Dries Autoschade: een begrip In Schiedam Kalfsbeek steunt hockeystick-actie Stunt van Auto Van der Veen Ford Wilton nu ook Iveco Bedrijfswagendealer Auto-wegwijzer Schiedam vrijdag 27 april 1990 - pagina 11 SCHIEDAM In West-Duitsland is uit onderzoek in het verleden gebleken dat 6 tot 8% van de ongevallen op de weg vaak te maken had met slecht herstel. Daar - en ook in Denemarken, Zwitserland en Oostenrijk - bestaat in middels een vorm van reparatieplicht waardoor dat percentage aanzienlijk is teruggelopen. Middels de reparatieplicht kan een re delijk waterdichte garantie worden ge boden dat herstelwerkzaamheden al leen in goed geoutilleerde bedrijven door vakkundig opgeleid personeel worden uitgevoerd. De verzekerings maatschappij betaalt alleen uit als een rekening van een bevoegd bedrijf wordt overlegd. Ook in Nederland denkt men aan een dergelijke konstruktie. Hier rees echter de vraag of de automobilist het geen inbreuk op z'n privacy zou be schouwen wanneer hem werd voorge schreven bij welk bedrijf hij een schade moet laten herstellen. De FOCWA, de Nederlandse Vereniging van Autoschadeherstelbedrijven besloot er een enquête aan te wagen en kwam tot de verrassende konklusie dat ruim 65% van jie Nederlandse automobilis ten vóór'een dergelijke reparatieplicht is. 12% heeft geen mening, 13% wenst zich niets te laten voorschrijven en ca. 10% stelt dat het van een aantal speci fieke voorwaarden afhangt. Heeft dus in feite ook geen mening, althans niet op dit moment. De FOCWA denkt dat die specifieke voorwaarden nooit een pro bleem zullen vormen en gaat er daarom vanuit dat minstens ca. driekwart van autorijdend Nederland de reparatie plicht wel ziet zitten. En waarom niet, ei genlijk. Schadeherstel bij een FOCWA Garantiebedrijf is zeker niet duurder, wel vaak beter en gegarandeerd. Autoschade Dries Spaansepolder kan voor elke automobilist aanzienlijke voordelen opleveren. De particulier kan zeker zijn van vakmanschap, veiligheid en bovendien.een vervangende per sonenauto gedurende de herstelperio de. Voor bedrijven, waar het wagenpark behoorlijk beslag kan leggen op de tijd van verschillende managers is Dries daarbij uiterst interessant in termen van tijd, geld en waardeherstel. Autoschade Dries Spaansepolder. Een modern bedrijf met een herstelwerk plaats van maar liefst 1210 m2. Met een kompleet Audatex systeem voor ge standaardiseerde schadetaxatie per computer. Dries is 24 uur per dag, 7 da gen per week bereikbaar voor noodge vallen. En Dries is altijd bereikbaar voor vakkundig en veilig herstel. Een volledig beeld krijgt u door een bezoek aan het bedrijf. Aan de Bokelweg 100 vindt u Dries Spaansepolder dat in de loop der jaren een begrip is geworden in Schie dam en omstreken. VLAARDINGEN/SCHIEDAM - Het komt niet veel voor dat een autodealer zonder slag of stoot vijftig auto's in koopt. Toch was dat bij Auto Van der Veen, dealer voor Vlaardingen en Schiedam, het geval. Eigenaar Roel van Veen schroomde niet toen hij voor de keuze stond om de laatste vijftig Skoda's 120 L 5-bak naar de derde In dustriestraat in Vlaardingen te halen. Terstond bood hij de wagens aan tegen de lage prijs van 11.995 gulden en het moet worden gezegd dat de verkoop er direct goed in zat. „Ik verkoop ze onder het motto nu of nooit en daarbij is in tieve laadruimte van 133x135x86 cm en een aantal gevallen de doorslag dat ik de optimale bereikbaarheid van de la- twee jaar garantie op de auto's geef". ding via drie zijden. Heel voorzichtig gaat Auto Van der Verder vormen optisch zeer geslaagde, Veen zich ook op de zakelijke markt be- donker uitgevoerde blindering van dé geven. Sinds de introductie van de Sko- achterste zijruiten en het belastingvoor- da Favorit Van in een bestelwagen-uit- deel van het grijze kenteken belangrijke voering, is er veel vraag naar. Vooral pluspunten. De Favorit Van is, in tegen- van de zijde van de middenstand, koe- stelling tot de meeste bedrijfswagens, riersdiensten en overheidsinstellingen, standaard uitgerust met een katalysa- Auto Van der Veen wil in dat opzicht tor. De laatste troef is het prijskaartje: niet achterblijven. De geprezen eigen- 11.499 gulden exclusief btw. schappen van deze economische en comfortabele bestelauto zijn de effec- - SCHIEDAM/VLAARDINGEN - De re gionale BMW-dealer Kalfsbeek steunt een landelijke actie van BMW, waarbij oude hockeysticks, die door de Neder landse spelers en speelsters niet meer gebruikt worden, getransporteerd worden naar enkele Afrikaanse lan den, waar voor die sport een chro nisch gebrek heerst aafl hockeysticks. In die landen worden namelijk geen hockeysticks geproduceerd. Hockeyers, die hun stick kwijt willen, kunnen deze speciaal voor dit doel beschikbaar stel len, waarna Kalfsbeek voor verdere fi nanciële ondersteuning zorgt om de sticks naar Nigeria, Zambia en Zimbab we te zenden. Deze drie landen zijn door de Koninklijke Nederlandse Hoc- keybond (KNHB) uitgekozen voor de ac tie. De KNHB heeft aan BMW gevraagd als verzamelpunt te functioneren en de BMW dealer voldoen graag aan dat ver zoek. BMW-dealer Kalsbeek hoopt uiteraard, dat vele hockeyers uit Schiedam, Vlaar dingen en Maassluis (lees: de spelers van Asvion, Spirit, Pollux en Evergreen e.d.) zullen deelnemen aan de actie, zo dat men ook in Afrika in de gelegenheid kan worden gesteld om de hockeysport te beoefenen. De heer G.H. Kalfsbeek zegt:„Deze actie moet slagen, het is ab soluut voor een goed doel en de oude hockey-stick die op zolder staat levert toch niets meer op. Inlevering bij ons bedrijf kan overigens wel wat opleveren. De sticks worden namelijk voorzien van de naam van de schenker en een groet voor de nieuwe eigenaar. Wie de leuk-> ste groet verzint maakt kans op een reis voor twee personen naar één van de drie Afrikaanse landen. Tevens krijgt ie der die een stick inlevert een zgn. che queboek met diverse leuke zaken zoals cheques voor gratis toegangsbewijzen voor de BMW Trophu, voor een half jaar Hockey Magazine, voor een gratis BMW Visa Card enz." aldus de heer Kalfs beek. ROTTERDAM/SCHIEDAM - Onlangs vierde Wilton Bedrijfswagens B.V. met een feestelijk „Open Huis" dat zij in middels ook is aangesteld als Iveco bedrijfswagendealer. Daarmee heeft Iveco in Rotterdam nu ook een steun punt ten noorden van de Beneluxtun- nel. De vestiging van Wilton Bedrijfs wagens B.V. werd bij deze gelegen heid geheel gemoderniseerd en in- en uitwendig uitgevoerd in de Iveco huis stijl. Voor Wilton Bedrijfswagens B.V. bete kent het Iveco programma een uitste kende aanvulling op het Ford bedrijfs wagenprogramma, dat gewoon lever baar blijft. De heer B. H. Wilton, direc teur van Wilton Bedrijfswagens B.V., beschouwt de uitbreiding met het Ive- co-programma als een vanzelfspreken de stap: „Wij wilden een komplete lijn bedrijfswagens in huis hebben, om ook onze klanten in het zware segment be ter van dienst te kunnen zijn. Gezien de ontwikkelingen in Engeland rond Iveco en Ford was de toevoeging van het Ive- co-dealerschap niet meer dan logisch." Wilton Bedrijfswagens B.V. heeft een ervaring van 56 jaar als bedrijfswagen dealer. Het bedrijf is gevestigd aan de Graafstroomstraat 28, in het industrie gebied Spaansepolder, en beschikt daar over een werkplaats met een op pervlakte van 880 m2, waarin o.a. een teststraat voor het uitvoeren van APK- keuringen en een omvangrijk onderde- lenmagazijn zijn ondergebracht. De be schikbare onbebouwde ruimte bedraagt 1500 m2. Wilton Bedrijfswagens B.V. is onderdeel van de Air N.V., binnen die groep beschikt men o.a. over een eigen plaatwerkerij en spuiterijen. Binnenkort wordt er gestart met de bouw van een tweede vestiging van Wil ton Bedrijfswagens B.V. in Zoetermeer. nrnftrt? Kfsbeek sJeunt ien d°°[ 1e KNHB georganiseerde actie, waarbij oude hockeysticks getransporteerd worden naar Afrika, waar een chronisch gebrek heerst aart hockeysticks. juf ro,u Door aktie veel vraag naar de Skoda 120 L 5-bak

Het Nieuwe Stadsblad | 1990 | | pagina 27