KAMERHOGE (spiegel) KASTDEUREN BINNENHUISADVISEURS Wonen zoals je zélf wilt O (Jr E ouderwets comfort or won©. sö mWm Rijxo^v m -kkkq*^«-wopwcitt Wat kost zo'n THE DOORS kast nu eigenlijk? Een voorbeeld: Een 2-deurs spiegelfront 160 cm breed, kamerhoog f 1.238,- Een hang- en leg-indeling f 531- f 1.769,- Uw kastindeling of wand bepaalt het aantal deuren: 2,3,4 of meer. Als u langs komt met de maten van uw wand, vertellen wij u precies hoe weinig dat kost. Op uw maat gemaakt in onze werkplaats. THE DOORS, Westfrankelandsestraat 10-b Schiedam Tel. 010 - 4263093 Showroom open: dinsdag t/m vrijdag van 12.30-17.00 uur zaterdag van 10.00-14.00 uur DESIGN GERARD VAN DEN BERG fliSUW© Stjjl Meerdere modellen van Gerard v.d. Berg staan in onze showroom. Nieuwe romantiek blijkt bekorend Aluminium schuifdeursysteem van 16 mm (spiegel) deuren Dat is over. We hebben weer vertrou wen en zoiets uit zich zonder meer ook bij onze manier van wonen. Dat is stukken persoonlijker aan het worden. En mag voor menigeen een warme uit straling hebben. We zien zelfs weer bruin. Inderdaad, bruin leer. Maar dat niet uit het 'bruine woon tijdperk'. Het is meer dat bruin van een ouderwetse Engelse clubfauteuil. Als ik een paar jaar geleden over bruin leer had ge sproken, hadden ze me voor gek ver klaard. Let vooral op de ronde vormen, ook al zo'n kenmerk voor dat behaaglijke wo nen, waarbij je je lekker moet voelen. Onafhankelijk van je leeftijd en wat je verdient." Aan het woord Gerard van den Berg. Een ontwerper uit de Nederlandse top vijf, met wie we voor UW THUIS- KRANT's woonspecial om de tafel gin gen zitten voor deze woonkrant in de sfeer van 'home sweet home'. Dat is immers de teneur van het Hollandse binnenhuis, bekeken met de ogen van de jaren negentig. HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 4 MEI 1990 „Behaaglijkheid. Warme kleuren. Hout in je huis, al is het maar als accent. Durven kiezen wat je zelf mooi vindt. Je er niks van aantrekken wat een an der er van denkt. Want dit is de tijd van de nieuwe vrijheid, de nieuwe ze kerheid, het nieuwe lef. Een recent ontwerp van Gerard van den Berg: de chaise longue 'Quintus', die past bij het ontspannen thuis zijn van deze tijd. De tachtiger jaren waren angstjaren. - wat afstandelijke hi tec in huis paste J ook bij dat beeld. ORANJESTRAAT 1 1, 31 1 1 AM SCHIEDAM, TEL.: 010 - 4267844 Ronde vormen en comfort bij de stoel 'Loge', een van Gerard van den Bergs laatste ontwerpen. Een voorbeeld uit Gerard van den Bergs eigen ontwerpen in deze sfeer? Noem de bank 'Quintus', een vrij recent mo del, dat met name door de gecapiton neerde rug in de verte een beetje aan een Chesterfield doet denken. Die 'Quintus', uitgebracht door het meu belbedrijf Montis, is er ook als chaise longue en dat past eveneens bij het beeld van deze tijd. Ontspannen thuis zijn. Ga er met je krant en je glas maar comfortabel bij liggen en dat op een bank, die er speciaal voor is ontworpen. Technisch Van den Berg-grapje, dat deze vroegere M. T. S.-er van de afde ling meubelfabricage verraadt: verstel bare pootjes. Zo kun je je bank, al naar gelang je lengte -of die van je gasten- een paar centimeter hoger of lager ma ken. „Dat klinkt ouderwets, gecapitonneerd" stellen we. 'Klopt', zegt Gerard van den Berg. „Maar vergeet niet. Alles komt op een keer terug. Dat is de eeuwige golf beweging. Maar dan anders. Want pre cies eender wordt het nooit". Ronde vormen Terug ook na al die vierkante banken en het kubisme zijn dus de ronde vormen. Een van Van der Bergs laatste ontwer pen, de stoel 'Loge', laat duidelijk die veel meer vloeiende lijnen zien, welke op het ogenblik kenmerkend zijn voor zelfs de meest avant gardistische ontwerpers. Bij de introduktie ervan een half jaar ge leden, zette „Kijk op Wonen" die trend meteen op de plaat. Het is een stoel om in weg te zakken en die -mits je niet al te klein bent- je body steunt. „Een goede stoel of een bank moeten 'inners' zijn en geen 'oppers', zegt Ge rard van den Berg. Ofwel, stoelen, waar je goed in zit en niet alleen maar óp hoeft te zitten, zoals je bij menig zoge naamd modern ontwerp uit de jaren tachtig wel tegenkwam. Meer kijkobjec- ten, dan gebruiksmeubelen. Inbreng Daar hoef je bij Gerard van den Berg niet mee aan te komen. Als zoon van een meubelfabrikant uit Hellevoetsluit, later Stellendam, „maak ik stoelen, die niet alleen technisch goed in elkaar moeten steken, maar als 't even kan ook plezierig zijn voor je lijf." Je moet je er lekker bij voelen. - S Klassieke thema's met een eigentijds imago door details, stoffen en vooral kleuren. Zo mag de woontrend worden genoemd, die als 'de nieuwe romantiek' een paar jaar geleden vanuit Italië naar Nederland Is gehaald en het bijzonder goed is gaan doen. Die stijl blijkt bekorend. In antiek zalm of oud verstild groen, met rib bels in het hout en bloemdessins op de be kleding, blijkt die ro mantische sfeer aan te spreken. Zelfs stijlmeubels, zoals de kast op deze foto, krijgen door die 'oude' groene kleur een nieuw gezicht. Dit programma van de Nederlandse fa brikant Kersbergen was een van de blikvangers op de voorjaars meubel vakdagen in Utrecht. Zelfs stijlmeubels krij gen een scheut van de nieuwe romantiek. Dit is de tijd van het nieuwe iet Alles komt een keer terug. Deze bijlage „Kijk op Wonen" is een eigen produktie van UW THUISKRANT en verschijnt in een oplage van ruim 1 miljoen. Redaktie: Ank Hovingh-Krayo Vormgeving: Herman Olsman Foto's: Ed Dewaerheyt en Ronald Stam van Fotodienst UW THUISKRANT e.a. Ruim twintig jaar is hij nu ontwerper, na eerst als jonge vent- richting nabije en het wat verdere Oosten- een stuk van Leolux, bekend op zijn moderne vorm geving, kombineert de nieuwe behaag lijkheid en het raffinement van een ei gentijds ontwerp in één stoel. Aan de voorkant een gezellige „ga-maar-zitten" fauteuil met een wat nostalgische uit straling, aan de achterzijde een eigen wijs schuin toelopend model, uitlopend op één klein pootje. (Ontwerp Jan Arm- gardt). Foto UW THUISKRANT de wereld te hebben verkend. „Heb je vooraf een paar jaar over de grenzen gekeken, dan ontwerp je misschien toch anders dan binnen de muren van het Hollandse huis", zo heeft hij dat -een maal bezig- ervaren. Hoe hij denkt over het interieur van nu. „Prima. Vooral die eigen inbreng. Het kombineren van wat modern heet met iets ouds of antiek of kan 't schelen wat. Het hoeft allemaal niet meer zo perfect, niet zo opgefokt, niet zo design-achtig." Zelfs mahonie Wat hem ook aanspreekt zijn de warme kleuren, zoals een mooi diep rood, een donkerblauwe, niet koele kleur en de nieuwe, wat verstilde groen-nunances. „We gaan ook andere materialen ge bruiken, zoals hout. Zelfs mahonie is aan het terugkomen. Soms als detail. Ik noem voor kasten een deurtje van ma honie, gekombineerd met aluminium en knopjes van acryl. Spannend, zo'n ma teriaalgebruik. Het laat ook de durf zien aan het begin van een nieuw woontijd- perk, dat tevens gekenmerkt wordt door oude waarden", zo onderstreept hij de inspiratie, die er uitgaat van wonen, zo als je dat zelf wilt. 'vXv m nn w Gerard van den Berg: Isis dit is de tijd van het nieuwe lef VAN MEURS -V

Het Nieuwe Stadsblad | 1990 | | pagina 13