Jazz en poppenspel Kethel op Koninginnedag overstroomd door bezoekers Bruidspaar van de maand? Winkelstraten vieren 5 mei ?G Vrijdag 4 en zaterdag 5 mei TENTOONSTELLING SCHIEDAM 1939-1945 Podium Café Ill Er was geen doorkomen aan Heling Inbraak Toegang gratis. Wordt verwacht Dodelijke schietpartij Schaap doodgebeten novotel novotel novotel HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 2 MEI 1990 PAGINA 3 SCHIEDAM - De Stich ting tot Viering en Her denking van Nationale Feest- en Gedenkdagen heeft voor vrijdag 4 mei (herdenkingsdag) en zater dag 5 mei (bevrijdingsdag) een passend programma samengesteld. Vrijdag 4 mei luiden om 18.00 uur gedurende vijf minuten alle kerkklokken. De vlaggen wor den dan halfstok gehangen. Om 19.45 uur worden de geval lenen herdacht bij het Monu ment aan de Plantage. Bij het monument vindt een korte plechtigheid plaats, waarbij bloemen en kransen worden ge legd. Leden van Scouting Ne derland afdeling Schiedam fun geren als vlaggenwacht, terwijl harmonie-orkest Harpe-Davids muzikale medewerking ver leent. Iedereen, die aan deze herdenking wil deelnemen, dient uiterlijk om 19.40 uur aanwezig te zijn. In de Grote of St. Janskerk be gint om 20.30 uur een herden kingsbijeenkomst, waarbij de Herdenkingscantate van Joh. F. Pala en L. Giphart wordt uitge voerd. Hieraan werken mee: Harmonie Wilton Fijenoord, Gemengd Koor Excelsior, Ne derlands Hervormd Gemengd Koor Heyp, organist André Verwoerd, sopraan Mariët Kaasschieter en bariton Jan Mulder. Burgemester R. Scheeres en de heer P. Nieuwstraten, voorzitter van de commissie 'Jeugdvoor- lichting Expoge', voeren het woord tijdens deze bijeenkomst. Bevrijdingsdag Zaterdag 5 mei is het tijd voor de feestelijke viering van de be vrijding 45 jaar geleden. Om 8.00 uur luiden, gedurende vijf minuten, alle kerkklokken, ter wijl de vlaggen worden uitgesto ken. Om 11.30 uur ontsteekt burge meester Scheeres de bevrij- dingsvlam op de Koemarkt. Deze vlam is door atleten uit Schiedam en Vlaardingen van Wageningen naar de Koemarkt gebracht. De Rijnmond Band zorgt voor de muzikale omlijs ting. Vanaf 10.00 uur worden in het clubgebouw van Schietsportver eniging Schiedam aan de Lange Haven 57a, schietwedstrijden met luchtgeweren gehouden. De wedstrijden vallen uiteen in een seniorenwedstrijd voor dames en heren vanaf 18 jaar (kaarten 2,-) en een jeugdwedstrijd voor jongens en meisjes van 12 tot en met 17 jaar (kaarten 1,50). In het Passage Theater begint om 10.30 uur een kindershow door Dick Camu. Om 14.00 uur volgt een tweede voorstelling. In de Margriet Sporthal wordt om 20.00 uur de Orkestrale ge houden. Alle Schiedamse har monie-orkesten en het Eerste Schiedamse Mandoline Gezel schap O.N.I. verzorgen dan een grote muziekuitvoering. De toe gangsprijs bedraagt vijf gulden. In de Grote Kerk is tot en met 12 mei een tentoonstelling, geti teld 'Schiedam 1939-1945' te bezichtigen. De openingstijden zijn van 10.00 tot 17.00 uur en de toegang is gratis. Van 27 april t/m 12 mei 1990 is er in de Grote Kerk een Openingstijden 10.00-17.00 uur. SCHIEDAM - Trio Joop van Enkhuizen/Carlo de Wijs/Han Bennink speelt donderdag 3 mei in Theatercafé De Tender van het Passage Theater. In 1985 maakte Joop van Enk huizen zijn rentrée op de Ne derlandse jazzpodia met de lp Back on the Scene, samen met Cees Slinger, John Clayton en Lavin Queen. De samenwerking met drum mer Han Bennink begon in 1986. Ogenschijnlijk hebben de twee muzikanten, de traditiege trouwe Joop van Enkhuizen op tenorsax en Nederlands luid ruchtigste drummer, weinig ge meen. Na een succesvolle toer- nee met de Amerikaanse pianist Horace Parian ontstond in 1988 het Joop van Enkhuizen trio, met de hammondorganist Carlo de Wijs. Het optreden begint om 21.30 uur en de toegang is vrij. 'Een boekenwurm met uuikpijn' is de titel van het poppenspel, dat Speel- en poppentheater De Toverdoos zaterdagmiddag in Theater de Teerstoof opvoert. De voorstelling is bedoeld voor kinderen van 6 tot 10 jaar. Het Nieuwe Stadsblad Voor Sanne bestaat er niets heerlijkers dan zich met een boek terugtrekken op zolder. Daar vindt ze een mooi boek dat gaat over het land Boekis- tan. In dat land wonen geen mensen, maar boekenwurmen. Boekenwurmen zijn dol op boe ken, ze smullen er van! Als Smet Smurrie in het land komt, is het gedaan met de pret: Smet behandelt de boeken op zo'n vieze manier, dat er van (eet- )leesplezier niets overblijft. De boekenwurmen zijn wanhopig! De voorstelling begint om 14.00 uur en de toegangsprijs bedraagt f 3,75. SCHIEDAM - In het Podium Café aan de Lange Haven 28, wordt donderdag 3 mei de we kelijkse jamsessie gehouden. Deze avond gaat het om een speciale sessie met zanger/gita rist Rini van Willigen, gitarist Richard Troost, bassist Nico de Vos, drummer Sjon Eijsselen- berg en sessieleider/gitarist Pe ter van Gennip. De sessie be gint om 22.30 uur en de toegang is gratis. De formatie The Kid treedt za terdag 5 mei op in het Podium Café. De band bestaat uit Son ny (zang en gitaar), Anuj Dev [keyboards), J. J. B. (zang en saxofoon), Sugar Ray (gitaar) en :aptain Bun. Het optreden begint om 22.30 aur en de toegang is vrij. De Cornuto's - a capella kwar tet, Passage Theater/Theaterca fé de Tender, 10 mei. De duivel met de drie gouden haren - poppentheater, Theater De Teerstoof, 12 mei. Helmert Woudenberg solo in 'Zwarte Kunst', Passage Thea- ter/Roo Roosenzaal, 12 mei. In Memoriam Generaal Heus- denbroeck - Between the Movies and the Milkshakestand - jump jive, Theater De Teerstoof, 12 mei. Reserveren is mogelijk telefo nisch van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00-16.00 uur, za terdag van 12.00-14.00 uur. De kassa (Passage 9) is geopend van dinsdag tot en met zaterdag van 12.00-14.00 uur en vanaf één uur voor de voorstelling. Kassa-telefoon: 010-4269563 (Passage Theater); 010-4269455 (Theater De Teerstoof). Vanaf heden zijn ook kaarten voor de openlichtvoorstelling 'n Brandende Kwestie verkrijgbaar bij de kassa van het Passage Theater. De voorstellingen vin den plaats op 9, 10, 11, 12 en 13 mei. Aanvang 22.00 uur en de toegangsprijs bedraagt 7,50/CJP en Pas 65 f 5,-. f* Jf v" Bij het monument aan de Plantage wordt de traditionele krans gelegd door burgemeester R. Scheeres. De aubade trok in alle vroegte al veel belangstelling. Op de voorgrond de dirigent en de pianist. SCHIEDAM - Met grote voldoening konden de or ganisatoren van de Kethel- se Koninginnedag 's avonds een oranjebitter achterover slaan in het plaatselijke café. Want hadden zij er niet voor ge zorgd dat de 'stad' op de zonnigste dag van april compleet leegliep en het pittoreske dorpje letterlijk volstroomde met dagjes mensen. „Ik ga terug, hoor. Hier houd ik het niet meer uit". Een veelge hoorde klacht in de Dorpsstraat waar bijna geen doorkomen aan was. Voetje voor voetje schui felde de massa naar de dorps kern. Zowel links als rechts hadden kinderen hun spulletjes uitgestald wat de doorgang nog meer belemmerde. De plaatse lijke middenstand haakte gretig in op de ongekende belangstel ling voor Kethel. De slager ver kocht saté en hamburgers aan de lopende band en de uitbater van het café op de Kerkweg kwam stoelen op het terras te kort. Ook 'buitenstaanders' wis ten waar het grote publiek trek in zou hebben. Behalve de over bekende patat, konden Vietna mese loempia's, poffertjes er broodjes ham genuttigd worden Vrijmarkt Traditiegetrouw begon 30 apri met een aubade onder de torer van de kerk. Gevolgd door eer vrijmarkt, waaraan honderden kinderen meededen. Hoogst waarschijnlijk waren de kasten thuis, onder moeders toezicht tweemaal doorgespit om aan een zo'n groot mogelijk straat assortiment te komen. Potjes en pannetjes, (strip)boeken, speel goed, platen, kleding, bekers en kopjes. Het is maar een greep van wat er eergisteren allemaal :e koop was. Dat het grote pu- De kinderen namen bezit van de vrijmarkt. aliek hiervoor oog had, kon af- ;eleid worden aan de parkeer- :haos die Schiedam-Noord ken- ie. Tot ver op de Schiedamse- veg stonden de wagens aan veerszijden geparkeerd. Som- "nigen durfden het zelfs aan een itukje Kethel binnen te rijden. Dat leidde uiteraard tot grote :onsternatie. Kennelijk was de Dranje-vereniging Wilhelmina vergeten hier en daar een paar aorden te plaatsen. Spaans benauwd Net als enkele 'wandelaars' op de Dorpsstraat, die het in de menigte Spaans benauwd kre gen, had een automobilist het aok flink op zijn heupen. Waar schijnlijk van top tot teen geër gerd door het langzame (optrek ken en stilstaan) tempo, gaf hij op een gegeven moment een flinke dot gas en schoot een zij straat in. Een oude, bedachtza me Kethelaar op de fiets schrok daar zo van dat hij waarschijn lijk voor het eerst van zijn le ven op Koninginnedag een scheldwoord riep. De drukte, hoe gezellig ook, was aan hen- kennelijk niet (meer) besteed. A-s. bruidsparen (ook koperen, zilveren- en gouden bruidsparen) kunnen hun trouwkaart opsturen naar: Het Nieuwe Stadsblad, Postbus 257, 3100 AG Schiedam. Uw trouwfoto komt misschien op de speciale bruidspagina en uv ontvangt dan ook 150,- aan waardebonnen te besteden bij de deelnemende adverteerders die deze aktie mogelijk N maken. O Wie dat zijn leest u op de speciale bruidspagina, iedere laatste vrijdag van de maand. Dodenherdenking SCHIEDAM - In de kerk van de Nederlandse Protes tanten Bond, aan de West- vest 92, wordt vrijdag 4 mei een korte dodenher- denkingsdienst gehouden. De dienst begint om 19.00 uur. SCHIEDAM - De winkelstraten Broersveld, Broersvest en Hoogstraat hebben de handen ineen geslagen voor een groots feestprogramma op zaterdag 5 mei. Het programma ziet er als volgt uit: Burgemeester Reinier Scheeres ontsteekt om 11.30 uur op de Koemarkt het vreugdevuur, waarbij hij muzikaal wordt on dersteund. Vanaf dat tijdstip worden overal in de drie win kelstraten allerhande aktivitei- ten georganiseerd. Op het Hemaplein staat de ge hele dag een geraniummarkt op gesteld, terwijl de schooljeugd en verenigingen zich presente ren met een vrijmarkt op de Appelmarkt/Museumplein. Men kan zich hiervoor nog aan melden. Op de Grote Markt staat een gratis Rad van Avon tuur. In het hele winkelgebied kan men tussen 12.00 en 14.00 uur gratis haring en wittebrood eten, terwijl vanaf 14.00 uur gratis oranjebitter wordt ge schonken. Een promotieteam in oranje-shirts deelt ballonnen, pepermunt en chocolaatjes uit. De Jeugd Rijnmond Boerenka- pel en Ambrosius verzorgen de muzikale omlijsting, terwijl op diverse lokaties straatmuzikan ten zich van hun beste kant la ten zien in verband met het straatmuzikantenfestival. Tenslotte staat op het Emma- plein de traditionele Koningin- nekermis. De Hoogstraat is al vele jaren lang het decor van feestelijke 5-mei vieringen, getuige deze historische foto. SCHIEDAM - De 21-jarige W. S. M. Alexander uit Schiedam is afgelopen zaterdagmiddag be zweken aan de gevolgen van een schietpartij aan de Slacht huislaan. Het slachtoffer leefde geruime tijd in onmin met de schutter, een 24-jarige Schie dammer, en was zaterdag met twee vrienden naar zijn huis ge reden. Alexander ging alleen naar boven, waarna een woor denwisseling ontstond. De exacte toedracht is nog niet bekend, maar op een gegeven moment schoot de bewoner Alexander neer. Deze liep nog naar buiten, maar zakte bij de auto in elkaar. Hij werd met spoed per ambu lance naar het Dijkzigt Zieken huis vervoerd, maar bleek bij aankomst al te zijn overleden. De politie heeft de dader gear resteerd alsmede de twee man nen, die in de auto zaten te wachten. Deze twee zijn na ver hoor weer heengezonden. SCHIEDAM - Op het dijk- lichaam aan de Woudweg heeft een loslopende hond afgelopen maandag een schaap doodgebe ten. De eigenaars van beide die ren zullen de kwestie onderling regelen. SCHIEDAM - Op de Westfran- kelandsedijk trof de politie afge lopen maandag een man aan, die geld gaf aan twee jongens en vervolgens met een fiets weg liep. Toen hij op het punt stond de fiets in zijn auto te laden, vroegen de politiemensen hem naar de herkomst van het rij wiel. Al snel werd duidelijk dat de fiets was gestolen en de inan is aangehouden op verdenking van heling. De twee jongens zijn nog voortvluchtig. SCHIEDAM - Bij een inbraak in de kantine van voetbalver eniging Schiedamse Boys zijn afgelopen maandag drie kratten bier, drie sporttassen en wat voetbalkleding ontvreemd, met een gezamenlijke waarde van 700,-. NOVOTEL SCHIEDAM Hargalaan 2 3118 JA SCHIEDAM tel. 810 - 471.33.22 Ook dit wekend heeft de chefkok van Novotel Schiedan een heerlijk nenu voor u sanengesteld. Pate du chef tt* En treeote Je porc Dyonnaise (varkensentrecote net Mosterdsaus) Coupe Novotel Dit nenu nordt u geserveerd voor: fl» 32,50 p.p. Alleen op 4,5 en 6 nei 1990! Reserveer nu! Bel 010-471.33.22 f Dodenherdenking en bevrijdingsfeest UW THUISKRANT VERSCHIJNT IN: SCHIEDAM, KETHEL, ROTTERDAM WIJK OUD MATHENESSE, WITTE DORP KANTOOR: Dam 2 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-4732877 Telefax 010-4735818 EDITIECHEF: J. Groeneveld Telefoon 010-4732877 Privé 010-4707528 VERTEGENWOORDIGER: Mevr. I. van Bracht Privé 015-622213 INZENDTERMIIN ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor RUBRIEKSADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor REDAKTIE: Nick van Dien, Gerjan de Waard, Arne v. d. Zande EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-4344022 Privé 010-4265764 HOOFDREDAKTIE: W. A. Buijteweg Telefoon 070-3190290 INZENDTERMIJN RED AKTIE-KOPIJ Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 - 3190955, ingeschreven K.v.K. nr. 96375 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 16-07-87 nr 97/1987 01-01-90 f„f*- - 2: No 8 A

Het Nieuwe Stadsblad | 1990 | | pagina 3