Prijzen 300 ZX van de 300 ZX Technische gegevens 300 ZX Atmetmgen ONTMOET OP HET ALEIDAFEEST HET TYPE VAN UW DROMEN. AUTOBEDRIJF JAAP BEUMER De Nissan 300 ZX is niet echt goedkoop, de prijzen zijn: de 3.0 V6 Twin Turbo 24V 143.000,-, de 3.0 V6 Twin Turbo 24V leather 148.000,-, de 3.0 V6 Twin Turbo 24V automaat 147.000,-, de 3.0 V6 Twin Turbo 24V automaat leather 152.000,-. Wij geven u kort de diverse afme tingen en gewichten van de 300 ZX. Lengte 4.520 mm. Breedte 1.800 mm. Hoogte 1.255 mm. Wielbasis 2.570 mm. Spoorbreedte vóór 1.495 mm. Spoorbreedte achter 1.555 mm. Draaicirkel (wielen) 10,2 m. Massa leeg 1.590 kg. Max. toe laatbare massa 2.020 kg. Max. massa aanhanger (geremd) 1.500 kg. Max. massa aanhanger (onger.) 750 kg. Max. dakbelasting 100 kg. Max. kogeldruk trekhaak 75 kg. Auto-wegwijzer Schiedam vrijdag 11 mei 1990 pagina 7 Motor Voorin geplaatste, vloeistofgekoelde benzinemotor met dubbele bovenlig gende nokkenassen. Zes cilinders in V- vorm, vier kleppen per cilinder, variabe le kleptiming. Viermaal gelagerde kru kas. Geregelde drieweg-katalysatoren met lambdasonde. Twee turbocompres soren met twee tussenkoelers. brand stof: Euro loodvrij. Inhoud brandstof tank 72 liter. Cilinderinhoud: 2.960 cm3; boring x slag: 87 mm x 83 mm; compressiever- houding: 7,8 1; max. vermogen (5- bak): 208 kW (282 pk); (aut.): 194 kW (263 pk); max. koppel (5-bak): 375 Nm (38,2 kgm), (Aut.): 365 Nm (37,2 kgm). Transmissie Vijfbak, met dubbele synchromesh op tweede en derde versnelling of: elektro nisch geregelde, automatische vierbak, waarvan de vierde versnelling een elek trisch uitschakelbare overdrive is. Aan drijving achterwielen. Wielophanging Vóór en achter: onafhankelijke Multi- link wielophanging met stabilisatorstan gen. Hydraulisch/gas gecombineerde schokdempers rondom. Remmen Hydraulisch bediend, voor/achter ge scheiden remsysteem met tandemtype rembekrachtiger. Geventileerde schijf remmen rondom. Remdrukbegrenzer in het achterwielcircuit. Asbestvrij remvoe- ringsmateriaal. standaard anti-blokkeer remsysteem (ABS). Handrem mecha nisch op achterwielen. Stuurinrichting Tandheugel. Elektronisch geregelde, snelheidsafhankelijke stuurbekrachti ging. Elektronisch gestuurde vierwielbe- sturing. ('Super-HICAS'). Prestaties en verbruik Acceleratie 0-100 km/h: 5,9 sec., aut.: 7,1 sec.; Max. snelheid 250 km/h beide; verbruik bij: 90 km/h constant 8,3/100 km; 120 km/h constant 10,5 1/100 km; stadscyclus 14,5 1/100 km. rijden' is slechts één van de sensaties die de Nissan 300 ZX aan z'n bestuur der te bieden heeft. Op onze Subaru Voorjaarsshow van 6 t/m 14 april kunt u met een aantal unieke types kennismaken. En misschien ontstaat daar wel dé relatie met die ene. Met die Subaru die jaar in jaar uit perfect bij u blijft passen. Want alle Subaru's zijn hun tijd ver voor uit op het gebied van technologie, veiligheid en vooral duurzaamheid. Zonder duur te zijn in het gebruik. Of het nu gaat om de slimme mini- en midiklasse, de royale middenklasse of de absolute, sportieve top. Komt u feestelijk met ze kennismaken? En infor meer dan meteen naar onze speciale showaanbiedingen. Wij zijn dagelijks geopend van 09.00 uur tot 17.30 uur. Nissan heeft een geheel nieuwe versie van de 300 ZX sportauto geïntrodu ceerd. De nieuwe Nissan 300 ZX wijkt volledig af van z'n illustere voorgan gers, die nog altijd de beste verkochte sportauto's aller tijden zijn. Nissan heeft nadrukkelijk niet naar een compromis gezocht. Uitgangspunt bij de ontwikkeling van de 300 ZX was de behoefte om een ras-sportauto te bou wen, die zich kan meten met de beste in z'n klasse. Om dit te bereiken werd alle beschikbare technologische kennis en ervaring gebruikt. Maar ook in stilistisch opzicht mag het eindresultaat een baanbrekend succes worden genoemd. Vooruitstrevende vormgeving De vormgeving van de Nissan 300 ZX kenmerkt zich door de sterk afgeronde vormen. De koplampen lijken dicht bij elkaar te staan en zijn geïntegreerd in de algehele styling van het front. Zowel vóór als achter is de overhang beperkt gehouden. De wigvorm wordt geaccen tueerd door de oplopende dorpellijn, die over de onderzijde van de voorbum per, via de onderrand van de deuren naar de achterzijde van de auto door loopt. De on-onderbroken boogvorm van de daklijn bepaalt het zijdelingse aspect van de cabine. Beide dakpane len zijn uitneembaar. De dynamiek wordt onderstreept door de open, licht metalen velgen, die een duidelijk zicht geven op remschijven en -klauwen. Aan de achterzijde bezit de 300 ZX hoog ge plaatste, volledig in de carrosserie ver werkte achterlichten. De achterbumper is, net als de voorbumper, volledig in het ontwerp geïntegreerd. Andere weg gebruikers worden getracteerd op een duidelijk zichtbaar, dubbel uitlaatsys teem. De styling van de 300 ZX mag dus zeker sensationeel worden ge noemd. De vloeiende lijnen staan garant voor een lage Cw-waarde van 0.32. Dynamische cockpit Bij het interieurontwerp stond de be stuurder in het middelpunt van de be langstelling. Een sportieve rijstijl wordt aangemoedigd door de volstrekt over zichtelijke, functionele indeling van de cockpit. Maar er is méér. De vloeiende vormgeving van het exterieur loopt door in het interieur. Dashboard, deurpane len en console lopen in één harmonieu ze lijn in elkaar over. Bestuurder en in zittende worden als 't ware omarmd door de subtiel ingerichte cabine. Zo zijn de diverse bedieningsorganen zo dicht mogelijk in de nabijheid van het stuurwiel geplaatst. Ook de plaatsing van de pook voldoet aan de hoogste, ergonomische normen. Sportiviteit wordt echter gecombineerd met luxe. Beide voorstoelen zijn bekleed met een smaakvolle, stoffen bekleding. Rundleer is, in combinatie met een elektrisch ver stelbare bestuurdersstoel, een optie. Standaard op alle Nissan 300 ZX-uit- voeringen daarentegen, is de volledig automatische airconditioning. De kuip- stoelen met geïntegreerde hoofdsteu nen zijn meervoudig verstelbaar. En de bestuurdersstoel bezit tevens hoogte en zijsteunverstelling. De Nissan 300 ZX is een 2+2-coupé. Het achtercompartiment kent twee aparte zittingen, waarvan de leuning in zijn geheel kan worden neergeklapt, mocht er behoefte zijn aan extra laad ruimte. Een fors bemeten achterklep maakt de toegang tot deze ruimte mo gelijk. De Nissan 300 ZX bezit tevens een zogenaame 'T-bar'. Deze komt vrij wanneer de twee dakpanelen verwijderd worden. In het bagagecompartiment is ruimte gereserveerd voor beide pane len. Maar veilig en comfortabel 'open Nieuwe Nissan 300ZX Financieringen BOVAG-verzekeringen BOVAG-garantie BOVAG-occasions Schade en reparaties sublieme sportauto SUBARU© EEN RELATIE DIE NIET STUK KAN. Warande 38, telefoon 4733902

Het Nieuwe Stadsblad | 1990 | | pagina 21