Spieringshoek onder indruk van bezoek aan Mauthausen m Big Foots op het Bachplein IBM M Visiteclub Oproepcentrale voor ouderen zoekt vrijwilligers Ijzertijd herleeft in het Beatrixpark Pater Struik in de St. Janskerk Leerlingen en leerkrachten zien concentratiekamp nn Expositie verlengd Jeugdfilm in De Teerstof Snelle sloop broederklooster [TIC Ut HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 4 MEI 1990 PAGINA 7 WATERWEG NOORD - „Het heeft op ons een on uitwisbare indruk ge maakt". Dat is de unanie me mening van zowel leer lingen als leerkrachten van de Schiedamse scholeng- meenschap Spieringshoek na het bezoek, dat zij on langs hebben gebracht aan het voormalige concentra tiekamp Mauthausen in West-Duitsland. Zij maak ten de reis op uitnodiging van het comité Jongeren reizen van de Stichting Jeugd voorlichting van het voormalig Verzet. Piet van der Harst was in de oorlogsjaren actief in de ver zetsbeweging De Geuzen. Om te voorkomen dat volgende ge neraties dezelfde verschrikkin gen moeten doorstaan, geeft Van der Harst namens de stich ting voorlichting aan school jeugd. Onderdeel van die cam pagne is een reis naar een con centratiekamp als Mauthausen. Van der Harst heeft zelf ook enige tijd in zo'n kamp doorge bracht en weet dus waarover hij praat. „Het is belangrijk dat de huidi ge en komende generaties weten wat er in 40-45 heeft plaatsge vonden, zodat het niet weer ge beurt", stelt hij. „Daarom moet iedereen voortaan weer gaan stemmen bij verkiezingen om gebruik te maken van ons de mocratisch recht. Alleen dan kunnen dergelijke gebeurtenis sen worden voorkomen". Fabriek Namens Spieringshoek brachten de leerkrachten Han Raeijmae- kers en Bas van der Stoep en de leerlingen Kristl Trommelen, Ronald van Geloven, Patrick van der Schoor en Michael Leerlingen van het Stedelijk Gymnasium zijn druk bezig met het vlechtwerk. Rechts contro leert Pim Schenkelaars de werkzaamheden. Bosch een bezoek aan Maut hausen. Iets, wat grote indruk op hen heeft gemaakt. „We werden geconfronteerd met iets wat we eigenlijk alleen uit de geschiedenisboeken ken den. De realiteit was schok kend", bekent Kristl. „Het kamp is nog grotendeels in tact met drie barakken, de gaska mers en de crematoria. In de barakken is een museum inge richt met kledingstukken, foto materiaal en andere voorwer pen uit het kamp". „Ik dacht een kamp met wat prikkeldraad er omheen aan te treffen, maar het was meer een fabriek om zoveel mogelijk mensen te vermoorden", meent Ronald. „In Mauthausen hebben circa 200.000 mensen gevangen geze ten", vult geschiedenisleraar Van der Stoep aan. „Hier zijn zo'n 3.000 Nederlanders omge komen. In de Nederlandse volksmond werd Mauthausen dan ook 'Moordhuizen' ge noemd". De bedoeling van de reis en de kennis, die daardoor werd ver gaard, is dat de leerlingen hun leeftijdgenoten, familie en ken nissen ervan gaan vertellen. Zo bereikt de Stichting Jeugdvoor- lichting dat het overbrengen van deze informatie ook door gang blijft vinden als de oudste generatie is verdwenen. Stiller Donderdag hebben Kristl, Ro nald, Patrick, Michael en de heer Van der Harst aan de der de klassen HAVO en VWO ver slag van hun bevindingen in Mauthausen gedaan. „In het be gin reageerden de klassen nogal lacherig, maar hoe meer we ver telden, hoe stiller het in de klas werd", vertelt Patrick. Bas van der Stoep is duidelijk getroffen door zijn confrontatie rrlet Mauthausen. „Als geschie denisleraar heb ik er natuurlijk veel over gelezen, maar nu ik het ook heb gezien, weet ik ze ker dat ik er voortaan in de les sen nog meer aandacht aan ga besteden. Eigenlijk zou iedere school zich bij de Stichting Jeugdvoorlichting van het voor malig Verzet moeten aanmel den voor zo'n reis". crp Algemene diensten Weekenddiensten huis artsen: Voor spoedgeval len telefoon 4206611. Ambulance nodig? Bel direkt 4333300. Apotheekhulp voor spoedrecepten: Telefoon 4264018 of 4737674. Tandartsdienst: Voor spoedgevallen, tel. 4748959. Het spreekuur zaterdag en zondag is van 17.00-18.00 uur. Schieland ziekenhuis: Gebouw Burg. Knappert- laan 25 en gebouw Stad houderslaan 98, Schie dam, telefoon 4733733, (ook voor afspraken po liklinieken). Bezoektij den Algemene verpleeg- afdelingen alsmede hart- bewaking: 16.30-20.00 uur. Kraamafdeling/Gy naecologie: 16.30-20.00 uur. Kinderafdeling: 10.00-12.00 uur; 14.30- 17.00 uur. Huisartsengroep „De Gorzen en Nieuwland": spoedgevallen voor eigen patiënten, tel. 4267831. Nederlandse Rode Kruis: Afd. Schiedam, Van Beverenstraat 40, te lefoon 4268013, inl. tij dens kantooruren: maan dag, dinsdag en woens dag van 09.00-12.00 uur. Vervoer invaliden en be jaarden: telefoon 4269351 dagelijks van 12.00-13.00 uur en van 17.00-19.00 uur. Bij geen gehoor zie kantooruren. Kruiswerk Nieuwe Wa terweg-Noord: Kantoor: van Swindensingel 40, tel. 4739900. Bereikbaar maandag t/m vrijdag van 9.00 17.00 uur. Uitleen verpleegartikelen: maga zijn v. Swindensingel 40, maandag t/m vrijdag van 15.00-18.00 uur; magazijn Bachplein 588, tel. 4706177, maandag t/m vrijdag, van 9.00-13.00 uur. Verpleegkundig te lefonisch spreekuur van maandag t/m vrijdag van 12.00-13.00 uur: Schiedam-Noord: tel. 4706177; Schiedam-Oost, Cen trum en Nieuwland: tel. 4739900; Schiedam-Zuid: tel. 4263129; Schiedam-West: tel. 4261915. Weekenddienst informa tie: tel. 4602611. Dierenbescherming: Dierentehuis Hargahoe- ve, Sportlaan 2, Schie dam, telefoon 4714151. Vogelasiel KNNV Bab- bersmolen. Volkstuinen complex „Vijfsluizen", telefoon 4713362. De Big Foot vermorzelt eenvoudig een aantal personenau to's SCHIEDAM - Het Bachplein is zaterdag 5 en zondag 6 mei het decor van een adembenemend stuntteam 'Les Aranis'. Dit team haalt de meest spectacu laire capriolen uit met perso nenauto's. Zo rijdt een auto op twee wie len, terwijl een dame zich aan de buitenzijde op de wagen be vindt, duiken motoren door brandende schuttingen en tonen de rijders hun vaardigheden met snelheid- en slipdemonstra ties. Het hoogtepunt van de show wordt echter gevormd door de zogenaamde 'Big Foots'. Gigan tische machines, die futuristisch aandoen met hun ruim twee meter hoge wielen. Met donde rend geraas verpletteren deze Big Foots andere auto's, wan neer ze er met het grootste ge mak overheen rijden. De shows beginnen zaterdag 5 mei om 20.00 uur en zondag 6 mei om 15.00 uur. WÊm WBKKm SCHIEDAM - Van 20 tot en met 26 april: Geboren: Sjoerd z.v. Moret- Sonneveld; Marinus J. M. z.v. Schepen-Verhoeff; Helena C. C. d.v. Schepen-Verhoeff; Frank z.v. Pop-Weideman; Rachel d.v. Pop-Weideman; Mattanja J. d.v. Schneider-van Lieshout; Fenne d.v. Van Velzen-van Druten; Charlotte E. C. d.v. Mosk-van Omme; Laura E. d.v. Van Baarlen-Harpe; Ricardo z.v. Clarijs-Walthie; Marijke S. d.v. Heinerman-Schilt; Jordy A. z.v. Heinerman-Schilt; Jennyfer M. d.v. Mostert- Labruijère; Aaron z.v. Ketting-van Dijk; Candell W. M. M. d.v. Van der Weerd-Oostrum; Sarah d.v. De Vos-van Pelt; Lenneke S. d.v. Mion-Heilema; Shearany P. d.v. Buitendijk-Van Eijk. In ondertrouw: D. van Dijk 20 jr. en M. R. van Kersen 21 jr.; N. J. van Diest 26 jr. en P. J. K. Burger 22 jr.; M. Dijkshoorn 31 jr. en A. van der Weg 28 jr.; T. W. Gijsbers 27 jr. en A. J. E. van Breukelen 30 jr.; J. H. Hartman 23 jr. en A. M. Hin- driks 23 jr.; J. L. Kats 32 jr. en J. H. A. van der Zee 25 jr.; J. M. Kropff 52 jr. en A. J. M. van Dam 49 jr.; B. H. J. Scholte 38 jr. en W. H. P. M. Figee 33 jr.; E. Schotte 23 jr. en P. H. Wouts 21 jr.; H. J. Winter 28 jr. en P. Hoogenboom 28 jr. Gehuwd: R. Blanker 26 jr. en D. J. van de Graaf 27 jr.; J. G. Prein 29 jr. en T. W. van Duijn 29 jr.; A. Ros 26 jr. en W. I. Boele 22 jr.; D. L. Buitenhuis 26 jr. en L. E. G. Wouters 31 jr.; R. L. M. Moreel 29 jr. en A. E. G. Kuit 26 jr.; J. H. van den Berg 51 jr. en G. M. J. Feenstra 40 jr.; J. H. van der Meulen 23 jr. en C. I. Delgado 21 jr.; C. Harte 29 jr. en L. A. Verwiel 26 jr.; J. B. T. Dorst 24 jr. en C. Nijssen 23 jr.; J. Timmers 32 jr. en L. H. Vermeulen 30 jr. Overleden: G. Ram, vr., 83 jr., geh. gew. met A. Stokhof; H. Feelders, man, 64 jr.; W. Poel- tuin, vr., 85 jr., geh. gew. met J. Hofman; J. Schapers, man 66 jr.; J. de Wilde, vr., 83 jr., geh. gew. met J. P. M. Koevermans; J. R. van der Velden, man, 74 jr.; C. M. van Dijke, vr., 65 jr., geh. gew. met C. G. W. Bors- boom; J. T. 't Hoen, man 79 jr.; A. van der Heide, man, 66 jr.; E. Bouthoorn, vr., 65 jr., geh. gew. met L. Notenboom; G. Christen, vr., 77 jr., geh. gew. met F. de Raaij; L. Meulstee, man, 81 jr.; C. F. van Marion, vr., 68 jr., echtgen. van E. Smit; G. P. van der Nagel, man 69 jr.; M. P. Albert, man, 70 jr. SCHIEDAM - De Visiteclub heeft plaats voor ouderen, die op een gezellige manier met leeftijdgenoten in contact willen komen. In Schiedam wonen veel ouderen, die alleen zijn. Men komt soms nauwelijks de deur uit en er komt zelden ie mand langs. Voor deze mensen is de Visite club opgericht. Het wordt ge vormd door een groep ouderen, die een keer in de week bij el kaar komt in de ontmoetings ruimte van wijkpost-zuid van het ouderenwerk, 's Morgens am 9.30 uur komt men bijeen. Na een praatje worden er spelle tjes gespeeld en tussen de mid dag gezamenlijk iets gegeten. De niddag wordt dan weer gevuld net spelletjes en andere activi- eiten. Die activiteiten wil de Visite club graag uitbreiden, maar daarvoor heeft de club meer deelnemers nodig. Men wil bij voorbeeld mensen uitnodigen, die iets willen vertellen of met de ouderen willen bloemschik ken, muziek luisteren, zingen, handwerken en noem maar op. De Visiteclub wordt geleid door vrijwilligers en vindt plaats in wijkpost-zuid van de Stichting Gecoördineerd Ouderenwerk aan de Oude Maasstraat 22. Deelname kost 1,50 en voor de broodmaaltijd betaalt men ook 1,50. Voor meer informatie kan men bellen met Ellen van den Berg. telefoon 4735764 of 4731976. WATERWEG NOORD - Be langstellenden voor vrijwilli gerswerk, die een ochtend, mid dag of avond per week beschik baar zijn, kunnen donderdag 10 mei van 10.00 tot 11.00 uur te recht voor een voorlichtingsbij eenkomst van de Oproepcentra le in verpleeg- en reactiverings centrum DrieMaasStede. De Oproepcentrale Nieuwe Wa terweg Noord ondersteunt de partner of verzorgende van thuiswonende ouderen met ge heugen- en gedragsstoornissen. De Oproepcentrale geeft de ver zorgers de gelegenheid om er een paar uurtjes per week even uit te zijn, terwijl de vrijwilliger bij de oudere thuis achterblijft. Voor dit werk kan de centrale zowel in Schiedam als Vlaardin- gen nog vrijwilligers gebruiken. Belangstellenden kunnen con tact opnemen met mevrouw A. de Jong, coördinator vrijwilli gerswerk in DrieMaasStede, te lefoon 4278199 (tussen 9.00 en 14.00 uur). DrieMaasStede is gevestigd aan de Voorberghlaan 35 in Schiedam. SCHIEDAM - De expositie van bronzen beeldhouwwerken van Peter Tredgett en werken uit de 18e en 19e eeuwse Nederlandse schilderkunst in Art Gallery In- terbook International is ver lengd tot en met vrijdag 18 mei. De tentoonstelling is aangevuld inmiddels met een aantal figu ratieve stukken van de beeld houwer. Art Gallery Interbook Interna tional is gevestigd aan de Lange Haven 97 en de expositie is te bezichtigen op werkdagen van 13.00 tot 17.00 uur. SCHIEDAM - In Theater De Teerstof wordt woensdag 9 mei de jeugdfilm 'Nieuwe avonturen van Koenak' gedraaid. De film is bedoeld voor kinderen van 6 tot 12 jaar. SCHIEDAM - Deze foto is nu al kend komen aan de Warande niet meer te maken. Het de- appartementen met een priis- stmeren van het voormaligec. kaartje eraan van vier tot acht- broederklooster voltrekt zich in honderdduizend gulden, een zeer pap tempo. Zoals be- De lynx Koenak is opgegroeid bij de oude boswachter en hij is inmiddels volwassen geworden. Maar het avontuur trekt hem en hij kan de aantrekkings kracht van het grote woud niet weerstaan. Op een dag gaat Koenak - ervandoor. De bos wachter blijft eenzaam en ver drietig achter. Hij gaat Koenak zoeken en na verloopt van tijd vindt hij de trouwe lynx ge wond en uitgeput terug. De voorstelling begint om 14.00 uur en de toegangsprijs bedraagt 3,75. SCHIEDAM - De bouw van het prehistorische dorp uit de Ijzer tijd in het Beatrixpark vordert gestaag. Pim Schenkelaars van het Stedelijk Museum en Roel van Raaij van de gemeentelijke afdeling Onderwijs zijn al een maand druk in de weer om drie van hout en riet vervaardigde bouwwerken tot stand te bren gen. In de maanden juni en juli zul len vele tientallen leerlingen van het voortgezet onderwijs een dag in het dorp doorbren gen om het leven uit de Ijzer tijd aan den lijve te ondervin den. Na een klassikale voorbe reiding op school over het leven in deze periode, krijgen de leer lingen te maken met de vroege re realiteit. „Hun eigen dorp is ondergelo pen en de bevolking is op zoek naar een nieuwe vestigings plaats. Die vinden ze hier en dan moeten ze een nieuw be staan opbouwen. De kinderen moeten flink de handen uit de mouwen steken, want alles doen ze zelf: de dieren voede ren, graan malen, brood bakken en noem maar op. Zelfs hun kleding moeten ze zelf maken", legt Pim uit. „De boerderij en bijgebouwtjes, die wij nu aan het bouwen zijn, zijn getrouwe copieën van de boerderijen, die 2000 jaar gele den in Schiedam hebben ge staan. Exact op deze plek zijn de resten gevonden van elf van zulke nederzettingen". van de jubileumvieringen ter gelegenheid van het 25-jarig be staan van de St. Janskerk aan de Mgr. Nolenslaan. Hij geeft tekst en uitleg over de domini caanse spiritualiteit, die mede ten grondslag ligt aan het ge meenschapsgevoel binnen de St. Jan de Doperparochie. Na de zondagse viering van 11.00 uur is er gelegenheid om met Pater Struik na te praten. Om 12.30 uur start een spon sorloop op een circuit rond de kerk. De opbrengst komt ten Heidens karwei Het bouwen van het dorp is trouwens een letterlijk en fi guurlijk 'heidens karwei'. „Daarop hebben we ons wel een beetje verkeken", geeft Roel toe. „Vooral het vlechtwerk tus sen de staketsels is een erg in tensieve klus. Vrachtwagens vol hout zijn hiervoor aangevoerd en ik denk dat we aan materi aalkosten zo'n tienduizend gul den kwijt zijn". Gelukkig heeft het duo sinds kort één dag in de week hulp van leerlingen van het Stedelijk Gymnasium. Aardrijkskundele raar de heer Verweij heeft zijn lesuren hiervoor vrijgemaakt en steekt zelf ook flink de handen uit de mouwen. „Wanneer er meer schooljeugd is, die ons een handje wil helpen, ze zijn van harte welkom. We zijn hier ie dere middag", zegt Pim. Overigens heeft de eerste bewo ner al haar intrek genomen in het IJzertijddorp. Een merel kon de verleiding niet weer staan en bouwde haar nest in de graanopslagplaats. Daar zit ze nu, temidden van de bouwakti- viteiten, onverstoord te broe den. Mevrouw Merel heeft haar intrek alvast genomen in het pre historische dorp. Het broederklooster is al bijna met de grond gelijk gemaakt. J SCHIEDAM - Pater Piet Struik, de Nederlandse provinciaal van de Dominicaanse Orde, is zater dag 5 en zondag 6 mei de laat ste gastprediker in het kader HERVORMDE GEMEENTE KE- THEL goede aan het herstelfonds voor het kerkdak. Deelnameformu lieren zijn verkrijgbaar aan de pastorie aan de Mgr. Nolens laan 99, of telefonisch (4715040). «LJ-N- \j- Y v* v J Alle diensten en bijeenkomsten, voor zover niet anders dan vermeld, zon dag 6 mei. Wij maken de inzenders er op attent dat deze rubriek alleen bestemd is voor de wekelijkse zon dagse (of door-de-weekse) kerkdien sten. Alle andere kerkelijke aktivi- teiten kunnen daar in verband met plaatsruimte niet meer worden opge- nomen._ GEREFORMEERDE KERK SCHIEDAM De Ark, 10.00 uur: ds. A. Prins. De Rank, 19.00 uur: Rankdiesnt ds. N. K Mos. Magnalia Deikerk, 10.00 uur: ds. R. A. Bosch. Bethelkapel, 10.00 uur: ds. Chr. Bra- kema. Christelijk Gereformeerde Kerk, „Hoeksteenkerk", Warande, hoek B.K.-laan, 09.30 uur: ds. J. P Boiten; 17.00 uur: ds. P. den Hartog, Veenen- daal. Ned. Geref. Kerk, kerkgebouw Westvest 30, 09.30 en 16.30 uur: ds. C. A. A. Struik. Evangelische Lutherse Gemeente, Oranjestraat, 10.00 uur: dr. J. Bou- terse uit Vlaardingen. HERVORMDE GEMEENTE SCHIEDAM Grote Kerk, Lange Kerkstraat, Schiedam, 10.00 uur: ds. J. D. Wuis- ter; 17.00 uur: ds. K. Groenendijk, Sommeldijk. Opstandingskerk, Burg. Honnerla- ge Gretelaan, Schiedam, 10.00 uur: ds. G. de Lang. Bethel-Kapel, Nieuwe Maasstraat 68d, Schiedam, 10.00 uur: ds. Chr. Brakema. Huize „Thomas", Grieksestraat 18, Rotterdam, 10.00 uur: dhr. G. A. Bruin, Rijswijk. Dorpskerk, 10.00 uur: drs. E. H: Zoomers, Zoetermeer. St. Martinuskerk, 09.30 uur: ds. A. C. Kooiiman, Den Haag. Ark (Ger.), 10.00 uur: ds. A. Prins. De Rank, 19.00 uur: ds. N. K. Mos, Rankdienst. Nederlandse Protestanten Bond, kerkgebouw Westvest 92, 10.30 uur: mw. M. E. Scheijgrond, Gouda. Leger des Heils, Lange Haven 27, 09.30 uur: Bidstond; 10.00 uur: Op- drachtdienst o.l.v. Majoor J. E. Witte- bol; 17.00 uur: Zangdienst (Oude lie deren) o.l.v. K.O. Jehovah's Getuigen, Nieuwe Ha ven 155a. geen opgave. Pinkstergemeente „Morgenstond", 10.00 uur: samenkomst Nieuwe Dam- laan 766. Kerkgenootschap der Zevende dags Adventisten, Opstandings kerk, Burg. Honnerlage Gretelaan, geen opgave. Herv. Gem. op Ger. Grondslag, in de Rank, Schiedam, dhr. Bakker, Sliedrecht. Herv. Evang. op Ger. Grondslag, aula Scholengem. De Burcht, 10.00 uur: ds. L. J. Geluk, Rotterdam. R.K. Parochie St. Jan de Doper- kerk, Mgr. Nolenslaan 99, Nieuw land, zaterdag 17.00 uur: Eucharistie viering met muzikale omlijsting. Zondag, 11.00 uur: negende jubileum viering met medewerking van 'Laus Deo' o.l.v. T. Remmerswaal. Tijdens deze viering is er crèche voor de al lerkleinsten. Voorganger dit week end: pater P. Struik o.p., Provinciaal der paters Dominicanen. R.K. Parochie van de H. Liduina en O.L. Vrouw Rozenkrans, Singel 106. Celebrant: pastoor P. M. Visman. Predikant: Diaken P. M. Martens. vrijdag Eerste vrijdag van de maand: 19.00 uur gezongen avondmis (heren koor I.H.D.). Uitstelling Allerheilig ste tot 21.00 uur. Zaterdag 18.30 uur: Eucharistieviering. Zondag 9.15 uur: Hoogmis (muzikaal verzorgd door het herenkoor I.H.D. met meerstemmige Latijnse zang); 11.00 uur: Eucharistie viering, waaronder Eerste H. Com munie van onze jeugd. Woensdag, 19.00 uur: Meimandlof en rozen kransgebed. Kapel Huize Frankeland, St. Li- duinastraat 10. Celebrant: pastoor P. M. Visman. Predikant: diaken P. M. Martens. Zaterdag 17.15 uur: eucha ristieviering. R.K. Visitatiekerk, Dr. Schaep- mansingel 3, Schiedam-West, Za terdag 18.30 uur: Gezongen viering m.m.v. het kinderkoor De Zingende Notenkrakers. Zondag 9.30 uur: ge zongen viering m.m.v. het Visitatie jongerenkoor. Na deze viering is er koffiedrinken in het Trefpunt. De vieringen worden dit weekend geleid door pater J. Mahlmann o.p. Vierin gen in de komende week: dinsdag en donderdag om 9.15 uur. Parochie van het H. Hart, Rijn straat 1, Zaterdag, 19.00 uur: Eucha ristieviering. Zondag 10.00 uur: Hoogmis H. Hartkerk, Pinasplein, Rotter dam-West, Eucharistievieringen woensdag 9.00 en zondag 10.30 uur. St. Jacobus Kethel, geen opgave. St. Martinuskerk, Wm. Andries- senlaan, geen opgave. Oud-Katholieke Kerkdienst, Dam 30, Schiedam, 10.00 uur: Eucharistie viering Dam 30, Schiedam 4e znd. v. pasen. Johan. Maasbach Wereldzending Havenkerk, Lange Haven 70, vrij dag 19.30 uur: Bijbelstudie o.l.v. Br. Holder Zaterdag 17.30 uur: Kades- klub; 20.00 uur: Jeugddienst. Zondag 10.00 uur: Heiligavondmaaldienst m.m.v. Gospelgroep Sion, tevens is er kinderopvang tot 14 jaar. Gemeente van Christus, Swam- merdamsingel 27a. Zondag 11.30 uur: samenkomst; 11.30 uur: Bijbel studie, ook kinderbijbelklassen, voor alle leeftijden. Schieland Ziekenhuis, Aula/kapel, Juliana van Stolbergstraat, zater dag, 18.30 uur: Eucharistieviering. Voorganger: pater W. Oostrum. Oe- cumendische zondagviering 10.30 uur: voorgangers ds. Y. Stienstra, muzik, medewerk, kinderkoor 'Jong begin' o.l.v. dhr. M. Stroetinga.

Het Nieuwe Stadsblad | 1990 | | pagina 7