Verhoeven Kantoormachines Foto-expositie Controleurs op zoek naar honden Expositie tot eind oktober BELOOFD: Jongeren uit Oost kiezen ruime sop MM Bruidspaar van de maand? TEHWkI Bestuur Groen Links Scouting in filiaal Noord Gebit stuk? VERINGMEIER TANDTECHNIEK Muziek in Podium Café Bijeenkomst van de Computerclub Minimi Speelgoed voor Poolse kinderen I lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Vakantiewerklijn HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 18 MEI 1990 PAGINA ll] SCHIEDAM - De fracties van PvdA, CDA, D66, Groen Links en WD in de gemeenteraad van Schie dam hebben onderlinge af spraken gemaakt ten aan zien van de CD. Besloten is om de Centrumdemocra ten niet te negeren, maar nadrukkelijk in te gaan te- De nieuwe vestiging van Verhoeven Kantoormachines aan de Dam 17. SCHIEDAM - Verhoeven Kan toormachines, een van oor sprong Rotterdamse onderne ming, heeft zich onlangs aan de Dam 17 te Schiedam gevestigd. Begin 1989 besloot Mare Ver hoeven, na een succesvolle loopbaan bij Canon, zich zelf standig te vestigen. In eerste in stantie werkte hij vanuit een klein- pand in Rotterdam, dat al snel te krap bleek voor de groei ende, klantenkring. Hij besloot naar1 Schiedam uit te wijken. Deze vestiging heeft naast een goede bereikbaarheid en par- keermogelijkheid ook een show room. In aansluiting op de nieuwe fase is het verkoopprogramma uitge breid met twee nieuwe product lijnen. Naast de traditionele verkoop van elektronische schrijfmachines, fax- en kop- ieer-systemen alswel de beno digde supplies, worden nu ook computersystemen, randappara tuur en professionele rekenma chines geleverd. Nagenoeg alle produkten staan in de showroom. Het adres is Dam 17 te Schiedam, telefoon nummer 010-4730505. Ook kan informatie worden aangevraagd via het faxnummer 010- 4739779. SCHIEDAM - Computerclub Schiedam organiseert dinsdag 22 mei een bijeenkomst voor ge bruikers van alle merken com puters. Deze bijeenkomst vindt plaats in Het Filmhuis, aan de Nieuwstraat 12 en begint om 19.00 uur. De entreeprijs be draagt f 3,50. De mogelijkheid wordt geboden om gratis Public Domain soft ware te copiëren voor de Ami ga, de Commodore 64 en de IBM PC's. Men kan kiezen uit enkele honderden verschillende diskettes en programma's, van spelletjes tot serieuze toepas singsprogramma's en van tekst verwerkers tot grafische demo's. De software voor de Amiga gaat per drie schijven. Men betaalt een klein bedrag aan statiegeld, dat men direkt terugkrijgt bij het retourneren van de schij ven. Er is een Amiga van de Computerclub beschikbaar, maar gezien de soms langere wachttijden, is het handiger om een eigen Amiga mee te bren gen. Tafels en stopkontakten hiervoor zijn aanwezig. Public Domain software voor de Commodore 64 kan ter plek ke op de apparatuur van de club worden gecopieerd. Men moet wel zelf een copieerpro- gramma meebrengen. De software voor de IBM kan direkt vanaf de harde schijf van de Clubcomputer worden geco pieerd. Ook hier zijn tafels en stopkontakten beschikbaar voor eigen apparatuur. Reparaties Tijdens de bijeenkomst kan men ook terecht met vragen over hard- en software, terwijl de bezoekers bij de reparaties tand hun defekte apparatuur kunnen inleveren. Deze worden dan door de deskundigen van de club gerepareerd, waarna ze na enkele weken weer kunnen worden opgehaald. SCHIEDAM - De ouderraad en het schoolteam van de Prins Mauritsschool, West Franke- landsestraat 152, organiseren een verzamelaktie van speel goed. Het speelgoed, dat bijeen gebracht wordt door de leerlin gen van de school, is bestemd voor kinderen in een tehuis in Polen. De scholieren gaan proberen zo veel mogelijk speelgoed te ver zamelen voor die kinderen in Polen. De spulletjes behoeven niet nieuw te zijn, maar wel heel en schoon. In de week van maandag 28 mei tot en met vrijdag 1 juni kunnen alle verzamelde spullen worden ingeleverd in de hal van het schoolgebouw. Dit gebeurt vlak voor het begin van de les tijden. Vrijdagmiddag zal dan alles worden weggehaald om te worden klaargemaakt voor ver voer naar Polen. SCHIEDAM - Bij Goed Wonen Van Meurs, aan de Oranjestraat 11, exposeert Leen Boekhout tot half juli zijn abstracte zwart- /wit foto's. Leen Boekhout was jarenlang een vooraanstaand bloemist in Schiedam voordat hij zich in I960"ging toeleggen op de foto- grafje. „In het bloemistenleven gaat er veel vergankelijk bloem werk door je handen. Juist deze vergankelijkheid bracht mij des tijds tot de kleurenfotografie. Foto's zijn immers blijvend. Al snel stapte ik echter over op gen de racistische bood schap van deze groepering. De fracties zullen ook niel meewerken aan benoeming van CD-leden in de raads commissies. Bovendien .is afgesproken geen moties of voorstellen van de CD mede te ondertekenen. Dit zijn de resultaten van het overleg dat de fracties de afgelo pen week hebben gevoerd over de houding tegenover de CD in de raad. Het grootste dilemma voor de fracties was of wel of niet moet worden ingegaan op de betogen van de CD tijdens vergaderin gen. Wanneer er ontoelaatbare, racistische of strafbare taal wordt uitgekraamd, zullen de voorzitters van de vergaderin gen moeten ingrijpen. Voor het overige hebben de fracties er voor gekozen de CD niet dood te zwijgen, maar de vrijheid te nemen tegen de racistische pro paganda in te gaan. Raadscommissies De volgende vraag was of de CD moet worden toegelaten in de commissies. In andere ge meenteraden, waar de CD is toegetreden, is tussen de fracties afgesproken geen CD-ers in de raadscommissies te benoemen. Eén van de belangrijkste argu menten daarbij is dat de raads commissies tot doel hebben het college van burgemeester en wethouders met advies en bij stand te ondersteunen bij de be leidsvorming. Benoeming van CD-ers in de raadscommissies zou suggereren dat de racisti sche inbreng van de CD voor die beleidsvorming van belang wordt geacht. De fracties heb ben besloten geen medewerking te verlenen aan deze benoemin gen. In de Schiedamse gemeenteraad hebben moties, amendementen en dergelijke de steun van drie leden nodig om in behandeling te kunnen worden genomen. De fracties hebben afgesproken dat geen van de andere raadsleden mede-ondertekening zal verle nen aan moties van de CD. Ook zal niet aan de CD worden gevraagd een motie of amende ment mede te ondertekenen. Contactpersoon De,fracties vragen tenslotte aan het college om de gemeentese cretaris te laten optreden als enige contactpersoon voor alle contacten tussen CD-ers en het ambtelijk apparaat en indivi duele ambtenaren, die er grote moeite mee hebben de CD van dienst te moeten zijn, het recht te geven hun medewerking te weigeren. Al deze afspraken beperken zich tot de praktische werkomstan digheden in de politiek. De fracties zijn overeengekomen dat ze zich met kracht zullen in zetten om een beleid vorm te geven dat discriminatie be strijdt en voorkomt. De oude Goeman Borgesiusschool moet plaatsmaken voor nieuwbouw. SCHIEDAM - Het markante gebouw van de Goeman Borge- riusschool, aan de Anthonie Muijsstraat, wordt deze zomer het slachtoffer van de slopersha mer. Op dezelfde plek wordt een nieuw schoolgebouw neer gezet. Voor veel oud-leerlingen en oud-leerkrachten gaat hiermee een gebouw vol herinneringen verloren. Daarom krijgen deze mensen de gelegenheid om nog eenmaal hun oude school te be zoeken. Zaterdag 19 mei wordt van 10.00 tot 13.00 uur een 'af- scheids-inloop' georganiseerd. Voor velen een stap terug in de tijd, waarbij zij niet alleen kun nen wegdromen in de herinne ringen aan proefwerken en strafwerk, maar ongetwijfeld ook oude vrienden en kennis sen zullen ontmoeten. Wanneer men in het bezit is van oude school- en klassenfo- to's, wordt men verzocht deze mee te brengen. Nieuwbouwplannen De nieuwbouw begint in juli. Om de bewoners in de gelegen heid te stellen kennis te maken met de nieuwbouwplannen, wordt dinsdag 22 mei, van 20.00 tot 21.00 uur, een tweede inloopavond georganiseerd in het oude schoolgebouw. Daar is een opstelling gemaakt met te keningen om een indruk van het plan te geven. De architect, de directeuren van de school en medewerkers van de gemeente zijn aanwezig voor het beant woorden van eventuele vragen. SCHIEDAM - Vanaf maandag 21 mei gaan controleurs van de gemeente Schiedam op pad om huis-aan-huis te controleren op welke adressen honden worden gehouden. De bedoeling van de SCHIEDAM - In verband met het 650-jarig bestaan van de stad Rotterdam, heeft het Nationaal Coöpe ratie Museum, aan de Lange Haven 84, een ten toonstelling ingericht met de titel "Voorbije Toe komst". Een eeuw ver bruikscoöperatie in Rotter dam". De expositie is af gelopen woensdag geopend door de heer L. Hartveld, oud-secretaris van de Coöperatie 'Vooruitgang- Rotterdam'. De eerste Coöperatieve winkel- De expositie geeft een duidelijk overzicht van de historie van de Rotterdamse coöperaties. zwart/wit, omdat het grafische vaak abstracte effect hiervan mij het meest boeide". Met zijn werk heeft Boekhout in de loop der jaren veel prijzen gewonnen en talloze exposities gehouden. Bij Goed Wonen Van Meurs toont hij twintig fo to's van 70x90 en 50x65 geano- diseerde lijsten. De foto's zijn tijdens de expositie te koop. De tentoonstelling is op werk dagen te bezichtigen van 10.00 tot 18.00 uur, op koopavond tot 21.00 uur. Óp maandag is de expositie gesloten. Over 5 minuten staat uw huurauto klaar De abstracte foto's van Leen Boekhout SCHIEDAM - Tijdens de laat ste ledenvergadering van Groen Links Schiedam is een nieuw bestuur gekozen. De samenstel ling is als volgt: Eric Dijkhuizen (voorzitter), Sigrid Veersema (secretaris), Aad van der Tang (penningmeester), Ulferd Bruse- ker, Tjidde op 't Ende, Wilma van Mil, Jos Poolman en André Woutersen (allen lid). SCHIEDAM Jongeren uit Schiedam-Oost gaan vrijdag 25, zaterdag 26 en zondag 27 mei zeilen met de paviljoentjalk De hele maand mei is er in fili aal Noord van de Openbare Bi bliotheek een voorlichtende ten toonstelling te zien van Scouting afdeling Rijnmond. Dat Scouting een aktieve orga nisatie is, wordt aan de hand van een aantal panelen uitge legd. Naast de algemeen beken de 'padvinders' maken ook 'zee- en luchtverkenners' deel uit van Scouting. De bezoeker kan zelf ook aktief deelnemen aan de tentoonstelling door twee vra- genspellen te spelen. Niet alleen wordt algemene kennis van Scouting getest, maar ook het maken van allerlei knopen wordt gedemonstreerd. Iedereen vanaf 5 jaar, die graag met an dere kinderen allerlei avonturen wil beleven, kan lid worden van Scouting. Tot deze avonturen horen niet alleen het bouwen van hutten en vlotten maar ook het leggen van contacten over de hele wereld d.m.v. radio- zendapparatuur. De tentoonstelling voorzien van uitgebreid foldermateriaal is te zien in filiaal Noord. Zelden Rust, die onlangs nog als decorstuk fungeerde tijdens de openluchtvoorstelling 'n Brandende Kwestie'. Circa 20 jongeren gaan met de 76-jarige tjalk het water op, on der leiding van een schipper en twee medewerkers. Alle werk zaamheden aan boord moeten door de jongeren worden ver richt: putsen (reinigen van het dek-), in de kombuis en aan het roer. Het schip vertrekt vrijdag uit de Voorhaven aan de Maasboule vard om 13.00 uur. Via Helle- voetsluis, Willemstad, de Maas en de Dordtse Kil wordt uitein delijk weer koers gezet naar Schiedam. vereniging in Rotterdam doet in 1860 zijn intrede. Maar "Neer- landsch Werkman", zoals de vereniging heette, was geen lang leven beschoren, want nog in hetzelfde jaar werd het weer op geheven. Ruim tien jaar later verschijnen opnieuw coöpera tieve verenigingen. In 1874 wordt de "Rotterdamsche Ver- bruiksvereeniging" opgericht, vier jaar later gevolgd door de plaatselijke tak van de eerder in Den Haag gestarte ambtenaren- coöperatie. In 1898 ontstaan de verbruiks coöperaties de "Vooruitgang" en de "Voorwaarts". De eerste was in de beginjaren duidelijk een arbeiderscoöperatie, terwijl de "Voorwaarts" een uitgespro ken rode club was met financië le banden met de S.D.A.P. De "Vooruitgang", na de statu tenwijziging in 1906 een ver bruikscoöperatie met een alge meen karakter, groeide snel uit tot een bloeiend bedrijf met on dermeer een eigen melkinrich ting en telde in 1918 30.000 le den. De "Voorwaarts" blijft een kleine, maar strijdbare coöpera tie met in 1918 1750 leden. In 1920 wordt "De Ster" opge richt, een kleine Rooms Katho lieke coöperatie. Fusies In de oorlogsjaren wordt het hoofdkantoor van de "Vooruit gang" getroffen door het bom bardement op Rotterdam. Na de bevrijding gaan "Voor waarts" en "De Ster" samen verder onder de nieuwe naam "Coöperatie-Rotterdam". In 1956 voegt ook de "Vooruit gang" zich bij dit duo en de nieuwe combinatie heet "Coöp eratie Vooruitgang-Rotterdam". Het was de belangrijkste ver bruikscoöperatie in de Maas stad. Maar in 1973 valt het doek voor de coöperatieve aktivitei- ten in Rotterdam. Alle bedrij ven en winkels gaan in andere handen over. De tentoonstelling in het Natio naal Coöperatie Museum geeft een beknopt overzicht van deze ontwikkelingen. De expositie is van 17 mei tot en met 27 okto ber te zien op donderdag van 12.30 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur, op vrijdag van 12.30 tot 17.00 uur en op zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur. controle-aktie is het constateren van honden waarvan nog geen aangifte is gedaan. Zoals in eerdere publikaties en in de huis-aan-huis verspreide brochure hondenbelasting reeds is vermeld, is iedereen die een of meer honden houdt, ver plicht hiervan aangifte te doen bij de gemeente. Nog niet iedere hondenbezitter voldoet hier echter aan. Daarom is enige tijd geleden een controle-aktie van start ge gaan. De aktie is nu in een nieuwe fase gekomen: vanaf maandag 21 mei gaat een aantal controleurs alle adressen in Schiedam langs. Naar verwach ting zal het ongeveer twee maanden duren eer de contro leurs alle adressen in Schiedam hebben bezocht. De controleurs kunnen zich desgevraagd legitimeren met een speciaal voor deze aktie uit gegeven legitimatiebewijs. De huis-aan-huis controle be perkt zich tot 'controle aan de deur'. Het is niet de bedoeling dat controleurs woningen bin nengaan om te kijken of er één of meer honden zijn. Een gevolg van het huis-aan-huis controle ren is dat ook mensen, die wel aangifte hebben gedaan, bezoek van de controleur krijgen. Bij constatering van één of meer honden, waarvan nog geen aangifte is gedaan, wordt een extra hoge aanslag met eventueel een boete geriskeerd. Om dit te voorkomen, raadt de gemeente iedereen, die nog geen aangifte van zijn of haar hon- d(en) heeft gedaan, aan om dit zo spoedig mogelijk te doen bij Bureaun Belastingen, Emma- straat 1, telefoon 4260500 toe stel 176. SCHIEDAM - In het Podium Café aan de Lange Haven 28 geeft de formatie 'Love at First Sight' vrijdag 18 mei een try- out. Wie de bezetting van de band vormen en wat hun mu ziek inhoudt, wordt geheim ge houden. Het optreden begint om 22.30 uur en de toegang is gratis. Zaterdag 19 mei treedt de band 'Long Story Short' op. Deze voormalige winnaar van de Grote Prijs van Nederland be staat uit Antoine Kroes "(zang en gitaar), Inigo Grimbergen (drums), Patricia Bergmann (bas), Michiel Post (toetsen) en Mary-Lou (zang). Het repertoire bevat swingende, dansbare muziek. Het optreden begint om 22.30 uur en de toegang is vrij. Algemene diensten Weekenddiensten huis artsen: Voor spoedgeval len telefoon 4206611. Ambulance nodig? Bel direkt 4333300. Apotheekhulp voor spoedrecepten: Telefoon 4264018 of 4737674. Tandartsdienst: Voor spoedgevallen, tel. 4748959. Het spreekuur zaterdag en zondag is van 17.00-18.00 uur. Schieland ziekenhuis: Gebouw Burg. Knappert- laan 25 en gebouw Stad houderslaan 98, Schie dam, telefoon 4733733, (ook voor afspraken po liklinieken). Bezoektij den Algemene verpleeg- afdelingen alsmede hart- bewaking: 16.30-20.00 uur. Kraamafdeling/Gy- naecologie: 16.30-20.00 uur. Kinderafdeling: 10.00-12.00 uur; 14.30- 17.00 uur. Huisartsengroep „De Gorzen en Nieuwland": spoedgevallen voor eigen patiënten, tel. 4267831. Nederlandse Rode Kruis: Afd. Schiedam, Van Beverenstraat 40, te lefoon 4268013, inl. tij dens kantooruren: maan dag, dinsdag en woens dag van 09.00-12.00 uur. Vervoer invaliden en be jaarden: telefoon 4269351 dagelijks van 12.00-13.00 uur en van 17.00-19.00 uur. Bij geen gehoor zie kantooruren. Kruiswerk Nieuwe Wa terweg-Noord: Kantoor: van Swindensingel 40, tel. 4739900. Bereikbaar maandag t/m vrijdag van 9.00 17.00 uur. Uitleen verpleegartikelen: maga zijn v. Swindensingel 40, maandag t/m vrijdag van 15.00-18.00 uur; magazijn Bachplein 588, tel. 47Ö6177, maandag t/m vrijdag, van 9.00-13.00 uur. Verpleegkundig te lefonisch spreekuur van maandag t/m vrijdag van 12.00-13.00 uur: Schiedam-Noord: tel. 4706177; Schiedam-Oost, Cen trum en Nieuwland: tel. 4739900; Schiedam-Zuid: tel. 4263129; Schiedam-West: tel. 4261915. Weekenddienst informa tie: tel. 4602611. Dierenbescherming: Dierentehuis Hargahoe- ve, Sportlaan 2, Schie dam, telefoon 4714151. Vogelasiel KNNV Bab- bersmolen. Volkstuinen complex „Vijfsluizen", telefoon 4713362. SCHIEDAM - De CNV Jonge renorganisatie heeft deze week de Vakantiewerklijn geopend: het speciale telefoonnummer, waarop alle jongeren terecht kunnen met vragen en klachten over vakantiewerk. Van maandag tot en met don derdag tussen 09.00 en 21.00 uur en vrijdag tussen 09.00 en 16.00 uur kan men het nummer 030-939333 bellen. Medewer kers van de CNV Jongerenorga nisatie geven antwoord op de vragen en inventariseren de problemen waarmee jongeren te maken krijgen. Deze telefoon lijn is tot augustus geopend. Daarnaast presenteert de orga nisatie de brochure 'Hoezo va kantie?... Werk'. Hierin staat beschreven hoe men een vakan- tiebaan regelt en waar men aan moet denken. Op verzoek kun nen jongeren aanvullende infor matie krijgen over vakantie werk in het buitenland. Voor meer informatie kan men bellen, 015-621631. A.s. bruidsparen (ook koperen, zilveren- en gouden bruidsparen) kunnen hun trouwkaart opsturen naar; Het Nieuwe Stadsblad, Postbus 257, 3100 AG Schiedam. Uw trouwfoto komt misschien op de speciale bruidspagina en u's* ontvangt dan ook 150,- aan waardebonnen te besteden bij de deelnemende adverteerders die deze aktie mogelijk maken. Wie dat zijn leest u op de speciale bruidspagina, iedere laatste vrijdag van de maand. Fracties nemen stelling tegen Centrumdemocraten kantoormachines F*;,* 4i(FJ Afscheid van school De geschiedenis van de Rotterdamse coöperaties toJtïxt Singel 41-45 3112 GJ Schiedam telefoon 010-4262428 mm Reparatie klaar terwijl u wacht. Dagelijks van 09.00-16.00 uur en na telefonische afspraak. Nieuwe Haven 131 Telefoon 010-4261417 Zaterdags volgens afspraak.

Het Nieuwe Stadsblad | 1990 | | pagina 11