'Hermes DVS hoeft niet gelijk te promoveren' 'Het fielden gaat me steeds nog goed af Willem van der Sloot pakt'strijdbijl weer op 'Maar concurrentie met de jeugd wordt groter' Paul de Roos Mister Hermes Twee jaar geleden nog dreigde Willem van der Sloot het bijl tje erbij neer te leggen. De thans 60-jarige voorzitter had er vrede mee dat Hermes DVS op het hoogste cricketniveau acteerde en de voetballers van alle Schiedamse clubs het hoogst speelden. De herstructurering van de sportvel den in Schiedam heeft echter op on weerstaanbare wijze roet in het eten gegooid. Al jaren is men op gemeente lijk niveau bezig orde te scheppen in de chaos bij de sportclubs in Schie dam, maar tot de dag van vandaag zonder resultaat. „Dat heeft mij de zekerheid gegeven dat ik niet tussentijds mag afhaken", zegt Willem van der Sloot strijdlustig. „Al die jaren ben ik betrokken bij de herstructurering, wat ook Hermes DVS aangaat, maar een besluit is nim mer gevallen. Ik wil het van dichtbij meemaken dat de herstructurering tot een goed einde wordt gebracht. Het wachten is echter nu weer op SW wat dat gaat doen. Ook zijn er geluiden dat een deel van sportpark Harga moet worden opgeofferd voor verbreding van de toegangswegen naar de Bene- luxtunnel. En verder is de kans niet uitgesloten dat op onze bij velden klei ne industrie gaat komen. En in onze achterhoofd speelt altijd nog het ver trek van Hermes DVS naar Woud- hoek. Een nieuw bestaan in Woud- hoek is ons ingegeven door PPSC, dat samen met Hermes DVS aanstuurt op een gezamenlijk te bespelen groot sportpark. Eerlijk gezegd hebben wij er wel oren naar, maar zouden dat graag ook in combinatie willen zien met een multifunctionele sporthal voor cricket en tennis". Multifunctioneel De voorzitter: „Per slot van rekening is Hermes DVS altijd nog een multi functionele sportclub. We hebben cir ca zevenhonderd leden en willen op vele fronten blijk geven van onze be langstelling. Er is wel eens gesugge reerd om de cricketafdeling van Her mes DVS los te koppelen, maar daar zie ik geen brood in. Hermes DVS is in 1884 begonnen met cricket, later is er voetbal bijgekomen en dat willen we zo houden. Cricketen voetballen bij Hermes DVS bijten elkaar niet. Een veldenprobleem, zoals Excelsior'20 ondervindt, kennen we niet. Het is eerder een genot om te zien welke mo gelijkheden we hebben om te cricke ten. Problemen van voetballers die ook aan cricket doen, zijn er vrijwel niet". Om reden van onduidelijkheid van de zijde van de gemeente heeft Hermes DVS de eigen bouwplannen (groot clubhuis) in de ijskast gezet en wacht, zoals vele Schiedamse clubs, op initia tieven van de gemeente. Willem van der Sloot: „Aan de ene kant is het jam mer dat er nog geen fusies en of sa menwerking tot stand zijn gekomen, maar ik ben er ook niet rouwig om als blijkt dat Hermes DVS uit Harga van daan moet". „Ik verwacht niet dat de eerstkomen de maanden een doorbraak in de her structurering zal komen. Om die re den kan ik m'n betrokkenheid bij de wereldkampioenschappen cricket uit breiden. Dit kampioenschap gaat in de eerste week van juni van start. We hebben de toezegging dat zeven inter lands bij Hermes DVS zullen worden gespeeld. Het Nederlands elftal is niet op Harga te bewonderen, maar mis schien is de kans na de voorronden groter. Een groot deel van de organisa tie komt op de schouders neer van Hermes DVS en daarvoor hebben een groot aantal leden zich aangemeld". Wereldkampioenschap Het is voor de eerste keer dat een we reldkampioenschap cricket voor B- landen in Nederland wordt gehouden. Willem van der Sloot: „Als manager van het Nederlands cricketelftal heb ik het al drie keer eerder meegemaakt. De WK in deze vorm begon in 1979 in Birmingham. Daarin was zelfs een be zoek aan de Engelse koningin opgeno men. In dat jaar kwamen we niet door de voorronden heen. In 1982 bereikten we de kwartfinale en in 1986 de finale tegen Zimbabwe. Dat land lijkt samen met Bermuda en Canada, en uiteraard Nederland, kanshebber voor de titel. De winnaar gaat over naar de A-groep. Ik spreek uit ervaring als ik zeg dat Nederland behoorlijk meespreekt. De reis naar Dubai en de oefenwedstrij den die daar zijn gespeeld, hebben weer eens aangetoond dat Oranje een topper is in de B-groep". „Trouwens, ook over de positie van Hermes DVS cricket ben ik tevreden. We zijn dan wel gedegradeerd uit de hoofdklasse, maar dat had vele oorza ken. Ik ben er van overtuigd dat we de weg naar de top zullen terugvinden, al hoeft dat niet in een jaar. We hebben de jeugd voorrang gegeven en daarom zou het al mooi zijn wanneer we in driejaar tijd weer hoofdklasser zijn. We hebben wat dat betreft een mooi voorbeeld aan Excelsior'20 dat ook de jeugdopleiding voorrang gaf. Het re sultaat is dat drie spelers uitkomen in een vertegenwoordigend team. Dat moet toch bij Hermes DVS ook kun nen"? Overdag geeft hij voorlich ting aan ziekenfondspatiën ten en 's avonds brengt hij veelal zijn uren door bij Her mes DVS. Paul de Roos (33) schat dat hij twintig uur per week voor de club van Harga actiefis en vele uren voor het cricket in het bijzonder. „Naar cricket gaat m'n voorkeur uit", zegt hij resoluut, „omdat het een spel is dat me altijd boeit. Ondanks m'n 33 jaar ben ik er nog steeds verzot op, zo lang het duurt natuurlijk. Ik ben num mer zeven met batten en vrij sterk in het fielden. Verder voel ik me fysiek nog goed en over m'n reactie heb ik nog geen klagen. Maar het is een feit dat de jeugd sterk naar voren komt. Er zijn dit seizoen vier jeugdspelers aan de selectie toegevoegd en de tijd is na bij dat m'n opvolger zich zal aandie nen. Het zou jammer zijn ermee te moeten stoppen, vooral omdat Her mes DVS weer een poging zal doen snel terug te keren naar de hoofdklas se. Maar aan de andere kant ben ik er content mee dat er zoveel jeugd door stroomt". „Dat laatste heeft natuurlijk te maken met het feit dat ik voorzitter ben van de jeugdcommissie en de jeugd graag zie ontwikkelen. We hebben in Nicky Statham (15) een natuurtalent en ver der Michael van der Gaag (15), Jasper Beijer (16) en Menno Huter (18). Het zijn allemaal jongens die zonder veel moeite kunnen worden ingepast en zullen bijdragen tot de terugkeer van Hermes DVS in de hoofdklasse. We zijn vorig jaar gedegradeerd en heb ben tegen elkaar gezegd eerst het jeugdbeleid meer gestalte te geven voordat we aan promoveren denken. Het uitgangspunt is dat we binnen driejaar weer in de hoofdklasse moeten spelen. Elk jaar eerder is mee genomen". „Naar mijn idee hadden we helemaal niet hoeven te degraderen", vervolgt Paul de Roos in hetzelfde tempo. „Maar we hebben veel pech gehad en volgens mij is onze trainer niet in staat geweest van de cricketploeg een een heid te maken. Ook de achillespees blessure van John Verwey heeft bijge dragen tot de degradatie. Hij deed het vorig seizoen meer dan uitstekend en stond zelfs op de nominatie voor de selectie van het Nederlands elftal. Maar hij moest door die blessure afha ken en is sinds kort weer in training". Paul de Roos is zeer begaan met het lot van Hermes DVS en de jeugd in het bijzonder. „Inderdaad gaat de jeugd aan m'n hart en ik doe er van al les aan om jeugd bij Hermes DVS te betrekken. We hebben nu 43 jeugdle den, een aantal dat de laatste driejaar stabiel is, maar het zouden er veel meer moeten zijn. Schiedam is altijd nog cricketstad nummer één, maar de gemeente pakt de zaak niet op om het cricket in Schiedam verder te helpen ontwikkelen. Toch meen ik dat het daarin een taak heeft. De gemeente zou er met Hermes DVS en Excel sior'20 naar moeten streven in Schie dam een multifunctionele sporthal te hebben. De jeugd van Hermes DVS heeft van de winter noodgedwongen getraind in Den Haag in een lege loods met vier netten en een bowlingmachi ne. Excelsior'20 heeft getraind in Kla verstede, maar ook dat is geen ideale oplossing". Hoog aanzien Paul de Roos: „Het mooiste is als op de scholen aan cricket wordt gedaan. Vroeger heeft John Beijer wel eens een poging gedaan de scholen in te schake len, maar het resultaat was nihil. De laatste jaren proberen wejeugdige voetballers van Hennes DVS te inte resseren voor cricket. We trainen met de allerjongste jeugd in een zaal van scholengemeenschap Buiten de Veste. Elk jaar verzinnen we wat nieuws om jeugd te krijgen, maar ik verzeker dat het een een lange strijd is. Cricket staat bij de bevolking in Schiedam en wijde omgeving in een hoog aanzien. Bij wedstrijden tussen Hermes DVS en Excelsior'20 zijn 1500 toeschouwers geen uitzondering". „Schiedamse clubs komen regelmatig Paul de Roos is pas 33 jaar maar gaat als een mister Hermes DVS door het leven. De Schiedammer geeft op maar liefst zeven fronten acte de presence bij Hermes DVS waarbij cricket zijn voorkeur heeft. Hij is speler van het eerste cricket- team van Hermes DVS, voorzitter van de cricketjeugdcommissie, lid van de cricketcommissie, keeper van Her mes DVS 2 (voetbal) en grensrechter van het eerste voetbalelftal. In het da gelijks leven is hij voorlichter van het ziekenfonds in Schiedam. Hij speelt al zeven jaar in het cricket- elftal en voelt zich nog niet te oud. Zaalvoetbal behoort volgend jaar tot het verleden en is noodgedwongen doelman van Hermes DVS geworden omdat Raymond Biesheuvel met een polsblessure tobt. Voor die tijd voetbalde hij bij Hermes DVS en kreeg, toen hij 16 jaar was, de mogelijkheid een proefwedstrijd te spelen bij FC Den Haag. Aan dat avontuur heeft hij zich nooit gewaagd. Paul de Roos valt onder de catagorie bekende Schiedammers en in dat ver band is het niet vreemd dat hij dage lijks op straat wordt herkend. op de radio, maar de gemeente kijkt zwijgend toe. Alsofhet zich niet inte resseert voor sport. Maar wij moeten verder. We hebben voor het zomersei zoen Ashok Ghildiyal, die uit India komt, aangesteld als jeugdtrainer. Al les doen we er aan om het niveau dat Hermes DVS speelt op peil te houden. Laat staan te verbeteren. Dat valt niet mee in een tijd dat in Schiedam nau welijks een sportbeleid is". ZOMERSPORTMAGAZINE Wim van der Sloot Paul de Roos PAGINA 11

Het Nieuwe Stadsblad | 1990 | | pagina 27