDAG 14/4 ZONDAG 15/4 opklaringen opklaringen opklaringen pl. regen pl. regen pl. regen Bron: min. 6°/midd.temp. 12° min. 4° midd.temp. 12° min. KNMI wind:ZW-3 wind:VAR-3 wind: 4 midd.temp. 13° w We zijn er Mi oen assortiment scheerprodukten voor de gevoelige huid. hypo allergeen zonder parfum Bijzonder geschikt voor de snel geirriteerde en gevoelige huid. Onze schoonheidsspecialiste is er voor een vrijblijvend advies. Drogisterij-Parfumerie Hof van Spaland 28 Schiedam Tel. 4703184 van 1 tot 1 mHjotn ituks u AhnriÉiy pin. 25 noQtfjkhidMi DRUKKERIJ GR0EN00RD WMtvMt 36, Schiedam ct Tai. 010-4719466 Fax 010-4731591 5 (Geldig t/m 14 april 19901 De gratis tweede bril is bestemd voor dezelfde persoon die ook de eerste (betaalde) bril gaat dragen Het montuur van de bril die u wel betaalt mag niet goedkoper zi|n dan f 100. - Het montuur van de gratis bril komt uit de kollektie monturen met het rode driehoekie. In de gratis bril gaan normale, blanke glazen in dezelfde sterkte als in de eerste (betaalde) bril Wilt u meer (variabel, ontspiegeld, anti-kras, kleur, enz.) dan geldt een toeslag Geen andere kortingen te zelfdei tijd Op beide brillen 1 jaar garantie I R'dam Kruiskade W R'damTermeulen MSlZilIJjINA Y R'dam Zuidplein dtO (1 uur service) In rlp Gni irlpn Girk \/inrit 11 rlp arirp^cpn Vlaardingen Schiedam Spijkenisse In de Gouden Gids vindt u de adressen Nieuwe

Het Nieuwe Stadsblad | 1990 | | pagina 1