Hans Overkleeft trainer DWS-heren ICC-teams oefenen op Schiedamse velden Shoarmazaak Herzilya Expositie van kindertekeningen Aikido BELOOFD: Bruidspaar van de maand? Asmelkbakbus? Gebit stuk? VERINGMEIER TANDTECHNIEK TE UW Avondvierdaagse Rusland op Kwantum Holland toernooi? Kammeron naar SW ROB POOT TOYOTA TOYOTA TOYOTA Voetbaltoernooi voor goed doel HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 1 JUNI 1990 PAGINA 13 SCHIEDAM - De jaarlijkse Schiedamse avondvierdaagse wordt dit jaar gehouden van 12 tot en met 15 juni. De deelna me staat voor iedereen open, zowel individueel of in groepen. Het inschrijfgeld bedraagt vier gulden, groepen krijgen twee kwartjes korting. De voorin schrijving sluit op vrijdag 8 juni, maar het is ook mogelijk op de eerste avond bij het start bureau in te schrijven. Men be taalt dan alleen een gulden meer. Inschrijven kan vooraf bij de VVV, Buitenhavenweg 9, 4733000 of G. van Dongen 4268159 of in De Blauwe Brug (in de week van 5 tot 8 juni) da gelijks van 14.00 tot 16.00 uur. De startplaats bij de korfbalver eniging Harga, nabij Sporthal Margriet. SCHIEDAM - Excel- sior'20 neemt in het Ne derlandse cricket een steeds voornamere rol in. Het eerste team doet dit seizoen niet alleen een se rieuze poging om lands kampioen te worden, de Schiedammers leveren ook twee spelers voor het na tionale team: Eric Dulfer en de pas 17-jarige André van Troost. Maandag begint in Nederland de ICC-Trophy, het wereldkam pioenschap voor B-landen waartoe ook Nederland be hoort. Nederland gaat van start als één van de kanshebbers op de kleine mondiale titel. De kansen van Oranje worden nog hoger ingeschat dan normaal, omdat het toernooi in eigen land wordt afgewerkt, onder an dere ook op de velden van het Schiedamse Hermes DVS. Grote toernooi Voor André van Troost wordt het zijn eerste echte grote toer nooi. Met zijn 17 jaar is hij de jongste speler in het huidige team van bondscoach David Trist. Het jongere broertje van Luuk maakte al snel furore in het Nederlandse cricket. Vorig seizoen debuteerde hij pas in de hoofdmacht van Excelsior'20 en is nu een vaste keus voor het nationale team. In zijn eerste jaar als hoofdklasse speler on derscheidde Van Troost zich door zijn enorme sterke optre den als bowler. Excelsior'20 won dankzij hem vorig seizoen veel wedstrijden. Aan dat sterke optreden dankt hij ook zijn se lectie. Zelf is de leerling van SG Spieringshoek (4 HAVO) erg nuchter onder zijn snelle ont wikkeling. Het lijkt wel alsof hij het allemaal heel gewoon vindt. Ervaring met het Nederlands team heeft hij inmiddels vol doende, want het team heeft zich zo goed mogelijk voorbe reid op de ICC-Trophy. Zo wer den wedstrijden en toernooien gespeeld in Namibië en Dubai. „Ik heb al die wedstrijden mee gedaan", zegt de hoofdpersoon. „Op school heb ik daar vrij ge makkelijk vrij voor kunnen krijgen", is hij tevreden over de medewerking van Spierings hoek. „Ook de komende weken tijdens het ICC-toernooi hoef ik niet meer naar school. Wel heb ik alle proefwerken vooruit moeten maken, maar dat moet dan maar". Andere teams De verkiezing van André van Troost mag dan snel gegaan zijn, zijn talent werd al veel eerder onderkend. Zo maakte hij al deel uit van het Neder lands jeugdteam onder de 16 en later onder de 19 jaar. Ook bui ten de landsgrenzen weet men wie André van Troost is. Van daar ook dat hij door het Engel se Sommerset is uitgenodigd om daar te komen spelen. Wel iswaar niet in het eerste, waar de Rotterdammer en internatio nale Roland Lefevre speelt, maar in het tweede. „Ik vond het voorstel van hen wel inter essant en oen er op zegt Van Troost. Of 1 ingegaan hij zijn ver trek in augustus ook doorzet als Excelsior'20 kan worden is hij vaag: „Ik ben daar nog niet uit. Laten we eerst maar eens kijken of Excelsior die bovenste plaats die we nu innemen ook vast houdt." Kampioenschap Heel het Nederlandse cricket hoopt en verwacht eigenlijk dat het nationale team eenvoudig de titel voor zich zal opeisen. Immers vier jaar geleden tijdens het vorige WK voor B-landen was Nederland verliezend fina list (Zimbabwe won toen). An dré van Troost is echter niet zo zeker van een goede afloop: „Nederland zal best de finale kunnen halen, maar niet zo ge makkelijk als iedereen denkt. Ik zie in Canada, Amerika en Ber muda sterke tegenstanders, waar we niet één, twee, drie van winnen. Vooral Amerika en Ca nada kan met enkele Westin diërs ineens onverwacht uit de hoek komen", is hij realist. Bowlers Het Nederlands team telt veel goede bowlers, André van Troost is er daar één van. „Of ik veel zal spelen weet ik niet, maar ik verwacht zeker in de belangrijke wedstrijden wel aan bod te komen. We moeten om de dag spelen en dat is voor de meeste bowlers flink zwaar. Mij zullen ze waarschijnlijk daarom sparen voor de wedstrijden ver der in het toernooi", besluit An dré van Troost. Het Nederlands team opent aanstaande maan dag het ICC-toernooi met de wedstrijd tegen Israel. Dit duel wordt gespeeld op het terrein van het Amsterdamse ACC. SCHIEDAM - Het ICC-toer nooi, het wereldkampioenschap cricket voor B-landen, begint aanstaande maandag in heel Nederland. Ook op de Schie damse velden zullen de deelne mende teams te zien zijn. Zaterdag spelen Kenya en Hong Kong vriendschappelijk tegen elkaar op het veld van Excel sior'20. Dit duel begint om 10.00 uur. Diezelfde dag oefent het eerste van Hermes DVS op haar eigen veld tegen East and Central Africa. Deze ploeg is zondag de oefenpartner van Ex celsior'20. Voor het officiële toernooi wordt maandag op het terrein van Hermes DVS de wedstrijd tegen Bermuda en Fudji ge speeld. Op woensdag 6 juni is het Schiedamse veld van Her mes wederom het strijdtoneel van één van de seriewedstrijden en wel Denemarken - East Cen tral Africa. De laatste wedstrijd op het Hermes terrein, die al ge pland staat, gaat tussen Papua N.G. en Israël en wordt op zon dag 10 juni gespeeld. Aan het toernooi, dat om de vier jaar gespeeld wordt, doet ook Nederland mee. Oranje zal echter vooralsnog niet aantre den in de cricketstad van Ne derland. Wellicht zal de ploeg met onder andere de Schiedam mers Eric Dulfer en André van Troost wel later in het toernooi in Schiedam spelen. Wie in de later geplande vervolgwedstrij- den aantreden is nog niet be kend en is afhankelijk van de resultaten in de eerste ronde. SCHIEDAM - Hans Over kleeft is de nieuwe trainer van de heren van handbal vereniging DWS. Hans Overkleeft is de opvolger van Peter van Haasteren, die met de heren afgelo pen seizoen via een extra promotiemogelijkheid op klom naar de tweede divi sie. Peter van Haasteren had al vroeg in het seizoen aangekondigd te zullen stoppen. Inmiddels is hij gecontracteerd door EDH. Hans Overkleeft is woonachtig in Den Haag en trainde de afge lopen seizoenen ere-divisie ver eniging Hellas. „We hebben erg moeten zoeken naar een goede trainer", zegt DWS-voorzitter Huib Zandwijk. „We wilden een trainer van niveau, want na de promotie willen we nog ver der". Damescoach In tegenstelling tot wat het club blad van DWS meldde, werd de nieuwe damescoach niet gister avond voorgesteld aan de speel- stersgroep. Donderdagavond zou tijdens de besprekingen over de voorbereiding op het nieuwe seizoen, de opvolger van Nol Verhoeff voorgesteld worden. „We zijn er nog niet in geslaagd een nieuwe trainer te vinden. Net als bij dé heren wil len we een sterke man of vrouw. We waren vergevorderd met Mieke Potuyt, maar zij be sloot weer te gaan studeren, om haar maatschappelijke carrière veilig te stellen. Dat was jam mer. We moeten daarom nu verder zoeken. Ik hoop toch eind volgende week de vakature ook ingevuld te hebben", aldus Zandwijk. Half juni worden de leden van DWS gevraagd naar hun me- ning over een beleidsplan voor het komende jaar. Zandwijk wil over de inhoud niet veel kwijt. „Eerst moeten alle leden hier over geinformeerd worden en hun zegje doen. Dan pas treden we er mee naar buiten", doet de DWS-preases geheimzinnig. Rusland Huib Zandwijk is niet alleen druk met zijn vereniging DWS, ook het tweede Kwantum Hol land toernooi heeft zijn aan dacht. Het deelnemersveld telt nog één lege plaats. De organi satie stelt momenteel pogingen in het werk om de Russische handbalsters naar Schiedam te halen. „Als dat lukt hebben we de nummer één, twee en drie van de laatste wereldkampioen schappen", aldus Zandwijk. Noorwegen en DDR waren tij dens het WK respectievelijk twee en drie, terwijl de Russin nen met de titel aan de haal gin- SCHIEDAM - In het win kelcentrum Hof van Spa- land is voor het eerst een shoarma-zaak gevestigd. De eigenaren, Adnan en Mehmet, begonnen op 18 april vol goede moed en gaven hun grillroom een bijzondere naam: 'Herzi lya'. De receptie (gratis broodje shoarma en een drankje erbij) werd druk bezocht. Adnan en Mehmet zijn zeer tevreden over hun nieuwe stek. „Er komen hier zoveel mensen bood schappen doen. Uit heel Schiedam kan ik wel zeg gen", aldus Adnan. 'Herzilya' is telefonisch te bereiken onder nummer 4714626. André van Troost is ondanks zijn 17 jaar vaste keus in het Nederlandse cricketteam SCHIEDAM - Apetrots stonden de jonge kunstenaars bij hun schilderijen en genoten van de belangstelling van ouders, orga nisatoren en genodigden. Het oecumenisch centrum 'De Wis sel' heeft haar ruimte ter be schikking gesteld voor een ex positie van de kunstklas uit wijkcentrum 'De Erker'. Het zijn jongeren die graag te kenen; op visites altijd om pot lood en papier vragen en de kunstklas zelf ontdekt hebben in het programmaboekje van De Erker of er op geattendeerd zijn. Afgelopen woensdagmid dag was het dan zover: een ex positie van hun eigen werk. Het is een keuze uit de tekeningen en schilderingen van 18 kinde ren. Het werd muisstil toen de voor zitter van het centrum, de heer Anne Krijger, zich tot de jonge ren richtte en een openings speech hield. Daarna was er li monade met spekkies en moch ten ze zelf uitleg geven bij hun werk. De meeste belangstelling ging uit naar een drieluik met sprookjes motief. Daaraan was in groepsverband gewerkt. De expositie is tot en met maandag 18 juni te bezichtigen. Oecumenisch centrum De Wis sel is gevestigd aan het Broers- veld 30. De openingstijden zijn dinsdag, woensdag en vrijdag van 10.00 tot 12.00 uur en za terdag van 13.00 tot 15.00 uur. WATERWEG NOORD - De kooplust van de kersverse ere- divisieploeg SVV is nog steeds niet gestild. Deze week contrac teerde de club van John van Dijk de 18-jarige Lloyd Kam meron. Kammeron komt oor spronkelijk uit Heerenveen en speelde afgelopen seizoen voor het Eindhovense PSV. Kamme ron wordt gezien als een be gaafd voetballer, die onder meer ook speelt voor het Ne derlands UEFA-team. gen. Nederland is uiteraard gastland en het vijftal landen dat reeds bekend is wordt ge completeerd door Roemenië en Polen. „Mocht Rusland niet lukken, dan willen we Korea of Japan naar Schiedam halen, res pectievelijk de nummer één en drie van de laatste Olympische Spelen in Seoel", zegt Zand wijk. Het Kwantum Holland toernooi wodrt van 17 tot en met 21 oktober in de Margriet hal gehouden. Autobedrijf Corolla 4x4 1.6 XL i blauw1988 Starlet 1.0, rood1986 Starlet 1.0, wit1985 Onderhoud APK - Schade Verkoop 4e Industriestraat 19 Vlaardingen - Tel. 010-4602481 SCHIEDAM - Sportwethouder Bart de Leede verricht zondag eerste pinksterdag de opening van een groot voetbaltoernooi bij SVV op Harga. Op die dag vinden de finales plaats van een evenement dat uitgaat van de stichting De Molenwiek. De op brengst van het voetbaltoernooi is bestemd voor de patiëntjes van het Sophia-kinderzieken- huis. Als intermezzo speelt oud-SVV een wedstrijd tegen oud-Xerxes om 14.30 uur. Bij SW geven Rinus Steenbergen, Peter van Velzen, Dick Advocaat, Jan van der Velden en Dick Hoogmoed acte de presence. De wedstrijd staat onder leiding van oud- scheidsrechter Cees de Bruin. Burgemeester Reinier Scheeres reikt omstreeks 18.00 uur de prijzen uit. SCHIEDAM - De School der Bewegende Kunsten organiseert vrijdag 8 en zaterdag 9 juni een workshop Aikido. De workshop wordt gehouden aan de West molenstraat 24 en staat onder leiding van Frans Heiwig (le Dan Aikido), die deze vechts port al tien jaar beoefent en do ceert. De kosten voor deelname be dragen 120,- (inclusief film en diner). Wanneer men slechts één dag wil deelnemen, betaalt men 50,- (exclusief 45,0 voor film en diner). Voor meer informatie kan men zich wenden tot Frans Heiwig of Petra Rhijnsburger, telefoon 4118562. Een aantal van de jeugdige kunstenaars bijeen Over 5 minuten staat uw huurauto klaar A.s. bruidsparen (ook koperen, zilveren- en gouden bruidsparen) kunnen hun trouwkaart opsturen naar: Het Nieuwe Stadsblad, Postbus 257, 3100 AG Schiedam. Uw trouwfoto komt misschien op de speciale bruidspagina en u's ontvangt dan ook 150,- aan waardebonnen te besteden bij de deelnemende adverteerders die deze aktie mogelijk maken. Wie dat zijn leest u op de speciale bruidspagina, Gr iedere laatste vrijdag van de maand. Algemene diensten Weekenddiensten huis artsen: Voor spoedgeval len telefoon 4206611. Ambulance nodig? Bel direkt 4333300. Apotheekhulp voor spoedrecepten: Telefoon 4264018 of 4737674. Tandartsdienst: Voor spoedgevallen, tel. 4748959. Het spreekuur zaterdag en zondag is van 17.00-18.00 uur. Schieland ziekenhuis: Gebouw Burg. Knappert- laan 25 en gebouw Stad houderslaan 98, Schie dam, telefoon 4733733, (ook voor afspraken po liklinieken). Bezoektij den Algemene verpleeg- afdelingen alsmede hart- bewaking: 16.30-20.00 uur. Kraamafdeling/Gy- naecologie: 16.30-20.00 uur. Kinderafdeling: 10.00-12.00 uur; 14.30- 17.00 uur. Huisartsengroep „De Gorzen en Nieuwland": spoedgevallen voor eigen patiënten, tel. 4267831. Nederlandse Rode Kruis: Afd. Schiedam, Van Beverenstraat 40, te lefoon 4268013, inl. tij dens kantooruren: maan dag, dinsdag en woens dag van 09.00-12.00 uur. Vervoer invaliden en be jaarden: telefoon 4269351 dagelijks van 12.00-13.00 uur en van 17.00-19.00 uur. Bij geen gehoor zie kantooruren. Kruiswerk Nieuwe Wa terweg-Noord: Kantoor: van Swindensingel 40, tel. 4739900. Bereikbaar maandag t/m vrijdag van 9.00 17.00 uur. Uitleen verpleegartikplen: maga zijn v. Swindensingel 40, maandag t/m vrijdag van 15.00-18.00 uur; magazijn Bachplein 588, tel. 4706177, maandag t/m vrijdag, van 9.00-13.00 uur. Verpleegkundig te lefonisch spreekuur van maandag t/m vrijdag van 12.00-13..00 uur: Schiedam-Noord: tel. 4706177; Schiedam-Oost, Cen trum en Nieuwland: tel. 4739900; Schiedam-Zuid: tel. 4263129; Schiedam-West: tel. 4261915. Weekenddienst informa tie: tel. 4602611. Dierenbescherming: Dierentehuis Hargahoe- ve, Sportlaan 2, Schie dam, telefoon 4714151. Vogelasiel KNNV Bab- bersmolen. Volkstuinen complex „Vijfsluizen", telefoon 4713362. SCHIEDAM - Dat je met sigaret, sigaar of pijp het kruisge- bouw aan het Bachplein absoluut niet mag betreden, heeft het personeel aan de bezoekers inmiddels wel duidelijk gemaakt. Bij de ingang - je struikelt er bijna over - staat een tot melkbus omgebouwde asbak zeer prominent opgesteld. Wie die nog over het hoofd ziet...! André van Troost met Oranje op weg naar cricket WK Reparatie klaar terwijl u wacht. Dagelijks van 09.00-16.00 uur en na telefonische afspraak. Nieuwe Haven 131 Telefoon 010-4261417 Zaterdags volgens afspraak. Singel 41-45 3112 GJ Schiedam telefoon 010-4262428

Het Nieuwe Stadsblad | 1990 | | pagina 13