Wandeltochten van 5 kilometer tot 100 mijl I SV Groenoord eindigt als zesde Protest DC Schiedam toegewezen SVV koopt flink in technisch medewerker Haarverzorging nü met superkorting! Maarimport TE KOOP os GEBR. V. GELDEREN Inbraak Receptie DRZ Meezingen LELYi INDUSTRIES NV SCH00RTEENVEGERS-METSELAARS LAAT UW SCHOORSTEEN NU VEGEN!!! Mountain Bike Muziek en humor in Podium Café MACHINEFABRIEK TE KOOP -4NKE BODEWES „Bankstel-renovatie" Let op! Vrijdag 25 en zaterdag 26 mei de gehele dag gesloten! HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 25 MEI 1990 PAGINA 9 SCHIEDAM - Het Thurle- de sportpark is komend weekend niet het domein van voetballers en cricket- ters, maar van wandelaars. De Rotterdamse wandel sport vereniging (RWV) organiseert zaterdag en zondag een groots opgezet wandelevenement, waar van de langste afstand 100 mijl, oftewel 160 kilome ter, is. Zaterdag 26 mei valt om 15.00 uur het startschot voor de wan delwedstrijd over 24 uur. Zo'n dertig snelwandelaars uit Dene marken, West-Duitsland, Bel gië, Groot Brittanië en natuur lijk Nederland zullen deelne men. Onder de wandelaars be vindt zich ook de 65-jarige Schie-dammer Gerard Baatsen. Hij is één van de oudste deelne mers. Als super-veteraan heeft hij zich terdege voorbereidt op de uitputtingsslag van 24 uur. „Ik ben erg optimistisch over de afloop", laat hij weten. SCHIEDAM - Uit een pasgeo- pende winkel aan de Mgr. No- lenslaan is afgelopen dinsdag voor 16.000,- aan damescon- fectie, huishoudelijk textiel en lingerie gestolen. De daders zijn spoorloos. SCHIEDAM - DJ Bianca zorgt vrijdag 25 mei voor dansbare muziek in het Podium Café aan de Lange Haven 28. De Deejay- turn-avond begint om 22.30 uur en de toegang is vrij. Zaterdag 26 mei treedt de vier mansformatie 'Look Who's Tal king' op in het Podium Café. Dit Zuidamerikaanse gezel schap brengt een eigenwijs roc- krepertoire met een flinke dosis improvisatie en humor. Het optreden begint om 22.30 uur en de toegang is gratis. 144 kilometer Om geklasseerd te worden moeten de wandelaars mini maal 144 kilometer afleggen. De meesten starten echter met de bedoeling ten minste 100 Engel se mijlen, 160,9 kilometer, af te leggen. Het (snel)wandelen van 100 mijl binnen 24 uur wordt namelijk beloond met de titel 'Continental Centurion'. Het idee voor deze wedstrijd is af komstig uit Engeland, waar als sinds het begin van deze eeuw dit soort wedstrijden worden georganiseerd. Ruim vijftien jaar geleden vond de eerste edi tie plaats op het vaste land van Europa. Het Brabantse plaatsje Sint Oedenrode organiseerde in middels al twaalfde edities en dit jaar is RWV organisator van dit spektakel. In en om het Beatrixpark is een ronde van bijna vier kilometer uitgezet, waarover de wedstrijd wandelaars hun rondjes moeten draaien. De route loopt via de Parkweg, rechtdoor fietspad, linksaf Zwaluwlaan, linksaf Kievitslaan, rechtdoor Duiven- pad, rechtsaf langs scouting, linksaf Hazepad en linksaf Parkweg. Later die zaterdag gaan ook de andere afstanden van start, zoals de 100 kilome ter (20.00 uur), 50 Engelse mij len (22.00 uur) en de 50 kilome ter (0.00 uur). Ook op deze af standen is internationale deel name. „We zijn als organisatie erg te vreden over de medewerking in Schiedam", zegt voorzitter Hans van der Knaap. „Vooral voetbal vereniging SFC en scouting Tai- zé-groep Schiedam-Kethel. Zij stellen zonder problemen hun accommdaties beschikbaar. Trouwens over de hulp van de diverse gemeentelijke instanties en de Schiedams politie hebben we ook geen klagen", aldus Van der Knaap. Recreatieve tochten Naast de hele lange afstanden, waar de gemiddelde Schiedam mer het warm en koud tegelijk van krijgt, organiseert RWV ook kortere wandeltochten. Za terdag kan iedereen deelnemen aan tochten over 5, 10, 15 en 25 kilometer. De startplaats in de kantine van voetbal vereniging SFC in het Thurledesportpark. Schiedammer Dick Ouwens heeft de tochten uitgezet, die de deelnemers door de natuur in de omgeving van Vlaardingen en Schiedam voeren. Er kan ge start worden tussen 9.00 en 13.00 uur, tegen betaling van 3,50 gulden. Voor die mensen die geen medaile willen, betalen slechts de helft. Voor inlichtin gen kan gebeld worden naar Danyell Frigge, 010- 4261653. SCHIEDAM - Ter gelegenheid van haar zestig jarig jubileum houdt voetbal vereniging De Roode Zon (DRZ) op de zater dag 16 juni een receptie. De re ceptie wordt gehouden in het clubgebouw van DRZ aan de Schiedamseweg in Kethel. De receptie begint om 14.00 uur en duurt tot 16.00 uur. SCHIEDAM - Door een gelijkspel, 4-4, tegen Ter- neuzen heeft schaak vere niging Groenoord het eer ste seizoen als KNSB der de klasser met een zesde plaats afgesloten. Een re sultaat was de vereniging bijzonder mee in haar nopjes is. In de negende en laatste speel ronde kon Terneuzen zich al leen nog te koste van een ruime overwinning op de Schiedam mers handhaven in de laagste landelijke klasse. Groenoord was inmiddels al veilig en kon onbevreesd beginnen aan het laatste competitieduel. Kees Verhagen ging zoals ge bruikelijk zeer aanvallend van start. Tegen de jeugdige Diele- man veroverde hij een pion en terwijl iedereen het eerste punt voor Schiedam verwachtte, zag Verhagen een matdreiging com pleet over het hoofd en kon zijn stukken opbergen. Aan bord één speelde John van Baarle te gen een andere Dieleman. Het werd voor Van Baarle een een voudige zege, voor de eerste tijdscontrole was hij klaar. Luit Reitsma, die in de laatste wed strijden telkens goed op dreef was, raakte in de opening van wit (b4) een pion achter en zag geen kans het evenwicht te her stellen, derhalve verlies. Cor de Zwart nam geen risico's en schoof de partij naar een regel matige remise. Bob Hoos kreeg een beste stelling, maar zag toch geen winstkansen tegen A. Dub beldam. De dochter van deze Dubbeldam speelde aan bord vijf tegen Jos van den Dool. In een Konings-gambiet kreeg Van den Dool tegen de Zeeuwse jeugdkampioene het betere spel, nadat de 17-jarige haar tweede pion verspeelde, gaf zijop. Frits Kandelin speelde zoals altijd in bondswedstrijden solide en be haalde een remise. Nol de Groot had, en dat is bij hem ge bruikelijk, bijna de volle speel- duur van zes uur nodig om zijn partij tot een einde te brengen. Een remise-aanbod wimpelde J. Dekker af, er stond toen im mers voor Terneuzen nog veel op het spel. Na een uur speel tijd zag Dekker het nutteloze van verder spelen in en hoewel de winstkansen van De Groot groot waren, werd tot remise besloten, zodat deze wedstrijd in een 4-4 gelijkspel eindigde. SCHIEDAM - Zangkoor O.A.S.E. verzorgt woensdag 30 mei een muzikale middag in dienstencentrum De Woudhoek aan het Heijermansplein 35. Het koor zingt een keur van oud-Nederlandse en andere be kende 'meezingliedjes'. Het op treden begint om 14.00 uur en de toegang is vrij. SCHIEDAM - Het protest dat Schiedam had aangete kend tegen een beslissing van arbiter Henk de Heer tijdens de wedstrijd Schie dam-Alblasserdam, een wedstrijd gespeeld voor de eerste klasse A van de KNDB, is door de protest commissie toegewezen. De uitslag van de partij Ron Heusdens-Nico Knoops werd veranderd van 0-2 in 1-1. De uitslag van de wedstrijd Schiedam-Al blasserdam werd daardoor niet 10-10 maar een 11-9 overwinning voor Schie dam. In de eindstand neemt Schiedam nu een keurige derde plaats in. Voor het Kampioenschap van Schiedam werd een inhaalronde afgewerkt. In de hoofdklasse won Ron Heusdens van Dik van den Kerkhoff en is nu prac- tisch gesproken de nieuwe kam pioen van Schiedam. In de eer ste klasse won Theo Vrijland van Ronald van Dijk en haalde veteraan Jan Breman zijn twee de overwinning binnen: Leo Meloni was het slachtoffer. In de tweede klasse won Hans Hommel van Dick-David en klopte promotie-kandidaat Leo van Steenhoven de jonge Vin cent Houtkamp. Joop Bisschop kon ondanks een schijf voor sprong niet winnen van Miran- WATERWEG NOORD - De kersverse ere-divisionist SW heeft deze week flink ingekocht. Als eerste werd deze week Pe ter Barendse van BW DeN Bosch gecontracteerd. Woensdag morgen werd een 3-jarige overeenkomst gesloten met Jan Mul der, die na omzwervingen bij Sparta, Volendam en Feyenoord nu weer terug is SW. De selectie van trainer Dick Advocaat wordt verder uitgebreid met Maarten Atmodikoro en Brian Mo Ajok. De twee jeugdspelers hebben beiden een 1-jarig contract getekend. Een ander jeugdig talent dat SW aan zich heeft ge bonden, is de 19-jarige Orlando Samuel Trustfull. De speler van Haarlem heeft ook voor drie jaar getekend. Ook de 21- jarige Michel Vonk van AZ is voor drie jaar gecontracteerd, evenals Warry van Wattum van het Rotterdamse Excelsior. Door al deze nieuwe gezichten heeft SW inmiddels zes nieuwe contractspelers. da Hueting: remise. De vooruit- gespeelde partij tussen Hueting en Houtkamp eindigde ook in remise. Half uurtje Damclub Schiedam organiseer de zaterdag 19 mei voor de ne gende keer het zogeheten 'Half uurtje van Schiedam'. In het verleden was dit een eendags toernooi voor viertallen, dit keer was het een individueel sneldamtoernooi. Alle spelers, die in drie groepen van twaalf waren ingedeeld, kregen voor elk van hun partijen een be denktijd van tien minuten. Elke partij duurt daardoor hoogstens 20 minuten; elk half uur startte een nieuwe ronde. De 36 deel nemers vonden de nieuwe for mule van het door de Rabo bank gesponsorde Halfuurtje van Schiedam een groot succes. De sterke hoofdgroep werd ge wonnen door de oud-kampioen van Nederland, Rob Clerc, die 19 uit 11 scoorde. Clerc verloot alleen van Arie van de Wete- ringh uit Dordrecht, die met 18 punten op de tweede plaats ein digde. Ron Heusdens, die tegen Clerc remise speelde, werd der de met 15 punten. Fred de Ko ning en Peter van der Stap van De Lier werden vierde en vijf de. De deelnemende Schiedam mers konden geen potten bre ken: Rob van Eijk werd zeven de, Piet Bastiaanse negende. Ed win de Jager en Mathieu Smit deelden met 5 uit 11 de tiende plaats, samen met Steven Ver beek uit Amersfoort. Van de Weteringh was de enige van de 36 deelnemers die onge slagen bleef. De eerste klasse werd na een beslissingswedstrijd gewonnen door Tiny Mous van Schiedam, die in de barrage Pe ter Wapperom uit Dubbeldam de baas bleef. Beide spelers ein digden op 16 punten. Derde werd Jan Slingerland uit Leiden met 14 punten. Thijs Huijs van Schiedam deelde de vierde plaats met de jonge en talent volle Ton van Adrichem uit Wateringen, Ton Burgerhout stelde met een zesde plaats te leur. Hans Lansbergen werd achtste, Ronald Wisse negende, Peter Lansbergen elfde en Tom Tilman twaalfde. De tweede klasse werd ook na een beslis singswedstrijd beslist: R, van Woerden uit Vlaardingen en M. van de Most uit Dubbeldam eindigden gelijk met 17 uit 11. Van de Most bleek de sterkste en werd dus eerst in die klasse. Dirk Mast uit Vlaardingen leg de beslag op de derde plaats. Leo Meloni werd vijfde, Jan Lucassen eindigde op de gedeel de negende plaats. NVM laatste woontrends nieuwe kussens/kuipstofferingen Komt u eens kijken wat wij doen! IN VLAARDINGEN: De Witte (v.h. V. L. BORRANI) lid A.S.P.B. (Algemene Schoorteenvegers Patroons Bond) Wij vegen al uw schoorstenen en ontluchtingskanalen. Wij doen alle reparatiewerkzaamheden. Tevens bieden wij u de mogelijkheid tot het afsluiten van een vast onderhoudscontract! U kunt ons bereiken op de volgende telefoonnum mers: 010-4708029 en 01899-25163 (Maasland, na 13.00 uur). Correspondentieadres: Stationsstraat 4, 3155 TM Maasland. Wij verzorgen ook alle onderhoud aan uw huis zoals voeg- en metselwerk, dakonderhoud etc. NU OOK UW BATAVUSDEALER Thurledepark komend weekend domein van wandelaars Een deel van de organisatie van de wandeltochten, die komend weekend in het Schiedamse Thurlede-park gehouden worden, vlnr: Dave Bindervoet, Hans Kruimnink en Hans van der Knaap. iiaataBaü Lui Wij zijn fabrikanten van landbouwmachines die naar vele landen in de wereld worden verzonden. De afdeling Spuiterij zorgt er door toepassing van een nat laksys- teem en poedercoating voor dat de machines ons bedrijf in per fecte staat verlaten. Voor deze afdeling zoeken wij kontakt met een die van organiseren houdt en er plezier in heeft om, onder leiding van de afdelingschef, de veelomvattende en uiteenlopende werk zaamheden in de afdeling te coördineren. Wij denken hierbij aan kandidaten met een opleiding op middel baar technisch niveau of vergelijkbaar. Enthousiasme en leidinggevende capaciteiten, alsmede oog voor kwaliteit, vinden wij belangrijker dan verftechnische kennis. Er zijn mogelijkheden om in het vakgebied verder opgeleid te worden. Voor iemand die van aanpakken houdt is dit een interessante uit daging met goede toekomstperspectieven. Wanneer u zich door deze functie aangesproken voelt, dan kunt u uw sollicitatiebrief zenden naar onderstaand adres, t.a.v. de afde ling personeelszaken, of voor meer informatie kontakt opnemen met de heer G. Eikelenboom, toestel 340. WEVERSKADE 10 T 3155 PD MAASLAND - TEL. 01899-12644 Koekoekslaan 70 Schitterend gelegen aan buitenrand woonwijk tegenover groenstrook en langssingelpartij goed onderhouden hoek/eengezinswoning op eigen grond Indeling: entree met toilet, woonkamer van ca. 32m2 met zijraam, voor- en zijtuin, ach tertuin op het westen met schuur, keuken met werkkast en CV kombiketel (1987), open trap naar slaapverdieping met drie slaapkamers, bal kon aan voorzijde, badkamer met douche en 2e toilet. Vrijwel geheel dubbele beglazing en spouwmuurisolatie f.198.000,-- K.K. ra Rubensplein 8 3117 BK Schiedam (010) 426 52 00 Wij stofferen uw stoel, bankstel of fauteuil volgens de U leest het goed: opnieuw in leer of meubelstof. Uw zittingen worden niet overtrokken, maar er worden kompleet geheel op maat naar eigen smaak gemaakt, zodat uw bankstel een kompleet nieuw aangezicht krijgt. 3 jaar garantie op al onze aanbiedingen Bel voor meer informatie: Schwarzkopf Samurai. De ideale permanentvloeistof. Universeel Per fles 1 liter. Nü 29,95 Wella Fasion form, permanent- vloeistof, voor een fantastisch resultaat 1 liter normaal f. 37,80. Nü 28,95 Wella High Hair-mousse. Extra Forte of Forte. Bus 300 ml. nü voor maar 9,95 Wella High Hair-hairspray, voor een mooi resultaat, de hele dag lang. Bus 300 ml8,95 n Nu bij aankoop van een originele kappersschaar van Eicker uit Solingen 15,- terug voor uw oude kappersschaar. College Hairspray, naturel met verstuiver. Milieuvriendelijk. Gaat 3x zoveel langer mee, is 3x beter. Flacon 200 ml. .f. 8,95 Tasflacon 60 ml. 4,50 L'Oréal Dulcia Vital Perm. vloei stof. Inhoud 75 ml. in 4 sterkte's. Nü per flacon 6,49 Professionele Babyliss kamföhn, ideaal voor het hele gezin, kort of lang haar Toebehoren: 1 borstel en 1 kam reserve kam. Q 95 150 Watt, nü voor College Haarmasker met lanoli- ne. Kapperskwaliteit voor een lage prijs. Pot a 200 gr. nü 6,95 Originele Kappers- lontwatten. Pak a 900 gr. nü voor maar 16,45 Wella Wikkels. In 9 verschillende kleuren en maten. 5 pakjes a 12 stuks. Nu voor 10,- Dèdicace van L'Oreal Crèmige vloeibare kleuring. Nü7,95 Taft hairstyle van Schwarzkopf Op alle taft artikelen nu f. 2,- kor ting. Bijv. Hairspray zonder drijf- gas 125 ml. van f. 5,95 voor 3,95 Keune Securit Wave permanent vloeistof. 1/2 liter en Fixatie 1/1 liter, samen van f. 27,50 voor maar 22,50 Indola Designer gel-spray. Extra strong. 250 ml. voor maar 12,95 Schiedam, Lange Kerkstraat, 010-4268289 Vlaardingen, Hoogstraat 159, 010-4343181 Ook op koopavond geopend. In Schiedam: donderdagavond In Vlaardingen: vrijdagavond (aanbiedingen gelden tot en met 30-5-'S0) MAKEEARDU Wilhelminastraat 65 - Lekkerkerk Tal. 01805-1144, b.g.g. 3730 Burg. A. van Walsumlaan 3 kamer appartement op 7e woonlaag, voorzien van lift. c.v.. voorpui hardhout met dubbel glas. Bevat o.a. entree, ruime hal; kunststof keuken inrichting: badkamer: 2 slaapkamers: woonka mer met open haard, steenstripwand: berging in onderbouw. f. 74.000,- K.K. Van der Heimstraat Eengezinswoning in rij. nabij station, v.v. dubbel glas b.g.g.: v.v. C.V. Indeling: hal: toilet; woonka mer (vergroot) 6.60x4.10m.. parketvloer: keuken (vergroot) met dubbele spoelbak, afzuigkap; 1e verd.: 3 slaapkamers; douche met wastafel; balkon pandbreed. Vliering. Voortuin, achtertuin^ 12m. op oosten, houten schuur. f. 149.000,- K.K. Schiedamseweg 3 kamer woning, nabij NS-station: voorzien van c.v.: recent geheel geschilderd: bedrading ver nieuwd: 5 groepen aardlekschakelaar Inde ling: woonkamer ca. 7.25x3.80m.: slaap/werk kamer: keuken met. 80 Itr. boiler: balkon op zuiden: toilet/douchecombinatie Via dubbele trap naar slaapverd.: 2 slaapkamers, natte ruimte. f. 62.500,- K.K. Zaterdag geopend 10.00 tot 13.00 uur Schiedamseweg 26 NVM 3134 BL Vlaardingen 010 - 434 38 44 Ook voor aankoopbemiddeling TAXATIES/ HYPOTHEKEN/ VERZEKERINGEN Aanbieding Hollands fabrikaat 15 versn., geheel kompleet met verlichting 469.- Bij aankoop deze fiets fietscomputer t.w.v. 42.50 nu 17.50 Zojuist ontvangen: jongens en meisjes Dizzy nu ook leverbaar in 24 DAMES/HERENRIJWIEL 28", van Ned. bekendste rijwielfabrikant trommelrem, 3 versn., rvs velgen normaal 649.- nu599." üühji mm% SCHIEDAMSEWEG 4 - VLAARDINGEN - TELEFOON 010-4341683

Het Nieuwe Stadsblad | 1990 | | pagina 9