Het weer Diamanten bruidspaar Bel onze SERVICELIJN 010-4184599 'Schijnwerper nu weer op expositie richten' Voor maximaal zes maanden 1 I 0- Si Sue Chaloner in Podium Café 2 brillen halen, 1 betalen liMBfc l Roof met geweld Inbraak Omleiding buslijn 38 Arie Metaal: CDA bestuur Poging tot inbraak ERWAIJEN— Stadsblad f. •Holland rX I I 'Het Nieuwe Stadsblad' niet ontvangen? Politie trekt in nieuw bureau WOENSDAG 6 JUNI 1990 42e JAARGANG, NUMMER 43 OPLAGE 40.676 In het bijzijn van burgemeester Scheeres snijdt het diamanten bruidspaar Van Dijke-Spec- ker de gemeentelijke taart aan. SCHIEDAM - Het echtpaar Van Dijke-Specker kreeg afgelo pen dinsdag bezoek van burge meester Reinier Scheeres. De burgervader kwam hen namens de gemeente feliciteren met hun 60-jarig huwelijksfeest. Hij bood het echtpaar een fraai bloemstuk aan. Cornelis van Dijke (85) en Eli zabeth Sophia Specker (84) trouwden op 5 juni 1930. Uit hun huwelijk werd een dofchter geboren, die later grote lokale bekendheid kreeg. Het is name lijk Rietje Konings, de stuwen de kracht achter de Stichting Lentefeest. Donderdag van 9.00-17.00 uur SCHIEDAM - Toen een 23-ja- rige Schiedammer vorige week op de Lange Haven wandelde, werd hij plotseling beetgepakt door een jongeman. Een tweede jongeman ging voor hem staan en eiste geld. De Schiedammer pakte zijn portemonnee, die vervolgens uit zijn handen werd gegrist. Nadat de rover de por temonnee had geleegd, kreeg het slachtoffer het weer terug. Met de buit, ongeveer tachtig gulden, maakten de twee rovers zich uit de voeten. Beiden wa ren tussen de 20 en 23 jaar oud, licht gebruind, hadden zwart haar en waren circa 1.80 meter lang. SCHIEDAM - Terwijl de bewo ners met vakantie waren, is af gelopen zondag ingebroken in een woning aan de Kerklaan. Het hele huis is doorzocht, maar aangezien de bewoners onbereikbaar zijn, kan de poli tie nog niet zeggen hoeveel er wordt vermist. Wel zijn twee herenfietsen verdwenen. SCHIEDAM - Met ingang van maandag 11 juni volgt, in verband met werkzaam heden aan de Spaanseweg, buslijn 38 een omleidings route richting Crooswijk. De omleiding duurt vier weken. Vanaf aanvang dienst rijdt buslijn 38 de volgende rou te: gewone route tot aan de kop van de Franselaan - vervolgens Hogebanweg - Horvathweg - eigen route naar Crooswijk. Gedurende de omleidings route komt de halte Bilder- dijkstraat aan de Spaanse weg te vervallen. Hiervoor in de plaats kunnen passa giers gebruik maken van de halte Tjalklaan voorbij de Spaanseweg. Tot 11 juni worden de pas sagiers verzocht om voor de richting Crooswijk via station Schiedam te reizen. ffl SCHIEDAM - Wellicht het meest verbaasd over zijn aan stelling als waarnemend mu seumdirecteur is Arie Metaal zelf. „Inderdaad, maar toen het ver zoek mij bereikte, kon ik, net als ieder zichzelf respecterend manager, niet op voorhand 'nee' zeggen. Definitief 'ja' is het echter pas geworden nadat ik wist wat er precies van mij wordt verwacht. De combinatie brandweercommandant/mu seum directeur is natuurlijk niet alledaags. Maar er zijn net zo veel overeenkomsten als ver schillen tussen de bedrijfsvoe ring van een museum en van een brandweerorganisatie. Bo vendien is ook de combinatie kunstkenner/manager schaars." erg Arie Metaal zegt geen persoon lijke betrokkenheid bij de beel dende kunst te hebben. „Ik ben wel erg actief in de musische kunst bij tal van orgelinstellin gen. Bovendien ben ik een fer vent museumbezoeker, athans hier in Schiedam en in het bui tenland." Afgelopen vrijdag is Arie Me taal voorgesteld aan de mede werkers van het Stedelijk. „Men leek opgelucht dat er nu wat duidelijkheid is. Afgelopen maandag heb ik wat gesprekken gevoerd met de medewerkers afzonderlijk en dat maakte een positieve indruk op me. Het is een team om vertrouwen in te hebben." Hij ziet ook geen problemen in de dubbelfunctie. „Ach, we heb ben vooraf duidelijk afgespro ken dat we met het oplossen van de museumproblemen niet tegelijkertijd problemen bij de brandweer moeten creëren. Maar de organisatie bij de brandweer zit goed in elkaar, dus ik maak me niet veel zor gen daarover. Alleen mijn lan delijke brandweeractiviteiten in commissies en verenigingen heb ik voor een half jaar in de ijs kast gezet." „De schijnwerpers hebben de laatste weken constant gericht gestaan op de problemen. Ze moeten nu maar eens worden gericht op de prachtige expositie '90 jaar Stedelijk Museum Schiedam', want die tentoon stelling verdient dat", aldus de nieuwe museummanager. SCHIEDAM - De feuille ton over het waarnemend directeurschap van het Stedelijk Museum heeft afgelopen vrijdag een vol komen onverwachte wen ding genomen. Na het wegzenden van Hans Paal man en het afhaken van Pierre Janssen, heeft het gemeentebestuur eindelijk iemand gevonden, die de dagelijkse leiding van het museum op zich wil ne men: brandweercomman dant Arie Metaal. Een iet wat ongebruikelijke com binatie. „De heer Metaal staat alom bekend als een uitstekend manager en aan zo iemand heeft het Stede lijk momenteel behoefte", zo verklaart wethouder Chris Zijdeveld deze on verwachte keuze. Arie Metaal is aangesteld voor een periode van zes maanden. In die tijd moet hij de organisa tie van het Stedelijk Museum weer op de rails zien te krijgen. ,Op Hemelvaartsdag heb ik een gesprek met Pierre Janssen. Zijn besluit om niet naar Schie dam te komen, bleek definitief. Dus zag het er naar uit dat we per l juni geen museumleiding zouden hebben. Temeer, daar mevrouw Stroman, directie-as sistente van het museum, vori ge week maandag te kennen heeft gegeven niet voor het waarnemend directeurschap in aanmerking te willen komen", legt de wethouder uit. „Het was dus kort dag. Te kort om een externe oplossing te zoeken. Dezelfde maandag kwam de naam van Metaal op de proppen en vrijdagochtend hakte het college de knoop door". Manager Brandweercommandant Arie Metaal is weliswaar geen kunst kenner bij uitstek, maar ook niet geheel gespeend van kunst zinnige betrokkenheid. Regel matig geeft hij orgelconcerten in het Stedelijk en zodoende kent hij de mensen achter het mu seum. „Maar bovenal is Metaal een uitmuntend manager", stelt Zij develd vast. „En daaraan heeft het de laatste tijd ontbroken. Na alle modderspuiterij en ke telmuziek, die oud-directeur Hans Paalman heeft verspreid, was er veel onrust rond het mu seum ontstaan. Metaal's eerste taak is nu om die onrust weg te nemen en te zorgen dat het team van medewerkers bijeen blijft". Zijdeveld zegt geschokt te zijn over de ontwikkelingen van de laatste weken. „Paalman heeft fors het eigen nest bevuild en dat heeft het museum geen goed gedaan. De oud-directeur is voor mij dan ook absoluut een gesloten boek. Ook zijn voorne men om de museumcollectie te gaan inventariseren, gaat beslist niet door. Dat was overigens zijn eigen idee. Maar daarvoor is eerst een goede vertrouwens relatie nodig en die is geheel verdwenen. Trouwens, hij heeft 27 jaar de tijd gehad om de col lectie te inventariseren....", meent Zijdeveld. Nieuwe dienst Metaal gaal de komende zes maanden aan de slag om de binnenbrand in het Stedelijk te blussen. In die periode gaat het gemeentebestuur zich beraden op de toekomst van het mu seum. „Dat zal niet losstaan van de eventuele oprichting van een Dienst Kunst en Cultuur", weet de wethouder. „De discussie ricfit zich hu op de vraag of de benoeming van de definitieve directeur daarmee moet samen hangen of niet en op de koers die het Stedelijk moet gaan va ren. Nee, het is niet de bedoe ling dat Metaal voor het defini tieve directeurschap in aanmer king komt, maar je weet maar nooit hoe hij zich ontwikkelt", besluit de wethouder van onder meer cultuur lachend. Terwijl mevrouw Van Dijke vele jaren lang het huishouden regelde, was haar echtgenoot werkzaam, als timmerman en schilder bij de Dienst Gemeen tewerken Schiedam. De viering van het diamanten bruidsfeest vond plaats in de woning van de jubilarissen aan de Burg. Stulemeijerlaan. Brandweercommandant Arie Metaal voor het gebouw van zijn nieuwe tijdelijke werkgever, het Stedelijk Museum. Sue Chaloner. SCHIEDAM - Het CDA heeft vorige week een nieuw bestuur gekozen. In het dagelijks be stuur hebben zitting mevrouw M. C. van Lambalgen-Brouwer (voorzitter), mevrouw G. D. Sels-Speijer (secretaris) en de heer A. F. S. Gunneweg (pen ningmeester). De overige bestuursleden zijn: de heren H. C. M. M. Janssen (vice-voorzitter), J. Valkenburg (2e secretaris), M. P. van Man- sum (2e penningmeester), me vrouw W. Tomesen-Palm, me juffrouw T. Fleurke en de heren P. den Ouden, Csaba Tarnai en A. J. A. Man in 't Veld. de vakman in huis INTERIEURVERZORGING Een zaak van vertrouwen SCHIEDAM - Onbekenden hebben afgelopen maandag te vergeefs geprobeerd in te breken bij een rijwielhandel aan de Bo- rodinlaan. Men kreeg de voor deur echter niet open. T.V. DEFEKT? RADIO ABA Videospecialisten SCHIEDAM - Onder leiding van Peter van Gennip wordt donderdag 7 juni jam-sessie ge houden in het Podium Café aan de Lange Haven 28. Diverse muziekstijlen komen deze avond aan bod. De jam-sessie begint om 22.30 uur en de toegang is vrij. Sue Chaloner's Soul Train treedt vrijdag 8 juni op in het Podium Café. Deze keer komt ze met een nieuwe bezetting van haar band. Het swingende funk soul optreden begint om 22.30 uur en de toegangsprijs bedraagt 7,50. Zaterdag 9 juni staat de forma tie Scarlets op het podium. Deze band van zanger Peter de Looff bestaat al sinds 1964 en speelt voornamelijk covers van Beatles- en Stonesnummers. Het optreden begint om 21.30 uur en de toegangsprijs bedraagt tien gulden. JbySltr* SCHIEDAM - Het Schie- damse politiekorps verhuist dinsdag 19 juni naar het nieuwe bureau aan het Bij dorpplein. Vanaf 14.00 uur is het bureau operationeel. De officiële opening wordt 19 september verricht door mevrouw Ien Dales, minis ter van Binnenlandse Za ken. Tegen inlevering van deze bon R'dam Kruiskade R'dam Termeulen R'dam Zuidplein (1 uur service) Vlaardingen Schiedam Spijkenisse (MoJ •Kunstdoos met Gusto-foto's •Schiedammer schrijft boek •WK-voetbal •Ton Ebben teruggekeerd VRIJDAG 08/6 opklaringen regen Bron: min. 9°/ midd.temp. 15 KNMI wind: ZW-4 ZATERDAG 09/6 opklaringen regen min. 9° midd.temp. 16° wind: ZW-4 ZONDAG 10/6 opklaringen pi. regen min. 10 midd.temp. 16° wind: W-4 Brandweer commandant Metaal wordt nieuwe museummanager Woninginrichting Ledikanten en matrassen Overgordijnen en vitrage Tapijten en vinyl Zonwering Projecten o.a. verzorging- en bejaardentehuizen, scholen en kantoren mm Hof van Spaland 12 - Tel. 010-47030F3 Wij helpen direktll! Tel. 4260778-4733961 Groenelaan 95 Vtrkocp limit Rtptrit» Vihutir Ook meeuw mmmtchtm m kottkutn. BEDDERIE BEDDERIE KINDER- EN TIENERKAMERS SELEKTMEUBEL SLAAPCOMFORT W O O N I D E E E N WATERBEDDEN MEUBELEN - TAPIJTEN - GORDIJNEN SLAAPKAMERS - SYSTEMEN - LINNENSHOP Hoogstraat 184-186. Schiedam, tel. 010 - 4267581 Hoogstraat 125, Schiedam, tel. 010-42687 32 Hoogstraat 134. Schiedam, tel. 010 - 4261558 (Geldig t/m 23 De gratis tweede bril is bestemd, voor dezelfde persoon die ook de eerste (betaalde) bril gaat dragen Het montuur van de bril die u wel betaalt, mag niet goedkoper zijn dan f 100,- Het montuur van de gratis bril komt uit de kollektie monturen met het rode driehoekje. juni 1990) In de gratis bril gaan normale, blanke glazen in dezelfde sterkte als in de eerste (betaalde) bril Wilt u meet (variabel, ontspiegeld, anti-kras, kleur, enz.) dan geldt een toeslag Geen arldere kortingen te zelfder tijd. Op beide brillen 1 jaar garantie I «J*-" v-w In de Gouden Gids vindt u de adressen

Het Nieuwe Stadsblad | 1990 | | pagina 1