'Onderlinge verschillen zijn groot PvdA en 'groot' links onderzoeken coalitie Bel onze SERVICELJN 010-4184599 Burgemeester Scheeres staat achter watersportpromotie KOPIËREN f/in Zuid-Holland Over de kop Diefstal Botenmarkt „js Stadsblad LANCÖME MAQUI-ÉCLAT Dessing 'Het Nieuwe Stadsblad' niet ontvangen? Flessen drank soldaat gemaakt TERUG OP OUDE STEK Café Thalia OPEN HUIS SCHIEDAM - In de nacht van maandag op dinsdag vloog een auto over de kop op de Vlaar- dingerdijk, bij de oprit A4. De bestuurder, die ongedeerd bleef, bleek teveel alcohol te hebben genuttigd. Terwijl de politie de man op alcoholgebruik contro leerde, kwam een andere auto voorbij rijden. Omdat de be stuurder hiervan een vreemd rijgedrag tentoonspreidde, werd ook hij aangehouden. Ook hier bleek alcohol in het spel te zijn. •Woudhoek/Noord nu samen één •Hans de Booy in De Teerstoof •Excelsior '20 Is er nog niet •Politie zoekt reservisten SCHIEDAM - In aparte werkgroepen wordt de ko mende dagen bekeken of een coalitie van PvdA, D'66 en Groen Links tot de mogelijkheden behoort. Hoewel een politieke overeen komst met het CDA zeer snel geregeld kon worden, besloot de PvdA-fractie vorige week eerst te gaan onderhandelen met de winnaars van de verkiezingen. „We vonden dat we de uitslag van de gemeenteraadsverkiezin gen moesten respecteren", zegt Aad Wiegman, die samen met PvdA-fractieleider Hans Bakker de besprekingen voert. In de verschillende werkgroe pen komen hete hangijzers aan de orde zoals de komst van het ABC-warenhuis aan de Lange Kerkstraat, de nieuwbouw op het Stadserf en het sterk ver vuilde havenslib in nieuwbouw wijk Spaland. „Over de uit komst kan ik nu nog geen zin nig woord zeggen", merkt de wethouder van financiën en ONS op, „maar zoals iedereen weet, zijn de onderlinge ver schillen groot. Vandaar ook deze aanpak." Zestienhoven CDA-fractieleider Siem Ros- man, die tijdelijk van de zijlijn het spektakel mag gadeslaan, is er zeker van dat er door zowel PvdA als Groot Links harde concessies gedaan moeten wor den, eer het tot een coalitie komt. „Maar als de politieke wil er is, kom je ver." Rosman vervolgt: „Mocht het niet lukken, dan lijkt mij een PvdA-CDA coalitie het meest logisch. De PvdA drie en wij twee zetels. Wellicht met D'66 erbij. Maar die klampen zich De nieuwe verzorgende make up die speciaal bestemd is voor de normale tot droge huid. De crème geeft na het opbren gen een prettig gevoel en voelt niet vettig aan. Onze schoonheidsspecialiste is er voor een vrijblijvend advies. Drogisterij-Parfumerie Hof van Spaland 28 Schiedam Tel. 4703184 helemaal vast aan Groen Links. De VVD zie ik er niet zo snel bijkomen. De PvdA neemt geen genoegen met twee zetels ten koste van de liberalen en wij vinden één zetel weer niet aan vaardbaar." CDA en PvdA staan dicht bij elkaar en verschillen alleen van mening over de aanleg van rijksweg 19 en de toekomst van vliegveld Zestienhoven. Pluche Politiek Schiedam kijkt met spanning uit naar de verdere ontwikkelingen op het politieke slagveld. Voor 1 mei moet het nieuwe college aantreden. Zit ten Bart de Leede (Groen Links) en Adri, Reijnhout (D'66) straks met een lachend gezicht op het rode pluche naast Chris Zijdeveld? De wethouder, waarin ze het vertrouwen heb ben opgezegd. Eén ding staat namelijk wél vast: Zijdeveld blijft! Donderdag van 9.00-17.00 uur T.V. DEFEKT? RADIO ABA Videospecialisten SCHIEDAM - In de nacht van zondag op maandag is ingebro ken in een restaurant aan de Schiedamseweg. De daders ble ken dorst te hebben, want ont vreemd werden - behalve zil veren bestek - ook flessen alco holische drank. Bovendien had den de inbrekers zich in het res taurant al tegoed gedaan aan wijn. SCHIEDAM - „Een ac tiever beleid om de water recreant naar Schiedam te halen, juich ik zonder meer toe. We hebben de laatste jaren allerlei facili teiten voor de watersport gecreëerd, nu wordt het hoog tijd dat we die ha vens vol boten krijgen. Die lege havens zijn me altijd een doorn in 't oog ge weest". Burgemeester Rei- nier Scheeres is verheugd met de organisatie van de open dag waterrecreatie, die aanstaande zaterdag in Schiedam wordt gehouden. De open dag is een landelijk evenement. Schiedam heeft deze gelegenheid ter hand geno men om de Brandersstad eens als echte 'watersportstad' te pro fileren. „We hebben eigenlijk nooit op timaal gebruik gemaakt van de, veelal historische, havens die wij hebben. Andere steden doen dat wel. Net als vroeger het ge val was, moeten de Schiedamse havens weer vol boten komen te liggen. Alleen nu met plezier vaartuigen" vindt de heer Scheeres. „De gemeente heeft zich de laatste jaren sterk gemaakt voor verbétering van de mogelijkhe den voor waterrecreanten in Schiedam. Jachthaven De Nieu we Haven is daarvan een goed voorbeeld, terwijl in de Schie zwelfs een compleet nieuwe ha ven is gegraven. Bovendien zijn de openingstijden van bruggen en sluizen aangepast, opdat de pleziervaart een betere door gang heeft". Toerisme Het probleem van Schiedam als „leuke aanlegplaats" is uiter aard belangrijk uit toeristische oogpunt. De Brandersstad wordt steeds vaker bezocht door de toerist vanwege de his torische waarde van de stad. De pleziervaart kan een belang rijke bijdrage leveren aan het toerisme. In de eerste plaats omdat de waterrecreant dan zelf in Schiedam vertoeft, maar bo vendien omdat de volle en ac tieve havens op zich al een toe ristische attractie kunnen zijn. „Met de watersportverenigingen is afgesproken, dat de passanten - de mensen die met hun boot één of meerdere dagen Schie dam aandoen - gebruik kunnen maken van hun faciliteiten", weet de heer Scheeres, die trou- SCHIEDAM - Met behulp van een valse sleutel is afgelopen vrijdag ingebroken in een kel derbox aan de Parkweg. De buit bestond uit drie fietsen met een gezamenlijke waarde van 1.700,-. wens zelf ook een enthousiast waterrecreant is („Ik heb altijd veel gezeild, maar helaas heb ik SCHIEDAM - Tijdens de eerste Open Dag Waterre creatie wordt ook een "bo tenmarkt" gehouden. Circa 25 vaartuigen van klein tot groot worden aangeboden. De aangeboden schepen lig gen verspreid over de jacht havens van de deelnemende watersportverenigingen in Schiedam. Een brochure met daarin een overzicht van de te koop aangeboden schepen en de meest relevante gegevens per schip, is verkrijgbaar bij de VVV Schiedam en op de dag zelf ook bij de jacht havens van de deelnemende watersportverenigingen. aaar de laatste jaren weinig tijd meer voor"). Vrije ligplaatsen Schiedam heeft al veel te bieden voor de waterrecreant, maar in de toekomst worden die moge lijkheden wellicht zelfs uitge breid. Wethouder Aad Wieg man: „In de jachthavens De Nieuwe Haven en De Schie zijn plannen om de havens met ex tra ligplaatsen uit te breiden, terwijl in de zwaaikom bij de Doelen zogenaamde dolders zijn aangelegd als vrije ligplaats voor passanten. Nee, van vrije ligplaatsen in de Lange Haven kan helaas geen sprake zijn. Na overleg met de omwonenden hebben we daarvan moeten af zien". „Ook een verdere versoepeling van de openingstijden van brug gen en sluizen is nu nog niet aan de orde", vult de burge meester aan. „Dat is een vrij kostbare zaak en we moeten nog maar zien of het straks in de Schiedamse wateren zo druk de vakman in huis INTERIEURVERZORGING en B^HI PIL Pil WÊM en kantoren Een zaak van vertrouwen SCHIEDAM - Het programma voor de eerste nationale open dag waterrecreatie in Schiedam ziet er als volgt uit: Om 10.00 uur wordt de Wa tersportdag officieel geopend door wethouder Aad Wieg man en burgemeester R. Scheeres. In De Korenbeurs, waar tevens de komst van een nieuwe promotiefolder 'Schiedam, een leuke aanleg plaats' bekend wordt ge maakt. De Korenbeurs is verder de gehele dag geopend met ex posities en demonstraties van de gemeente Schiedam, VVV, KNWV, Ons Haven dienst, modelbotenvereni- ging De Viking, de vereni ging tot behoud van het Zei lend Bedrijfsvaartuig, recrea tieschap Midden-Delfland, duikvereniging Sea View, de Provincie Zuid-Holland en Scouting Schiedam. De laatste houdt ter hoogte van de Vismarkt bovendien niseert een viswedstrijd, 'sjoffellopen', en demonstra ties brandpreventie. Jachthaven De Nieuwe Ha ven, ter hoogte van de Schoolstraat, biedt een expo sitie van haar uitbreidings plannen. Deze jachthaven is bijzonder vanwege de drij vende vlonders. De jachthavens De Nieuwe Waterweg en De Volharding (Spuihaven), aan de Jachtha venlaan, geven onder meer demonstraties brandblussen. Bij alle jachthavens kan men bovendien de pleziervaartui gen bezichtigen, terwijl aller lei informatie wordt gegeven over waterrecreatie en alles wat daarbij komt kijken. Op lokatie worden zelfs boten markt gehouden, waarbij ei genaren hun vaartuigen te koop aanbieden. De Bonds spaarbank en verzekerings maatschappij Avero zijn aan wezig met financierings- en verzekeringsadviezen. Beide instellingen verzorgen tevens een spelelement. Vervoer over water Om van de ene jachthaven bij de andere te komen, ver zorgen de leden van de wa tersportverenigingen, samen met scoutinggroep De Rode Valken, voor gratis vervoer over water. Er wordt heen en weer geva ren tussen de jachthavens De Schie en De Vrije Liggers, tussen De Vrije Liggers en de Lange Haven (Vismarkt) en van de Appelmarktbrug naar de Nieuwe Haven. Het ver voer van De Nieuwe Haven naar de Spuihaven vindt over de weg plaats per busje. Fietstocht De VVV heeft een fietsroute samengesteld, waarin alle lo- katies zijn opgenomen. Deze fietsroute is van 10.30 tot 15.00 uur verkrijgbaar bij het VVV-kantoor aan de Buiten havenweg, tevens spartpunt. Puzzeltocht Met medewerking van de watersportverenigingen wordt een puzzeltocht geor ganiseerd. Óp iedere lokatie moeten de deelnemers een aantal vragen beantwoorden. De winnaar van deze puzzel tocht krijgt een vaartocht met één van de Schiedamse zeilende bedrijfsvaartuigen aangeboden. De vragenlijst staat vandaag elders in deze krant afge drukt. De formulieren kun nen ter plaatse op de diverse lokaties worden ingeleverd of tot uiterlijk maandag 23 april bij de VVV. De uitslag wordt vrijdag 27 april in Het Nieu we Stadsblad gepubliceerd. Jachthavens De Schiedamse jachthavens hebben een eigen program ma: Jachthaven De Schie, nabij de Polderweg/Schieka- de, geeft een helling- en een duikdemonstratie en een ex positie van scheepsmodellen in flesjes. Bovendien is er een informatiestand over hy- drauliek. Jachthaven De Vrije Liggers, aan de Overschieseweg, orga- een presentatie en 'open schip'. De historische zeilen- en bedrijfsvaartuigen presen teren zich aan de Lange Ha ven ter hoogte van de Ha- venkerk en Korenbeurs. Drie schepen zijn te bezichtigen, te weten De Twee Gebroe ders, de Westlander Jacoba en Vrouw Antonia. WOENSDAG 18 APRIL 1990. 42e JAARGANG, NUMMER 30 OPLAGE 40.676 zal worden dat dit noodzakelijk is. Wel krijgt Schiedam er bin nenkort een klein hotel bij, waarvan uiteraard ook de wa terrecreant desgewenst gebruik kan maken". Wat de heer Scheeres betreft, moet een manifestatie als de open dag van aanstaande zater dag, een jaarlijks terugkerende happening woren. „Het vormt een welkome aanvulling op het toch al zo uitgebreide aanbod aan spectaculaire evenementen in Schiedam". plaatselijk regen min. 5° midd.temp. 11 wind: NO-4 in 't nieuw! vanavond tot 22.00 uur Boerhaaveplein 2. MIME 0Mw*> jwmtm KMlSir Siem Rosman: „Als de politieke wil er is, kom je ver." PARIS PAR IQ Wij heipen direktll! Tel. 4260778-4733961 Groenelaan 95 Vutoop tnmt Rfurttn - Vttbuur. Ooi nor uw woontchnoo on kootkooton. Burgemeester Reinier Scheeres: „Het wordt tijd dat we de havens weer vol boten krijgen". Woninginrichting Ledikanten en matrassen Overgordijnen en vitrage ABIgl Zonwering J_ SaXt°ehauizeTr9ichólen Hof van Spaland 12 - Tel. 010-4703033 „De lege havens zijn me altijd een doorn in het oog geweest" DONDERDAG 19/04 af en toe zon VRIJDAG 20/04 af en toe zon ZATERDAG 21/04 van 1 tot 1 miljoMi stuk* ia. Mwriay p>* 8 mjiljUiifrii Ook kottinylwimioim Hal in brang ipotdMrhctl DRUKKERIJ GR0EN00RD Westvtst 36, Schiedam BB cl Tal. 010-4715496 Fax 010-4731591 5 Het historisch zeilend bedrijfsvaartuig de 'Vrouwe Antonia is tijdens de open dag te bezichtigen. Het schip ligt in de Lan ge Haven^

Het Nieuwe Stadsblad | 1990 | | pagina 1