Nefkens Eurodam BV zet klanten op de fiets Nefkens Eurodam BV brengt j de nieuwe Peugeot 605 is een groot succes Giant Suzuki Show Samen met Autohuls Schiedam sponsor van Excelsior'20 I Terreinrijden op Koninginnedag Marathon-Olie Prijzen van Peugeot 605 bekend SCHIEDAM - Voor het milieu zetten de automobielbedrijven graag hun beste beentje voor. In dit geval betreft het Nefkens Eurodam BV uit Schiedam dat zich wil positioneren als een schoon bedrijf. Nefkens is de eerste autodealer die zijn klanten aanraadt om vaker de fiets te pakken. De Peugeot-dealer levert alle typen met schone injectiemotoren en driewegka talysator, voert alle afvalstoffen gescheiden af en zorgt ook dat het slib milieu technisch wordt afgevoerd. Bij wijze van uitsmijter wijst de Schiedamse Peugeot-dealer op de fietsen (ui teraard Peugeots) die beschikbaar worden gesteld aan klanten wiens auto voor reparatie of onderhoud in de werkplaats verblijft. „De auto's zijn schoon, maar de fietsen zijn het allerschoonst", zegt directeur Schenkel. „Want als we die eens vaker pakken, blijft Nederland in 1990 zeker zo schoon mogelijk..." Auto-wegwijzer Schiedam vrijdag 27 april 1990 - pagina 5 SCHIEDAM Het immens grote be drijfspand van Nefkens Eurodam BV heeft een ingrijpende renovatie achter de rug. Na tien jaar heeft het een face lift gekregen dat tevens past in de nieuwe bedrijfsvoering van de regio nale Peugeot-dealer. De prijzen van de nieuwe Peugeot 605 die deze maand ook in Nederland le verbaar wordt zijn bekend. De 605 start met de SLI met 4 cilinder 1998cc injectiemotor (79 kW/110 PK), hij kost 47.000,-, de SRI met dezelfde motor, echter 89 kW/122 Pk en wat luxere uitrusting kost 52.700,-. De SV 3.0 met 6 cilinder 2975 cc injec tiemotor kost ƒ75.000,-, hij is tevens zeer luxe uitgerust. De SV 24 met 3.0 liter 24 kleppen mo tor kost ƒ89.850,-. De prijzen van de Diesels alsmede de Automaat zijn nog niet bekend. Het zgn. instapmodel de 605 SLI is zeer concurerend geprijsd. Broertje Citroën met de XM met vergelijkbare 2.0 liter motor (89 kW/122 PK) start bij ƒ53.500,-, echter ook Citroën hoopt met een voordeliger model met 79 kW/110 PK motor te komen. Daarnaast kan de Ford Scorpio 2.0i en de Opel Omega 2.0i als concurrentie gezien worden, zij beginnen met hun stan daardversies bij 42 mille. Het gebouw, waarin circa negentig mensen werken, heeft een grote schoonmaakbeurt gekregen en is ge heel opnieuw geverfd. De renovatie past in de plannen om de nieuwe Peugeot 605 op een spectaculaire wijze te gaan introduceren. Op 10,11 en 12 mei komt er een show die zijn weerga niet kent en daaromheen zijn er ontvangsten voor VIPS en andere genodigden. „Tevens zijn we er toe overgegaaan een sportclub te gaan sponsoren", zegt di recteur J. Schenkel. „De cricketers van Excelsior'20 zijn dit seizoen verrijkt met twee subsponsors: Autohuis Schiedam en Nefkens Eurodam BV. Beide bedrij ven hebben onder meer een auto be schikbaar gesteld aan de twee trainers van Excelsior'20, Emmerson Trotman en de nieuwe Australische coach Tim Zoehrer". Schenkel: „Het zijn een Peugeot 405 en een Mitsubishi Colt waarmee beide trai ners reclame gaan maken. Daarnaast stellen zowel het Autohuis als Nefkens Eurodam BV 'accessoires' beschikbaar, zoals vlaggen, een video presentatie en relatiegeschenken. Ook hebben we plannen om de wedstrijden van Excel sior'20 te gaan 'aankleden'. We willen gewoon wat extra's doen wanneer de Schiedamse club tegen een Rotterdam se of Haagse hoofdklasser speelt. In die steden zijn ook bedrijven van Nefkens BV gevestigd". Campagne Het Autohuis Schiedam en Nefkens Eu rodam BV zeggen eerlijk dat voor sport sponsoring is gekozen omdat het past in de campagne om het Schiedamse publiek nog meer te laten kennismaken met beide autodealers. „Een marktana lyse heeft uitgewezen", vervolgt direc teur Schenkel, „dat sportsponsoring één van de manieren is om de naams bekendheid van ons bedrijf te vergro ten. Bovendien vinden we dat het spon soren van Excelsior'20 bij onze doel groep past. Beide trainers van Excel sior'20 zullen ook worden ingeschakeld bij de show van de nieuwe 605. Voor ons is dat van groot belang omdat we met deze auto, die uitkomt in het hoge re marktsegment, willen scoren. Er komt een uitgebreide advertentiecam pagne en zelfs een televisiespot om de 605 te promoten. We hebben vijftien auto's aangevraagd, maar er komen er vier in de showroom te staan. Er zijn er zelfs al twaalf van verkocht". SCHIEDAM/VLAARDINGEN De Gi ant Suzuki Show, die morgen voor de laatste dag gehouden wordt bij auto bedrijf Vari, is een groot succes. Zowel in de Schiedamse vestiging aan de Nijverheidsstraat 14 als in het Vlaar- dingse pand aan de Taanderijstraat 5 is de showroom twee achtereenvolgende weken gevuld geweest met de vele Gi ant Suzuki-modellen, die de laatste ja ren aan het publiek geïntroduceerd zijn. Vele automobilisten kwamen tijdens de show een kijkje nemen. Sommigen van hen vielen meteen met de neus in de boter, want Vari had namelijk voor ie dereen, die zijn of haar wagen liet taxe ren, een aangename verrassing in petto: een 'Giant plant', de Amaryllis. Verder was in de showroom aparte ruimte gereserveerd voor het Suzuki- modehuis. waar allerlei leuke en ui teraard exclusieve mode-artikelen gekocht konden worden. Een snel jog gingpak, een sportief zomerjack of een handige Suzuki sporttas, de bezoekers konden het stuk voor stuk aanschaffen. Maar de echte sterren op de show wa ren vanzelfsprekend de auto's zelf. De Giant Suzuki Alto, die reeds vanaf 12.995,- leverbaar is, mocht zich bij voorbeeld in een enorme belangstelling verheugen. Ook de Giant Suzuki Samu rai, die op grijs kenteken geleverd kan worden voor het bedrag van 19.995,- oogstte vele bewonderende blikken. En uiteraard kwam ook de nieuwe Giant Swift Sedan in het middelpunt van de belangstelling te staan. Als u de Giant Suzuki Show nog niet hebt kunnen bezoeken, krijgt u 's mor gens uw laatste kans. Wie laat zo'n kans voorbijpaan? VLAARDINGEN Traditioneel vindt op Koninginnedag weer het spectaculaire terreinrijden plaats in Holy-Noord. Op het terrein ten noorden van de Albert Schweitzersingel zullen een groot aantal bestuurders van 4x4 wagens gaan trachten om hun wagen op sterk geac cidenteerd terrein onder controle te houden. De chauffeurs van de terrein wagens moeten allen een vastgestelde route volgen. Het gaat de organisatoren (de ANTV, de Algemene Nederlandse Vereniging Terreinrijders) niet om 'het beter kunnen dan een ander' maar om louter 'het kunnen'. In ieder geval belooft het, evenals in voorgaande jaren, wederom een groot spektakel te worden. Het terreinrijden vindt plaats van 11.00 tot 16.00 uur. De Giant Suzuki Show, die deze en afgelopen weken bijautobedrijf Vari gehouden is, is een groot succes. Op deze foto een beeld van de show in de Vlaardingse vestiging van Vari aan de Taanderijstraat. Schoonheid Maar het is niet alleen de 605, ook de Peugeot 405, die beschikbaar wordt ge steld aan Excelsior'20, mag worden ge zien. De auto heeft het helemaal: kracht, zekerheid en schoonheid. Het straalt er vanaf. De wagen beschikt over een natuurlijke begaafdheid zoals elk talent heeft. Niet voor niets is de Peugeot 405 in I988 uitgeroepen tot de Auto van het Jaar. Het is een bevesti ging van de reputatie en de nieuwe dy namiek van Peugeot. De 405 is buiten gewoon fraai van vorm. Dat ziet men aan de bumpers, geïntegreerd in de on derste panelen die spoilers vormen en aan de gelijmde voor- en achterruit die vloeiend overgaan in de carrosserie. 16-klepper Verder aan de skirt-vormige dorpels, aan de tot in de dakrand oversluitende portieren en aan de markante voor- en achterkant. Bij Nefkens Eurodam BV heeft men de keus uit vijf verschillende benzine-injectiemotoren, waaronder een formidabele 16-klepper. Stuk voor stuk zijn ze voorzien van een 3-weg ka talysator met Lambda-sonde, waardoor ze voldoen aan de strengste milieu-ei sen. 4-wlelaandrijvlng Op het ogenblik is een bezoek aan de showroom van Nefkens Eurodam BV al ten volle waard bij het zien van de 405 met de integrale permanente 4-wielaan- drijving. Bij dit systeem wordt de verde ling van de aandrijfkrachten door mid del van een transfer of tussenbak gere geld in 53 procent op de voorwielen en 47 procent op de achterwielen. Hier door blijven alle voordelen van een voorwielaangedreven auto behouden. Peugeot heeft bij de 405 4-wielaandrij- ving twee systemen om de sperinrich- ting in te schakelen: 1. 405 GR/SR X4 met épicycloïdale integrale transferbak en electrische sperinrichtingen. 2. 405 MI-16 X4 met épicycloïdale integrale transferbak, Ferguson vicokoppeling en Torsen differentieel. Bij de 405 GR/SR X4 is de sperinrichting door de bestuur der in te schakelen middels een knop op de midden-console. Het inschakelen gebeurt alleen onder de 15 km/uur en wordt boven de 25 km/uur automatisch uitgeschakeld. Meesterschap De Peugeot MI-16 is uitgerust met een nog verder ontwikkeld systeem. Het to tale meesterschap. In de integrale transferbak is namelijk een Ferguson visco-koppeling aangebracht die altijd het verschil in omwentelingen van de voorwielen ten opzichte van de achter wielen zal compenseren. Het geeft de zekerheid dat het motorkoppel automa tisch wordt overgebracht naar het ach terwiel met de meeste grip op de weg. Hierbij wordt door de bestuurder dus niets geregeld, maar wordt bij alle snel heden automatisch het motorvermogen overgebracht naar de wielen met de meeste grip. Daardoor ontstaat een uit zonderlijke wegligging. Onlangs berichtten wij U over een re volutionaire motorolie, helaas is er een verkeerd informatie telefoonnum mer bij opgenomen. Vandaar dit arti keltje nogmaals nu met het goede nummer. In de afgelopen jaren heeft de Eindho- venaar Willy Cronenberg al zijn energie gestopt in de ontwikkeling van een zeer bijzondere motorolie. 'Marathon-Olie' heet het produkt en dankt zijn naam aan de lange levensduur. Praktijktesten op de weg met niet minder dan 500 au to's hebben gezamenlijk geresulteerd in zo'n 3.800.000 testkilometers. Op dit moment rijden er al meer dan 1200 au to's met Marathon-Olie in het carter in Nederland rond en de resultaten zijn gewoon fantastisch. Meer dan 6 miljoen afgelegde kilometers zonder problemen zegt immers voldoende! Afgezien van de lagere slijtagefactor, het geringe brandstofverbruik en het toegenomen vermogen, is het slechts om de 100.000 km noodzakelijk de motorolie te verver sen! Informatie 040-413684 of 040- 810279. fEKSUI

Het Nieuwe Stadsblad | 1990 | | pagina 21