X KLEINE DEUREN BRENGEN GROTE VERRASSINGEN!! 300,- Laminaatvloeren flink in opmars rnr J J_K Ji Warme tapijtkleuren en „wegzink"-effekt Kunststof vloerpanelen I) Wetering I Foxtrot Harps' Iw trap gestoffeerd GR A TIS gelegd GRATIS ondertapijt GRATIS latwerk Parket in kleuren [p Si If Slijtvaste kunstof toplaag Het eigen gezicht van rotan en riet ROTANHUIS OOST PRESENTEERT IN ROTTERDAM DE NIEUWSTE KOLLEKTIES OOST - I TON'S TAPIJTDISCOUNT Goed advies vaakde beste basis Woltweed sterk en kleurig EEN BEGRIP ALS HET OM HOUT GAAT - Eenvoudig te leggen - Onderhoudsvrij - Slijtvast - Duurzaam - Kleurecht - Rondom messing en groef - Gemakkelijk te reinigen - E-l verlijmd HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 4 MEI 1990 PAGINA 20 Groenelaan 105-107 3114 CD Schiedam Tel. 010-4266158. Ton's tapijtdiscount, gevestigd in Schiedam-Zuid, is in Schiedam beslist de tapijtzaak met de klein ste ingang. Maar achter die 2 kleine deuren hangen grote verrassingen. In onze winkel kunt u terecht voor al uw tapijt en vinyl van alle bekende merken. Ook leveren wij o.a. lamellen, jalouzieën, gordijnen en matrassen. In die zes jaar dat Ton's tapijtdiscount inmiddels al bestaat zijn ze al flink wat gegroeid, inmiddels is de showruimte al gegroeid tot plm. 200 m2. Woon-kijk-plezier en dat wil dus zeggep dat er achter die kleine deuren flink wat aanbiedingen op u wachten!! Alles wordt bij u gratis opgemeten en gratis gelegd en indien nodig gratis met ondertapijt en lat werk. Enkele van onze woon-maandaanbiedingen zijn: een ijzersterk fijn bouclé tapijt in 10 verschillende kleuren leverbaar. - jute rug - van 119,- voor een uit-looptapijt, getuft op een ijzersterke action backing. Nu in 7 verschillende kleuren leverbaar, van 198,- nu p.m. J p.m. - 400 breed - ook geschikt voor trappen. incl. tapijt Leverancier van o.a. Bergoss, Bonaparte, B.V.L., Novilon, Pegolan, Deja tapijt, Dersimo, Goud- Mag Nederland in vergelijking tot an dere landen tapijtland nummer èèn zijn, voor de zogeheten 'harde' vloer bedekking is de interesse zonder meer stijgende. Daar is de laatste tijd vooral laminaat debet aan, de vloerbedekking, die op parket lijkt, dat echter niet is, wordt gemaakt van natuurprodukten en zeer veel kan hebben. De keus voor vinyl mag ook niet wor den uitgevlakt, temeer daar door nieu we dessins en goede kwaliteiten vinyl het bij tal van interieurs goed doet. De kern van laminaat wordt meestal ge vormd door spaan- of natuurvezeiplaat, terwijl er ook merken zijn, die er com- - Grind en kurk puurnatuur Mogen de 'net echt' parketvloeren in de' vorm van laminaat of stroken-vinyl voor een bepaalde woonsfeer zorgen, origi nele houten vloeren houden voor menig een hun bekoring. Temeer, daar er door lichte kleuren, tot pastels toe voor woondurvers leuke mogelijkheden zijn voor creatieve vloeren. Dit door toepas sing van verschillende kleuren voor èèn vloer.^ Met de hang naar het natuurlijke, ken merkend voor deze tijd, blijft kurk een goed alternatief. Grindvloeren met hun specifieke uitstraling appeleren even eens aan het gevoel op en tussen eerlij ke materialen te willen leven. pacte MDF voor gebruiken. Omdat de dessins zogenaamd 'fotografisch' zijn, kan men er heel wat kanten mee uit, al worden voor het merendeel dessins ge bracht, die op hout lijken. Van modern kalkwit tot de donkere rustieke. Wij za gen echter ook al een graniet-dessin, terwijl pastel houttinten en marmerkleu- ren eveneens tot het laatste nieuws ho ren. Toekomst Omdat een goede laminaatvloer onge voelig is voor indrukken, UV-bestendig kan zijn, door het vlakke gesloten op pervlak zeer hyhienisch en uiterst mak kelijk in onderhoud, wordt laminaat in de vakbranche een prima toekomst voorspeld. Er is zelfs een laminaatvloer, waarvan de n i e t van messing en groef voorziene stroken zijn voorgelijmd en gelegd kun nen worden op een eveneens voorge- lijmde ondervloer. Hoef je zelf niet meer te lijmen, zo zagen wij als primeurtje op de onlangs gehouden Huishoudbeurs bij het merk Rowi. De meeste laminaatvloeren zijn overi gens zelf te leggen, waarbij het o. m. zaak is de stroken zo strak mogelijk te doen aansluiten. Vinyl Bij de laatste dessins in vinyl is het ple zierig, dat het geen imitatie meer hoeft te zijn van plavuizen of parket. Vinyl mag gewoon zichzelf zijn met soms de meest eigenzinnige dessins voor toepas singen, die van feeling voor het interieur getuigen. Beschermende toplagen ma ken bepaalde kwaliteiten ongevoelig voor vervelende schoenstrepen. Laminaat is er van zeer licht tot allerlei houtkleuren. (Foto Rowi). Speelse vloer met parket. Decortegels op de vloer Zeer recent geïntrodu ceerd in Nederland: ge decoreerde, op kurk ge perste berkenhouten vloerpanelen van 50 x 50 cm. Je ziet er -per te- gel- de meest aparte de coraties op, in Victori aanse, Empire, Bieder- meijer, Oosterse en nog tal van andere stijlen. Er zit een hele taaie lak op, zodat die dessins door veel voetstappen of in tens gebruik niet wor den aangetast. Omdat deze vloeren nog zo nieuw zijn, vertellen we er dit keer even bij, dat het een produkt is van Panelhouse, tel. 020-835403. Nieuw dessin met beschermende top laag voor vinyl. (Forbo). De laatste vakbeurzin op dit gebied in binnen- en buitenland lieten het dui delijk zien: tapijt wordt donkerder en warmer van kleur. Het zijn vaak vollere pastels, veelal in tweekleurig garen. Blauw met grijs, beige met rose, linde groen met zalm, ve noemen maar wat. Soms moet je zoh frisè draadje of het rondere bouclé ii het kleed van dicht bij bekijken om fie twee kleuren erin Veel volle,arme tinten bij hoogpolige frisè's, gernkt van tweekleuren ga rens. (Foto va). wat nauwkeuriger te zien, want ligt zo'n tapijt eenmaal op de grond, dan ontstaan er aparte kleureffecten. Opmerkelijk is het grote aanbod van moderne, synthetische garens in tapijten met soms fraaie hoogpolen of het al ge noemde frisè. Dat is een iets gekrulde pool, waarop voetstappen zich minder aftekenen en waarbij het lichte 'Gullit-ef- fekt' de pool een grotere veerkracht geeft. Een gevoel van luxe geeft het hoogpoli ge effen kamerbreed, waardoor je dat „je voeten zinken er in weg"-idee krijgt. Saxony is er de vakterm voor, hoogpolig getuft moquette zou je als leek kunnen zeggen. Het past door uitgekiende kleu ren zowel in een modern interieur, dat best een warme uitstraling mag hebben, als bij de meer klassieke inrichting. Vuilwerend Omdat die garens al weer jaren niet meer statisch zijn, vaak een vuilwerende finish hebben of de vezels zelf vullafsto- tend zijn gemaakt, zien ze er na het stof zuigen weer onberispelijk uit. Met dat vuilafstotende en geen vlekken opne mende karakter wordt de laatste tijd flink aan de weg getimmerd. Niet sjokken Juist door dat aparte kleurenbeeld met z'n grijzige albastinten, de zachte pad- destoelkleuren, licht lavendel, de nieuwe antieke groenen, veel mauve en rose- achtige, hebben veel woninginrichters er ook gordijnstoffen in die sfeer bij in huis. Hoef je niet van de ene winkel naar de andere te sjokken. Bij die gordijnen zien we veel florale dessins, patronen met het effekt van verweerde materialen, veel diepe aarde- kleuren en met hier en daar wat goud ook weer die sfeer van luxe. Voor het jonge interieur is er geinig be drukt tapijt met als hoofdkleur naturel, grijs of anthraciet met daarop allerlei gedrukte dessins.vHet is er zowel in bou clé als velours. 0 Veel florale dessins bij gordijnstoffen. bdrukt tapijt doet het leuk in kamers voor de jeugd (Holland Haag). Lange tijd is het wollen tapijt geïdentifi ceerd met berber. Temeer, daar berber jarenlang koploper en topper is geweest in 't Hollandse huis. De tapijtmode heeft er echter toe geleid, dat er ook bij wol meer vraag naar kleur ontstond. Een goed antwoord daarop was en is nog steeds woltweed, kleurrijk en door zijn contructie ijzersterk. Wie voor het natuurprodukt wol kiest, mag/moet er wel van uitgaan, dat goede kwaliteiten, die aan wooneisen moeten voldoen, niet tot de voordeligtse vloer bedekking behoren. Daar de aanschaf van tapijt een investering is voor een wat langere termijn, kan een goed ad vies over de nieuwe verworvenheden van synthetisch of de blijvende charme van wol een goede basis zijn bij die keus voor de vloer. 0 Een gevoel van luxe geeft zo'n hoogpolig 'Saxony'-tapijt. (Deja) KIJK OP WONEN - KIJK OP W Vloerpanelen met een slijtvaste kunststof toplaag in vele moderne dessins. Een praktische en stijlvolle vloer voor het drukbelopen huis of kantoor. Eenvoudig te leggen volgens de leginstructie. (dus milieuvriendelijk) ii I JH 0 Houtcentrum Nieuwe Maasstraat 2 3114 TH Schiedam Telefoon 4264180 en 4269150 De gehele week geopend. Ruime parkeergelegenheid KiTwöm mod* Een chaise longue zie je in al lerlei materialen, dus ook in riet. Dit model is een ontwerp van Jan des Bouvrie voor Rohé. Ontwerpers We bedoelen maar: rotan en riet horen er helemaal bij en spelen een eigen rol. Ook kwa kombinatie, want verschillende toonaangevende fabrikanten gaven bekende ontwerpers, zo-_ als Jan des Bouvrie of Gerard van den Berg opdracht, met dit materiaal te gaan stoeien. En wat blijkt? Een al vijftien jaar geleden door Jan des Bouvrie ontworpen bank is ineens weer aktueel. Met de opening van één van onze nieuwe verkoop ruimtes hebben wij voor u 1001 ideeën voor sfeervol wonen. Op het gebied van rotan-pitriet en manou heeft Rotanhuis Oost 800 m2 showroom met de al lernieuwste modellen en kleuren o.a. de originele kollektie antiek en zalm. Ontdek ook de exotische sfeer van onze rotan. TUINMEUBELKOLLEKTIE Ook voor uw tuin en/of terras hebben wij een gro te kollektie meubelen te gen zeer aantrekkelijke prijzen. MANOU en ROTANHUIS Frits Ruysstraat 54-55-57-65-67 Rotterdam - Tel. 010-4520949 (bij metrostation Gerdesiaweg). 89.- sticker. Intertap. Lethem. Oas Floor, For bo. mm FLOORKETT 59.-™ 1 I in blank-loog en wit vQOr 159- van 219 - Donderdag 3 mei koopavond, zaterdag 5 mei geopend. >1 söC' JS £Or

Het Nieuwe Stadsblad | 1990 | | pagina 20