John Verweij met 159 runs oppermachtig xx xM7n xx^>«^>« Jeugdkampioen- Hermes DYS spot met HCC 2 schappen schaken Duiven- berichten Deelnemers van ver buiten de stadsgrenzen Survival of the fittest in trek SVV fleurt jubilereum- wedstrijd van Oliveo op The Favourite Team Schiedammers naar loodzware triathlon Bruidspaar van de maand? Vleeswond Pin Heads in Aladdin Bang&Olufsen Uitslagen TVR-atleten HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 30 MEI 1990 PAGINA 17 WATERWEG NOORD - De kersverse ere-divisio- nist SVV heeft zijn eerste international gecontrac teerd. Oranje-doelman Joop Hiele tekende vrij dagmiddag een acht-jarige verbintenis met de club van voorzitter John van Dijk. Hiele, die zijn hele leven bij Feyenoord onder de lat stond, maar door de stadionclib is af gedankt, stond in de belangstel ling van verschillende buiten landse verenigingen zoals Queens Park Rangers, St. Etien- ne en Nantes. Bij één van die clubs hoopte hij een flinke fi nanciële slag te kunnen slaan. Toch blijft Joop Hiele nu in Nederland. Door hem een zeer langlopend contract aan te bie den, wat voor Joop Hiele zeer gunstig is, hebben we hem kun nen contracteren", zei een stra lende John van Dijk vrijdag middag in de kantine van zijn bedrijf. De constructie is be dacht door Rob Jansen van de VVCS (spelersvakbond) en lijkt op de contracten van Gerald Vanenburg (met PSV) en Jan Wouters (met Ajax). „Ik wilde heel graag voor mijn vertrek met het Nederlands elftal zeker heid over mijn toekomst. De onderhandelingen raakten vori ge week ineens in een stroom versnelling door de constructie van Rob Jansen, zodat we nu al kunnen tekenen", aldus Joop Hiele. Naast de gunstige financiële constructie, is ook direct de toe komst van Hiele veilig gesteld. De doelman mag zelf berpalen SCHIEDAM - De duiven van de twee Schiedamse postduiven verenigingen, SCV De Postduif en PV De Vrijheid, vlogen za terdag vanuit het Franse Chart- res, 440 kilometer, terug naar hun melkers.- De Schiedamse duiven werden om 7.00 uur met een noord-oostenwind in vrij heid gesteld. Van SCV De Postduif waren 306 duiven naar Frankrijk ge bracht. De eerste prijsduif meldde zich om 13.40 uur en de laatste om 14.10 uur. De eerste tien prijzen werden als volgt verdeeld: 1; G. Speijer en doch ter, 2, 6 en 7; L. Toutijn- H. Homburg, 3 en 4; J. Vrauw- deunt, 5, 8 en 10; H. Jansen en 9; A. Brouns- Schemkes. PV De Vrijheid nam met 254 duiven deel aan deze wed- vlucht.Van deze vereniging kwam de eerste prijsduif om 13.32 uur thuis, de laatste prijs winnende duif volgde om 14.04. Die tien prijzen gingen naar de volgende eigenaren: 1 en 10; L. Triel, 2 en 9; R. Heinsbroek, 3; combinatie Wagteveld, 4; G. Breur, 5 en 6; R. Wijnties, 7; P. van Öiest en 8; F. Bodeving. SCHIEDAM - Waar naar toe hun enorme opmars moet leiden weet Hermes DYS zelf eigenlijk ook niet precies. Na vijf wed strijden staat de net uit de hoofdklasse gedegradeerde ploeg in elk geval aan de leiding (met Rood-Wit en ACC) van de eerste klasse. De Schiedammers onder streepten zondag hun hui dige vorm door met een monsterscore, 369 voor 4, het tweede van HCC te verslaan (111 all out). Het kampioenschap staat niet voorop, is de mening die Her- mers er dit jaar op na houdt. De terugkeer naar de hoofdklas se is ondergeschikt gemaakt aan de opleiding van drie talentvol le jeugdspelers. Nicky Statham is met zijn 15 jaar de jongste speler in het elftal van Hermes, de twee andere 'youngsters' zijn Robin ter Plegt (20) en Lou Borrani Jr. (20). Van dit trio kwam alleen Borrani Jr. tegen HCC aan bat, want voor de vijfde keer dit seizoen won Her mes de toss en begon aan bat. Samen met Jos Zuidgeest vorm de hij het openingspaar. De sa menwerking was geen door slaand succes, want Zuidgeest mocht zijn legguards na slechts vier runs weer afdoen na een vang van Job de Boer. Ook Borrani Jr. ging snel uit, met twaalf runs ging hij run out. Super duo Met John Verweij en Roger Bradley op de pitch ging het Hermes heel wat voortvarender af. Het tweetal hanteerde het bat in een razend tempo. In to taal stond Verweij drie uur en negen minuten aan bat. In die tijd sloeg hij een 159 runs bij een, het seizoenrecord van Her mes. Verweij sloeg zesmaal een zes en elf vieren. Het was uit eindelijk wicketkeeper Maurits Overdijk die een einde maakte aan de beurt van Verweij. Ro ger Bradley deed niet echt on der voor de zwaarlijvige Ver weij. Weliswaar minder specta culair slaand (11x4, 1x6) kwam hij toch tot een totaal van 132, caught behind Overdijk. De 300 runs waren inmiddels ruim schoots gepasseerd en het score- boek bood geen plaats meer. Het was duidelijk, Hermes ging zijn grootste totaal van dit sei zoen neerzetten. Paul de Rood bleef 32 not out terwijl Bas Kornet zonder runs nog out bleef, 369 voor 4. Peuleschilletje Met de enorme hoeveelheid runs achter de hand, hanteerde Hermes DVS de bal en moest het een peuleschilletje worden om de partij snel tot een goed einde te brengen. Ook het ope ningspaar van de Hagenaars was snel verdwenen, Hans Peter van Arkel, 1 vang Jos Zuidgeest en Boudewijk van der Ark, 4 bowled Rob ter Braak. Met Dres Kost (23) en Patrick Melis (37) prbeerde HCC nog wat te gen te spartelen, maar nadat deze twee verdwenen waren, kwam alleen Maurits Overdijk met 15 runs nog in de dubbele cijfers. Van de zes overige bats- men konden slechts zes runs ge noteerd worden, waaronder vier nullen. De cijfers van de Her mes bowlers logen er dan ook niet om: Rob ter BRaak 5 voor 37 in 14 overs, Dirk Klokgieters 4 voor 27 in 9 overs. Komende zondag wacht Her mes de eerste echte uitdaging, dan staat de uitwedstrijd tegen het eveneens nog ongeslagen Rood-Wit op het programma. SCHIEDAM - Voor zowel de deelnemers als de orga nisatoren is de naderende start van survival of the fittest net zo spannend als voor alle voetballiefheb- SCHIEDAM/PIJN ACKER - SW speelde vrijdagavond haar laatste wedstrijd van het inmid dels lange en succesvolle sei zoen. In het kader van het 60- SCHIEDAM - De politie werd afgelopen zaterdagavond naar een woning aan het Joh. Straussplein gedirigeerd. In een driftbui bleek een bewoner door een glazen ruit te hebben gesla gen, waarbij hij een diepe vlees wond opliep. Na behandeling in het Holy Ziekenhuis kon hij weer huiswaarts keren. jarig bestaan was Oliveo uit Pijnacker, de oorspronkelijke club van topscoorder Peter van Velzen, de tegenstander. Peter van Velzen, volgend jaar de assistent van Dick Advocaat, speelde in de spits van de Pij- nackerse club. De tweede klas- ser mocht daarmee op volle sterkte aantreden, de kersverse ere-divisie ploeg nam toch snel de leiding door een doelpunt van de nieuwe selectie-speler Maarten Admodikoro. Nog voor rust wist uitgerekend Peter van Velzen de stand een ander aanzien te geven. Eerst maakte hij de gelijkmaker en bij een verre uittrap van Oliveo-doel- man Rob Scherpenisse vergiste SVV-jeugddoelman Oscar Moens zich flink, hij lette meer op Van Velzen dan op de bal, zodat de bal in het verlaten doel stuitterde, 1-2. Twee strafschoppen In het tweede helft was het Vir gil Breedveld die met twee be nutte strafschoppen, hands van Rob Koot en Hein Brunt, de stand wijzigde naar 2-3. Wil Kemp bracht de spanning terug in de wedstrijd door de bal on houdbaar achter doelman Moens te kogelen. Peter van der Burg zette de opmars van de ju bilerende ploeg daarna voort en zorgde voor 4-3. Nadat Virgil Breedveld met zijn derde treffer de stand weer in evenwicht bracht, 4-4, ging de conditie een woordje meespreken. Via Maar ten Admodikoro, Pier Tol en weer Virgil Breedveld won SVV nog vrij ruim met 4-7. SCHIEDAM - Voor het eerst in haar bestaan organiseerde schaak vereniging Groenoord open-kampioenschappen voor de jeugd. In boerderij Landvreugd streden zo'n vijftig jongens en meisjes om de titels in de ver schillende leeftijdsgroepen. Het organisatiecomité, onder leiding van Mario Fabbro en Harry Mulder, was er vanuit ge gaan dat elk kind per half uur een partij kon spelen. Al snel bleek dat dit tempo te laag was voor de schakers in dop. Daar door werden ruim voor de ge plande tijd de prijzen uitgereikt. Groep 1: 1; Jorie Versmissen, 2; Anton Pleijsier, 3; Joggum Don kers. Groep 2: 1; Martijn Bombeke, 2; John van der Kooy, 3; Jeroen van der Berg. Groep 3: 1; Dennis de Wit, 2; Erik Visser, 3; Jasper van Gee- nen. Groep 4: 1; Reinier Wiegel, 2; Martijn Vroom, 3; Remi van Dongen. Groep 5: 1; Martin van Adri- chem, 2; Ronald Fabbro, 3; Je roen Maltha. Groep 6: 1; Ludo Tysma, 2; Ste ven Verhelst, 3; Josefien Trey- tel. hoe lang hij onder de lat blijft staan. Als hij er dan eenmaal een punt achter heeft gezet, kan hij gaan werken in het bedrijf van John van Dijk of gaat hij deel uitmaken van de techni sche staf van SVV. „Op dit mo ment voel ik me nog heel goed en wil nog zeker enkele jaren blijven keepen", aldus Hiele, die maandagmiddag met Leo Beenhakker naar Oostenrijk is vertrokken voor de laatste oe fenwedstrijden. Carlo L'Ami Door de komst van Joop Hiele is de basisplaats van Carlo L'Ami in gedrang gekomen. Omdat de oud-doelman van Excelsior deze bui al zag han gen, liet hij een clausule in zijn contract opnemen, waardoor hij weg zou mogen als er een betere doelman zou komen. Nu dit het geval is, zal hij van die clausule gebruik maken, al zegt John van Dijk: „We hopen echter dat hij blijft. Het is altijd goed een sterke doelman achter de hand te hebben. Anderzijds zullen we hem geen strobreed in de weg SCHIEDAM - De Vlaardingse driemansformatie 'Pin Heads' treedt vrijdag 25 mei op in jon gerencentrum Aladdin, aan de De Meesterstraat 40. Het repertoire van 'Pin Heads' is vergelijkbaar met dat van The Amazing Stroopwafels. Het optreden van de band begint om 22.30 uur en de toegangs prijs bedraagt 4,-. leggen, als een andere club hem Joop Hiele de komende wil overnemen voor de vast- acht jaar in dienst bij SVV staande transfersom", aldus en/of John van Dijk. Van Dijk. winnen een B&O televisie, een reis Gebrs. De Veld bers de openingswedstrijd van het wereldkampioen schap. Een dag na een eer ste WK-wedstrijd in Italië wordt dit jaar de Schie damse survival gehouden. De organisatoren Gerard Vroegh, Rinus Bosman, Bert Lankester, Koos Zag- wijn en Leo Klaasse, zijn al maanden bezig met de voorbereiding. Ook de deelnemers zitten niet stil, want de laatste zaterdagen voor de wedstrijd trainen zij nabij de sportschool van Gerard Vroegh op en kele onderdelen van de barre tocht. De organisatie van de survival mag zich er op verheugen dat dit jaar de belangstelling voor deelname tot ver buiten de Schiedamse stadsgrenzen reikt. „Zo wilde op het laatste mo ment nog vier teams uit Den Haag deelnemen", zegt Bert Lankester. „Eén van deze ploe gen heeft zelfs meegedaan aan de landelijke survival voor poli tiemensen, waarvan de finale in de Belgische Ardennen werd ge houden",aldus Lankester. Samenwerking De groei van de Schiedamse survival blijkt ook uit het feit dat er een samenwerkingsver band is aangegaan met de stich- ting Hang Ön, gevestigd in Hoogvliet. Deze stichting orga niseert niet alleen indoor-activi- teiten, maar vooral outdoor- evenementen, waaronder survi- valtochten voor groepen. Ook geeft Hang On cursussen waar mensen zich kunnen bekwamen in onderdelen van een survival. Aan de editie van dit jaar doen 22 teams mee, waarvan drie ploegen alleen uit dames be staan. Het eerste team vertrekt zatermorgen om 8.30 uur vanaf SCHIEDAM - Vier Schiedam se triatleten starten vrijdaga vond aan een loodzware triathlon. Alsof een hele triathlon nog niet zwaar genoeg is, gaan zij proberen de dubbele afstand af te leggen. De dubbele afstand betekent 7,6 kilometer zwemmen, 360 kilometer fietsen en 84 kilometer hardlopen. Deze zogenaamde Dubble Dutch triathlon wordt gehouden in Le lystad. De vier deelnemende leden van triathlon vereniging Schiedam zijn Piet Baris, Jan-Peter Hem- minga, Remco Vitscher en Pa trick van Rooyen. Baris start in de solo-categorie, waar hij te midden van een keur van inter nationale deelnemers voor de tweede keer gaat proberen deze monstertocht te volbrengen. In de estafette-categorie doen de drie anderen mee. Ondanks dat zij met z'n drieën zijn, moet elk toch een derde van de totaal af stand afleggen. Voor deze jonge atleten is het volbrengen daar van al een hele prestatie. De ge hele wedstrijd zal in totaal zo'n 24 uur in beslag nemen. Tijdens de wedstrijd zullen de triatleten ondersteund worden door een groep vereniningsle- den. Zij zorgen voornamelijk voor de verlichting van de par- coursen tijdens de nacht, en voor de lichamelijke verzorging. Materiaalpech moet echter door de deelnemers zelf opgeknapt worden. het complex van voetbal vereni ging DRZ in het Beatrixpark. Op de accommodatie van DRZ is ook de finish gesitueerd, die bestaat uit een zwevende balk, waar de deelnemers middels een touw naar toe moeten klimmen, om vervolgens over de balk weer af te dalen. De rest van het par cours is uitgezet in het Beatrix park en de achterliggende pol ders met een totale lengte van 13 kilometer. Gemiddeld eens per kilometer komen de atleten een onderdeel tegen. De meeste hiervan zijn op publieksvriende lijke plaatsen aangelegd, zodat het publiek de verrichtingen goed kan volgen. Bij het restau rant De Vijver komt bijvoor beeld een gecombineerde touw- baan, zowel verticaal, diagonaal en horizontaal, met een tokkel- baan en een doorwaadplaats. Ook met de door het park lo pende Poldervaart komen de deelnemers veelvuldig in aanra king. Zij moeten er overheen, er doorheen of er omheen. „We hebben weer geprobeerd het parcours te verbeteren. Op 9 juni weten we of we daarin zijn geslaagd", aldus Bert Lankester tot slot. WATERWEG NOORD - Ge durende het extra lane Hemel vaart weekeinde namen veel le den van triathlon vereniging Rijnmond deel aan twee ver schillende kwart traithlons. Deze korte wedstrijden worden door de leden gezien als een goede voorbereiding op de Vlaardingse editie, die op 23 juni gehouden wordt. In Dor drecht werd donderdag een kwart thiathlon, 1.000 meter zwemmen, 47 kilometer fietsen en 10,5 kilometer hardlopen ge houden. De winnaar was Paul de Niet in een tijd van 1.59.28. De ver schillende TVR-ers eindigde in De klasseringen van de ver schillende TVR-atleten lieten waren: Ron v/d Have, 2.11.04'; Henk Dedert, 2.12.11; Peter Mestrini, 2.12.32; Rob Visser, 2.15.44; Ales de Wilt, 2.18.17; Peter v. Klaveren, 2.21.05; Jako Kwant, 2.21.37; Marco de Graaf, 2.23.50; Rob Buytendijk, 2.23.53; Peter Lierop, 2.35.17 (eerste traithlon) Aad Jetten, 2.36.22; Marian Duffel, 2.39.46; Slaak Sjouw; .255.14; Els van Lopik, 2.59.30. Twee dagen later namen vier andere Rijnmonders deel aan de wedstrijd in Vianen. Deze wedstrijd ging over 1.000 meter zwemmen. 45 kilometer fietsen en 0x10 kilometer hardlopen. Winnar was Paul de Niet in een tijd van 1.59.28. De Verschil lende TVR-atleten eindigden in de volgende tijden: Michel Rut ten, 2.03; Arie Pellekoren, 2.14; Wilfried Salomons, 2.22; Wil helm v.d. Hoek, 2.48. A'S. bruidsparen (ook koperen, zilveren- en gouden bruidsparen) kunnen hun trouwkaart opsturen naar: Het Nieuwe Stadsblad, Postbus 257, 3100 AG Schiedam. Uw trouwfoto komt misschien op de speciale bruidspagina en uS ontvangt dan ook 150,- aan waardebonnen te besteden bij de deelnemende adverteerders die deze aktie mogelijk maken. Wie dat zijn leest u op de speciale bruidspagina, iedere laatste vrijdag van de maand. John Verweij stijlvol in aktie. Hij produceerde 159 runs, een seizoenrecord voor Hermes DVS. Joop Hiele acht jaar naar SVV Beovision MX5500/3500 Videorecorder VX5000 Motor-TV stand Beolink 1000 Een weergaloze beeld- en geluidskwaliteit van de wereldkampioen bedieningscomfort. 3 jaar garantie Banq&Olufsen verricht de aftrap voor een opwindend TV-seizoen. Tot 16 juni krijgt u bij aankoop van Bang&Olufsen TV. videorecorder of muziek svsteem een fles Kirsberry, de bef aamde Deense likeur. Plus een wedstri|dformulier waarmee u fantastische pri|zen kunt voor twee naar Scandinavië, een horloge of klok van Jacob Jensen en meer. Bii uw bezoek aan onze zaak brengen we u vast inde stemming met een Scandinavische traktatie. Parkweg 369. Tel. 010-4737044 SCHIEDAM Vier van de organisatoren, vlnr: Bert Lankester, Rinus Bosman, Koos Zagwijn en Gerard Vroegh. Op de achtergrond trainen de deelnemers fanatiek op enkele onderdelen van de sur vival of the fittest. No SA

Het Nieuwe Stadsblad | 1990 | | pagina 17