Profclub Somerset wil André van Troost Nieuwe subsponsors voor Excelsior'20 5Ai?flELr Schiedammer staat voor grote toekomst Autohuis Schiedam en Nefkens Eurodam BV stellen auto beschikbaar Excelsior'20 verwacht veel van Tim Zoehrer .'«/minium Mmm André van Troost (17) is dit seizoen nog de jongste cricketer van Excelsior'20 en ingewijden zien in hem nu al een super talent. Zijn naam komt vanaf zijn dertiende al voor in verte genwoordigende teams en dat is de Engelse profclub Somer set niet ontgaan. De Engelsen volgen de jonge openingsbow ler van Excelsior'20 - en dit jaar speler van het Nederlands elftal - op de voet en hebben hem al een aanbieding gedaan die klinkt als een klok. „Wanneer ik klaar ben met school op het Spieringshoeklyceum, dat is in 1991, kan ik een profcontract tekenen bij Somerset", zegt de Schiedammer. „Zoals ik er nu over denk, gaat het ze ker door. Ik heb zowat elke week con tact met de Engelse club en heb de mo- De cricketers van Excelsior'20 zijn dit seizoen verrijkt met twee subsponsors: Autohuis Schiedam en Nefkens Euro- dam BV. Beide bedrijven, die aan de Fokkerstraat zijn ge vestigd, hebben onder meer een auto beschikbaar gesteld aan de twee trainers van Excelsior'20, Emmerson Trotman en de nieuwe Australische coach Tim Zoehrer. Het zijn een Peugeot 405 en een Mit subishi Colt waarmee beide trainers reclame maken voorgenoemde Schie- damse autodealers. Daarnaast stellen beide bedrijven 'accessoires' beschik baar, zoals vlaggen, een video presen tatie en relatiegeschenken. „Verder hebben we plannen", zegt di recteur J. Schenkel van Nefkens Euro- dam BV, „om de wedstrijden van Ex- De verwachtingen van de Australi sche testspeler Tim Zoehrer zijn bij Excelsior'20 hooggespannen. Dit sei zoen treedt de 28-jarige international op Thurlede aan als coach terwijl hij tevens de jeugd van Excelsior'20 gaat trainen. Koos Gouka, de man die een groot voorstander was om Tim Zoehrer naar Schiedam te halen: „We hebben in Australië veel informatie over hem ingewonnen. We kregen echt de in druk dat het een geweldenaar is en om die reden hebben we hem voor een seizoen vastgelegd als coach van Ex celsior'20". Tim Zoehrer, die vorigjaar in Den Haag bij de interland tussen Neder land en Australië al werd gevraagd naar Excelsior'20 te komen, traint al acht jaar een cricket indoorschool voor jongeren. Tevens begeleidt hij jeugdkampen. Een voor de Schiedam mers gunstige factor was dat het Au stralische team deze zomer niet op toernee gaat en dat maakte de weg vrij voor Tim Zoehrer naaf Schiedam te komen. celsior'20 te gaan 'aankleden'. We wil len gewoon wat extra's doen wanneer de Schiedamse club tegen een Rotter damse of Haagse hoofdklasser speelt. In die steden zijn ook bedrijven van Nefkens BV gevestigd". Het Autohuis Schiedam en Nefkens Eurodam BV zeggen eerlijk dat voor sportsponsoring is gekozen omdat het past in de campagne om het Schie damse publiek nog meer te laten ken nismaken met beide autodealers. „Een marktanalyse heeft uitgewezen", vervolgt directeur Schenkel, „dat sportsponsoring één van de manieren is om de naamsbekendheid van ons bedrijf te vergroten. Bovendien vin den we dat het sponsoren van Excel sior'20 bij onze doelgroep past". De twee Schiedamse bedrijven heb ben intussen een facelift gekregen dat zijn weerga niet kent. Directeur Schenkel: „Het pand van Nefkens Eu rodam BV bestaat tien jaar en was no dig aan renovatie toe. Van binnen en van buiten is het helemaal schoonge maakt, alles is opnieuw geverfd en met enige trots kunnen we zeggen dat Nefkens Eurodam BV klaar is voor de ontvangst van de nieuwe Peugeot 605. De introductie van deze auto, die in het hogere marktsegment past, is deze maand tijdens een grandioze show op 10,11 en 12 mei. Er zijn ontvangsten voor VIPS en genodigden en er komt zelfs een TV spot om de Peugeot 605 aan te kondigen. De Peugeot 605 is met recht une grande voiture. De prij zen variëren van 47.000 tot 90.000 gulden en er zijn er al twaalf van ver kocht". Schoonheid Maar niet alleen de 605, ook de Peuge ot 405, die beschikbaar wordt gesteld aan Excelsior'20, mag worden gezien. De auto heeft het helemaal: kracht, ze kerheid en schoonheid. Het straalt er vanaf. De wagen beschikt over een na tuurlijke begaafdheid zoals elk talent heeft. Niet voor niets is de Peugeot 405 in 1988 uitgeroepen tot de Auto van het Jaar. Het is een bevestiging van de reputatie en de nieuwe dyna miek van Peugeot. De 405 is buitenge woon fraai van vorm. Dat ziet men aan de bumpers, geïntegreerd in de onderste panelen die spoilers vormen en aan de gelijmde voor- en achterruit die vloeiend overgaan in de carrosse rie. Verder aan de skirt-vormige dorpels, aan de tot in de dakrand oversluitende portieren en aan de markante voor- en achterkant. Bij Nefkens Eurodam BV heeft men de keus uit vijf verschillen de benzine-injectiemotoren, waaron der een formidabele 16-klepper. Stuk voor stuk zijn ze voorzien van een 3- weg katalysator met Lambda-sonde, waardoor ze voldoen aan de strengste milieu-eisen. gelijkheden al besproken dat ik iri En geland verder kan studeren. Ik werd vorigjaar tijdens een zeslandentoer- nooi van spelers onder 19 jaar 'ont dekt' in Engeland. Ik heb toen een uit nodiging gehad om een week op proef te komen trainen en dat is allemaal goed gegaan. Somerset is één van de sterkste profclubs in Engeland die re gelmatig op de televisie is te zien. De club doet aan verschillende competi ties mee, meestal zijn dat driedaagse wedstrijden. Het seizoen loopt van april tot half september". Oranje Wanneer het eenmaal zo ver is dat André van Troost tot de selectie van Somerset behoort, komt hij in gezel schap van Roland Lefèbvre. De Rot terdammer, die al jaren één van de steunpilaren is van VOC, heeft dit jaar een driejarig contract getekend bij So merset. Roland Lefèbvre is ook al ja ren speler van het Nederlands elftal en krijgt dit jaar al te maken met André van Troost. De jeugdige Schiedam mer maakt dit seizoen voor het eerst deel uit van Oranje dat volgende maand meedoet aan de WK. Oranje speelt de voorronde van de ICC Trop hy in Rotterdam op het veld van VOC. Zelfstandig „Ik maak dit jaar officieel m'n debuut in het Nederlands elftal", zegt André van Troost er zelf van. „Ik heb al en kele wedstrijden gespeeld tijdens het toernooi in Dubai en in Namibië. Hoewel ik pas zeventien ben, heb ik al veel van de wereld gezien. Dat begon toen ik dertien jaar was in het C-elftal van Oranje. Ik ben verder geselecteerd geweest voor het elftal onder 16 en 19. Met het jeugdteam ben ik vorigjaar in Zimbabwe geweest en voorheen maakte ik reisjes naar Engeland. Ik ben ook de jongste speler van Oranje maar dat zegt me niks. De oudere spe lers proberen me allerlei klusjes te la ten opknappen, maar ik laat me niet gek maken. Ik ben zelfstandig genoeg dat ik op mezelf kan passen. Extra be geleiding heb ik niet nodig. Aan de an dere kant beschouwen de spelers me als een volwassen speler en zo hoort het ook". Voetbal André van Troost komt uit het Excel- sior-nest. Vanaf zijn zevende keepte hij op Thurlede in Cl en B1. „Maar al gauw ging m'n voorliefde uit naar cric ket", erkent hij. „Daar heb ik nooit geen spijt van gehad. Nu de situatie zo is dat ik profin Engeland kan worden, grijp ik dat met beide handen aan. Ik hoop dan ook eens verlost te zijn van de rugpijn die ik 's winters heb. Dat heb ik elk jaar na het cricketseizoen en dat komt doordat er na de competitie niets aan afbouw wordt gedaan. Ik zie cricket als topsport en dan is het ge woon nodig dat men kan aftrainen. Voor een topsporter is het niet goed als men niets doet. Ik denk dat het bij Somerset er wel anders aan toe zal gaan". "5 Li- De selectie van Excelsior'20. -j ZOMERSPORTMAGAZINE I André van Trooat

Het Nieuwe Stadsblad | 1990 | | pagina 25