4 Rivoli Festival Hall De Grootste Kermis PTT Telecom van dichtbij bekeken. Podium en terrassen Tentoonstellingen uit alle landen Hoogtepunten van de sportgeschiedenis Kunsten en ambachten Supermarkt van de wereld Bruin Café Mei-programma Rivoli Festival Hall Voordelige combinatie tickets: Rotter dam Avontuur, Euromast en Spido Rotterdam pakt uit. Het feest kan beginnen. Vanaf 2 mei tot en met 21 oktober wordt op de Mullerpier een overvloed aan vermaak geboden. Rivoli '90 biedt bezoekers een aaneenschakeling van rijk gevarieerde mo gelijkheden: luchtig, educatief, interessant, vernuftig, verrassend, plezierig en onderhoudend. 6 maanden lang is iedereen welkom. Jong, oud, Rotterdammers, Medelanders, Nederlanders en buitenlandse toeristen. Nooit heeft Rotterdam een kermis gehad met zoveel bijzondere attracties. Op die kermis vindt u evenementen die enig zijn in hun soort en die behoren tot de grootste reizende attrac ties in de wereld. Een achtbaan met 5 loopings, een droomschip, de 'Fantastische Reis' en de enige wildwater baan met een springschans. Of wat te denken van een reuzenrad met een hoogte van 44 me ter. Zo kunnen we nog wel even doorgaan. Bezoekers kunnen dat ook, 6 maanden lang. Op werkdagen van 13.00 - 23.00 uur, in de weekends van 13.00 - 24.00 uur. De tentoonstelling 'PTT Telecom van dichtbij bekeken' is de grootste reizende expositie van Europa. In drie groene bolvormige hallen wor den bezoekers op een uiterst attractieve wijze geïnformeerd over de aktiviteiten, diensten en visie op de toekomst van PTT Telecom. U stapt onder meer binnen in het kantoor van de toe komst. U maakt kennis met toepassingen als te leshopping en telebanking. Geschreven tekst wordt omgezet in gesproken woord en u kunt uitblazen op een futuristische telematicastoel met een beeldscherm waarop u elke gewenste informatie kunt laten verschijnen. De 'bollen' zoals de tentoonstelling in de wan delgangen wordt genoemd zijn vrij toegankelijk voor iedereen en zijn van maandag t/m vrijdag geopend van 12.00 - 21.00 uur. Rotterdam Centraal op de Mullerpier staat de Rivoli Festi val Hall. Op 5500 vierkante meter wordt in deze ruimte gedurende 6 maanden een veelheid aan attracties georganiseerd. Naast wisselende tentoonstellingen, kunstnijverheidsdemonstra- ties, shows,-concerten en andere muzikale uit- voeringen zijn er attracties met een permanent karakter. Een indrukwekkende video-wall vormt, wan neer u binnenstapt de eerste kennismaking met de Rivoli Festival Hall. Op een super- scherm, samengesteld uit 55 televisies wordt u welkom geheten met flitsende impressies van Rotterdam In het midden van de Hall ligt een podium. Hier op zal gedurende zes maanden een bonte mengeling van culturele uitingen gaan plaats vinden: muziek, show, dans, modeshow, klas sieke muziek, zondag-ochtend-lunchconcerten, oorspronkelijk muziek uit verre landen enz. enz. Rondom dit podium zijn terrassen gebouwd op verschillende niveau's. Steeds wisselende tentoonstellingen bieden de bezoeker een kijkje in andermans land. Prach tige inzendingen worden tegemoet gezien.uit Rusland, Mexico, Indonesië, Brazilië, Argentinië, Cuba etc. Vanaf begin mei zal als eerste expo sant Rusland en dan in het bijzonder Leningrad te zien zijn, gevolgd door Brazilië vanaf zondag 20 mei. Gelijktijdig met de Leningrad-expositie zal een overzichtstentoonstelling plaatsvinden, van sportgebeurtenissen waarbij Rotterdam en /of Rotterdamse sportlieden een prominente rol speelden. Chronologisch wordt u meegevoerd in de sporthistorie van Rotterdam d.m.v. foto's, affiches en filmmateriaal. U beleeft de hoogtij dagen van Feijenoord en Sparta. De wereld beker, Europacup 1 en 2 ontbreken uiteraard niet. In het aangrenzende gedeelte voor Kunsten en Ambachten (Arts Crafts) zullen kunstnijver heid en ambachtelijke werkzaamheden uitge voerd worden, die in relatie staan tot hetgeen in de tentoonstellingsruimte plaatsvindt. Een internationale supermarkt stelt de be zoeker in staat om produktieprocessen te volgen vanaf aangevoerde ruwe grondstöffen tot en met kant en klare produkten. Bekende Rotterdamse firma's die goederen, zoals graan, koffie, thee, hout, specerijen e.d. via de Rotter damse haven aangevoerd krijgen, zetten de winkeldeuren wijd open. Een bruin café 'In den Oranjeboom' zal het ge zellige trefpunt in de Rivoli Festival Hall worden. Voor een extra bedrag van f 6.00 voor kinderen tot 12 jaar en f 8.00 voor volwassenen kan men het Rotterdam Avontuur betreden. Op een spectaculaire wijze treedt men Oud-Rotter dam binnen. Men krijgt de indruk alsof men door een oud historisch boek van Rotterdam bladert. Op een erg tot de verbeelding sprekende manier kuiert men via een bepaalde rou te door de geschiedenis van Rotterdam. De aanwezige decorbouw spreekt boekdelen. Wanneer men uitgewandeld Is, komt men bij een auditorium, dat plaats biedt aan 250 toe schouwers. Men ondergaat een multi-media show over Rotterdam, die heel bijzonder ge noemd mag worden. Audio-visuele technieken, speciale effecten brengen de bezoekers in een fantastisch Rotterdam. Daar kan niet over geschreven worden, dat moet gezien worden. Van woensdag 2 mei t/m zondag 10 juni Hoogtepunten uit de Rotterdamse sportgeschiedenis. Van woensdag 2 mei t/m dinsdag 15 mei USSR/Leningrad presentatie met muziek, fototentoon stellingen en een expositie van prachtig Lomonossov- porcelein. Rivoli '90 Huisorkesten Gedurende 6 maanden spelen 3 huisorkesten in de Festival Hall, samengesteld uit studenten en afgestu deerden van het Rotterdams Conservatorium. Klassiek in Rivoli '90 Met ingang van zondag 20 mei, 6 zondagen lang 'Klassiek op zondag' van 11.45 tot 13.00 uur. Van zondag 20 mei t/m zaterdag 9 juni Brazilië presenteert zich met muziek, ambachten en een tentoonstelling. Op initiatief Rivoli '90 van de Stichting Rotterdam 1990, de Euromast en Spido worden in het Kader van 'Rotter dam 650 jaar' combinatie-tickets aangeboden. De combinatie tickets bieden de mogelijkheid, bezoekers aan de verschillende attracties een korting te geven op de toegangsprijs die kan variëren van 35 tot 45 procent. De tickets zijn in verschillende combinaties te koop, voor zowel gezinnen, als individuele volwassenen en kinderen tot 12 jaar. De combinatie-tickets bestaan uit een toegangsbewijs per attractie Elk toegangsbewijs is geldig t/m 21 oktober 1990. Komt men op één dag dus niet toe aan een bezoek aan twee of drie attracties, dan kan men later gebruik maken van de ongebruikte coupon(s). Combinatie-tickets zijn verkrijgbaar bij de 3 attracties en het VW-kantoor van Rotterdam, het Hulp- en Informatie centrum en Gemeentelijke Voorlichtingscentrum Het Nieuwe Rotterdam in het Imax-theater. Deze publicatie is mede mogelijk gemaakt door: RlVOLI '90 Eén Groot feest, 6 Maanden Lang Rotterdam Avontuur kan maar eens in de 650 jaar!

Het Nieuwe Stadsblad | 1990 | | pagina 11