Toekomst Rob ter Braak ligt in Nieuw Zeeland John Verwey weer helemaal genezen 'Maar eerst met Hermes D VS naar de hoofdklasse Zomersportmagazine Ook trainer van Olympia 'Ik reken op een vaste plaats in Hermes D VS' Stien en Dick Schaap de echte supporters Rob ter Braak heeft geen enkele spijt van zijn overgang naar Hermes DVS. Het is dit jaar een grote verrassing in het Schiedamse cricketwereldje dat een speler van Excelsior'20 naar 'aartsrivaal' Hermes DVS overstapt. Aan de verandering van club liggen een aantal teleurstellingen ten grond slag, maar daar wil de 27-jarige bowler liever niet te veel over zeggen. „Ik vind dat een speler de vrijheid moet hebben van club te veranderen. Maar dat is blijkbaar voor enkele mensen bij Excelsior'20 niet mogelijk. Er zijn vele mensen die me succes hebben ge wenst, maar ook enkelen die me niet meer aankijken. Het is mij om het even want ik ga toch m'n eigen weg. Zeven jaar geleden speelde ik ook al bij Hermes DVS en nu ben ik weer te rug". „Maar ook is het zo dat ik over vijf jaar voorgoed terugkeer naar Nieuw Zeeland, m'n tweede vaderland", ver volgt de vlotte prater. „Ik ben vijf keer 's winters in Nieuw Zeeland geweest waar ik in het tweede districtsteam van Auckland heb gespeeld. Vijftien maanden geleden ben ik getrouwd met een Nieuwzeelandse en ben van plan me in dat land te gaan vestigen. Van de familie uit Nieuw Zeeland hebben we als huwelijkscadeau een stuk grond gekregen, zo groot als een voetbalveld. Het is m'n droom dat ik er een groot huis op ga zetten, waar van ik als bouwkundig tekenaar nu al een idee heb hoe het moet gaan wor den". Linkerspits Rob ter Braak is niet erg honkvast en dat blijkt wel uit het feit dat hij zijn voetbal- en cricketcarrière begon bij Excelsior'20. Hij speelde er tot z'n twaalfde jaar en stapte toen over naar Hermes DVS. Het was hem om het even of hij nu voetbalde of de cricket- sport beoefende. Voetballen deed hij als linkerspits in het tweede elftal van de blauwwitten, maar het deed de Schiedammer pijn dat Hermes DVS er maar niet in slaagde de vaderlandse crickettop te bereiken. „Ik wilde dolgraag de hoofdklasse in, maar bij Hermes DVS ging het elk jaar weer fout. Vaak ging het ten koste van m'n eigen kwaliteiten, totdat ik er ge noeg van had en terugkeerde naar Ex- celsior'20. Die club speelde wel in de hoofdklasse en het was voor mij veel beter bij Excelsior'20 me verder te kunnen ontwikkelen". Militaire dienst Toch diende er zich een probleem aan en dat was de militaire dienst. 'Braaky', zoals hij bij Excelsior'20 wordt genoemd, koos eieren voor zijn geld en emigreerde naar Nieuw Zee land. De MTS'er werd aangesteld als tekenaar en speelde in Auckland, vaak Deze krant verschijnt 1 keer per jaar huis-aan-huis in Schiedam e.o. Redactie en advertenties: Cricketafdelingen van Excelsior'20 en Hermes DVS. Druk: Drukkerij De Groot BV Maassluis. Rob ter Braak treedt dit seizoen ook op als trainer/coach van Olympia. De Goudse cricketclub heeft drie seniorenteams en twee jeugdteams. De cricketer van Hermes D FS traint alle elftallen van Olympia op één avond. Saillant detail is dat er een samenwerking op jeugdgebied bestaat tussen Hermes D VS en Olympia. Jeugdige spelers van Hermes D VS worden toegevoegd aan elftallen van Olympia wanneer zij spelers tekort komen. genoemd de crickethoofdstad van Nieuw Zeeland. Dat deed de Schie dammer vijf winters lang. En elke zo mer, als hij weer in Schiedam was, vond hij zijn draai bij Excelsior'20. Maar het afgelopen seizoen speelde hij in het tweede team. Hij: „Excelsior'20 had zijn zinnen ge zet het tweede elftal te laten promove ren naar de eerste klasse en ik paste daar goed in. Ik moet zeggen dat het mede kwam doordat ik te laat uit Nieuw Zeeland terugkeerde en er nog maar zes wedstrijden hier waren te spelen. Ik werd in het tweede elftal ge zet en dat vond ik bepaald niet leuk. Elk jaar had ik een vaste plaats in het eerste team en werd nu zonder meer verbannen naar de reserves. Excelsior 2 werd dan ook kampioen maar het feest heb ik aan me voorbij laten gaan". Volwassen Rob ter Braak stelt er zich veel van voor bij Hermes DVS. „M'n eerste in druk was uitstekend en hoop dat ik Hermes DVS kan helpen op weg naar de hoofdklasse. Ik heb in Nieuw Zee land veel geleerd. Het is allemaal zo anders dan hier in Nederland. Toen ik in 1984 wegging was ik nog maar een kind. Zes jaar later ben ik volwassen en mentaal veel sterker. Ik had het voordeel dat men in Nieuw Zeeland graag Nederlanders ziet. Wij staan daar bekend als harde werkers. In Ne derland bereikt een cricketer zijn top tussen de 30 en 35 jaar. Ik denk dat ik nu al die piek heb bereikt. Vergeet niet dat ik al die jaren zowat het hele jaar door heb gespeeld. Van september tot april in Auckland en in de zomer bij Excelsior'20". „Nogmaals, daar kan Hermes DVS van profiteren. Ik heb begrepen dat de club er enkele jaren wil overdoen om de top weer te bereiken. Maar ik heb al gezegd dat Hermes DVS het talent in huis heeft om in één jaar terug te keren in de hoogste klasse. Ze hebben me vreemd aangekeken, maar ik meen het werkelijk. Al heb je natuurlijk geen enkele garantie. Ik overweeg zelfs om weer te gaan voetballen bij Hermes DVS. Ik ben als jeugdleider van C1 bij Excelsior'20 gestopt. Hermes DVS is een nieuwe uitdaging...". Vorig jaar was John Verwey hard op weg een kandidaat te zijn voor Oranje. De bewondering voor zijn spel was groot maar ineens stortte de wereld in voor de 29-jarige Schie dammer. Op het kunstgrasveld van Bloemendaal bleef zijn voet in een draaiende beweging staan en hij scheurde zijn achillespees. In eerste instantie dacht de Hermes DVS- speler aan een gebroken kuitbeen, maar het bleek veel erger te zijn. Er waren vervolgens nogal wat dokto ren die zich over de breuk bogen, maar niemand wist wat er precies aan de hand was. ,Pas na twee maanden werd ik geopereerd", merkt John Ver wey met enig venijn in zijn stem op. „Die breuk werd genaaid en pas na vele maanden mocht ik rustig lopen. Dat was begin februari maar ik voel nog dagelijks de pijn. De dokter heeft echter gezegd dat het allemaal moet slijten. Vooral als ik 's morgens uit bed stap heb ik veel last". Maar alles went en dat gaat ook op voor John Verwey. Omwille van de concurrentie bij Hermes DVS ener zijds en anderzijds dat hij aan cricket zijn hart heeft verpand, traint hij in tussen weer volop. Hij zegt zelfs weer voor een vaste plaats in het eerste elf tal in aanmerking te komen. „Ik zal cricket nooit kunnen laten", zegt de joviale cricketer zelf. „De blessure heeft me veel te lang geduurd. Toen ik 15 jaar was speelde ik al in het eerste elftal. Ik werd flink gedold, maar daar word je volwassen van. Dat maken nu de junioren mee die aan de A-selectie zijn toegevoegd". Feller en harder „Ik zeg niet dat Hermes DVS met mij erbij niet zou zijn gedegradeerd, maar we hadden de strijd langer kunnen volhouden. Elke ploeg staat of valt met de grootte van de selectie. We hebben dit seizoen de ideale situatie dat de selectie breder is dan ooit. De concurrentie is daarom erg groot en dat is gezond. Ik zeg eerlijk dat ik lie ver in de hoofdklasse speel. Daar is het harder en feller en daar houd ik van. Voor mijn doen speel ik te laag, 1 maar dat kan in één seizoen verande ren. Ik ben ervan overtuigd dat we gaan meedraaien, dat staat vast". Nieuw Zeeland John Verwey is waterklerk en assis tent bevrachter van beroep en speelde een jaar in Nieuw Zeeland. „Ik had het er prima naar m'n zin en ik kan wel zeggen dat ik trendsetter was voor deze generatie cricketers. Het was voor mij een enorme uitdaging, alleen durfde ik het niet aan om m'n dienst tijd om zo'n manier te ontlopen. Rob ter Braak en Roland Lefèbvre hebben het lef wel gehad. Ik voetbal in het vierde elftal van Hermes DVS, speel ook tennis bij de club en golf graag in i Rhoon. Zo zie je maar dat een groot j deel van m'm leven wordt beheerst 1 door de sport". Hermes DVS kan er zich op be roemen dat het de enige suppor tersclub heeft van Schiedam. Al meer dan een halve eeuw vergezel len de supporters van Hermes DVS de cricketers en voetballers naar uitwedstrijden. De leiding van de supportersclub is in handen van Stien en Dick Schaap. De club telt zestig leden. Ook zijn er activiteiten volop: kla- verjasavonden, bingo's en andere gezellige avonden. ZOMERSPORTMAGAZINE Rob ter Braak John Verwey

Het Nieuwe Stadsblad | 1990 | | pagina 19