Chrysler Le Baron vernieuwd Saker met Perkins diesel Hyundai's met injectie "unimer Hyundai levert zijn nieuwe model- ten Pony en Excel voortaan behal ve met elektronisch geregelde car- buratie ook met een elektronisch multi-point injektiesysteem. Zowel de carburatie- als de injektieversie van de 1.5 liter motor zijn „schoon". Uitgerust met een gere gelde drieweg-katalysator voldoen beide aan de strenge Amerikaanse US-83 normen. Hyundai heeft de injektiemotoren niet nodig om aan emissie-eisen te kunnen voldoen, maar wil zijn klanten desgewenst meer motorvermogen bieden. Dezelfde 1468 cm3 levert met in- jektie bijna 17% vermogen meer dan met carburatie: 62 kW bij 5500 t.p.m. tegen 53 kW bij -5100 t.p.m. Het maximum koppel is vrijwel het zelfde. Het grotere vermogen ver hoogt zowel de topsnelheid als de acceleratie. editie 7 oplage 40.000 Schiedam totaal oplage 250.000 1e jaargang nummer 9 vrijdag 8 juni 1990 verwarmd. Met recht is hier sprake van een zomer- en winterkap. Beide modellen zijn een perfect voor beeld van Chrysler's visie op kracht, comfort, functionaliteit en stijl, gebun deld in één automobiel. De Chrysler Le Baron 3.0i V6 Coupé staat voor 63.995,- in de prijslijst, de Le Baron 3.0i V6 Convertible kent een prijs van 77.995,-. Een gazelle op vier wielen met de an gel van een schorpioen - dat is de Sa ker, een nieuw wapen in de strijd te gen ivoorstropers in Afrika. Met zijn uiterlijk van een maanbuggy combineert de Saker een vermogen om adembenemend snel bergen te beklim men met een capaciteit om letterlijk door het ruwe terein te springen. Onder de hoekige carrosserie, die iets wegheeft van een boot, is een Perkins Prima 80T turbodieselmotor gemon teerd - die bij de normale automobilist bekend staat als de krachtbron voor de succesvolle Rover Montego turbo Die sel-personenauto. De Saker werd in de eerste plaats voor de landmacht ontwikkeld als een be hendig voertuig met twee voorwaarts gerichte zitplaatsen, maar zijn aantrek kelijkheid voor ivoor-jacht-opzieners heeft zijn ontwerper: Wessex Defence uit het Engelse Plymouth, ook gehele verrast. De 4x2 buggy voor ruw terrein, met zijn zuinige aan de achterzijde gemonteerde Prima motor, heeft een aktie-radius van 1300 km. De motor die weinig geluid maakt en de thermische kenmerken er van zorgen voor een optimale onopval lendheid. Civiele versies vande buggy - zonder de militaire uitrusting - worden ook ontwik keld voor een nieuwe sport van racen op ruw terrein. Chrysler Import Holland heeft vanaf heden het Le Baron-leveringsprogam- ma vernieuwd. De Chrysler Le Baron Coupé en Convertible zijn er nu ook met een drieliter V6 motor en 4-traps automaat. Bovendien zijn interieur en dashboard van de Le Barons 3.0i V6 volledig gerestyled. De Chrysler Le Baron 3.0i V6 Coupé en Convertible beschikken over een 3 liter V6 motor met 3-weg katalysator, en een nieuw ontwikkelde elektronisch geregel de 4-traps automaat. De motor biedt met zijn 100 kW (136 pk) bij alle toeren tallen een overdaad aan kracht, die via de automaat soepel op de voorwielen wordt overgebracht. In het interieur heerst daarbij steeds een vorstelijke rust. Bij het ontwerpen van dat interieur en het dashboard van de Le Baron 3.0i V6 stond naast stijl functionaliteit voorop. De analoge instrumenten zijn overzich telijk gerangschikt, alle bedienings knoppen liggen onder handbereik. Zo hebben de Chrysler-ontwerpers veelge bruikte schakelaars opgenomen in de rand van het instrumentenpaneel en is de bediening van de Speed Control ge ïntegreerd in het stuur, binnen „vinger- bereik". In de dakconsole zijn leeslampjes, een kompas en een buitentemperatuurme ter opgenomen. Bovendien zijn er op- bergvakjes voor een zonnebril, en voor de afstandsbediening van de garage deur- Vanzelfsprekend is de Le Baron Con vertible niet uitgerust met de dakconso le, maar met een dubbel-geïsoleerd ca- brioletdek dat elektrisch te openen en te sluiten is. Het dak zorgt daarbij voor een optimale geluidsisolatie, zodat ook op hoge snelheden goen stemverheffing nodig is. De doordachte constructie van het dak van de Chrysler Le Baron Con vertible heeft nog een voordeel: de ach terruit is niet van kunststof maar van glas en kan daardoor elektrisch worden De Auto-Wegwijzer is een speciale uitgave van: Hn heel Zuid-Holland totaal oplage 1 8 jmil

Het Nieuwe Stadsblad | 1990 | | pagina 13