Met feest en boekwerkje Vrouwen centraal in Het Filmhuis Nachtclubsfeer in het Passage Theater Schiedam-West bezorgd over komst ertsmalerij Insluipers betrapt Klant is geen nummer in restaurant Happy Palace HiH Schiedamse huisartsen In een Dormaël slaapkamer is de ontbijtshow favoriet. Gebit stuk? VERINGMEIER TANDTECHNIEK Afwezig wegens nascholing op woensdag 9 mei en donderdag 10 mei Cschoenen en sandalets Inrichting speciedepot Programma St. Jacobuskerk Vibrionveer bij Dijkstal Thé-dansant en dansmiddag Vier café's vieren feest SCHOENEN IN HET BETERE GENRE ^SL^aTpTamT^ novotel novotel novotel HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 4 MEI 1990 PAGINA 3 - Katholiek Kethel viert komend weekeinde het eeuwfeest van de Sint Ja cobuskerk. De fraaie neo- romaanse basiliek met in de schaduw van de hoge toren de pastorie, de paar denstal en de kosterswo ning (alle ontworpen door architect A. C. Bleijs) ligt exact honderd jaar midden in de weilanden van Spa- land. Wellicht zal dat pittoreske beeld binnen afzienbare tijd tot het verleden behoren. De woning bouw op de Spalandse grond rukt verder op richting Kerk buurt en zal ook dit historische plaatje onherstelbaar aantasten. Niet dat ze er rouwig om zijn op de pastorie van de H.H. Ja cobus en Martinus. Ook in de Jacobuskerk zijn de kerkbanken met het stijgen der jaren leger en leger geworden. De Jacobuskerk heeft altijd re delijk gefunktioneerd. Behalve uit het dorpje zelf, kwamen ook parochianen uit 'buitenwijken' als Groenoord en Woudhoek. Nu de nieuwe wijk Spaland steeds dichter naar de kerk toe groeit, denken de paters Salesia- nen C. A. Veltman en Th. Kool de neerwaartse spiraal, waar alle kerkelijke organisaties mee kampen, te kunnen ombuigen. De parochie is momenteel in handen van een pastoraatgroep. Die bestaat uit twee priesters, een pastoraal werkster en twee vrijwilligers. Pastor Kool is de 65 jaar gepasseerd en part-time in dienst. Lettend op het lande lijk gemiddelde stemt de be roepsmatige bediening niet tot grote droefenis. Maar het is een feit, dat er maar bitter weinig mannen kiezen voor het pries terschap. Alleen in ons bisdom vallen jaarlijks tweemaal zoveel priesters weg als er nieuwe bij komen. Met het sociale aspect in Ke thel, dat door de katholieken volop leven werd ingeblazen, is het dezelfde richting opgegaan als het kerkbezoek. De St. Jaco- busschool is ruim tien jaar gele den opgeheven. Kinderen groei den op, maar er kwamen géén kinderen bij. En in het café te genover de ingang van de kerk en naast de begraafplaats is de bierpomp jaren geleden al drooggelegd. Alleen harmonie Sint Radboud is nog een zeer levendige vereniging. Boekje Behalve feest in de kerk en in een speciaal neergezette feest tent (zie bijgaand programma) van internationale klasse Nieuwe kleuren, nieuwe modellen, modern en jong gestileerd. Het Nieuwe Stadsblad SCHIEDAM - De gemeenteraad heeft een krediet van 330.000,- beschikbaar gesteld voor het afdekken en de defini tieve inrichting van het bagger speciedepot aan de Schiekade. SCHIEDAM - In het Filmhuis wordt vrijdag 4 mei de film 'The Accused' vertoond, met in de hoofdrollen Jodie Foster en Kelly Mcgillis. De film deed vo rig jaar in Amerika veel stof op waaien. De film gaat over de jonge Sa rah, die (na een ruze met haar vriend) naar de kroeg gaat en daar, onder luide aanmoedin- gen van omstanders, door een aantal mannen wordt verkracht. In het daarop volgende proces moet Sarah zich tot haar stom me verbazing gaan verdedigen omdat zij zich provocerend zou hebben gedragen. In een slepen de rechtszaak probeert zij ver volgens samen met de (vrouwe lijk) aanklager om ook de om standers van de verkrachting veroordeeld te krijgen. De voorstelling begint om 21.30 uur en de toegangsprijs bedraagt voor donateurs 4,-. Donateur worden kosten 5,- per seizoen. In de maandelijkse cyclus vrou wenfilms vertoont Het Filmhuis zaterdag 5 mei de film 'Het SCHIEDAM - Liza Lee and the Laymen of Love brengen don derdag 10 mei een muzikaal programma in ouderwetse nachtclubsfeer in Theatercafé de Tender van het Passage The ater. Zangeres Liza Lee creëert sa men met Johnny Burk (bas en zang) en Harvey Finckelstein (piano en zang) cabaretske sfe ren uit de jaren dertig en veer tig. Zij brengen uiteenlopende stijlen van Rythm Blues tot Duitse tango. Het optreden begint om 21.30 uur en de toegang is gratis. verschijnt op 6 mei ook het boekwerkje '100 jaar Jacobus kerk; 1000 jaar parochieleven in Kethel'. Een team van vijf auteurs wor stelde circa zeven strekkende meter parochie-archief door om de geschiedenis van het kerkge bouw en het parochieleven in Kethel zo getrouw mogelijk in beeld te brengen. Die geschiede nis is zeker interessant te noe men. Ook de oude middeleeuw se kerk in Kethel is gewijd aan St. Jacobus. Maar op een gege ven moment kregen de protes tanten het in de Dorpsstraat voor het zeggen. Op de Kerk- weg wilde men niets weten van deze ommezwaai. Men bleef rooms. Toen de lucht in de në- gentiende eeuw voor de katho lieken opgeklaard was, begon nen de gelovigen in de Kerk buurt met de bouw van 'hun' Jacobuskerk. Meisje met het Rode Haar' van regisseur Ben Verbong. Ben Verbong's verfilming van het gelijknamige boek van Theun de Vries over de verzets strijdster Hannie Schaft, hoeft geen andere introduktie. De film werd al direkt bij zijn pre mière in de herst van 1981 door velen beschouwd als het beste dat ooit door Nederlandse film makers werd geproduceerd. Hanny Schaft blijkt over een onverzettelijkheid te beschik ken, die samenhangt met haar overbezorgde opvoeding, haar karakter en haar rechtenstudie. Geprobeerd wordt door alles heen een mens te laten zien. Met angst, verlegenheid, het overwinnen van die angst, ver zet en agressie en wanhoop. Ook deze voorstelling begint om 21.30 uur en de toegangs prijs is 4,-. Het Filmhuis is ge vestigd aan de Nieuwstraat 12. SCHIEDAM - Bewoners van Schiedam-West maken bezwaar tegen de komst van een ertsma lerij op Het voormalige terrein van Wilton-Fijenoord. Er zijn plannen om hier een malerij en overslagbedrijf voor minerale ertsen te vestigen. Het bedrijf gaat met enorme maalmachines grote hoeveelhe den mineralen tot heel fijn poe der vermalen. De bewoners uit SCHIEDAM - Voetspecialisten komen woensdag 9 mei bij Dijkstal Schoenen aan de Broersvest 135 de Vibrionveer demonstreren. De Vibrionveer is een Zweedse vinding ter vervanging van de steunzool. De veer verbetert op buigzame wijze de stand en de holling van de voet. Voet- en rugklachten nemen door deze methode af en spieren en ban den worden krachtiger. De Vibrionveer past bovendien in bijna alle modeschoenen. SCHIEDAM - Met de arrestatie van een 23-jarige Schiedammer en een 31-jarige Amsterdammer heeft de politie de week 'een goede vangst gedaan'. De Schiedammer werd door een bezoeker op heterdaad betrapt toen hij afgelopen maandag zijn slag wilde slaan in een bejaar denflat aan de Burg. Stulemeij- erlaan. De insluiper werd over gedragen aan de politie, aan wie hij vervolgens veertig insluipin gen in bejaardentehuizen en openbare gebouwen te Schie dam en Rotterdam bekende. Bovendien vertelde de man ze ven autodiefstallen op zijn kerf stok te hebben. Twee dagen eerder werd in het Schieland ziekenhuis de Am sterdammer betrapt op inslui ping. Ook deze man deed bij de politie een boekje open over zijn daden. Hij bekende nog twee insluipingen en zes winkel diefstallen. Er was de laatste weken grote onrust onder de Schiedamse be jaarden ontstaan naar aanlei ding van het stijgende aantal insluipingen. De politie ver wacht met deze arrestatie de oorzaken van de onrust te heb ben kunnen wegenemen. 'n Dormaël slaapkamer, Daar genietje dubbel van. NOVOTEL SCHIEDAM Hargalaan 2 3118 JA SCHIEDAM tel. 010 - 471.33.22 Ook dit wekend heeft de chefkok van Novotel Schiedan een heerlijk nenu voor u sanengesteld. Pate du chef EntrecSte de porc Dyonnaise (varkensentrecSte net Mosterdsaus) Coupe Novotel Dit nenu wrdt u geserveerd voor: fl. 32,58 p.p. Alleen op 4,5 en 6 nei 1990! Reserveer nu! Bel 818-471.33.22 de omgeving vrezen daardoor veel geluidsoverlast en weg waaiend stof, dat schadelijk voor de gezondheid is. De bewonersvereniging heeft zich tot de gemeente en de Pro vinciale Milieu Inspectie ge wend om eerst grondig onder zoek te doen naar de schadelij ke gevolgen van een dergelijk bedrijf alvorens een beslissing te nemen. SCHIEDAM - In dienstencen trum De 4 Molens aan de Nieu we Damlaan 766 wordt zondag 6 mei een thé-dansant georgani seerd. Aanvang 13.30 uur en de toegang is vrij. Woensdag 9 mei kan men vrij dansen in de grote zaal van het dienstencentrum. Aanvang 19.00 uur en de toegangsprijs bedraagt 1,25. SCHIEDAM - De horecazaken Café de Dam, Café Klein Tha lia, Biertapperij 't Koetsiertje en poolcafé Dirty Henri organise ren zaterdag 5 mei een aantal activiteiten voor het publiek. Alle zaken zijn gevestigd aan de Hoogstraat tussen de Dam en het stadhuis. De vier café's houden een on derlinge competitie touwtrek ken en de kelnerrace, maar ook het publiek wordt bij de activi teiten betrokken. Voor hen is er het spel met de wonderoren. Ook wordt er opgetreden door artiesten als Rex Davies, de Gerbra's, de Martino's, Henk de Bruin en vele anderen. In de avonduren wordt het feest bin nen de café's voortgezet, terwijl 't Koetsiertje zelfs zondag 6 mei nog doorgaat met live-optre dens. SCHIEDAM - Voor een uitste kende Chinees-Indische maal tijd kan men vanaf deze week terecht bij het splinternieuwe restaurant Happy Palace, dat afgelopen donderdag is geopend aan het Nieuwlandplein 18-19. De gerechten van Happy Palace stammen uit de Kantonese keu ken, de meest gevarieerde van China. „Naast de Tipan-gerech- ten, die wij als één van onze specialiteiten beschouwen, heb ben we ook speciale menu's. Deze worden heel mooi opge maakt", vertelt Nancy Man. Happy Palace in Schiedam is haar tweede zaak, want in Rot terdam drijft zij al geruime tijd eenzelfde restaurant. In het sfeervol ingerichte restau rant, dat deels modern Euro pees en deels klassiek Chinees aandoet, is plaats voor zo'n zes tig gasten. „De klant is bij ons beslist geen nummer", stelt Nancy nadrukkelijk. „Wij be steden erg veel aandacht aan de bediening en service, die zeer persoonlijk zijn. Er is altijd tijd voor een praatje of uitleg over een bepaald gerecht." Bij Happy Palace bestaat ook de mogelijkheid om gerechten af te halen. Net als voor het res taurant is de keuken zeven da gen per week van 12.00 tot 22.00 uur hiervoor geopend. „En om het wachten wat te ver aangenamen, bieden wij de klant dan een gratis drankje aan", belooft Nancy Man. Voor dringende gevallen wordt waargenomen door enkele ervaren huisartsen. Zij zullen spreekuur houden in het Schieland Ziekenhuis, lo- katie Stadhouderslaan, derde etage. Voor het aanvragen van visites kunt u zich met hen in ver binding stellen via het telefoonnummer van het Schieland Ziekenhuis, telefoon 4733733. De deelnemende huisartsen zijn: W. Bloot N. J. J. M. de Bont P. van Dijk T. B. Goei Mevr. I. v. Hasselt-v.d. Berg P. v.d. Hoek G. W. Kentie M. Klinkum H. Q. C. Klomp C. J. J. Kloos C. P. A. Kortekaas P. H. Nijkamp A. C. Nijs Mevr, I. Rombout-Liem G. van Rooy F, M. R. Ruitenberg F. M. J. Rijcke W. F. Scheepe L. J. G. W. Schelberg J. Stolker P. V. Valk Mevrouw A. Walczynska P. van Winterswijk F. Wuyster D. C. Zuiderweg V De Sint Jacobuskerk in (r.k.) Kethel bestaat honderd jaar: reden voor een feest en een terugblik in boekvorm. Eeuwfeest Jacobuskerk wordt uitgebreid gevierd Alexandria, A vang, Van Bommel, Clarks, Donna, Gabor, Greve, Guazzo, Peter Kaiser, Lady's Joy, Van Lier, Mephisto, Mohawk, Napolina, Peron, Picardi, Sioux, Spiess, Starlet, Voltan, Waldlaufer e.a. f Alléén filiaal Weissenbruchlaan op 5 mei geopend. LMASSEM Rotterdam: Aert v. Nesstraat 38 (hoek Lijnbaan), tel. 010-4112111. R'dam-Hillegersberg: Weissenbruchlaan 66, tel. 010-4228170. UW THUISKRANT VERSCHIJNT IN: SCHIEDAM, KETHEL, ROTTERDAM WIJK OUD MATHENESSE. WITTE DORP KANTOOR: Dam 2 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-4732877 Telefax 010-4735818 EDITIECHEF: I. Groeneveld Privé 010-4707528 VERTEGENWOORDIGER: Mevr. I. van Bracht Privé 015-622213 INZENDTERMIIN ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor RUBRIEKSADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor REDAKTIE: Nick van Dien, Gerjan de Waard, Arne v.d. Zande (Sport) EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-4344022 Privé 010-4265764 HOOFDREDAKTIE: W. A. Buijteweg Telefoon 070-3190290 INZENDTERMIJN RED AKTIE-KOPIJ Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 - 3190955, ingeschreven K.v.K. nr. 96375 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 16-07-87 nr 97/1987 01-01-90 SCHIEDAM - Het eeuwfust van de St. Jacobuskerk ziet er als volgt uit: Zaterdag 5 mei: 17.00 uur: Feestmis voor gezinnen. Thema: 'Als stenen konden spreken'. Voorgang: Pastor Th. Kool; zang: het Jeugdkoor. Na de viering attractie. Zondag 6 met: 10.30 uur: Feestelijke Eucharistievie ring. Mgr. R. Ph. Bdr gaat in deze viering samen met de pastores Th. Kool en C. G. M. Veltman voor. Het Jacobus- koor verzorgt de zang. Tevens veel sa menzang. Zondag 6 mei in de feesttent: 12.00-14.00 uur Receptie en aanbie ding van het boek. 14.00-14.15 uur: Officiële toast bij het zingen van de St. Ja- cobusballade. 14.15-14.30 uur: optreden Don Bosco- koor. 14.30-15.00 uur: voordracht Polderre vue. 15.30-15.45 uur: optreden Jeugdkoor. 15.50-16.10 uur: voordracht 16.15-16.30 uur: optreden koor St. Jan Baptist 17.00-17.15 uur: optreden verzorgd door K. Jeijsman 17.20-17.35 uur: optreden Martiener- koor 17.45 uur: slotwoord door J. Kuijs 17.50 uur: finale, verzorgd door J. Heijnsbroek. Zondag 13 mei: 11.00-18.00 uur: Open Huis. Tentoonstelling van de kerkschatten. Bespeling van het gerestaureerde or gel. Liza Lee and the Laymen of Love, (foto Cok van Vuuren). De nacht wijkt langzaam voor de dag. Je doet je ogen i helemaal verkwikt. En terwijl ie partner de broodjes smeert, installeer jij al vast de t.v. om samen heel relaxed de ontbijtshow in ligstand te waarderen. Op zo'n moment ervaar ie dat een Dormaël slaapkamer veel meer is dan een 'wëiterusten-plaats'. m Amersfoort - Kamp 61 - 033 - 723770 Beverwijk - Meubelboulevard - 02510- 12750 Leiderdorp - Winkelhof 54 - 071 - 414502 150 meter van 't Meubelplein Rotterdam - Coolsingel 53 - 010-4114767 Utrecht - Zeelantlaan 1 /hoek Vrieslant- laan (Meubelboulevard-Utrecht) - 030 - 883004 Veenendaal - Markt 9 - 08385- 10263 Zeist - Voorheuvel 41 - 03404-16055 Reparatie klaar terwijl u wacht. Dagelijks van 09.00-16.00 uur en na telefonische afspraak. Nieuwe Haven 131 Telefoon 010-4261417 Zaterdags volgens afspraak. Nancy Man, haar echtgenoot en personeel in het sfeervolle Happy Palace.

Het Nieuwe Stadsblad | 1990 | | pagina 3