Veel nieuwe produkten beschermen de huid "Wij laten u kiezen uit vier manieren om heel voordelig in de Fiat Tipo te IJ Cellulite aangepakt A?5 TOER-IS-MEE i Open Dag Waterrecreatie Baby's veilig] onder de zon Stooktabel weekje later Tipo, ?sff!Wv FIAT Zonnenl Doen we het wel. Doen we het niet. Of doen we het (wat in dit leven altijd het beste is) met mate. We hoeven elkaar niet bang te gaan zitten maken, want de zon heeft net zo goed positie ve effecten, zoals het aanma ken van: vitamine D3, het sti muleren van de bloedsom loop, de stofwisselingsproces sen en de afweermechanis men. Doch als daarnaast een Duits onderzoek uitwijst, dat de afgelopen zestig jaar het aantal gevallen van huidkan ker vertienvoudigd is met een sterftecijfer van 1 op 4, ga je toch wel even nadenken voor dat je de zon opzoekt. Remedies zijn je huid met een goed zonnebrandprodukt te beschermen, niet te lang te gaan zitten bakken en vooral de uren tussen twaalf en drie te mijden. Dat de fabrikanten van zonnebrandprodukten hun smeerseltjes en spray's ook afstemmen op de nieuwe trend van gecontroleerd zon nen laat zich raden. Ik geef er vandaag in BladZij een korte samenvatting van. Lancaster, specialist op dit ge bied, komt zelfs met een 'Sun Control Card'. Dat is een oranje kaart, waarmee je kunt nagaan of je huid nog voldoende be schermd is als je aan het zon nen bent. Voor elk huidtype is er een vakje, waarop hetzelfde zonneprodukt wordt aange bracht als men op de huid smeert. Die kaart leg je gewoon naast je in de zon en begint zo'n wit vlakje blauw te wor den, dan weet jehet is tijd om je opnieuw in te smeren of uit de zon te gaan. Naast die kaart komt Lancaster met een verkoelende olie-vrij lotion met beschermingsfactor (noem ik verder BF) 10 voor een hoge bescherming en een zonneblokkeerder, de Sun Block Gel met BF15. Droogt de huid niet uit en je wordt lang zaam, maar veilig-zeker bruin. Een waterafstotende zonnecrè me (BF4) en een verfrissende, snel bruinende gel (BF4) horen ook tot de Lancaster-nieuwtjes. De Fiat Tipo. Eén brok temperament m Vrije radicalen Zowel Biotherm als Lancöme verdienen hun sporen door in verschillende produkten o.m. via vitamine E bescherming te gen zogeheten, schadelijke I 'vrije radicalen' op te nemen. Zo is zonnen een stukje veili ger. Bij Lancóme worden die vrije radicalen geëlimineerd via de nieuwe 'Gelee Fraiche de Bronzage' (BS 4), een gel, die ook verzorgend werkt. Met 'Voile Protecteur Spray Non Gras' sprayt men op de huid een beschermend filmpje met de hoge beschermingsfactor 1°. Lancöme, bekend om zijn nio- somen, stopte die nu ook in een after sun melk, de 'Lait Apres Soleil Reparateur' voor een kalmerende en verzachten de werking na het zonnen. Biotherm breidde haar zonne- lijn uit met 'Protecteur Bron- zeur', een twee in èén produkt om de huid te beschermen en na drie of vier uur meteen al een bruin kleurtje te geven. Is er in BS 8 en BS 12 en be schermt tegen de al genoemde vrije radicalen. Vichy (alleen bij de apotheker te koop!) heeft overigens ook zo'n 'bruiner Veilig onder de zon (Foto Vi chy). zonder zon', die je net zo goed tijdens het zonnebad kunt ge bruiken, omdat de BS 6 is. Voor uiterst gevoelige huiden en tere zones is er van Bio therm 'Triple Protection' met zelfs een BS van 25. Reflektie Payot haakt eveneens in op veiligheid met o.m. twee pro dukten, voorzien van natuurlij ke minerale kleurstoffen, die werken als kleine mikroskopi- sche spiegeltjes, die zelfs het licht terugkaatsen! Dit reflecte rende filter zit in 'Bronze Week- End' een snel bruinende, vita- minerijke crème (BS 4) en in 'Eau Bronzante', een 'zonbe- schermingswater' (BS 6) ideaal voor het gezicht. Na het zonnen is nieuw van Payot de verzor gende 'Baume Reparateur' Wie helemaal op veilig wil kan denken aan een totale zonne blokkeerder van Clinique, de 'Total Cover Sun Block' met een BS van maar liefst 30, dat zelfs in water op je bastje blijft zitten. Vóór-bruiners Je kunt je huid ook op de zon voorbereiden met wat in de wandeling een 'pre tanner', zeg maar 'vóór-bruiner' heet. Ik noem twee nieuwe, zoals van Ellen Betrix de 'Pre Tan Face Cream'. Vijf dagen voor je gaat zonnen 's morgens en 's a- vonds in plaats van de gewone gezichtscrème opbrengen en FIAT eenmaal onder de zon is de huid veel sneller in staat pig ment te vormen, dus bruin te worden. En hoe bruiner u bent, des te beter is de huid be schermd tegen verbranden. Overigens heeft Ellen Betrix ook een intensief beschermen de waterproof zonnemelk (BS 12) met een UVA en UVN breedbandfilter en huidbe- schermende vitamine E om de celbeschadigende vrije radika- len te binden. De naam is High Protection Sun Milk Water proof. Juvena heeft eveneens een slimme kombinatie. Een Turbo Pre Tan Bronzer om je huid op de zon voor te bereiden en die meteen binnen een paar uur een zonnig bruin tintje te ge ven. Van een van de marktleiders op dit gebied, Nivea, tip ik tenslot te drie lekkere nieuwe gels met resp. een BS van 2 en 4 en een verkoelende after sun gelZe zijn op waterbasis en worden snel door de huid geabsor beerd. CAPELLE A/D IJSSEL: GARAGE VAN DEN BERGH ENI ZOON, B°J^y^DtfECHT^l^EDUK^^/TE^Olo'-^S^SG 88 LROTTERDAM: AUTOBEDRIJF PRINS ALEXANDERLAAN 38, TEL 01803 - 1 22 00 B.V., KOPERSTRAAT 18, TEL. 010 - 421 60 44 Controleer via deze kaart of je huid nog voldoende be schermd is. Waterdruppels werken ais een loep. Dubbel oppassen dus (Foto Clinique). Zaterdag 21 april kan iedereen kennis maken met de vele as pecten van de waterrecreatie tijdens de landelijke Open Dag Waterrecreatie. Op ruim 150 lo- I katies worden allerlei aktivitei- ten georganiseerd. Dit initiatief van de Hiswa, het Kon. Neder landse Watersport Verbond, het Ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij, de ANWB en het Nederlands Bu reau voor Toerisme is een we zenlijk onderdeel van de drieja rige campagne Nederland Wa terland die als belangrijkste doelstelling heeft de waterre creatie in Nederland te bevor deren. Voor mensen die deze vorm van recreatie nog niet ontdekt hebben biedt deze dag een goede mogelijkheid om in ca. 250 gemeenten hiermee, veelal gratis, kennis te maken. In de campagne wordt ook aandacht besteed aan het cul turele aspect. Er kunnen musea bezocht worden die verbonden zijn met de scheepvaart en de visserij. Ook molens, Deltawer ken en de vele dorpen en ste den die aan het water liggen, staan op 21 april in de belang stelling. Geïnteresseerden kunnen een gratis brochure over de Open Dag afhalen bij alle VVV en ANWB kantoren. Kleine pukkies kun je in het gras of op het strand niet per manent onder de parasol hou den om de nog zo tere huidjes tegen zonnebrand te bescher men. Insmeren is dus geboden en dat kan zelfs met een speciaal voor baby's ontwikkelde zonne- balsem. Piz Buin komt met deze huid bescherming onder de naam 'Baby Sun', die zelfs na een half uur spartelen in het water nog UVA/UVB bescherming biedt. De beschermingsfactor is 8 en de zacht geurende balsem kan zowel op de toet als het lijfje. Wèl geregeld blijven sme ren! Getest: een crème, die je UitS lag plaatselijk zou doen afslanken BlüdZlJ-teSt en - indien je daarmee behept r-mppr ;p danker bent - meteen je sinaasappel- zmeerje SturiKcr huid aanpakt. Helemaal ver dwijnen doen die vetophopin gen op (meestal) je benen niet, maar het al te hobbelige effekt zou een eind worden verzacht. Daarvoor zijn de laatste maan den verschillende produkten uitgekomen (o.m. van Elancyl, Lancöme en Vichy). BladZij testte die van Biotherm. Dat is namelijk een contourverbete- ringsprodukt met liposomen. U weet wel, die microscopisch kleine bolletjes, zorgend voor transport van de werkzame stoffen tot behoorlijk diep in de huid. Het heet 'Systéme Min- ceur Double Liposome', kost 75.- je doet zo'n beetje drie en een halve week met zo'n tube en... het helpt! De beide liposomen, èén zor gend voor de afname van de omvang en de andere tegen de sinaasappelhuid, doen redelijk goed hun werk. Twee 'test vrouwen' waren er voor BladZij mee in de weer, namen nauw keurig hun maten en konden me het volgende melden. Bij de een was de omvang van de heupen na gebruik van èén tube met bijna drie centimeter verminderd. Met als kantteke ning, dat je moet blijven sme ren om dat resultaat vast te houden, want stop je er mee, dan komen die centimetertjes er toch na verloop van tijd weer bij. Kwestie van meer beweging of blijven Biothermen. Mijn van een sinaasappelhuid voorziene andere test-vrouw raakte een centimeter omvang van de bovenbenen kwijt en zag die cellulite of panniculose na gebruik van èén tube af zwakken. De huid werd strak ker en de vetophopingen ver minderden. Ook hier kun je niet met èén kuur volstaan, dus moet je nog eens in de buidel tasten voor dat vaak zo ver langde, weinig esthetische si- naasappel-effekt-minder. De konklusie is dat 'Système Minceur Double Liposome' Badslippers 3 Espadrilles Dames-sandalen Canvas Gymschoentjes Canvas Gymschoenen Meisjes-setjes Badslippers Smeren voor minder centime ters en tegen die nare sinaas appelhuid. doet wat het belooft met van mijn kant als toevoeging, dat je vooral bij die cellulite via meer beweging, andere voedingsge woonten en masseren van de huid ook een steen kan bijdra gen de werking van produkten te verhogen en betere resulta ten te bereiken. Bermuda's Kinderpolo's 14,95 Bermuda's Mouwloze T-shirts In verband met de Paasdagen is de produktie van deze ru briek een paar dagen ver vroegd. De stooktabel - die pas na afloop van een week kan worden samengesteld - kon daarom niet op tijd ver werkt worden. Maar... volgen de week krijgt u twee tabellen van ons! Kinderpolo's t-M" X, 12,95 f M X Sokken T-shirts XC 38S888S8888& s88mww8ww88 T»i.r *,v Kl;«u-..x Als u toch al dacht aan de Tipo, dan is dit hèt moment om bij ons langs te komen. U mag kiezen: een bijzonder aantrekkelijke financiering keuze uit schitterende accessoirepakketten zeer hoge inruilprijs voor uw huidige auto. En deze aanbiedingen gelden ook voor: de Tipo Team, een nieuwe uitvoering vanaf f 24.200,-. Met natuurlijk alle unieke eigenschappen van de Tipo. Dus: standaard vijfdeurs verzinkte carrosseriedelen injectiemotor met geregelde driewegkatalysator. Kortom: kom langs als u voordelig Tipo wilt rijden. K.'VOES SGKHCNMHCH SUN' LOTIOH FOK CHflCWtf N (AiT SOLAIR! POUR fSfANTS LAAT NU HET ZONNETJE MAAR j*- een rubriek voor vrouwen en andere mensen... 16/90 U kunt geen zomer zonder. Verschillende kleuren. Maten: 34/45 4,95 Alléén voor vrolijke mensen! Dames-espadrilles. 3 zonnige kleuren- kombinaties. Maten: 36/41 4,95 Vlot katoenen shirts. Met en zonder geborduurd vignet. 4 kleuren, heren: S/XL, jongens: 116/176 19,95 Elastieken sandalen. In 5 verschillende kleuren. Maten: 36/41. 8,95 Leuke stappers voor de kleintjes. In vrolijke kleuren. Maten: 28/35. 7,95 Modieus dames-gymschoentje In zonnige kleurtjes. Maten: 36/41. 8,95 Shirtje met rokje. In 3 leuke kleuren combinaties. 65% polyester/35% katoen. Maten: 92/116. 14,95 Stevige kinderslippers. In 2 kleuren. f Maten: 24/35 4,95 Kinderbermuda's. 100% katoen, verk rijgbaar in 3 streepdessins. Maten 116/164. 19,95 6 Verschillende kleuren 65% polyes ter/35% katoen. Maten: 128/176. Vrolijke bermuda's. 100% katoen in 7 kleuren. Maten: 116/134. 19,95 100% katoenen T-shirts verkrijgbaar in 6 kleuren Maten 128/176 7,95 Mooie jurkjes in diverse vrolijke kleu ren en dessins, 3 verschillende modellen. Maten 86/128 19,95 Voor de kleintjes Maten 92/116 i -it -. 1 Komfortabele herensokken 6 kleuren 80% katoen 20% polyamide. Maten: 39/46. Per paar 3,50 100% katoenen kleuter T-shirts in 7 verschillende kleuren. Maten 92/ 116 5,95 Heren slips 100% katoen, 4 kleurenkombinaties Streepjes/uni/ruit. Maten: S/XL. Per drie stuksin luxe verpakking 7,95 Luchtige jupons. Oiv. kleuren Natuur lijk antistatisch. Maten S/XL 6,95 ♦«nhiAdam Koemarkt 1 ""Maassluis Winkelcentrum "Koningshoek", "Delft "In de Veste Seleen™ 'Hol van Spaland", -Vlaartlngan Dr Wiardi Beckmansiogel 7. »ke,centrum-Gravende,- -Naald-Jk Rembrandtsliaa. 17, "Wateringen Winkelcentrum Vliethof 'donderdag koopavond "vrijdag koopavond

Het Nieuwe Stadsblad | 1990 | | pagina 12