Diamanten bruidspaar Het weer Glazenwasser Piet is verrast met jubileum Talkshow in kader van tienjarig bestaan 5.95 Bel onze SERVICELIJN 010-4184599 I I I I I I I I I 2 brillen halen, 1 betalen lam Sla 'n paar Hemaatjes aan de haak. Stadsblad Jongerenboot 'Het Nieuwe Stadsblad' niet ontvangen? LAATSTE VERKOPING PERZEN en CHINEZEN Ocean Paradise Dessing ii f in Zuid-Holland SM HAL PERS plm. 150x70 van 525.- nu 195.- PERZ. TAPIJT ÏSJ: 995.- CHINEES TAPIJT MSI™ 2450.- reestr9em6eSter R' Scheeres feliciteert het echtpaar Collignon-Vos met het 60-jarig huwelijks- Het echtpaar Van der Steen temidden van het personeel van Autocenter Pieterspr. Te schoon T.V. DEFEKT? RADIO ABA Videospecialisten SCHIEDAM - Til Berg en Dirk Scherpenisse laten geen kans onbenut om de heren politici erop te wij zen dat kluphuis Oost aan de Galileistraat als wijk centrum niet voldoet. Be gin juni wordt het tienjarig bestaan gevierd. Behalve allerlei festiviteiten, die bij zo'n gebeurtenis horen, wordt er ook een talkshow op poten gezet. Het onder werp laat zich raden: Hoe nu verder met kluphuis Oost? Hollandse nieuwe, 3 stuks-ér?5 Albert Heijn, Hof van Spaland 1, Schiedam. de vakman in huis INTEi INTERIEURVERZORGING Een zaak van vertrouwen Donderdag van 9.00-17.00 uur Buitenboel Straatstenen Til Berg voor kluphuis Oost. „Laagdrempelig kan je het hier niet noemen' Bel Alle tapijten met garantiecertificaat Veel grote maten tot 400x300 en veel tafelpersjes Alles gaat weg tegen elk aannemelijk bod VERKOPING: vrijdag 1 juni 13.00-21.00 uur zaterd. 2 juni 10.00-16.00 uur (drijvend Chinees restaurant t.o. Euromast) Parkhaven Rotterdam. Multi-Active Anti- Capiton Tegen inlevering van deze bon R'dam Kruiskade R'dam Termeulen R'dam Zuidplein (1 uursetvice) Vlaardingen Schiedam Spijkenisse Hollandse Nieuwe per stuk 2.25. 5 voor 10.- HEMA De normaalste zaak van de wereld.. •ONS-dlrecteur neemt afscheid •Theateragenda 1990/1991 •Survival of the flttestH WOENSDAG 30 MEI 1990 42e JAARGANG, NUMMER 41 OPLAGE 40.676 SCHIEDAM - De Branders- stad telt veel standvastige huwe lijken. Burgemeester Reinier Scheeres was afgelopen maan dag te vinden in Huize Franke- land aan de St. Liduinastraat om het echtpaar Collignon-Vis te feliciteren met het 60-jarig huwelijksfeest. Namens de ge meente bood hij het echtpaar een fruitmand aan. Johannes Adrianus Jozef Collig- non (83) en Johanna Pieternella Cornelia Vis (80), beiden gebo ren en getogen Schiedammers, traden op 28 mei 1930 in het huwelijk. Zij stichtten een kin derrijk gezin, maar ook hun na zaten zorgden voor flink wat nageslacht. In totaal heeft het diamanten bruidspaar 79 kinde ren, kleinkinderen en achter kleinkinderen. De heer Collignon is werkzaam geweest in de metaalnijverheid, onder meer bij Netam en Bavo. Bij het laatste bedrijf werkte hij aan de fabricage van de ouder wetse vuilnisauto's met schuif- kleppen. Mevrouw Collignon- Vis vervulde immer de rol van zorgzame huismoeder. Het feest is afgelopen maandag in familiekring gevierd. Bron: KNMI VRIJDAG 01/6 ZATERDAG 02/6 ZONDAG 03/6 zonnige perioden opklaringen af en toe zon pl. regen p|. regen p|. regen m.in-1£°/midd.temp. 25° min. 13° midd.temp. 18° min. 10 midd.temp. 19° wind: ZO-3 wind:ZW-4 wind: W-3 SCHIEDAM - Wie kent hem niet. De eeuwig met een stralend humeur uitgeruste glazenwasser Piet van der Steen (57), die al sinds mensenheugenis overal in de Brandersstad iedere dag aan het werk is. Sinds 1947 lapt en zeemt Piet de ramen van wonin gen en winkels, van oost tot west en van noord tot zuid. Bij Autocenter Pietersen aan de 's-Gravelandseweg ontdekte men onlangs dat Piet van der Steen al veertig jaar daar de ra men lapt. Eerst aan het Broers- vest, later aan de Nieuw Mathe- nesserstraat en de laatste jaren aan de 's-Gravelandseweg. Dit was voor direktie en perso neel van het autobedrijf aanlei ding om de glazenwasser eens in het zonnetje te zetten. Afge lopen dinsdag was het zover. Terwijl Piet nietsvermoedend de ramen van het bedrijf aan het lappen was, verzamelde het personeel zich om hem heen. Verbaasd keek de jubilaris rond. „Ik dacht eerst dat er een staking aan de gang was, toen ik al die monteurs in de show room zag staan". Niets was echter minder waar. Terwijl uit volle borst "Lang zal hij leven" werd gezongen (Piet: „ben ik jarig dan?") werd zijn echtgenote binnengeloodst. Bei den werd verzocht even te gaan zitten, waarna de heer Bos na mens Autocenter Pietersen aan de nog steeds verbaasde glazen wasser uitlegde wat er aan de hand was. Na een lovende speech, waarin de altijd aanwe zige lach van Piet werd gepre zen, werd hem een fles cham pagne en een boek overhandigd. Mevrouw Van der Steen kreeg een fraai boeket bloemen. Piet van der Steen nam de feli citaties ietwat onwennig in ont vangst. Maar al snel hervond hij zich en zei: „Ik zal het niet nog eens veertig jaar volhou den, maar zolang ik nog kan, blijf ik het doen". Later vertelde Piet dat hij in de afgelopen veertig jaar slechts één keer op het matje was ge roepen. „Ze hadden een klacht over mijn werk. Ik snapte daar niets van, maar al snel bleek dat ik mijn werk te goed had ge daan. Eén ruit was namelijk zö schoon, dat er iemand doorheen was gelopen". Hij beëindigde zelf de bijeen komst met de opmerking, ge richt aan direkteur Bos: „We hebben allebei de bovenste sport van de ladder gehaald. Al leen was het een andere lad der". Waarna hij zijn emmer weer oppakte om aan de slag te gaan. „Begrijp je nu waarom wij Piet zo waarderen?" grinnikte de heer Bosals reaktie. Wij helpen direktlll Tel. 4260778-4733961 Groenelaan 95 Vtteop Inruil Rtptntm Vrtmur. Out norm tttmtchmu m konHntn. Hoe verder met Kluphuis Oost? SCHIEDAM - Als er een 'jongerenboot' in de Schie komt te liggen, heeft Schie dam niet de primeur van Nederland. In Harlingen is men veel verder. Daar is het timmerwerk bijna afgerond. In de Jeneverstad moet nog beslist worden of men er überhaupt aan begint. Dat gebeurt in juni. De boot (een betonnen bak met twee lagen, 24 meter lang en 6 meter breed) moet het trefpunt worden van de jongeren van Kluphuis Oost. „Aan de Galileistraat is geen plaats voor hen", zegt Dirk Scherpenisse. Volgens de coördinator van het wijkcentrum zal de boot zeker een half miljoen gul den kosten. Bewoners aan de Delfland- seweg zijn weinig gechar meerd van de plannen. Scherpenisse: „Het moet maar in de Schie, anders weet ik het ook 'nie'." HAPHMM! Aanbieding is geldig t/m zaterdag 2 juni a.s.. Woninginrichting Ledikanten en matrassen Overgordijnen en vitrage Tapijten en vinyl Zonwering Projecten o.a. verzorging- en bejaardentehuizen, scholen en kantoren Sn mam Hof van Spaland 12 - Tel. 010-4703023 De oprukkende renovatie in Schiedam-Oost stemmen Berg en Scherpenisse toch minder plezierig dan je zou verwachten. Bij de Dienst Gemeentewerken is het hoge woord eruit: de voormalige school wordt niet in de stadsvernieuwingshoos 'mee genomen'. Het verbouwings plan, dat coördinator Dirk Scherpenisse met buurtbewo ners opstelde en sinds vorig jaar augustus klaar ligt, is daarom maar doorgestuurd naar de af deling CSJ. Scherpenisse: „Wil je binnen de boe! opknappen, muren slopen, uitbreken, dan kom je op zo'n 4,5 ton". „Zeg je: de buitenboel moet ook. Dan zit je toch op een mil joen gulden. Da's veel geld. En wat heb je dan nog. Het blijft een oud schoolgebouw". Hij pleit dan ook voor nieuwbouw. Waarom in Oost geen kopy van wijkcentrum De Erker0 Zijn grote voorbeeld. Schiedam-Oost wordt maar stiefmoederlijk be deeld. Net als Nieuwland. De talkshow op 7 juni, waar po litici en oud-medewerkers acte de presence geven, kan wellicht een tipje van de sluier oplich ten. Ook kan er getoetst worden of er voor kluphuis Oost werke lijk een mooie zomer zit aan te komen. Vlak voor de verkiezin gen beloofden de lijsttrekkers van alle partijen unaniem dat het zonnetje op de Galileistraat zou gaan schijnen. „Maar ja", lispelt Scherpenisse, „dat was voor de gemeenteraadsverkie zingen". Kluphuis Oost ziet er aan de buitenkant bedroevend uit. Voor een dergelijke conclusie hoef je niet gestudeerd te heb ben. Wie zich in een rolstoel of met stokken moet voortbewe gen, haalt amper de hoge stoep. De straatstenen liggen zo onge lijk dat in een moment van concentratieverlies je direkt je nek breekt. „Het begrip 'hoog drempelig' is hier goed van toe passing"., zegt Scherpenisse wrang. „Er gaan verhalen dat het wijkcentrum tien jaar gele den voor miljoenen zou zijn op geknapt. Nou, ik kan het niet geloven hoor. Dat geld moet dan op een of andere bankreke ning staan. Het was een bende en het is nog steeds een grote bende". De beginperiode hebben Scher penisse en Berg niet meege maakt. Dirk is er sinds vorig jaar. Til komt net kijken. Via oude kranteknipsels hebben ze zichzelf een beeld geschapen van tien magere jaren in Oost: vroeger in een houten rampge bouw aan de Dr. Zamenhof- straat. Getouwtrek om het pand aan de Galileilstraat 86 met de toenmalige wethouder Herman Posthoorn. De verhuizing. De opening. Eén ding hebben ze wel geleerd; als er wat is, moet je flink aan de bel trekken bij het stadskan toor, want vanzelf komen 'ze' niet. Nu niet. Nooit niet. Zeg nooit tegen Scherpenisse dat een oud pand goedkoper is voor de gemeente. Dirk: „De Erker betaalt nog minder huur per jaar dan wij. Hoe dat kan? Een raadsel! In de volgende editie van Het Nieuwe Stadsblad wordt het feestprogramma van kluphuis Oost gepubliceerd. CLAHINS Deze unieke gel heeft een veelvoudige werking. Het bestrijdt de panniculose, verbetert de spankracht van de huid en heeft een blijvend resultaat. NIEUW! Van Clarins met gratis coffret dag- en nachtcrème Drogisterij-Parfumerie Hof van Spaland 28 Schiedam Tel. 4703184 juni 1990) (Geldig t/m 23 De gratis tweede bril is bestemd voor dezelfde persoon die ook de eerste (betaalde) bril gaat dragen Het montuur van de bril die u wel betaalt, mag niet goedkoper zijn dan f 100,- Het montuur van de gratis bril komt uit de kollektie monturen met het rode driehoekje In de gratis bril gaan normale, blanke glazen in dezelfde sterkte als in de eerste (betaalde) bril. Wilt u meer (variabel, ontspiegeld, anti-kras, kleur, enz.) dan geldt een toeslag. Geen andere kortingen te zelfder tijd. Op beide, brillen 1 jaar garantie. In de Gouden Gids vindt u de adressen 040 i

Het Nieuwe Stadsblad | 1990 | | pagina 1